Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem odnośnie strap'a,obie zworki wyjęte,mnożnik ustawiony na 6,zegar proca wychodzi wtedy 2400mhz,a mobo nie wstaje:(Bios wgrany 1.10 ,jednak na 333 lub 266 nie ma problemów.Czy popełniłem jakiś błąd,lub zapomniałem coś ustawic do tego jeszcze?

Za odp z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE

Składam właśnie nowe bebechy (tzn. procek i grafa).

Chcę podłączyć SPDIF z płyty (3 pin) do grafiki (2 pin).

Kabelek dostarczony z grafiką jest 2-żyłowy- czarny i czerwony. Czarny to ground, a czerwony nie opisany.

Wie ktoś jak to połączyć, żeby mieć dźwięk po HDMI?

plz plz plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domban214 ,procesor to pentium dual-core model e2180,a jeszcze zapytam czy na tym biosie 1.10 miał ktoś problemy z kartą sieciową tego mobo ,bo teraz menadzer urządzen jej nie widzi?

PDC nie startują ze strapem 400. Ja mam tą najnowszą bete i sieciówka chodzi, 1.10 nie miałem, był wcześniej 1.9- sieciówka chodziła i chodzi.

Sprawdź czy w biosie jest włączona.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę nie musisz nic łączyć aby mieć dzwięk po hdmi - ja u siebie mam i nic nie łączyłem.

A masz na karcie wejście spdif? Ty masz ati więc chyba masz bezpośrednio. Uświadom mnie bo może faktycznie nawet jak jest wejście na karcie spdif to nie trzeba podłączać.

 

W necie znalazłem zdjęcie z opisanym drugim przewodem jako spdif. Podłączymy tak i zobaczymy.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jakie ustawiacie napięcia na różnych podzespołach MB. Założyłem e8400 i puściłem go na magistrali 450 i nie wiem czy zwiększać v na inne kości (vtt, nb itp.)

 

Albo dajcie linka gdzie wyjaśnione jest co o ile i kiedy można podnieść. Proszę bo nie bawiłem się innymi napięciami niż vcore i v mem. Muszę mieć pewność, że płyta jest stabilna na 450.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie głupie pytanie... pod które gniazdo podłączyć wentylator zeby móc regulować jego obroty? ( wiem ze jeden z tych nad pcie)

pozanim mam wszystkie wolne.. ale zadnego nie moge regulowac ze speed fana, jakies pomysły?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie mozesz regulowac...

U mnie ze speedfana moge regulowac obydwa nad pci-e (to blizej molexa tylko z biosu)

(pewnie wina konfiguracji programu)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz jak chcesz.

Ale ja mam tam wentyl podłączony,który ma automatyczną regulację czy jakoś tak.

Okazało się,ze nie odpala lub ma problem z odpaleniem gdy jest ustawione na 50 lub 70.

Na 100% kręci się normalnie ale zwalniam go speedfanem z windowsa do 70% i jest git.

Podejrzewam,ze gdybym miał normalny wentyl bez regulacji to ładnie będzie działał na 50 czy 70% z biosu.

Podpięte mam pod gniazdo nad kartą graficzną to drugie wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie tylko te wartosci mozna ustawic - w speedfanie dowolnie ;)

 

Podejrzewam,ze gdybym miał normalny wentyl bez regulacji to ładnie będzie działał na 50 czy 70% z biosu.

Podpięte mam pod gniazdo nad kartą graficzną to drugie wyzej.

Wlasnie tak ;) Mam tam podpiety zwykly wentylator 80x80 bez regulacji i ustawiony jest w biosie na 50% i dziala normalnie na ok 800-900rpm

 

/swoja droga to szkoda ze tylko 3 wartosci mozna ustawic :(

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde nie wiem co się dzieje. Jak podłączę hdd pod sata 6 to transfer spada do 2-3MB/s np w total commanderze. System uruchamia się 50x wolniej. Jak dam na sata 5 jest ok. Poradźcie co to może być. Czy płyta siadła całkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z odpaleniem E8400 na naszej płytce? Tzn. komp nie chciał mi wstać na default'owych ustawieniach.

Dopiero jak się po 3 razach obniżył mnożnik na 6x, to udało mi się zmienić napięcie z "auto" na wyższe. Wtedy wstał.

Już nie wspomnę że jak zwykle trafiłem na jakąś apodkręcalną sztukę... 3,75 GHz przy 1,375v z bios'u (1,34 real?) :lol2: :damage_wall:

Bios 1.9.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z odpaleniem E8400 na naszej płytce? Tzn. komp nie chciał mi wstać na default'owych ustawieniach.

Dopiero jak się po 3 razach obniżył mnożnik na 6x, to udało mi się zmienić napięcie z "auto" na wyższe. Wtedy wstał.

Już nie wspomnę że jak zwykle trafiłem na jakąś apodkręcalną sztukę... 3,75 GHz przy 1,375v z bios'u (1,34 real?) :lol2: :damage_wall:

Bios 1.9.

Ja nie mialem problemu, ale za pierwszym razem ustawilo defaultowe napiecie 1.8V na procu (bylo na szaro w opcjach). Na szczescie monitoring tego nie potwierdzil :) PO restarcie bylo juz ok. W sumie to zawsze tak mam po kasowaniu cmos.

U mnie niestety cos trzyma pamieci i juz nie mam sily do tego... Ostatnio zapodalem 4x1 ocz titanium 800 cl4 i daja rade na tym, natomiast nie zrobia 1000 na cl6 nawet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś miał przypadek że nie działała grafika pci-e ver.2.0 ?

Rozumiem że wszystko powinno być kompatybilne w dół i górę, ale może jest jakiś model karty który nie współpracuje. Dodam, że zamierzam kupić GF 260GTX lub HD4870.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś miał przypadek że nie działała grafika pci-e ver.2.0 ?

Rozumiem że wszystko powinno być kompatybilne w dół i górę, ale może jest jakiś model karty który nie współpracuje. Dodam, że zamierzam kupić GF 260GTX lub HD4870.

Pozdrawiam.

ja mam 9600gt z tego co wiem ona już ma 2.0 i działa bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś miał przypadek że nie działała grafika pci-e ver.2.0 ?

Rozumiem że wszystko powinno być kompatybilne w dół i górę, ale może jest jakiś model karty który nie współpracuje. Dodam, że zamierzam kupić GF 260GTX lub HD4870.

Pozdrawiam.

Mam to co widać w podpisie i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE

Składam właśnie nowe bebechy (tzn. procek i grafa).

Chcę podłączyć SPDIF z płyty (3 pin) do grafiki (2 pin).

Kabelek dostarczony z grafiką jest 2-żyłowy- czarny i czerwony. Czarny to ground, a czerwony nie opisany.

Wie ktoś jak to połączyć, żeby mieć dźwięk po HDMI?

plz plz plz

To ci pomoże u mnie działa z 8800gt http://www.hardwaresecrets.com/article/600/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie wlasnie w 'lekkie' oc...

postawilem sobie na cel podbicie mojego osobistego rekordu (4ghz-podpis) ale cos mi tu smierdzi... Jak procesor chodzi na 4ghz to nie moge nic podkrecic ramu (a nawet dobic do standardowego taktowania) - tak jak w podpisie i ani mhz na pamieci wiecej, timingow tez juz lepszych nie moge;/

 

opcja1: Moze ze to wina zasilacza?

opcja2: Mozliwe ze plyta/procesor/ram nie lubi zimna? Bo bawie sie w temperaturze otoczenia ponizej 0°C

Mam podobny problem. Kupiłem ocz reaper 2x2gb 800 cl4 hpc. Przy podkręconym procku do 3600 (400x9) pamięci idą 960 5-5-5-18-54 (spd - bios). Jak tylko dam 450x9 to pamięci wywala w orthosie po kilkunastu s. Wcześniejsze pamięci zapisane są jeszcze w sygnaturce i wszystko stabilne. Czy ktoś się orientuje co może być nie tak? Przecież te reapery ponoć są dobre (wyczytałem na różnych forach, że idą >1k na 5-5-5-15). Jestem w kropce

 

----------------------------------------------------------------

 

Chyba udało mi się ustabilizować je na 900 5-6-6-18-54.

Napiszcie czy taki napięcia na płycie mogą być na codzień.

vtt-1.3

nb-1.5

sb-1.7

sb-1.15

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś miał przypadek że nie działała grafika pci-e ver.2.0 ?

Rozumiem że wszystko powinno być kompatybilne w dół i górę, ale może jest jakiś model karty który nie współpracuje. Dodam, że zamierzam kupić GF 260GTX lub HD4870.

Pozdrawiam.

 

Asus ref. 4850 - zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macin moga byc takie napiecia ale timingi wydaja mi sie "troche" kiepskie. A na pamieci jakie napiecie?

 

 

/O zgodnosci pcie 2.0 z ta plyta juz wystarczy.../

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jest:

900Mhz 5-5-5-18-54-14-11-5-5 przy 2.2V.

W tygodniu będę miał G.skill 4x2gb 800 cl4 PK. Zobaczymy jak one pójdą bo te ocz to wstają tylko na 960 przy procku 400x9 a 450x9 to nic powyżej 900.

Zostawię te lepsze.

 

Chyba ta płyta coś nie teges choć widziałem chyba u kogoś w sygnaturce 2x2gb ładnie wyciągnięte.

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...