Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, wywołany nie wywołany z lasu ale jest :D Dzięki centy za info ;) Tak sobie myśle, że cieszymy sie jak dzieci z nowego beta biosu a co właściwie może zmieniać taki 1.B2 względem 1.B1, czy nawet czym będzie sie różnić 1.11 względem 1.10... :rolleyes:

 

PS. Czy mi sie zdaje czy zniknęła P35 Neo2-fr ze strony MSI w produktach?? <_<

Edit: Na szczęście można dotrzeć do jej strony z Downloads...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zniknęła, nie zniknęła, ale pamiętają o nas :) ...... Co zmienia ? hehe no zmienia to ,że w CPU-Z w zakładce mainboard jest napisane 1.B2 hehe ;)

 

ja to wgrywam te BIOSy dla sportu hehe.....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jasiu ;) twój procesor nie posiada tej technologii wbudowanej w siebie tak samo jak nowsze procesory serii 7xxx oraz 5xxx

 

a wirtualizacja no cóż ;) to odniesienie do abstrakcji zasobów w róznych dziedzinach komputeryzacji ;) lol

a jak nie zrozumiał , to niech wikipedie przeczyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jasiu ;) twój procesor nie posiada tej technologii wbudowanej w siebie tak samo jak nowsze procesory serii 7xxx oraz 5xxx

no tak sie sklada, ze E6320, ktorego jak widze posiada kolega, akurat ma wirtualizacje

 

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=29754

Edytowane przez fernandez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby przybliżyć tą abstrakcję :) Posiadanie wirtualizacji było dotychczas zbędne "Kowalskiemu", jednak teraz może sie bardzo przydać. Windows 7 będzie posiadać tzw. Tryb XP, który do pracy będzie wymagał od procesora... wirtualizacji sprzetowej. No ja niestety nie bede miał przyjemności zastosowania XP Mode... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, wie ktos moze gdzie jest opis jak sciagnac chlodzenie z tej plytki? bo nie moge znaleźć :/

i jeszcze jedny pytanko .. bedzie przeszkadzalo jak zostawie mosfety bez radiatora? czy lepiej cos zalozyć?( mam zamiar dosc mocno krecic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, wie ktos moze gdzie jest opis jak sciagnac chlodzenie z tej plytki? bo nie moge znaleźć :/

i jeszcze jedny pytanko .. bedzie przeszkadzalo jak zostawie mosfety bez radiatora? czy lepiej cos zalozyć?( mam zamiar dosc mocno krecic)

FAQ przeczytane?

 

Zmiana pasty pod radiatorami ;] Czyli co, gdzie, czym i jak icon_wink2.gif

 

W FAQ zostało uwzględnione że warto zmienić pastę pod radiatorami, trzeba jednak wiedzieć jak umiejętnie to zrobić aby nie ukruszyć odkrytego NB, do całej operacji szczególnie przyda nam się suszarka do włosów, a to wszystko przez SB które mocno trzeba podgrzać aby całe skomplikowane chłodzenie równo i bez szwanku odeszło ;] Do rzeczy:

1. Podgrzewamy suszarką do włosów mostek południowy (SB)

2. Ściskamy kołki i powoli zdejmujemy chłodzenie zaczynając od mosfetów (jeśli SB stawia opór, podgrzewamy go jeszcze bardziej)

3. Teraz czas pozbyć się ten fioletowej gumy icon_wink2.gif Paznokciem staramy się zdrapać paste, a pozostałości zmywamy np. zmywaczem do paznokci lub innym specyfikiem który do tego sie nadaje ;]

4. Teraz nakładamy pastę ;] (polecam Arctic Ceramique, Arctic Silver 5, Zalman STG-1)

5. Następnie zakładamy chłodzenie w następującej kolejności: SB>>mosfety>>NB

Ja bym dał coś na mosfety osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na grafice na mosfetach mam właśnie takie, jeśli będą miały jakiś przewiew to powinno dać radę, zależy też jakiego masz proca i jakie napięcie mu chcesz dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wykręciłem e8400 na 4.7GHz bez radiatorów na mosfetach i wcale one nie parzą

 

vCpu 1.55v (testy tylko )

vNB1.5v

 

miałem przedtem przyklejone na tasmę takie od geforce Ti4200 ;) miedziane ale sie odklejały non stop i wyrzuciłem w czorty ;) natomiast zamontowałem na NB wiatraczek 40mm na stałe i to sie przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parzyć nie parzą ale te odkryte co są nad prockiem u mnie mocno ciepłe w stresie przy 1,3V, z drugiej strony ja tam prawie wogóle w tej okolicy przewiewu nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko, dlaczego macie / chcecie mieć gołe mosfety? Przeszkadza lub nie podoba sie chłodzonko zbiorcze na płycie?? :unsure: Bo mi bardzo i nie mam potrzeby zdejmowania nic... :rolleyes: oryginalna pseudopasta też całkowicie wystarcza nawet na 1,5v na NB. W końcu maksymalna temperatura NB jaką u mnie widziałem to ~38*C a dla przykładu na równorzędnej płycie Foxconna P35A-s 45*C na chipsecie jest na porządku dziennym... :lol:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w/c w kompie wiec na nb chciałem wstawić bloczek :) a na sb mam jakiś tam radiatorek mały .. zostają mosfety :) tyle na temat, dzieki wielkie za odpowiedzi..

macie jakiś dobry sposób na zdejmowanie tych kołków plastikowych? czy sie nie bawić i kombinerkami normalnie ścisnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bierzesz jakiś płaski śrubokręt wciskasz jeden zatrzask tak by zachaczył o otwór w płycie (tylko by nie zeskoczyłśrubokręt bo może porysować laminat) pozniej drugi po przeciwnej stronie i wciskasz palcem cały zatrzask w otwór, by wyskoczył przecie to banalne, a takich sposobów moze byc wiele innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w/c w kompie wiec na nb chciałem wstawić bloczek :) a na sb mam jakiś tam radiatorek mały .. zostają mosfety :)

Na moje to psuje cały urok osobisty płyty :) To tak jak byś swojej kobiecie powiedział żeby zdjęła stringi i ubrała pełne żeby jej było cieplej :D Ale Twoja płyta i rób z nią co chcesz ;) Ja osobiście bym nie zostawił mosfów gołych bo bym częściej nurkował pod biurko sprawdzać czy gorące niż siedział przed kompem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co psuje efekt płyty? to że zamiast miedzi oszczedzili pare groszy i dali alu i jakieś fioletowe niewiadomo co :P

zdjąłem chłodzonko:> mosfety są .. ciepłe,ale nie gorące wiec jest dobrze.. jutro wytne radiator na nie żeby potem sie nie zastanawiać czy wszystko jest ok czy też nie.. i dam foty żebyś powiedział jak końcowy efekt wygląda, bo moim zdaniem lepiej niż ten rollercoaster:)

 

ale po włączeniu kompa problem mam inny... z biosu wywala " Your case has been opened" czy coś w ten deseń.. przycisku od otwarcia budy nigdy nie miałem i nie mam.. to dlaczego takie coś wywala? jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sly44 Ty nam powiedz ;) my nie wrózki... a poważnie to ja nie zauważyłem zupełnie nic nowego...mam wrażenie, że lepiej mi sie podkręcają pamięci ,ale to może być tylko wrażenie, albo one miały lepszy dzień ;) bo podbiłem o 12Mhz wyżej niż przedtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co psuje efekt płyty? to że zamiast miedzi oszczedzili pare groszy i dali alu i jakieś fioletowe niewiadomo co :P

zdjąłem chłodzonko:> mosfety są .. ciepłe,ale nie gorące wiec jest dobrze.. jutro wytne radiator na nie żeby potem sie nie zastanawiać czy wszystko jest ok czy też nie.. i dam foty żebyś powiedział jak końcowy efekt wygląda, bo moim zdaniem lepiej niż ten rollercoaster:)

Rollercoaster to jest tylko w P35 Platinum ;) A to o czym mówisz efektu płyty nie psuje bo tego nie widać :) fioletowe coś można bez problemu na co innego zmienić a to czy alu czy miedź to nieważne na moje. Swoją role spełnia dobrze. Chętnie zobacze jak bedzie wyglądać ta Twoja przeróbka także czekam(y) na fotki ;) Może mnie zaintryguje :D

BTW. To faktycznie oryginalne chłodzenie ma tylko kolor miedziany? Nawet nie wiedziałem że to jest aluminka, nie wnikałem...

 

@Sly44 Ty nam powiedz ;) my nie wrózki... a poważnie to ja nie zauważyłem zupełnie nic nowego...mam wrażenie, że lepiej mi sie podkręcają pamięci ,ale to może być tylko wrażenie, albo one miały lepszy dzień ;) bo podbiłem o 12Mhz wyżej niż przedtem

A sprawdzałeś czy są stabilne? Przed zmianą biosu nie były stabilne na tych 12MHz więcej? Mi sie kurcze nie chce testować pamięci za każdym razem jak podkrece o pare mhz... Czym lepiej testować RAM? Memtest czy goldmemory? I ile mniej więcej żeby stwierdzić że są stabilne? Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wiecie może coś na temat obsługi najnowszego procka e6300 (2.8GHz) na NEO2-FR? Na oficjalnej stronie MSI nawet jeszcze nie wspomina o tym procku jako obsługiwany przez płytę i nie wiem jaki bios wgrać aby wszystko poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...