Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.msi-forum.de/index.php?page=Thr...geNo=42709ef78e

 

kurka aż wstyd,że nie moge rozkminić mimo iż mam niemiecki w szkole ....

 

mam jeszcze bubel z dzwiękiem po formacie.... zainstalowałem tego menadżera realtek audio z płytki ze sterownikami on normalnie widzi słuchawki i głosniki ale lipa bo nie odtwarza muzy..... a w panelu sterowania w opcji"Dzwięk i urządzenia audio" jest brak urządzeń audio... hmmm

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ja zdawałem mature z niemca ale było to ponad 2 lata temu i już nic nie pamiętam :) Na moje o niczym szczególnym nie piszą, ot tak jak my tutaj ;) Koleś chyba pisze, że ma 1.A... i czy sie opłaca zmieniać. Zresztą mając 5 postów na forum zadaje tylko techniczne pytania dotyczące zmiany biosu, co w razie sie nie uda chyba lub mu sie nie udało :D Tylko też nie moge rozkminić co koleś mu odpowiada :) coś o VT gadają, zresztą nie wiem czy o jakichś szczególnych rzeczach wogóle gadają. Przez dłuższy czas raczej tylko o procesie zmiany biosu i co jeśli coś pójdzie nie tak... ;)

Na końcu coś piszą o problemie z VT, że niby już w 1.B4 problem z VT jest nareszcie rozwiązany ale o jakim problemie mówią to nie wiem. Zauażył ktoś jakiś problem z VT na wcześniejszych biosach?? :D Wogóle VT to co to bo już sie zamotałem... Wirtualizacja?? To mnie to nie dotyczy póki co...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak pocić nad tym biosikami B1,B2,B3 nic zbytnio nie wniosły nowego bo zmieniałem co krok i nic nie zauważyłem różnicy wiec i ten B4 nic nie wniesie na razie siedzę na B3 .Za jakiś czas się zmieni ale nie ma co się śpieszyć może inny tez wyjdzie jakiś oficjalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś z tym dzwiękiem >post 4054 ?

 

kurde robiłem nawet test w tym menadżerze Realtek i jest dzwięk a nie moge słuchac muzy ....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max dopuszczalne obciazenie w amperach jednego zlacza wentylatorow w plycie glownej (sysfan1)

Chcialbym pod nie podpiac wiecej niz jeden wentyl...

 

Przy okazji spytam czy ktos uzywa regulacji np. w SpeedFan zlacza sysfan1 albo sysfan4 (mozna kontrolowac jedno czy obydwa?)

Kiedys probowalem ale nie dzialalo ale to bylo wieku temu na starym biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki za czasów intela i wc miałem podpięte 3x120mm acutake z jednej wtyczki (ta którą regulowała obroty w zależności od temperatury), dodatkowo inny wtyk miał podpięte 2x92mm także nie ma się co martwić, spedfanem można sterować 2 wtyki (z tego co pamiętam to znajdują sie koło złacza pci-e)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś z tym dzwiękiem >post 4054 ?

 

kurde robiłem nawet test w tym menadżerze Realtek i jest dzwięk a nie moge słuchac muzy ....

To jest dźwięk czy go nie ma? Tzn. System i stery widzą dźwięk i wg nich jest ale nie słychać go? Hm co ja moge pomóc, co prawda nie używałem nigdy zintegrowanej dźwiękówy ale może masz zaprogramowane inaczej wyjścia niż odpowiadają podłączonym głośnikom? Wiesz o co chodzi, można zaprogramować wyjścia, gdy podłączasz jacka to stery pytają które głośniki podłączyłeś (przynajmniej w wypadku 5.1). Może jeszcze raz to zrób albo po prostu przeinstaluj stery.

 

Jakie jest max dopuszczalne obciazenie w amperach jednego zlacza wentylatorow w plycie glownej (sysfan1)

Chcialbym pod nie podpiac wiecej niz jeden wentyl...

 

Przy okazji spytam czy ktos uzywa regulacji np. w SpeedFan zlacza sysfan1 albo sysfan4 (mozna kontrolowac jedno czy obydwa?)

Kiedys probowalem ale nie dzialalo ale to bylo wieku temu na starym biosie...

Max dopuszczalne trudno zwietrzyć ale dwa spokojnie można podłączyć. Trzy bym sie pękał ale skoro ptys mówi że można to pewnie można, najlepiej aby za dużo prądu nie brały, czyli niskoobrotowe...

W speedfanie można regulować trzy gniazda. Procesorowe i dwa powyżej pciex.

 

BTW. nie wiecie jaka może być szczepionka na regulacje PWM wentyla procka? Chodzi o to, że kręci sie na 100% i ignoruje każde % ustawione w biosie. Działo bardzo dobrze a potem coś zaczeło wariować i na końcu przestała działać regulacja. Nie wie ktoś czego to wina i czy można jakoś to naprawić? Wina gniazda chyba bo żadne zmiany biosu nic nie dają ani wyjmowanie baterii... :sad:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialem sobie czemu kiedys nie uzywalem regulacji na plycie, przeciez to piszczy po zmniejszeniu obrotow do pewnego poziomu!

Co ciekawe piszczenie plyty jest zalezne od obciazenia gniazda, gdy sie podlaczy wiecej wentylatorow pod jedno gniazdo plyta nie piszczy (minimum 3 po 0.13A)

 

Poszukalem troche na temat max obciazenia gniazda i znalazlem w manualu do jakiejs plyty ASUSA na P35 takie cos

"The fan connectors support cooling fans of 350 mA~2000 mA (24W max.) or total of 1A~7A (84W max.) at +12V."

 

 

Dlugo sie nie zastanawiajac :blink: podpialem pod gniazdo obok PCIE (to wyzej) 4 wentylatory Arctic Fan Pro TC z wymontowanym termistorem (80mm 2500rpm@12V) W efekcie moge obnizyc obroty do 34% bez dodatkowych odglosow plyty i kontrolowac obroty w SpeedFan (tylko 2 progi albo cos robie zle)

 

4 wentyle pobieraja razem na 12V 0.52A czyli 6.24W a norma mowila o 2A i 24W wiec raczej mi gniazdo przez to nie padnie.

 

edit: Dodatkowo pod drugie gniazdo podpialem 2xAcutake120mm ktore razem pobieraja okolo 0.4A 5W i rowniez tu dziala kontrola w SpeedFan.

Oczywiscie dam znac jak spale plyte :lol:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić tę płytę i mam kilka pytań:

 

1. Czy ta płyta będzie działać z Quadem Q9300 (właśnie kupuję go na Allegro) na standardowym biosie, czy trzeba wgrywać nowszy?

2. Czy ten zestaw odpali z pamięciami DDR2 667MHz (2x1GB Kingston + 2x512 Goodram), oczywiście bez podkręcania procka? Jeżeli nie to co kupić mając na uwadze średnie OC? W opisie na stronie MSI są podane częstotliwości DDR2 800/1066/1200, ale chyba można ustawić mniej? Wiem, że przy 667MHz nie podkręcę proca, więc OC wchodzi w grę na nowych pamięciach. Ewentualnie jakie pamieci polecacie do tej płyty dobre 800 czy 1066MHz, bo do podkręcania Q9300 i nowszych, to chyba lepiej wziąć 1066 MHz?

3. Czy ta płyta pozwala pokonać "fsb wall penrynów", czyli czy ma regulację GTL (nie wiem, czy dobrze piszę)?

4. Czy jeżeli Q9300 ma szynę 333MHz to OC za pomocą zworek nic nie da, bo max to 333MHz i powinienem ustawić zworkę na auto i w przypadku standardowych ustawien i w przypadku OC?

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zależy jaki to będzie standardowy bios: musi obsługiwać 45nm procki i wtedy odpali na "standardowym"

2. powinien odpalić bez kręcenia jak nie na wszytkich kościach to na jednej potem podniesiesz napięcie czy ustawisz na sztywno timingi i powinny chodzić wszystkie. Najniższy dzielnik pamięci to 1:1 więc teoretycznie powinien odpalić.

3. Możliwości ustawienia GTL z tego co mi wiadomo nie ma.

4. na nowszych biosach wyjęcie zworek daje szynę 400.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy podnoszenie napięcia SB aż do 1.7V (tak jak jest w FAQ napisane) jest konieczne?

Bo jest on najbardziej rozgrzanym elementem w obudowie, a zdaje się SB nie uczestniczy w pracy elementów komputera które są faktycznie podkręcone. A najgorsze jest to że ciepło leci do góry, przez co nagrzewa resztę elementów.

Mógłbym nawet zamontować na niego jakiś wentyl, ale nie z tą kartą graficzną i chłodzeniem na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy podnoszenie napięcia SB aż do 1.7V (tak jak jest w FAQ napisane) jest konieczne?

Niby dlaczego miałoby być konieczne? Bzdury. SB nie ma wpływu na OC, jest tylko odpowiedzialne za całe 'storage' jak i zintegrowaną sieć i dźwiękówke a tego sie nie kręci. Ja mam def 1,5v a jak mocniej krece to ustawie 1,6v profilaktycznie i gitarka :) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące stabilności . Wielokrotnie testowałem kompa SuperPI + 3DMark06 + Orthos jednocześnie i SuperPI + orthos + GTA 4 jednocześnie. Wynik tego testu był pozytywny, lecz gdy grałem przez jakiś czas w Crysis'a po jakimś czasie obraz zaczął skakać i gre przymuliło. Wyłączyłem i włączyłem crysis'a wszystko chodziło bardzo dobrze, ale jak z niego wychodziłem miałem Bluescreena i kompa mi zrestartowało. Jak możecie napiszcie czym najlepiej przetestować mojego kompa. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy istnieje taka możliwość, że komputer jest stabilny, ale przy zużyciu większej ilości energii staje się niestabilny, co ewentualnie można dać o oczko wyżej w opcjach BIOS'U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym popatrzył jeszcze na sterowniki od grafy, a oczko w górę dla sprawdzenia możesz dać na procka i pamieci, jesli masz wysokie FSB to tez na NB możesz podbić.

 

Edit:

Może sama gra ma błędy w plikach (jeśli oryginalna to spróbuj przeinstalować)

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące stabilności . Wielokrotnie testowałem kompa SuperPI + 3DMark06 + Orthos jednocześnie i SuperPI + orthos + GTA 4 jednocześnie. Wynik tego testu był pozytywny, lecz gdy grałem przez jakiś czas w Crysis'a po jakimś czasie obraz zaczął skakać i gre przymuliło. Wyłączyłem i włączyłem crysis'a wszystko chodziło bardzo dobrze, ale jak z niego wychodziłem miałem Bluescreena i kompa mi zrestartowało. Jak możecie napiszcie czym najlepiej przetestować mojego kompa. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy istnieje taka możliwość, że komputer jest stabilny, ale przy zużyciu większej ilości energii staje się niestabilny, co ewentualnie można dać o oczko wyżej w opcjach BIOS'U.

Zestawik progsów dobry do testowania, Ja osobiście ufam OCCT jeszcze. A co do Crysisa to wyłącz dx10. Czyli włacz z dopiskiem -dx9 w linii komend w skrócie. A to dlatego że mi też sie grafa zwieszała na dx10 w Crysisie i to jest albo problem gry albo sterowników. Jeśli w dx9 bedzie gitowo to znaczy, że procek Ci chodzi stabilnie i nie ma sie czym przejmować. Jak orthosy i 3Dmarki równocześnie chodzą bez błędów to nie ma kompletnie sensu czegokolwiek podnosić w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik progsów dobry do testowania, Ja osobiście ufam OCCT jeszcze. A co do Crysisa to wyłącz dx10. Czyli włacz z dopiskiem -dx9 w linii komend w skrócie. A to dlatego że mi też sie grafa zwieszała na dx10 w Crysisie i to jest albo problem gry albo sterowników. Jeśli w dx9 bedzie gitowo to znaczy, że procek Ci chodzi stabilnie i nie ma sie czym przejmować. Jak orthosy i 3Dmarki równocześnie chodzą bez błędów to nie ma kompletnie sensu czegokolwiek podnosić w biosie.

 

Problem w tym, ze grałem w tego crysis'a i testowałem kompa na XP 32, więc Crysis był na DX9. Pare razy jeszcze testowałem kompa na SUperPI + Orthos + Crysis lub GTA4 jednoczesnie, wszystko śmigalo bez zarzutów , ale gdy Orthos sam leciał to się wywalił, zupełnie tak jakby wraz ze spadkiem obciążenia proca i reszty spadała stabilność . Dam znać jak odpale OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem i włączyłem crysis'a wszystko chodziło bardzo dobrze, ale jak z niego wychodziłem miałem Bluescreena i kompa mi zrestartowało.

EIST jak masz to włączone to wyłącz może to pomoże nastaw na sztywno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST jak masz to włączone to wyłącz może to pomoże nastaw na sztywno .

EIST jest i było wyłączone.

 

DejwiT11 sprawdziłem proca tym OCCT, standardowo na godzine, wszystkie wykresy nie budziły zastrzeżeń. Skoro komp chodzi stabilnie, to dlaczego miałem bluescreena ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 sprawdziłem proca tym OCCT, standardowo na godzine, wszystkie wykresy nie budziły zastrzeżeń. Skoro komp chodzi stabilnie, to dlaczego miałem bluescreena ? :blink:

Nie mam pojęcia. Nieraz potrafi wywalić z zupełnie odmiennego powodu. No a tylko raz czy ciągle jak wychodzisz z Crysisa? Dla mnie takie coś jest śmieszne. Ja podejrzewam ze jak bym zapuścił te wszystkie orthosy OCTy i inne g.wna to bym miał błedy ale nie interesuje mnie to bo żadna aplikacja czy gra włącznie z Crysisem nie potrafi wywalić kompa, wszystko chodzi i to mi wystarczy.

 

Pomocy, dziś zmieniłem swoje ddr2 dominator 2gb 800Mhz na 2x2gb 1066Mhz. i nie wiem jak ustawic alpha timingi bo przy tych 38 12 12 12 nie chce mi startować /

38 to jest za mało dla 1066mhz. Ustaw 52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nieraz potrafi wywalić z zupełnie odmiennego powodu. No a tylko raz czy ciągle jak wychodzisz z Crysisa? Dla mnie takie coś jest śmieszne. Ja podejrzewam ze jak bym zapuścił te wszystkie orthosy OCTy i inne g.wna to bym miał błedy ale nie interesuje mnie to bo żadna aplikacja czy gra włącznie z Crysisem nie potrafi wywalić kompa, wszystko chodzi i to mi wystarczy.

 

 

38 to jest za mało dla 1066mhz. Ustaw 52.

Zrobiłem 48 i ruszyło a 52 bedzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nieraz potrafi wywalić z zupełnie odmiennego powodu. No a tylko raz czy ciągle jak wychodzisz z Crysisa? Dla mnie takie coś jest śmieszne. Ja podejrzewam ze jak bym zapuścił te wszystkie orthosy OCTy i inne g.wna to bym miał błedy ale nie interesuje mnie to bo żadna aplikacja czy gra włącznie z Crysisem nie potrafi wywalić kompa, wszystko chodzi i to mi wystarczy.

 

 

38 to jest za mało dla 1066mhz. Ustaw 52.

Już wiem co jest przyczyną, testowałem nieprzerwanie pamięci i doczekałem się rezultatów, to przez pamieci wszystko siada, cos zle namoncilem, ale nie wiem co <_< Masz te same pamiatki co ja, ale ja mam fabrycznie 1066 . Mógłbyś mi wysłać ustawienia swoich pamieci, nie wiem, czy to cos da, ale musze spróbować, bo niemożliwością jest , że mój proc zostanie na zegarze 3,3 Ghz i w dodatku niestabilnie :blink: ludzie identyczne kręcą na 3,6 Ghz. Chyba, że coś mi siada w tym kompie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 48 i ruszyło a 52 bedzie lepiej?

W jakim znaczeniu lepiej? różnicy w wydajności nie ujrzysz za nic w świecie więc jak nie chce Ci sie testować stabilności to ustaw 52 dla świetego spokoju ;)

 

Już wiem co jest przyczyną, testowałem nieprzerwanie pamięci i doczekałem się rezultatów, to przez pamieci wszystko siada, cos zle namoncilem, ale nie wiem co <_< Masz te same pamiatki co ja, ale ja mam fabrycznie 1066 . Mógłbyś mi wysłać ustawienia swoich pamieci, nie wiem, czy to cos da, ale musze spróbować, bo niemożliwością jest , że mój proc zostanie na zegarze 3,3 Ghz i w dodatku niestabilnie :blink: ludzie identyczne kręcą na 3,6 Ghz. Chyba, że coś mi siada w tym kompie :angry:

Przy jakim zegarze? 1066 nie mam na codzień. Przecież możesz obniżyć zegar ramu i krecić dalej procka... Dla 1066mhz miałem ustawione 5-5-5-15-52-10-10-10-10 i 2,2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...