Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ghandar spoko ale już bym się nie pakował w Socket 775 jak coś może opyl tego procka i sprawdź sobie 4 rdzeniowego jakiegoś np Q9550 i wtedy OC

Głęboka myśl... następnym razem przed wysłaniem posta najpierw to przeczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazy tylko? Cienko to widze z quadem. :/ No i nie wiem jak z rozstawem srubek, bo bloki wodne mile widziane. ;) Zastanowie sie. :) Chodzi mi po glowie Rampage Formula X48 i Maximus Formula P45. Szkoda sie rozstawac z dobrym MSI... moze pokombinuje jeszcze z roznymi BIOSami i wyciagnie cos ok. 540 FSB. Pozdro.

4 fazy na płycie głównej nie mają ABSOLUTNIE żadnego wpływu na OC!

Najlepsze płyty do kręcenia Quadów (Biostar ip45, DFI na P45) mają tylko 4 fazy. Więcej niz 6 faz to już marketingowy bełkot. Na Xtremesystems robili test porównawczy Q6600 i Q9450. Przy częstotliwości 3,6 GHz Yorkfield (Q9450) pobierał o połowę mniej prądu niż Kensfield (Q6600). Po co pchac się w 8 lub 16 faz jak to się na nic nie przekłada. Wiem z własnego doświadczenia. Quady w 45nm pobierają tyle samo prądu co dual-core w 65nm przy tym samym taktowaniu. Jak ktoś nie wierzy to niech zmierzy i sie sam przekona.

 

Miałem E4500 @3355MHz 1,4V i zmieniłem na Q9550 @3666 MHz 1,2V. Temperatury radiatorów na sekcji zasilania mojej 4-FAZOWEJ P35A-S wyraźnie spadły, nie mówiąc o temeraturze procka (o jakies 7-10 stopni C w stresie).

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, ze na Neo2-FR p35 wykrece quada bez problemu na 4GHz? Oczywiscie biorac pod uwage, ze bedzie w stanie takowe taktowanie zniesc na normalnym napieciu.

Może i zabrzmiało jak sugestia ale wiadomo, że oc nie jest zależne tylko od liczby faz zasilania... Chociażby MSI nie ma regulacji GLT-i a to chyba jest bardzo pomocne w dobiciu do 4ghz na Q9550, poza tym sam chipset jest inny niby że to prawie to samo ale na P45 lepiej sie kręcą quady.

E57 Na naszej MSi nie wykręcisz tyle z Q9550 co na dobrym P45 ale mimo wszystko ja bym kupił, i tak też zamierzam zrobić jak moje 2 jajka :P przestaną mnie satysfakcjonować po wymianie grafiki... Nie wiem dlaczego nie miałoby sie opłacać ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam osobiscie posaidam q9550 na tej plycie i nie narzekam, moge narzekac tlyko tyle ze jest to C1 a nie E0 :(

 

3,6 GHz w pelni stabilne, ale kosztem wylaczenia EIST, no i napiecie tez dosc wysokie, bo srednio ok 1,35V (tak pokazuje CPU-Z, bo miernika niestety nie mam), ale juz tak jade od grudnia ;)

 

 

mimo wszsytko wydaje mi sie, ze plyte dobrze sobie radzi z quadami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ghandar

 

Q9550 nie wykręcisz na chipsecie P35 do 4 GHz, ale realnie możesz osiągnąć coś w granicach 3,6-3,8 GHz. Myślę, że nie warto ci zmieniać płyty na P45 jesli już masz Q9550. Jak chcesz zmienić i płytę i procka to bierz od razu Core i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do użytkowników płyt Gigabyte IP35. Wiem, że jest tam ten męczący "podwójny restart" z tym, że występuje bezpośredniu po podkręcaniu i przy wyłączeniu zasilania (nie zawsze). Mi natomiast po zapuszczeniu nowych części (HD4890, E8400, 2x1GB) restartuje się kilka-kilkanaście razy mało tego musze kilka razy wyłączać i włączać zasianie i dopiero wtedy zaskakuje. Czasami kilka minut się tak męcze. Wcześniej tego nie było. Gdzie jest błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie miałem do czynienia z RAIDem, chciałem sie pobawić ale po przestawieniu w biosie z AHCI na RAID nie wiem co wcisnąć żeby wejść w menu RAIDa. W manualu jest napisane że <CTRL+I> tylko że mi nie działa... :unsure: wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić by na klawce Microsoft'u curve keyboard 2000 USB mozliwe bylo butowanie płyty :blink: ? Bo zmuszony jestem , albo uzyc innej klawki na PS2, albo odpalac windowsa z pena ( wtedy odpala automatycznie ) chodzi o to , ze w momencie gdy trzeba nacisnąc dowolny klawisz by nastapil rozruch plyty klawiatura nie dziala. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mały. Mobasek właśnie mi wrócił z gwary(padła sekcja zasilania), podłączam wszystko i chodzi. Patrze a graficzna(9600gt) działa w trybie x4 mimo że jest podłączona do głównego slota. Spotkał się kiedyś ktoś z takim czymś i wie co na to poradzić? Reinstalka sterów ani wrzucanie różnych biosów nic nie pomaga. Czy znów wysłać mobo na gware bo chyba nie do końca się spisali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mały. Mobasek właśnie mi wrócił z gwary(padła sekcja zasilania), podłączam wszystko i chodzi. Patrze a graficzna(9600gt) działa w trybie x4 mimo że jest podłączona do głównego slota. Spotkał się kiedyś ktoś z takim czymś i wie co na to poradzić? Reinstalka sterów ani wrzucanie różnych biosów nic nie pomaga. Czy znów wysłać mobo na gware bo chyba nie do końca się spisali?

a w biosie nie jest przelaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejsciu na ostatni bios beta z ostatniego oficjalnego uzyskałem nie wiedzieć dlaczego dodatkowych 50mhz na procesorze bez tykania jakichkolwiek ustawień.

Nie mam pojęcia co tam pogrzebali ale działa.

Nie chce mi się grzebać głębiej w ustawieniach bo może wygrzebał bym więcej tych mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nowy bios B4 oszukuje napięcie procesora. W biosie jest na 1,350V a realnie w cpu-z i core temp wynosi 1,150V. Procesor to E7200 ale niestety chyba mam padake ponieważ powyżej 360mhz ledwo wstaje :/, eist wylaczony. A pamięci A-data Extremme 800mhz 1gbx2.

 

Ma ktoś biosik B3? Przydałoby mi przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowiłem zmienić bios przy okazji instalacji Win7. Czy to normalne, że po ściągnięciu ze strony MSI biosu 1.A0 oraz flashowaniu, CPU-Z wyświetla wersję 1.10 ?

Dołączona grafika

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mały. Mobasek właśnie mi wrócił z gwary(padła sekcja zasilania), podłączam wszystko i chodzi. Patrze a graficzna(9600gt) działa w trybie x4 mimo że jest podłączona do głównego slota. Spotkał się kiedyś ktoś z takim czymś i wie co na to poradzić? Reinstalka sterów ani wrzucanie różnych biosów nic nie pomaga. Czy znów wysłać mobo na gware bo chyba nie do końca się spisali?

Na asus p5b dlx byl podobny problem, po OC mobo przestawialo pcie w tryb x1. Niekrotym pomagalo reczne ustawienie pcie na 99-105 mhz. Spróbowac nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...