Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie co do Możliwości podpięcia wentyli.

 

Jak wiadomo odczyt prędkości obrotowej wentyli jest jedynie na złączu CPU FAN 1 oraz SYS Fan 1 i SYS Fan 4.

 

Mam pytanie czy mogę podłączyć 3 wentylatory równolegle pod złącze np. Fan 1 oraz pod złączę Fan 4 dwa wentylatory. (oczywiście tylko z 1 wentylatora odczyt obrotów). Czy nie będzie zbyt dużego obciążenia na tych gniazdach ?

 

Wentyle jakie planuje podpiąć to Scythe 120mm KAZE-JYUNI Slip Stream 1200rpm (SY1225SL12M) o natężeniu 0.26 A.

 

Zaznaczam, że nie mam podpiętego molexa przy tych gniazdach, ale z tego co się orientuje jest to dodatkowe zasilanie PCI-E dla grafiki.

post-175503-1260286063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dodatkowe zasilanie dla Grafy, stosowane glownie przy Crossfire.

Nie zaleca sie podpinania kilku wentyli pod jedno gniazdo...

Hm, ja już od około roku mam podpięte 3 wentylatory 12 cm pod sys fan 4, ustawione na 40 % w speed fan, gdy temp któregoś z podzespołów wzrośnie na określoną wartość speed fan przyspiesza obroty do 100%, np gdy temp systemu przekroczy 50 *C lub temp dysku przekroczy 38 *C lub temp grafiki przekroczy 60 *C wentylatory załączają sie na 100 %, gdy temp wszystkich spadnie poniżej ustawionej wartości znowu schodzi na 40 %, i nic sie nie dzieje. Zazwyczaj gdy gram to sie wentyle zalaczaja na 100%.

 

Wszystko działa nic sie nie spaliło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie podlaczyc wiecej niz 1 ;)

Ja mam 2x120mm pod SYS Fan 1 i 4x80mm 2500rpm + 1x92mm 3000rpm pod SYS Fan 4 i wszystko dziala. Szukalem kiedys i dopuszczalne obciazenia sa duze wyzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Mam zamiar zastosować LC/WC i akurat potrzebuje podpiąć 5 wentyli a te gniazda idealnie będą właśnie współpracować z speed fan`em. Wentyle standardowo puszczone na 40 % a pod obciążeniem na 100%. Szkoda, że nie ma jakiegoś oprogramowania które by sobie poradziło z płynną regulacją obrotów przez płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja już od około roku mam podpięte 3 wentylatory 12 cm pod sys fan 4, ustawione na 40 % w speed fan, gdy temp któregoś z podzespołów wzrośnie na określoną wartość speed fan przyspiesza obroty do 100%, np gdy temp systemu przekroczy 50 *C lub temp dysku przekroczy 38 *C lub temp grafiki przekroczy 60 *C wentylatory załączają sie na 100 %, gdy temp wszystkich spadnie poniżej ustawionej wartości znowu schodzi na 40 %, i nic sie nie dzieje. Zazwyczaj gdy gram to sie wentyle zalaczaja na 100%.

Jak to ustawiłes w speedfanie żeby sam regulował zależnie od temperatury? Bo spodobało mi sie :D tylko lepiej by było z 40% do 60% w moim przypadku bo na 100% nie potrzebuje i wyją...

 

Zgodze sie. Napisalem tylko, ze sie nie zaleca :P

No i chłopak mógł sie wystraszyć :P Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie fix dla RAIDOWCÓW dodany ;)

 

RAID'a nie mam więc nie wiem, wgrałem dla sportu heh ;) lol

 

edit: mogliby wprowadzić jakąś konkretną zmiane np. żeby można było zrobić undervoltage procka ;)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemów z zewnętrznym dyskiem:

 

Niestety zmiana na tryb AHCI, zmiana BIOSu na betę oraz sprawdzenie obudowy zewnętrznej na innym dysku nie pomogły - dalej te same efekty.

Zastanawiam się, czy to kwestia systemu operacyjnego czy to płyta ma kopnięte kontrolery eSata / Firewire :/

 

Pozdr.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eKoKOsss: jaki masz system?

 

Czy na tej płycie przy mocnym procesorze Q9550 potrafi wykorzystywać pełnej możliwości nowej grafiki R HD5870?, bo niedługo przymierzam zakupki gdzieś w lutym lub marcu. Stara grafika mam to trzyletni HD3850 (narazie większość gier ledwo chodzi przy 1680x1050 ale daje rade :>).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemów z zewnętrznym dyskiem:

 

Niestety zmiana na tryb AHCI, zmiana BIOSu na betę oraz sprawdzenie obudowy zewnętrznej na innym dysku nie pomogły - dalej te same efekty.

Zastanawiam się, czy to kwestia systemu operacyjnego czy to płyta ma kopnięte kontrolery eSata / Firewire :/

 

Pozdr.

 

Zainstaluj system od nowa, z wlaczonym trybem ahci w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły finalne wersje biosów 1B i 1C. Linki są do serwerów msi, także nikt nie powinien mieć problemów z pobraniem.

bios 1.B -klik-

- Add buzzer beep warning message with VGA unplugged

 

bios 1.C -klik-

- Fixed system report incorrect memory size when install 4G memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam... ;)

 

wymieniłem dzisiaj biosik na powyżej zapodaną oficjalkę 1C, tylko co mnie zastanawia, teraz mi CPU-Z pokazuje, że mam płytę MSI p35 PLATINUM i bios v1.12 datowany na 30.12.2009r. czy to aby normalne?? czy po prostu ten biosik PLATINUM jest kompatybilny całkowicie z MSI Neo2 FR ?? przejrzałem go dokładnie i nie zauważyłem żadnych zmian w stosunku do poprzedniej bety....

 

tak czy siak działa bardzo dobrze wszystko z RAID 0 , więc zainteresowani mogą smiało instalować, bez obaw, jak przy poprzedniej becie przed fixem ;)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...