Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ile radzicie nie przekraczać FSB na co dzień 24/7 więcej niż 480 hm bez nawiewów na płyte itp. Kto juz na jakimś wysokim FSB na co dzień jedzie i może się pochwalić ustawieniami w tym nowym biosie .Głownie chodzi mi o bezpieczne FSB a nie wyniki do Marków itp. bo za 2 miechy koniec gwary a nie chce przesadzić a komp ma być stabilny jak skała i jakas granica bezpieczeństwa była zachowana powiedzmy <_<

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy mam tą MoBo najpierw jechała na 333Mhz (powiedzmy że to taki def dla mnie :P) a później (tj. od roku) jedzie na 450Mhz FSB i 0 oznak zmęczenia :) (450 to dużo? :P)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpięty do nr 7 czyli od marvel'a .. w instrukcji do mobo OPTIONAL to 3 i 4 heh :)

 

dejwi a zoptymalizowałeś viste ? usługi,autostart, defragmentacja itp ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bo niektórym wolno się ładuje system....

 

problem z czytaniem ze zrozumieniem.. patrząc na twoją pomoc w poprzednim moim problemie ;)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sly - ja defragmentuje dysk progsem PerfectDisk, autostart też kontroluje ale są rzeczy, których wywalić sie nie da... Usługi zawsze niepotrzebne wyłączam (przestawiam na "ręczne" uruchamianie) na świeżym systemie więc tez nie powinno byc problemu.

Może to przez antywira - mam kaspersky'iego.

Ja na Marvelu nie mam bo raz kiedyś do niego podłączyłem to zdaje mi sie że hdtune pokazywał że dysk nie chodzi na maksymalnym ustawiniu, chyba ATA 133 pokazywał zamiast ATA 300 czy jakoś tak. I sądzę że NCQ nie było aktywne. Jak włączyć NCQ na Marvellu i jak sprawdzić czy jest aktywne? I jak wogóle ustawić maksymalny tryb transferu?? luknij jak Ty masz w hdtune...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak u mnie wygląda sprawa na marvellu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać obsługiwane UDMA mode 7 a aktywne mode 6 <_< Co robie źle? Dopóki nie włącze mode 7 (ata 512) to o NCQ nie ma co pewnie walczyć...

PS. System nic szybciej mi sie nie uruchomił na marvellu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zworki wyciągnięte strap 400 sobie ładnie latał przez parę dni powyżej fsb 400 chodził a tu dziś 2 włączenie komp. i zonk reset itp . Nie mogę dac więcej niż 400 np. 401 ,407itp, i zonk reset kompa podwójne starty itp. jade na mnożniku 8 działa wszystko Oki tylko 8 *400 inne :( co się mogło stać jakieś rady nowy bios mam. Wcześniej na STRAP 333MHz mogłem isc w góre powyzej 400 i było Oki wada podwójny start był komp.i tylko tyle . Co się mogło stać dziś jak to rozwiązać miał taki ktoś problem .

 

ps Może pomoże naciśniecie tego magicznego czerwonego przycisku ale przecież sam ręcznie mogę ustawić ustawienia i ustawiałem takie jakie były hm? Z góry za rady dzieki .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez twój tryb to jest maksymalny...masz jak trza wszystko... ;)

To wyjaśnij mi to bo nie kumam... Skoro obsługiwany jest wyższy niż aktywny...

Mam dysk Samsunga 40GB od ponad 5 lat i pamietam że miałem podobną sytuacje, że obsługiwany był ATA133 a aktywny ATA100. Okazało sie, że w firmware dysku był ustawiony tryb UDMA mode 5 zamiast 6 i od tego momentu jak przestawiłem to mam gitowo tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To na logikę aktywny powinien być maksymalny obsługiwany. W firmware jest Sata 300 włączone bo juz sprawdziałem. To w takim razie NCQ działa? Jak to sprawdzić... :unsure:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hola hola, chlopaki

 

nie ma czegos takiego jak UDMA-7, ten program (i nie tylko ten) tak to durnie wykrywa..

 

nie ma sie czym przejmowac, tak po prostu jest..

 

 

 

z tego co wiem Marvell na taj mobo nie supportuje AHCI, ale reki nie dma sobie uciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wychodzi na to ze tak..

 

nie trudno zrobic RAID 0 z 4 dyskow ;) - a wtedy wszystkie porty Intela masz zajete

 

poza tym wystarczy ten kontroler do poprawnej obslugi napedow DVD/BR na SATA - tam nie potrzebne jest AHCI

Edytowane przez fernandez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Panowie. Gwara sie skonczyła a tu płyta... kur. mać! Nie chce krakać ale tak:

Komp od południa nie ruszany. Miałem w szafie jakiś stary wentylator, żeby zobaczyc jaki jest głośny właczyłem kompa i wszedłem do biosu. Podłaczyłem go do cpufan i po ok. 3 sekundach komp sie wyłączył :blink: pisze to mimo że może to był przypadek z tym wentylatorem. Nie wiem. odłaczyłem zasilanie i ponownie właczyłem kompa. Ku mojemu zdziwieniu tylko na ułamek sekundy sie lampki zapaliły i chciały wentylatory ruszyć jednak to był ułamek sekundy i tak co ok. 3-4 sek. próbuje sie uruchomić jednak wszystko przez ten ułamek sekundy.

Początkowo mówie zasilacz bo słychać z niego "tyknięcie" w chwili gdy komp chce sie uruchomic. Właczyłem go 'na sucho' ale chodzi! Również podłaczyłem do starego kompa z którego teraz pisze i zasilacz działa. Nie mam pojęcia co z płytą sie stało. Bios resetowałem jednak bez skutku. Wyjmowałem grafike i ram. Ciągle to samo. Pozostało mi wyjęcie procka jednak nie mam innego na 775. Poza tym płyta sie nie włącza wogóle tylko na ułamek sekundy w cyklu co kilka sekund więc bym obstawiał cos z płytą... :(

Podałem objawy, może ktos wie o co kaman? Nie mam teraz kasy na nowy sprzęt a gwary brak :cry: :cry:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączałem już wszystko co zbędne... Nawet sie nie uruchamia - tak jak pisałem czyli na ułamek sekundy. U mnie też w kółko jak wyjmę pamięci. Jak wszystko na miejscu to góra dwa razy i potem cisza... Musze odciąc zasilanie zeby znowu tak samo zaskoczył...

 

Edit:

Po odłaczeniu wtyczki 4-pin dla proca płyta odpala jednak z oczywistych powodów pozostaje czarny ekran... :(

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się tak działo jak miałem jakieś mini zwarcie kiedyś nie wiem dokładnie co zwierało nie tak ale rozmontowałem kompa na czesci pierwsze wyczysciłem przy okazji wszystko złozyłem ponownie i działało już dobrze... chyba nie padł tobie procesor??... pasty uzywasz tej z podpisu?? niektóre pasty przewodzą prąd moze cos kapnęlo gdzieś...kurcze fatalna sprawa współczuję szczerze..kosci ramu sprawdzałęś w róznych bankach?? kabelki od podłąćzenia płyty/panelu I/0 obudowy nie wysunęly się nigdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wyciagniesz procka to plyta powinna uruchomic wszystkie wentylatory i jakies diody - nie powinna sie wylaczyc

 

 

w ten sposob powinienes wykluczyc mozliwosc uwalenia procka

 

 

 

podobnie mi sie zdarzylo z Abitem AB9, tam problemem byla plytka metalowa podtrzymujaca chlodzenie od spodu mobo, luty/druty mi przebily wrstwe ochronna metalowej plytki i zrobilo sie zwarcie, ale do tego doszedlem dopeiro wtedy keidy to samo sie powtorzylo na innej plycie glownej, co dziwne ta druga potem dzialala normlanie, ta Abit trafil do serwisu, a ze byla po gwarancji to ja wyslalem do takiej firmy specjalizujacej sie w naprawie elektroniki PC (i chyba nie tylko) - moge podac linka jak wroce do domu jesli chcesz :)

 

 

mozliwe ze przy probie podlaczanie coolera cos przez przpadek zwarles

Edytowane przez fernandez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11

Miałem to samo po wyjęciu zworek na 2 dzien. komp startowal tak jak pisałem powyżej nikt nie wiedział co za problem .Po wk… się dałem wiecej v itp. znów podziałał na jakiś czas Oki powyżej 400fsp ale przy uruchomieni na 2 dzien miałem to samo wk……… się i włożyłem te dwie zworki na 333 i teraz mam tylko podwójny start ale wszystko Oki . DejwiT11 włóż zworki na 333 tez miałem ta przypadłość ciągle ciemny ekran ale bez zworek i nie uruchamiał się komp .

PS ja czekam na inny bios na razie tego mam dość nawet się nie bawię już nim :( Mam nadzieje ze wyjdzie w miarę szybko bo nie chce zmieniać na starszy na którym miałem wszystko Oki.

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max340To nie jest sprawa zworek ani biosu itp. Po tym jak to sie stało zaraz ustawiłem strapa auto i zresetowałem biosa. nawet bateryjke wyciągnąłem więc dalsze próby włączenia kompa juz były na default.

 

fernandez ja chyba nie mam żadnej metalowej płytki podtrzymujacej chlodzenie od spodu mobo. Ten Auras na identyczne mocowanie jak box.

Przy próbie podłaczenia coolera nie wydaje mi sie żebym coś zwarł bo jak kiedys mi sie takie coś zdarzyło to potem juz bardzo uważałem w tej kwestii bo strachu sie najadłem :).

 

IbanezRG Kości w różnych bankach. Mam MX-2 na procu. Bez procka nie próbowałem uruchamiac kompa, (po wyjęciu procka uruchamiac płyte z wtyczką 4-pin czy bez?) jednak wyjąłem go i założyłem spowrotem żeby zobaczyc czy pasta nie styka sie gdzieś i czy wszystko w porządku. Bez skutku. Jednak tak jak pisałem - płyta uruchamia sie gdy odłaczę 4-pin od zasilania procka. To może wskazywac na zasilacz. Chociaż niewiem. E7200 to przecież energooszczędny procek. Nawet po wyjęciu grafiki nie odpala z wsadzonym 4-pin pod proca.

Bo ostatnio, jakiś miesiąc temu wymieniałem wentylator w zasilaczu. Szukałem porad tu na forum. Po wymianie był dosyc ciepły zasilacz. Mogło w końcu sie przegrzac cos w nim... Na szczęscie gwara jest i stary wentyl tez :D Zaraz ide do szwagra po Szefa 500W i sie okaże.

 

Edit: Zasilacz sprawny... :( Albo procek albo płyta. Dodatkowo powiem, że Chieftec ma wtyczke 8-pin i po jej podłączeniu do płyty również to samo...

No i najgorsze. Jak uruchomiłem płyte z gołym socketem i podpiętym zasilaniem procka to również ułamek sekundy... :cry: Czy to oznacza śmierc płyty? Na zasilacz i procka mam gware a na płyte sie skonczyła. Biednemu zawsze wiatr w oczy :cry:

 

Słuchajcie. Jeszcze sprawdzę w weekend na kumpla E7200 jednak nie sądzę by to była wina procka. Na płytę sprzedawca z Allegro dał mi 3 miechy jednak MSI na stronie pisze, ze daje 3 lata gwarancji na swoje płyty głowne wyprodukowane po 1 czerwca 2002. Powinienem sie ubiegac o naprawę / wymiane w ramach gwarancji od MSI?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij maila zobaczymy co napiszą.

Spróbuj jeszcze na pająka. Odłącz, wyciągnij procka i całą reszte na biurko. Poskładaj od nowa i odpal. Jak będzie kicha to możliwe że mobas padł.

Aaaa w pierwszej kolejności wyciągnij baterię i włóż ją do płyty na samym końcu przed odpaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy No zrobiłem tak jak mówisz, juz wcześniej próbowałem i lipa. Tyknie tylko i nic.

 

Tylko jest jedna rzecz. Gdy kupiłem płyte juz to zauważyłem że było. Mówię o tym:

post-164893-1236260700_thumb.jpg post-164893-1236260725_thumb.jpg

 

Znajduje sie to na plecach płyty zaraz obok socketu. Jakby jakaś ryska którą próbowano zamaskowac. Już to widziałem po kupnie przed złożeniem kompa. Przez 5 miesięcy chodziła bez zarzutu...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w konfiguracji płyty MSI P35 Neo2-Fir, na zestawie:

 

CPU: Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz

RAM: 2x 2GB Kingston DDR2 800 in Dual

HDD: Seagate Barracuda 500GB 7200.11

GFX: Gigabyte GeForce 8600GTS 256MB DDR3

DVD: Benq DVD-RW

Pentagram Freezone NXC-100 Cu

 

Chodzi mi głównie o możliwość ustawienia mnożnika na AUTO, tak żeby w idle był mniejszy, a pod obciążeniem na 100% lub jak jest możliwość to żeby był trochę podkręcony, oraz jak dobrze ustawić RAMy (niestety są bez żadnych radiatorów, czyli te małe podstawowe od Kingstona), ogólnie chcę wszystko zoptymalizować tak żeby działały szybciej, ale bez przesady i jakiegoś mocnego OC.

 

Ogólnie to zworek od nowości żadnych na płycie nie zmieniałam, a na początku działałem na Pentium 4 550 HT (3400 MHz), który niby działać nie powinien, ale śmigał bez problemu, później zmieniłem na E7200 i tylko żeby mieć mnożnik 9,5 uaktualniłem BIOS do wersji 1.90 i ustawiłem jakieś podstawy.

 

Wiem że może ktoś zadawał takie pytanie wcześniej ale... stron jest już ponad 130 w tym temacie i ciężko coś znaleźć.

 

PS. I co może piszczeć w w moim kompie?? Ponieważ od pewnego czasu coś piszczy... w grach bardziej, dlatego myślałem że to karta graficzna (kolega miał Gigabyte 8600GT, też mu piszczała oddał na GW i mu wymienili cewki... tylko że już bez Ultra Durable, ale przestała piszczeć), ale sprawdziłem na brata Gigabyte 9600GT i dalej był ten sam pisk... i tak jakby z okolic pomiędzy kartą graficzną a CPU, oczywiście nie wykluczam dysku bo po jego odpięciu już nie piszczy, ale w końcu nic się nie ładuje, więc to też nie musi on piszczeć... więc proszę napisać czy zdarzało się komuś że płyta piszczała i czy uwzględnią to na gwarancji :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić jak płyta zachowuje sie z gołym socketem bez procka ale z podłączonym zasilaniem 4-pin? Jeśli startuje normalnie z czarnym ekranem to oczywistym jest że płyta walnięta. Chyba że jakoś sie zabezpiecza i w ułamku sekundy sie wyłącza to może być że procek mi poszedł... Chciałbym wiedzieć bo niepotrzebnie bede targać kumpla z prockiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 sprawdzilem bez procka - plyta startuje 2 razy (zawsze tak ma po odcieciu zasilania). Za drugim razem juz dziala caly czas i czarny ekran. Diody swieca sie na czerwono. Czyli wyglada na to ze cos z Twoja plyta nie tak... <_<

 

333eee ten automatyczny mnoznik to opcja "Intel EIST" jest ona w tej zakladce gdzie ustawia sie fsb, ram itp (jak przestawisz na 'enabled' to zniknie mozliwosc recznej zmiany mnoznika) Nie zapomnij tez wlaczyc tego w systemie.

Co do ramow nic nie poradze bo sam mam czesto problem z ustawieniem a pozatym kazda pamiec jest inna...

A piszczenie... U mnie tez czasami piszczy i tez gdzies pomiedzy CPU a grafika (ale tylko czasami np. przy reklamach na poczatku gier) :/

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...