Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Rollercoaster to jest tylko w P35 Platinum ;) A to o czym mówisz efektu płyty nie psuje bo tego nie widać :) fioletowe coś można bez problemu na co innego zmienić a to czy alu czy miedź to nieważne na moje. Swoją role spełnia dobrze. Chętnie zobacze jak bedzie wyglądać ta Twoja przeróbka także czekam(y) na fotki ;) Może mnie zaintryguje :D

BTW. To faktycznie oryginalne chłodzenie ma tylko kolor miedziany? Nawet nie wiedziałem że to jest aluminka, nie wnikałem...

 

 

A sprawdzałeś czy są stabilne? Przed zmianą biosu nie były stabilne na tych 12MHz więcej? Mi sie kurcze nie chce testować pamięci za każdym razem jak podkrece o pare mhz... Czym lepiej testować RAM? Memtest czy goldmemory? I ile mniej więcej żeby stwierdzić że są stabilne?

 

wiesz co szczerze czniam to jezeli podkrecam i komputer działa i gry działają i nie ma zwiech ani przycinek i dziwnych zachowań to dla mie jest stabilne.. napisał bym coś o ludziach z PPC niektórych (nie piję do Ciebie),ale az mi sie smiać chce... komp jest do uzywania ,a nie do tego by 80 procent w nim grzebać jak niedzielny kierowca trabanta ;) jak byłem młodszy ,to dla mnie było to wazne ,a teraz już nie tak bardzo ;) nie puszczam zadnych orthosów itp.. jak mi sie wysypie kilka razy nagle to wiem, ze jest nie dobrze.. dla mnie nie jest wyznacznikiem stabilnosci żaden syntetyk, bo ile razy sie na to naciąłem... test ok wiele godzin a [gluteus maximus] była a nie stabilnie ;)szkoda mi stresować sprzet wielogodzinnym katowaniem i tempami ;) w 90 procent zadań procek i ram nie osiągnie pełnego obciązenia tak samo i w grach, także kładę na to lagę ;) a niestabilność wychodzi w praniu ;) hehe moze jakbym był bezrobotnym amatorem wygranych w totka, to bym siedział i robił inkubator z blaszaka z jajami do wyklucia w tej temperaturze ;) heeheh

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem (jeżeli jednak pijesz też do mnie ;)), że mnie też nie kręcą orthosy i inne, mi sie po prostu nie chce też sprawdzać i katować kompa, ba - nawet mi żal prądu aby puszczać np. na noc jakiś test pamięci. Ale na moje to jest taka "strefa" w OC gdzie w grach czy normalnym użytkowaniu tego nie widać ale raz na jakiś czas może coś sie stać. Ja mam taki uraz kiedy pamięci szwankowały i np. pare płyt miałem źle nagranych czy błędy na dysku w plikach (okazała sie fizyczna usterka), dlatego jakoś mi niezręcznie podkręcić i zaufać, normalnie i użytkować kompa. Dlatego godzinami nie testuje ale zawsze robie taki wstępny test, np. godzina orthosa przy podkręceniu procka. Potem wiem, że przy robieniu czegoś ważniejszego moge być spokojny.

 

PS. Może ktoś powie co to jest tak naprawde VID? Myślałem zawsze że to po prostu defaultowe napięcie procka, ale w temacie o E7*** jakaś mądra głowa inaczej powiedziała. Bo gdy mam włączony EIST to mi VID skacze w Evereście wraz w mnożnikiem i Vcore. Nie wiem jak to naprawde jest... Gdy mam EIST włączony to VID mi skacze od 1,15v do 1,225. A gdy mam wyłączony to wtedy jest stałe 1,15v. Koleś w tamtym temacie powiedział że mam brać pod uwagę tą większą liczbe i coś nie chce mi sie wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej MSI nie da sie ustawić niżej napięcia w biosie niz VID, chyba ze o 0,1V niżej spada kiedy jest eist właczony. Zobacz jakie masz najniższe napięcie w biosie- to będzie VID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowa funkcja i oczywiście na wcześniesjszych biosach wirtualizacja na bank też była obsługiwana (dla procków które ją obsługują) tylko w tym biosie pewnie umożliwili tylko jej wyłączenie poprzez dodanie tej opcji...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam problem z podkreceniem pamiątek... Jak dam by SPD na enabled to 3.7 na procku jest możliwe, ale jak ustawie z reki 5-5-5-5-15 to juz pc sie nie odpali...

 

Nie znam sie na tych pozostalych opcjach - ktos moze pomoc mi to wszystko ogarnac zeby uzyskac te stabilne 3.7 ?

 

3.5 robi bez problemu...

 

 

Dodam, że na procku jest 1.5v

Pamiątki 2.20v

VTT FSB 1.250

NB 1.425

SB 1.7

 

3,75 GHz na procku : 938 MHz na DDR jeszcze połyka przy SPD enabled. Ale już 3.8 jest restart w trakcie ladowania windowsa 7...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie szybkie pytanie jeszcze nie testowałem bo dziś zmieniłem na ten nowy bios ale tak w programach widzę ze chyba ten nowy biosik trochę podwyższa V porównaniu do poprzedniego biosu i tamtych ustawień na procku na ramach itp. hm?

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$kubi a jakie ustawiasz ręcznie alphatimingi? Tzn. te ostatnie timingi... ustaw 52-12-12-12-12. Jak bedzie ok to możesz zacieśniać, np. 45-8-8-8-8 ;) A patrzyłeś w MemSet jakie timingi ustawia jak weźmiesz AUTO?

 

Max - u mnie nie zauważyłem takiego czegoś. Jak było - tak jest...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$kubi a jakie ustawiasz ręcznie alphatimingi? Tzn. te ostatnie timingi... ustaw 52-12-12-12-12. Jak bedzie ok to możesz zacieśniać, np. 45-8-8-8-8 ;) A patrzyłeś w MemSet jakie timingi ustawia jak weźmiesz AUTO?

SPD Enabled:

 

Dołączona grafika

 

 

Jakie mam je ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na auto sie ustawia 44 to ręcznie powinno być ok na 48. spróbuj ustawić po prostu takie jak na auto. Dziwne jeżeli nie chodzi. Ja mam ręcznie ustawione to co można w biosie i tak to sie prezentuje przy 916MHz:

 

post-164893-1243549657_thumb.jpg

 

Zauważyłem że mam mniejsze PL, przy troche wyższych mhz... :rolleyes: Co prawda ramki inne ale płyta identyczna. Co ciekawe, przy 1050mhz mi ustawia PL na chyba 7 i wszystko śmiga :D

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje zakupić wkrótce nowy procesor. Ponieważ skierowano mnie bardziej na dokupienie Q9400 niż na AM2+ + PhII, muszę sięgnąć porady :)

Próbował ktoś może procesor tej klasy montować w to MSI? Pytam, ponieważ jak się nie trudno domyślić, wypadałoby z niego chociaż z 3,2Ghz wyciągnąć.

Procesor jedzie na FSB 1333, więc jest obsługiwany przez płytę (15xx mam obecnie :D), jednak martwi mnie tylko 4 fazowe zasilanie, no i spory vdrop :/

Będzie to jakąs przeszkodą? I czy będzie nadal stabilnie? Lub też czy jest możliwość permamentnego rozwiązania vdropa? (bo ponoć smarownie ołówkiem nie jest takie pewne i stabilne).

Czy może wymienić płytę główną? Np na Asusas P5B? (teoretycznie mogę sprzedać moją i kupić P5B w tej samej cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3,2ghz czy więcej? No i czy przy takim procesorze, i na tej płycie głownej będzie możliwość włączenia EIST (czy jak to tam) w celu oszczędności energii?

Przy takim procesorze to już pora by zacząć oszczędzać :D

 

A i jeszcze jedno, jeżeli procesor będzie 4 rdzeniowy, i to na sporym FSB, wypadałoby chyba zmienić pastę na mostkach :D

Ktoś może w skrócie powiedzieć jak to zrobić? Albo raczej od której strony zacząć, żeby nic nie połamać/ukruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno i więcej wyciągniesz wiadomo zależy dużo tez od procka chłodzenia itp. Co do Eist nie liczył bym na to przy podkręceniu więcej niż 3,2ghz może być komp. niestabilny :(podkręcanie to już tez nie oszczędzanie energii cos za cos :). Co do zmiany pasty było chyba na 1 stronie co i jak pozdro

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu (sorry ale niechce mi sie wertować :)) ma Q9550 po OC na tej płycie więc nie jest źle ;)

 

A vdroopa ma właśnie symbolicznego, 0.01 - 0.02v, no przy 4 jajkach po OC pewnie bedzie troche większy ale napewno nie będzie tragizmu także możesz być spokojny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dropa ok 4setne przy q9450@3.5ghz 1.15-1.16v(idle 1.19-1.2) bios 1.225 bodajże

teraz e5200 padaczny przy 3.6g ma max 0.02 drop wg cpu-z

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem na tej plycie... To wina sieciowki bo na innej (na pci) dziala normalnie

Problem wyglada tak ze karta nie wysyla prawie zadnych informacji (www mocno utrudnione, o wysylaniu plikow nie ma mowy, pobieranie jest ok)

W ostatecznosci kupie nowa sieciowke na pci ale moze ktos mial taki problem i wie jak go rozwiazac albo chociaz jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizuj sterowniki realteka ze stronki...

 

http://www.realtek.com/downloads/downloads...130/RTL8139B(L)

 

osobiscie mam sieciówkę na PCI (została ze starego kompa i mi się nie chciało przerejestrowywać ) ale ta wbudowana działa od poczatku znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta 1.B3 -klik- (odsiebie)

Osobiście niesprawdzałem, czekam na pena coby zakończyć przygodę z floopem.

 

Wgrałem działa ;) nie przybyło funkcji nie zauważylem zmian żadnych jak na razie postaram sie jutro wykonać kilka prób OC powyzej 4.7Ghz i obadam stabilnosć przy wysokim FSB strap 400, robiłem wczoraj szlif IHS od mojego proca mam mniej 8stopni wiec poszaleję (mam nadzieję) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukalem podobnego przypadku w tym temacie ale nie znalalzem (moze zle szukalem, ale watek jest spory)

 

co co chodzi,..

 

gdy chce podlaczyc jakis dysk pod SATA od Marvell'a i gdy mam jednoczesnie wlaczony tryb RAID (bo i mam macierz RAID 0) to dysku na Marvell'u ostatecznie pod Windowsem nie wykrywa

 

od strony BIOSu wyglada to tak, ze w menu gdzie sie wybiera RAID mode oraz PCI Busmastering jest jeszcze opcja "On-Chip SATA Controller" z mozliwoscia ustawienia Enabled/Disabled

po ustawieniu trybu RAID mode na RAID ta opcja nagle znika, podejrzewam ze wtedy ustawia sie na Disabled

 

zauwazylem to dopiero niedawno, bo wymienialem karte graficzna i teraz mam przysloniete dwa zlacza SATA (tutaj sie MSI nie popisalo), bylem zmuszony wpiac moj dodatkowy dysk do kontroelra Marvella

no i teraz mam takie hity :/

 

w ogole wygla to tak jakby kontroler sam w sobie wykrywal dysk bo widze go w wykrytych urzadzeniach jak sie bootuje plyta, ale potem nagle znikal

 

mam jeszcze podlaczona nagrywarke DVD (ale pod IDE) i dziala bez zarzutu

 

bios to 1.B2

 

ktos wie o co biega??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...