Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda.. bo można by było coś pokombinować jeżeli naprawde to coś daje.... ;)

 

edit: czy nie pojawił sie jakiś nowy BIOS ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to testowalem - u mnie nie bylo praktycznie zadnych roznic (w granicach bledu pomiaru). Nie testowalem tylko SATA7 (ten jasniejszy port) bo to jest dodatkowy kontroler i mysle ze lepszy niz wbudowany w chipset (pozostale porty) raczej nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zakładka to jest chyba największa tajemnica tej płyty.

Już kiedyś ktoś o tym wspominał ale nie było chętnego do zabawy tymi ustawieniami.

 

szkoda.. bo można by było coś pokombinować jeżeli naprawde to coś daje.... ;)

Właśnie. Tylko jak sie nie wie od czego to jest to troche strach ruszać :) Wyglądają na dość niebezpieczne, moge sie mylić, ale nie wiadomo czy jest mozliwosc zdegradowania procka czy nabrojenie czegoś poprzez nieumiejętne operowanie tymi ustawieniami :unsure:

Dar!ush operował nimi ponoć i mu coś pomogło to by mógł wyjaśnić o co w tym chodzi lub ktoś pojętny w tym temacie ;) Bo tajemniczo wygląda to i bardzo ciekawie :D

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wrzuciłem najnowszą betę biosa po moich ostatnich niepowodzeniach z raidem. Wszystko ładnie w końcu nie ma dual boota po odcięciu zasilania na listwie.

Mam takie pytanie bo dręczy mnie to już od początku jej zakupu,na każdym biosie znika mi czytnik kart zamontowany w drukarce oraz sama ona nie chce drukować.

Pomaga dopiero odłączenie kabla usb i ponowne podłączenie go i wszystko wraca do normy. U kolegi na tej samej płycie dzieje się to samo czy u was także występuje takie zjawisko?

Dodam także że myszka bezprzewodowa po starcie kompa nie uruchamia się i trzeba nacisnąć przycisk na niej żeby się połączyła z komputerem. Nieważne czy wyłączam listwę zasilającą na noc czy też nie. W menadżerze urządzeń oczywiście powyłączane oszczędzanie energii dla tych urządzeń żeby nie było :)

Z płyty jestem bardzo zadowolony gdyby nie te dwie rzeczy.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zadowolony dopóki mi nie padła :D

 

Ja mam i myszke i klawe na usb i nie miałem żadnych problemów. Działały i w biosie (klawa) i od początku od załadowania windowsa. Także mam modem do neta na usb i też wszystko działało. Niełączenie urządzeń z usb kojarzy mi sie ze słabym zasilaczem jednak Ty masz porządny. Może w biosie pokombinuj przy opcjach usb...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z USB po zainstalowaniu systemu i sterowników... Odłącza mi urządzenia w trakcie pracy, czasem wogóle nie wykrywa... Jak wejde w menedżer urządzeń i odinstaluje wszystkie USB zrestartuje kompa, system sam sobie zainstaluje sterowniki i od wtedy wszystko działa jak należy. (WIN XP, na becie Win 7 to samo.)

Edit:

Wszystko ładnie w końcu nie ma dual boota po odcięciu zasilania na listwie.

Wgrałem ten najnowszy bios ale po odłączeniu od prądu nadal mam dual bota :( Robiłeś coś dodatkowo?

Sprawdzałem na różnych strapach...

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodatkowo nie robiłem kiedyś wrzucałem biosa spod windowsa i coś poszło źle nie mogłem postawić raida. Po wrzuceniu biosa komp się zawiesił ale po resecie odpalał winde. Ściągłem mały programik msi usb tool czy jakoś tak i stworzyłem tym botowalnego pena wraz z biosem i od tamtego czasu wszystko gra z raidem.

 

Verter po tym zabiegu zawsze z odinstalowaniem usb i zainstalowaniem przez system już nie masz problemu z urządzeniami czy po jakimś czasie problem wraca? Bo ja tak zrobiłem i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter po tym zabiegu zawsze z odinstalowaniem usb i zainstalowaniem przez system już nie masz problemu z urządzeniami czy po jakimś czasie problem wraca? Bo ja tak zrobiłem i dalej to samo.

Problem ustępuje na stałe. No chyba że formacik i świeży system to wiadomo...

Raz na ruski rok po odpaleniu kompa modem (speetouch 330) zachowuje sie jakby był odłaczony i wtedy musze tak jak Ty wyciagnąć kabel z USB i włożyć... ale dzieje się to naprawde bardzo rzadko i to raczej wina modemu.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez ostatnio cos USB swiruje...

Nie dziala mi czasami pilot i nie zawsze wykrywa telefon (nokia 6630) wywalajac dymek 'nie rozpoznano urzadzenia...'

 

ja tez 1.2 a molex podlaczony czy nie - plyta dziala tak samo (aktualnie podlaczony) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to ciekawe co mówisz centy ja odrazu po kupieniu płyty podłączyłem ten molex .... potem któregoś razu go odłączyłem i komp był niestabilny po oc k.graf.. niewiem może zbieg okoliczności ale tak było ... grafa 9600 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo dobry człowieku :). Zastanawiam się jak mogłem go przeoczyć. Przekopałem kolejno kilka ostatnich stron, a On na ostatniej się skitrał :). Mój błąd...

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to ciekawe co mówisz centy ja odrazu po kupieniu płyty podłączyłem ten molex .... potem któregoś razu go odłączyłem i komp był niestabilny po oc k.graf.. niewiem może zbieg okoliczności ale tak było ... grafa 9600 GT

Wszystko możliwe, napisałem tylko do czego jest to gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 7600GS 256MB PCI-E nie ma wejścia molex to go nie podłączałem ;)

a co to za ronica czy ma czy nie;P To czy grafika ma molexa nie jest wazne - do molexa na plycie podlaczasz wtyczke z zasilacza...

Mysle ze wlasnie w przypadku kart bez dodatkowego zasilania (szczegolnie tych ktore pobieraja duzo mocy np.) lepiej go podlaczyc do plyty...

 

ps. Chcialem potestowac czy byla by roznica (np w oc) na radeonie x800 rpzerobionym na 16potokow i z oc ktory raczej troche mocy potrzebowal z molexem podpietym do plyty i bez ale zepsulem tego radka <_<

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uczepilem;P bo i tak mialem cos o tym gniezdzie napisac ;)

 

a tak przy okazji:

Resetowal mi sie ostatnio komputer, mysle - 'pewnie pamiec' to na szybko memtest i wyskoczylo pelno czerwonych linijek. Juz mialem sie rozstawac z ramem ale poszedlem z nim do kolegi, odpalamy memtesta i... wszystko ok - kilka razy przeszedl i nic nie wykryl. Wracajac do domu mysle sobie 'pewnie k... plyta siada' no ale nic, wkladam pamiec, ustawienia w biosie caly czas te same i odpalam memtesta i.. tez nic nie wykrylo. Mial ktos cos takiego?

Dodam tylko ze to nie wina zlego wlozenia pamieci do slotow bo poprawialem kilka razy, zmienialem miejscami i za kazdym razem bylo to samo ;/

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość rzeczy martwych :) Może na spacerek sie musiały przejść :D

A tak na poważnie to nieraz takie cyrki bywały. Już pisałem kiedyś o tym za życia płyty. Na 3800MHz proc w orthosie raz chodził godzine a raz po minucie wywalał błąd na identycznych ustawieniach. Nieraz sie nie jest w stanie zrozumieć dziwnych zjawisk... :wacko: Dlatego te skewy myślałem że by mogły mi pomóc, jednak nie wiem jak sie nimi posługiwać i jak działają...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...