Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jakiś rekordzik w superPI zrobić ;) i pytanko do was.. czy 4 ostatnie timingi 12-12-12-12 mam obniżać ?? czy na odwrót ?

 

i jeszcze jedno... co w memsecie pozmieniać?? niestety w tej sprawie jestem laikiem :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie timingi - czytaj alphatimingi oczywiście jak wszystkie muszą mieć jak najniższe wartości. Zależy od twojego ramu, jeżeli masz 920mhz i aż 2,2v to możesz spróbować ustawić nawet 6-6-6-6. Ale najpierw wstaw po 8 i sprawdź goldmemory. Zależy tez czy tylko do pobicia rekordu czy na codzień chcesz. Jak do rekordu to luzik byle test przeszło :P ale jak na codzień (imo nieopłacalne - za nic w świecie komp nie przyspieszy w użytkowaniu) to wiąże sie to z przynajmniej dwugodzinnym testem torture w goldmem ;)

A co do memset to największy wpływ na wyniki w SPi ma Performance Level. Możesz zjeżdżać o jeden ale jak coś sie sypnie to myszka stanie i hard reset :D I nie wiem jak teraz ale za czasów DDR1 na platformie AMD ogromnego kopa dawało Command Rate 1T ale tu chyba tego nie ustawisz bo za duży zegar, w końcu to nie DDR1... ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dalem 7 i zwiecha ;)

 

hmmm chciałem zobaczyc na jakich najniższych timingach bedzie stabilnie ..wiesz od tak sobie ;) z nudów :) a tWTR, tRRD?? a jakis inny program jest do sprawdzania stabilnosci ??czy tylko ten goldmemory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze z innej beczki nie o biosie i o OC może ktoś ma na tej płycie WinFast TV2000 XP EXPERT Leadtek bo mam mały problem raczej to mi nie przeszkadza ale bym chciał to rozwiązać jak coś bo lubię jak wszystko jest na 100 % :)

Ja miałem tą kartę TV.

 

Jaki masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dalem 7 i zwiecha ;)

Hmm u mnie kingszajsy 1066 cl5 robią te 1066 przy timingach 5-5-5-15-63-5-5-5-5 (chyba wszystkie wymieniłem :P ) i napięciu 1.9V czyli da się niżej tylko odpowiednie memki trza mieć ;)

 

Aczkolwiek j.w. raczej różnicy nie zauważysz w normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dalem 7 i zwiecha ;)

 

hmmm chciałem zobaczyc na jakich najniższych timingach bedzie stabilnie ..wiesz od tak sobie ;) z nudów :) a tWTR, tRRD?? a jakis inny program jest do sprawdzania stabilnosci ??czy tylko ten goldmemory ?

Hmm, troche dziwne. Nie wiem od czego to zależy, może płyta sama sie dostosowuje do możliwości ramek, bo mi przy 1000MHz i 5-5-5-5-45-8-8-8-8 Performance Level ustwiła nisko, na 5 i 6 (tylko nie wiem dlaczego dla każdej kości inaczej skoro są identyczne). Czyli mam chyba dobry Ram :lol:

 

post-164893-1264441649_thumb.jpg

 

Możesz ustawić troche niższy zegar, i wtedy zobaczyć ile ci ustwi PL bo to zależy od zegarka, albo jak ustawi tyle samo to może wtedy bedzie dało sie zmniejszyć o ząbek lub dwa ;)

 

Hmm u mnie kingszajsy 1066 cl5 robią te 1066 przy timingach 5-5-5-15-63-5-5-5-5 (chyba wszystkie wymieniłem :P ) i napięciu 1.9V czyli da się niżej tylko odpowiednie memki trza mieć ;)

 

Aczkolwiek j.w. raczej różnicy nie zauważysz w normalnym użytkowaniu.

Pewnie że da sie niżej, ja przy 800MHz ustawiałem alphatimingi (nie wszystkie ale chyba trzy) na 3 i chodziło :D poza tym dla 800Mhz to w SPD mam zapisane 5-4-3-4 chyba w na auto płyta ustawia 12 :/ Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chrzanić to ;) odechciało mi się ;) całe szczescie,że ma się to nijak do wydajności w grach np ;) i tak duży sukces,że moje Kingostny 667mhz poszły na 916Mhz ;) a ~1100Mhz(nie pamietam dokładnie) robią na 5-5-5-15-60-12-12-12-12 heheh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla graczy moze i standard ale patrzac na moja karte graficzna to raczej graczem nie jestem.

 

Caly komp w pelni stabilny i jak ktos napisal wczesniej, 1000mhz przy CL4 dla 2x1GB to zaden wyczyn. Gskille maja wiekszy potencjal, ale wyzej ich nie krecilem bo moim celem bylo tylko 1000Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, mówie że nie spojrzałem na wielkość kości ;)

 

A grafa czemu. Po grafie sie nie ocenia gracza tym bardziej ze nie jest archaizmem, mój kumpel ma jeszcze 7600GT i jednojajowca i rżnie w co popadnie, na niskich lub średnich zależy od gierki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podwyższenie PCIE freq tak do ~103 ma wpływ na lepsze oc i jest to bezpieczne (wiem że lepiej pozostawić na 100 ale tak odrobinę wyżej chyba nie zaszkodzi)? I na ile macie ustawione SB core 1.05v czy 1.15v?

O i ostatnie pytanie :P warto wgrywać najnowszego biosa jak mam teraz 1.10B1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś problem, z dźwiękówką na tej płycie ?

 

Bo mam głośniki 5.1 i słychać jakieś szumy , coś jakby podłączyć głośnik pod prąd ( pierdzą głośniki). Mam to tylko gdy podłącze je pod zintegrowaną dźwiękówkę, bo przez przejściówkę (czincz na 3xdżek zielony, pomarańczowy i czarny ) dołączoną do głośników wszystko jest ok. Wydaje mi się , ze ta dzwiękówka jest uszkodzona, ale nie wiem jak to sprawdzić i naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim mobasem. Komp śmigał normalnie. Rozebrałem, założyłem bloki, zmontowałem i pojawił się problem. Komp się odpala, ale ciągle resetuje. Świecą się 4 czerwone diody, co wg. manuala sugeruje problem z procesorem. Raczej się nie uszkodził, ponieważ po wyjęciu z płyty wylądował w plastikowym opakowaniu. Na ile mogłem, to próbowałem coś zrobić. Parę razy go wyjąłem i poprawiałem, ale bez rezultatu. Nadal liczę, że procesor nie jest uszkodzony... Macie jakieś pomysły? Może za mocno dokręciłem blok na mofach albo na NB? Wszelkie inne testy będę robił dopiero jutro, bo już trochę późno, a ze zmęczenia, to można sobie tylko prędzej coś popsuć, niż naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YoGi

Sprawdź czy w sockecie nie masz czasem pokrzywionych nóżek i czy nie ukruszyłeś rdzenia od chipsetu. Mosfetów raczej nie ukruszyłeś bo się nie da.

socket jest wporządku. chipset również. cos mam wrazenie, ze jeden z tych kwadratowych rezystorow(?) przy mofach, jest ukruszony(?) przy podstawie. to moze byc przyczyna nie wstawania kompa? Jesli to on by zawinil, to znaczy ze sekcja nie daje zasilania na procka, dlatego plyta sygnalizuje problem z procesorem...

 

załóż stockowe chłodzenie płyty i zobacz czy wstaje

zalozylem, ale plyta nie wstaje. ciagle tylko resety. tak jak by dual boot, ale w kolko... Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie otrzymalem procesor i srednie wrazenie na poczatek. Prosze o ogarniecie mojego posta i opisanie co myslicie. Dziekuje.

 

BIOS plyty: 1.A0

 

1. Czy majac q9400s ustawienia strap maja jakiekolwiek znaczenie (procesor i tak dziala FSB >333).

2. Mam straszne problemy z OC

 

Dołączona grafika

 

(pisze z pamieci)

 

- vcore 1,235 (najnizsza mozliwosc w biosie)

- SB 1.7

- NB 1.450

- VTT auto

 

Komp nie wstaje nawet na 350x8

 

Temperatury w idle 38-42, stress na 2666Mhz to 58st. C - wiem duzo ale chlodzenie to box z e2160.

 

3. CPU-z nie pokazuje rewizji procka, ma to jakies znaczenie?

 

4. Mam windows 7 x86, nie dziala mi EIST, ciagle proc napiepsza z mnoznikiem x8, dlaczego?

 

Noi ogolnie wkur*&^* jestem, myslalem ze siade, zrobie 3-3.2 Ghz tyl ile chcialem przy sensownych temp i kij mi w oko. Jakiej sugestie, porady, oceny? Pozdrawiam

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- najnowszy CPU-Z to 1.53.1

- co z pamięciami?? nie ograniczają ?

- spread spectrum wyłączyleś ?

-wyłącz EIST i ustaw najwyższy mnożnik

-BIOS 1.C wgraj

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- bios wgrany

- pamieci puszczone sa all way down

- spread wylaczony

- eist off, x8

 

Ustawiam j/w + wcore najmnieszy jaki moge dac czyli 1.235V (jakos tak) . Ustawiam 3Ghz reboot i zwis od razu. Wchodze do biosa widze ze vcore 1.1V, daje 1.235 i daje reboot. Nie wiem jaki teraz bedzie najmniejszy vcore w biosie, mam nadzieje ze dalej 1.1 ale ustawienia zostana 1.235V. Zaraz sprawdze.

 

PS. Czym testowac kłada? Jedynie w prime95 leca rownolegle 4 watki, ale nie wiem czy ten program wyrzuca jakies bledy kiedy one wystepuja w widoczny sposob. W orthosie leca tylko 2 watki.

PS2. Jaka bezpieczna max temp? 70?

pozdrawiam

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...