Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Też wgrałem 1.C i również zaczęła się przedstawiać jako Platinum. Z dobrych wieści że mi się mnożnik 12.5 dla e5200 odblokował bez EISTa (wcześniej tylko z EIST był dostępny chociaż inne połówkowe poniżej 12 były dostępne nawet bez EISTa).

 

Ze złych wciąż z EIST w stresie min vcore to 1.25V a bez EIST mogę zejść do 1.1375V, które z EIST jest dostępne jedynie w idle. No trudno aż tak bardzo na EIST mi nie zależy.

 

Chociaż szkoda. Gdyby w stresie było 1.1375V a w idle niżej byłoby fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje info jak wgrać bios do msi p35 neo2 fir płyta kolegi? Robię pena botowalnego i wpisuję : Afud408 A7345IMS.190 i enter. a jak sie robi by zapisać stary bios na pena w razie czego? A ha i jak wgrać bios 1A, co to za parametr A?

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to wgrywaj najnowszy bios 1.C i opis wgrywania jest tu na forum napisany jak cos wal na Pw to ci podam cała procedure nie będę tu zaśmiecał tematu i tak juz się temat zrobił duży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 3,33GHz Ci startuje na def V? Jeśli tak to bez problemów, jeśli nie to tylko po ustawieniu przed zmianą zworek na napiecie na ktorym odpala, tylko wtedy po ewentualnym resecie biosu żeby odpalić musiałbyś zworkami żonglować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 333 startuje mi z podniesionym napięciem chyba 1.425 (piszę z pamięci).Wyżej też mi działa spokojnie tylko cały czas na strapie 200

Pytam bo działa mi bezproblemowo 330x10 i tak sobie myślę co by przestawić zworę na 333 i lecieć wyżej już na tym strapie a nie na 200 jak mam teraz.

Ustawienia zapisanego profilu w biosie kasują się po wciśnięciu przycisku reset na płycie czy zostają nie naruszone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworkami pod PCI-express. Z tego co pamiętam do strapa 400 wyciągamy obydwie, ale strap ten zadziała tylko na jakichś tam prockach i od któregoś tam biosu :P

Aaa pamiętam ;p ale przecież są AUTO, 200, 266 i 333, czy przy AUTO/333 dopiero zadziała po podkręceniu powyżej 400 ? , jestem ciekaw czy Q9550 jest w stanie wstawać przy 400 B-)

 

Ma ktoś tabelkę działania strapa bo gdzieś zgubiłem.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam strap 400 mi działa ;) wystarczy było usunąć obydwie zworki i voila :P procek kręci jak szalony, Q9550 przy 3400mhz z 1.240v (bios 1.280v), pamięci goodram 1000 na 2.0v, 5-5-5-15-48-12-12-12 ale niestety nie będę kręcił dalej bo mam starą karte graficzną radeon hd3850 więc to nie ma sensu.

 

A bios to 1.C (1.12).

 

Pytanie co daje strap 400? Dużego kopa daje ;) z 333 na 400 superpi przyśpieszył o 3s przy 1m (zamiast 16s liczy 13s nawet mniej ;)

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie).

 

Mam MSI i c2d E6550 (standardowo 2,33Ghz) od ponad dwóch lat. W podkręcanie bawię całkowicie amatorsko, głównie poprzez zmianę fsb. Proc chodzi sobie @2958Ghz. Tak sobie pomyślałem, że warto byłoby troszkę więcej z niego wycisnąć i tu mam do Was prośbę o pomoc.

 

Obecnie wygląda to tak:

 

Na codzien ustawione jest wspomniane 2,95Ghz (7x422), chłodzenie Karakorum, 4x1GB ramu patriota. Na 3Ghz idzie spokojnie, ale wysypuje się po 30 min w Crysisie (BSOD), powyżej 3 nawet nie wstaje. Próbowałem z napięciami, ale jestem laik i zwiększanie o 0,25-0,5V nic nie dawało. Być może nie te napięcia podnosiłem :D Temperatura proca w porządku. BIOS bodaj 1.6 (w pracy jestem, nie pamiętam), na nowszych (tak sprzed 6 miesięcy) nie wstawał już przy 2,9Ghz nawet.

 

Osiągnąłem maximum procesora? nie wydaje mi się. Czy ktoś mógłby łopatologicznie napisać co na ile ustawić żeby szło wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co daje strap 400? Dużego kopa daje ;) z 333 na 400 superpi przyśpieszył o 3s przy 1m (zamiast 16s liczy 13s nawet mniej ;)

A nie powinien. Przy 400FSB i strapie 333 powinieneś mieć lepszy wynik bo MCH przetaktowany. Wyższy strap daje to że możesz wyżej polecieć z FSB ale kosztem tego że MCH będzie niżej taktowany niż na niższym strapie.

 

Więc daj wynik z SPI na strapie 400 i FSB 400

 

A potem daj wynik na strapie 333 i FSB 400 ;)

 

Edit:

Mam MSI i c2d E6550 (standardowo 2,33Ghz) .......

 

..... Osiągnąłem maximum procesora? nie wydaje mi się. Czy ktoś mógłby łopatologicznie napisać co na ile ustawić żeby szło wyżej?

Wciąż tak na prawdę nie wiadomo jak poustawiałeś. Na jakim strapie lecisz? Bo najlepiej byłoby dać najnowszy BIOS i strap 400 i wówczas kręcić. Zainteresuj się również VTT.

 

Albo jak lecisz na auto to dawaj MCH (NB) nawet na 1.5V i zobacz czy się ustabilizuje, no i oczywiście podbij VTT nawet na 1.3V. Oczywiście rozumiem że pamięci dają radę? Bo nawet przy 1:1 to już lecisz w okolice 900 MHz (edit: było FSB nie wiem dlaczego tak napisałem :P). Więc może tu problem i należało by timingi dać na serie 5-5-5-15.

 

Albo inny powód to FSB wall ale on chyba przy tych cepach to dopiero okolice 480.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż tak na prawdę nie wiadomo jak poustawiałeś. Na jakim strapie lecisz? Bo najlepiej byłoby dać najnowszy BIOS i strap 400 i wówczas kręcić. Zainteresuj się również VTT.

 

Albo jak lecisz na auto to dawaj MCH (NB) nawet na 1.5V i zobacz czy się ustabilizuje, no i oczywiście podbij VTT nawet na 1.3V. Oczywiście rozumiem że pamięci dają radę? Bo nawet przy 1:1 to już lecisz w okolice 900 MHz (edit: było FSB nie wiem dlaczego tak napisałem :P). Więc może tu problem i należało by timingi dać na serie 5-5-5-15.

 

Albo inny powód to FSB wall ale on chyba przy tych cepach to dopiero okolice 480.

Strap - 333, pamięci 1:1, do 900 jeszcze troszkę im brakuje. Z timingami nie szaleję, jest właśnie 5-5-5-15. BTW. właśnie o takie dokładne wartości napięć mi chodziło. W BIOSie mozna zmieniać napięcia bodaj 4 czy 5 rzeczy, a ja nie kumam, które z nich ruszać, a które olać.

 

Mówisz, żeby zworkami się pobawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam procesor E2160 oraz mobo MSI P35 NEO2-FIR.

Próbuję swoich sił w podkręcaniu CPU, ale nie jestem w tym dobry, dlatego proszę o pomoc.

Nie będę dużo pisał, o to co dotychczas uzyskałem, dalej nie wiem co i jak z tymi timmingami.

 

Procesor:

Intel Pentium E2160 rev. m0 podkręcony na 3GHz przy napięciu 1.3V (FSB 333x9).

 

Pamięci:

3x 1GB OCZ Platinum rev. 2 DDR2

 

Nie będę dużo pisał, wiem że obrazowo łatwiej jest pomóc tak więc oto wszelkie dane:

 

Specyfikacja procesora

Dołączona grafika

oraz

Dołączona grafika

 

Taktowania procesora oraz pamięci:

Dołączona grafika

 

Zdjęcia z BIOSu w sekcji "Cell menu":

Dołączona grafika

oraz

Dołączona grafika

 

Wersja BIOSu i obraz CPU z tego poziomu:

Dołączona grafika

 

No więc chciałbym zwiększyć wydajność swojego komputera. Pytanie do znawców - co i jak? :)

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

adek755

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strap - 333, pamięci 1:1, do 900 jeszcze troszkę im brakuje. Z timingami nie szaleję, jest właśnie 5-5-5-15. BTW. właśnie o takie dokładne wartości napięć mi chodziło. W BIOSie mozna zmieniać napięcia bodaj 4 czy 5 rzeczy, a ja nie kumam, które z nich ruszać, a które olać.

 

Mówisz, żeby zworkami się pobawić?

Ja bym zmienił BIOS na nowszy by był strap 400. Wówczas powinno pójść wyższe FSB przy niższym napięciu NB. Albo tak jak wyżej. Przywal na dzień dobry 1.5V na NB i leć w górę. Zobacz czy przejdzie przy takich nastawach. Jak tak to nie proc tylko mobo potrzebuje dowoltowania lub zmiany strapa.

 

SB bym akurat nie ruszał. Oczywiście samo napięcie cepa też musi być odpowiednie. Max dopuszczalny przez intela to 1.5V z tego co pamiętam. 1.45V na co dzień na pewno nie będzie dla niego problemem jeżeli masz odpowiednie chłodzenie (by temp procka nie były za wysokie).

 

Witam.

 

Posiadam procesor E2160 oraz mobo MSI P35 NEO2-FIR.

Próbuję swoich sił w podkręcaniu CPU, ale nie jestem w tym dobry, dlatego proszę o pomoc.

Nie będę dużo pisał, o to co dotychczas uzyskałem, dalej nie wiem co i jak z tymi timmingami.

Hehe widzę że neo zrobiło ci psikusa i przy wklepywaniu magistrali 333 walnęło maxa po SB i 1.45V na NB. Dawaj na min. Przy 333 to mobo idzie na defie.

 

Pamięci -> głupi dzielnik. Daj 1:1.2 wówczas będziesz miał 800 (dzielnik od strapa 333).

 

A potem to już odpowiednie napięcie na cepa, pamięci i FSB w górę. Pamiątki chyba spokojnie 2.1V biorą ;)

 

Edit:

Aha i wyłącznie spread spectrum i EIST panowie ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę że neo zrobiło ci psikusa i przy wklepywaniu magistrali 333 walnęło maxa po SB i 1.45V na NB. Dawaj na min. Przy 333 to mobo idzie na defie.

zmieniłem NB Voltage na stockowe 1.250 i SB I/O Power na 1.5 i PC nie wystartował ^_^ ?

Pamięci -> głupi dzielnik. Daj 1:1.2 wówczas będziesz miał 800 (dzielnik od strapa 333)

To zmieniłem i mam Frequency faktycznie 799. To chyba dobrze z tego co się domyślam ^_^ ?

Aha i wyłącznie spread spectrum i EIST panowie

u mnie powyłączane już dawno :).

A potem to już odpowiednie napięcie na cepa, pamięci i FSB w górę. Pamiątki chyba spokojnie 2.1V biorą

Narazie wyjaśnię tą kwestię z napięciami, bo musiałem podnieść NB Voltage żeby PC mi wystartował, co jest grane :P ?

 

Na takich ustawieniach mi PC nie wystartował:

Dołączona grafika

 

Tutaj pytanie jak to zmienić wszystko?:

Dołączona grafika

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adek:

PCIEx4 Controler - x4

NB 1.45V

dzielnik: 1:1

VTT 1.3V

Memory voltage 2.2V

CPU voltage daj na razie 1.3500V

ustawienia pamięci: timingi od góry: 5-5-5-15-48-12-12-12-12

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne. Ponieważ ja leciałem ze swoim e5200 przez pół roku przy 333*10.5 i NB jak i SB na def. Ani podwójnych startów ani żadnej niestabilności nie było. A zworki na auto.

 

Hmm spróbowałbym jeszcze raz. Może wklepanie wszystkiego na raz spowodowało że się sypnęła. Chociaż ja ze swoją to tylko w ten sposób działam że wszystko wklepuję i wio (i nie pamiętam by mi nie wstała). Może kwestia wersji BIOSu?

 

Pamięci jeżeli 800 cl5 to 5-5-5-15-51-5-5-5-5 (te ostatnie przy serii 5 powinny pójść ewentualnie zostaw 12-12-12-12). Jeżeli to 800CL4 to napięcie pewnie 2.1V i 4-4-4-12 (reszta jak u góry).

 

Może też to że masz 4x1 RAM powoduje że NB chce więcej papu. Ale 1.45V IMO za dużo na takie OC. Musisz w takim razie wyczuć skubańca czego chce.

 

Mówię j.w. u mnie przy e5200 i FSB 333 płyta leciała na defie (chociaż sama próbowała wymusić 1.45 i 1.8V na NB i SB odpowiednio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam taka konfiguracje: proc raczej slaby bo do 3015 Mhz potrzebuje 1.365v z biosu.

Wszystko przepisane z biosu:

 

 

Proc: 335 x 9

vcore: 1365v

ram: 2.1V - 1005 Mhz - 4-5-4-4-16-38

VTT: 1300v

NB: 1.25

SB: 1.5

SBcore: 1.05

 

EIST wlaczony i wszystko dziala elegancko, prime i orthos hulaly przez ponad 15h na tych ustawieniach. Po co proc ma mi dzialac ciagle na 3ghz jak moze sam sie obnizyc i zuzywac mniej pradu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za znakomitą pomoc ziomki, na konkurencyjnym forum nawet reklamiarz nie podbił mojego posta :D!

 

PCIEx4 Controler - x4

NB 1.45V

dzielnik: 1:1

VTT 1.3V

Memory voltage 2.2V

CPU voltage daj na razie 1.3500V

ustawienia pamięci: timingi od góry: 5-5-5-15-48-12-12-12-12

PCIEx4 Controler - x4 - mogę prosić o wyjaśnienie takiego zabiegu?

a dzielnik dać 1:1 czy

Pamięci -> głupi dzielnik. Daj 1:1.2 wówczas będziesz miał 800 (dzielnik od strapa 333).

Dość dziwne. Ponieważ ja leciałem ze swoim e5200 przez pół roku przy 333*10.5 i NB jak i SB na def. Ani podwójnych startów ani żadnej niestabilności nie było. A zworki na auto.

Hmm spróbowałbym jeszcze raz. Może wklepanie wszystkiego na raz spowodowało że się sypnęła. Chociaż ja ze swoją to tylko w ten sposób działam że wszystko wklepuję i wio (i nie pamiętam by mi nie wstała). Może kwestia wersji BIOSu?

Faktycznie dałem znowu voltage stock na SB i NB i teraz wstała :)

 

Może też to że masz 4x1 RAM powoduje że NB chce więcej papu. Ale 1.45V IMO za dużo na takie OC. Musisz w takim razie wyczuć skubańca czego chce.

Mam 3x 1GB :)

 

Pamięci jeżeli 800 cl5 to 5-5-5-15-51-5-5-5-5 (te ostatnie przy serii 5 powinny pójść ewentualnie zostaw 12-12-12-12). Jeżeli to 800CL4 to napięcie pewnie 2.1V i 4-4-4-12 (reszta jak u góry).

Pamięci to OCZ Platinum Rev.2 CL4, czyli 4-4-4-12 i reszta jak u góry ale te 4-4-4-12 to początkowe czy końcowe wartości hah ^_^ ? Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST wlaczony i wszystko dziala elegancko, prime i orthos hulaly przez ponad 15h na tych ustawieniach. Po co proc ma mi dzialac ciagle na 3ghz jak moze sam sie obnizyc i zuzywac mniej pradu ?

Bo najpierw wyłącza się wszystko co może krzaczyć. A EIST czasami potrafi utrudniać OC. Jeżeli jednak działa bez problemu to oczywiście zostaw włączone.

 

A proc wcale zły nie jest. Oczywiście że są lepsze sztuki ale mój e2200 potrzebował 1.37V z groszami do 2.93GHz i też M0. Więc nie masz jeszcze takiej złej sztuki. Zresztą o czym w ogóle mowa. Te proce spokojnie znoszą 1.45V przy dobrym chłodzeniu a takie masz. Chcesz więcej dowoltuj cepa. To 65nm więc cudów nie oczekuj że zrobisz 3.6/3.7GHz na takim napięciu ;)

 

Edit:

a dzielnik dać 1:1 czy

Widzisz czysto teoretycznie 1:1.2 powinien wymusić strapa 333. Miałeś wcześniej 1:1.25 a to typowy dzielnik dla strapa 266. Możliwe że dlatego mobo chciało więcej papu na NB (ale oczywiście wszelkie inne teorie też wchodzą w rachubę).

 

Czy 1:1? Musiałbyś dojść do 400FSB by memki były 800MHz. IMO nie opłaca się. Do 3.3GHz na tym dzielniku nie będziesz przekraczał 900MHz na memkach a tyle powinny zrobić. Dlatego leciałbym na 1:1.2 ;)

 

Mam 3x 1GB :)

A faktycznie soreks

 

Pamięci to OCZ Platinum Rev.2 CL4, czyli 4-4-4-12 i reszta jak u góry ale te 4-4-4-12 to początkowe czy końcowe wartości hah ^_^ ?

4-4-4-12 to tCL-tRCD-tRP-tRAS czyli początkowe. Ale jak lecisz wyżej niż 800 na pamiątkach to cl4 prawdopodobnie nie utrzymają. Dlatego zwal na cl5 czyli 5-5-5-15 i odpowiednie napięcie by banglały. Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem o tym eiscie, dzielnie sledzilem watek jak jeszcze mial 60 stron i zaczynalem oczywiscie z wylaczonym. Na koniec jak juz otrzymalem w miare stabilne wartosci to juz celowalem w EIST aby dzialal i wszystko pozostalo stabilnie.

 

Sproboje z ciekawosci z tym napieciem nb i zejsciem z voltami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje z ciekawosci z tym napieciem nb i zejsciem z voltami.

IMO to nic nie da. Mówię u mnie 333 trzyma mobo na defie a i wstawało przy 352 przy defie na NB gdy robiłem 4.4GHz na e5200 by przeszedł SPI.

 

Nie masz wcale wysokiego napiecia na cepie. Są takie co wprawdzie robią 3.1 na def core ale są takie co potrzebują więcej. 1.36V to całkiem normalne napięcie do 3GHz na e2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...