Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko do posiadaczy Quadow na tej plytce, jak wam idzie z O/C ? Sprawdzal ktos ustawienia z ukrytej zakladki po wcisnieciu F4 ?

 

Moj q9300 wymieniony z e8400 leci tak okolo 3300mhz, myslalem ze te 3500 dobije :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, była o tym już mowa w temacie. W Cell Menu gdy sie wciśnie F4 to sie pojawia nowe menu. Są tam skewy (na otarcie łez przez brak GTLi ;) ) które mogą sie przydać troszke szczególnie posiadaczom Q9550 przy wyciskaniu ostatnich kropel potu z P35 ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, była o tym już mowa w temacie. W Cell Menu gdy sie wciśnie F4 to sie pojawia nowe menu. Są tam skewy (na otarcie łez przez brak GTLi ;) ) które mogą sie przydać troszke szczególnie posiadaczom Q9550 przy wyciskaniu ostatnich kropel potu z P35 ;)

 

a możesz wyjaśnić jak ustawiać te wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma uniwersalnych ustawień, trzeba potestować samemu, gdzieś od 0001 do 0100 możesz ustabilizować troche procka. Ogólnie też wtedy sie wszyscy zachwycali i pytali (ja też :P ) ale nikt nie wiedział ocb i sam testował. Pare postów możesz przeczytać odnośnie skewów począwszy od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na taką zabawę :P Vtt nie ruszałem, mam na minimum jakie pozwala mi mobas. Próbowałem teraz zarzucić mu 3.6ghz, ale chwilowo porażka. Nie chce mi się kombinować z ustawieniami, więc na razie odpuszczam. Chodził mi stabilnie na linxie przez 1,5h i sie zresetował, więc coś nie stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta raczej dobrze radzi sobie z Quadami - u mnie bez problemu uzyskałem stabilne 3,6 (400x9) przy 1,5V z biosu, czyli realnie trochę mniej. Testowałem stabilność dwoma Orthosami z odpowiednio ustawioną koligacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany nie wiedziałem o tej dodatkowej zakładce :P Kurczę to żeście mnie zaciekawili. Szukałem znalazłem do czego skew służy a potem ten temat:

Question: MSI P35 Platinum: Hidden BIOS Option Menu - "Power User Mode"

 

Ale nadal nie wiem co jest do czego :P To co kto zaryzykuje przetestowanie opcji :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

for professional overclocking

Taa, teraz co to znaczy. Gdzie jest różnica miedzy podkręcaniem a profesionalnym podkrecaniem? :lol2: Wydaje mi sie że nawet Ryba by nie miał pożytku z tych opcji... :D

 

A ryzyka nie ma, bo chyba nie idzie tym nic zepsuć, możesz sam potestować jak Ci sie chce, ja dawno temu testowałem na C2D, teraz juz wyrosłem z tego a i mojemu Quadowi juz nic nie pomoże :P Na jakimś E8xxx bym sie jeszcze pobawił może...

 

Płyta raczej dobrze radzi sobie z Quadami - u mnie bez problemu uzyskałem stabilne 3,6 (400x9) przy 1,5V z biosu, czyli realnie trochę mniej. Testowałem stabilność dwoma Orthosami z odpowiednio ustawioną koligacją.

 

Tobie może i dobrze bo masz 65nm i wysoki mnożnik, a my mówimy o 45nm... ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma uniwersalnych ustawień, trzeba potestować samemu, gdzieś od 0001 do 0100 możesz ustabilizować troche procka. Ogólnie też wtedy sie wszyscy zachwycali i pytali (ja też :P ) ale nikt nie wiedział ocb i sam testował. Pare postów możesz przeczytać odnośnie skewów począwszy od tego.

 

w tych zakładkach zmieniać :

 

- CPUClk0 (Skew)

- CPUClk1 (Skew)

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moze potestuje jak znajde czas czy cos to daje :D

 

Edit:

Testowalem je od 0001 do 0111 ale jakos nic nie zauwazylem lepiej, moze pozniej znajde wiecej czasu :)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś dopomóc z podkręcaniem pamięci?

Obecnie pracują one na 1036MHz, ale niestabilnie (odpala Windows, ale sypie się przy SuperPI/OCCT/Prime95). Napięcie w biosie wynosi 2.3V, NB 1.55V.

Stabilnie działają na innym dzielniku, tj. dokładnie przy 864MHz i napięciu 2V. (oraz NB 1.5V)

Timingi 5-5-5-15-48-5-5-5-5.

 

Dodam jeszcze że pamięci fabrycznie są CL4 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to pamięci? Zapuść MemTesta i będziesz miał pewność. Jeśli wysypie na 7-8 teście, to nie wiele brakuje do ustabilizowania. Jeśli wcześniej, to trzeba walczyć dalej. W najgorszym wypadku pamięci Ci nie pocisną tyle i będziesz musiał odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCore mam 1.2625V, VTT 1.250V, więc chyba mogę trochę podnieść :/

Muszą to być napięci, wkońcu sam dzielnik zmieniam a nie FSB.

Przy 1.575V na NB wiesza się po wgraniu Windowsa :/

I jaki to MemTest konkretnie? Bo u mnie w MemTeście pokazuje tylko % obładowania pamięci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCore mam 1.2625V, VTT 1.250V, więc chyba mogę trochę podnieść :/

Muszą to być napięci, wkońcu sam dzielnik zmieniam a nie FSB.

Przy 1.575V na NB wiesza się po wgraniu Windowsa :/

I jaki to MemTest konkretnie? Bo u mnie w MemTeście pokazuje tylko % obładowania pamięci :/

 

No tak, ale napięciem 1,575v to możesz tylko pogorszyć stabilność a nie zwiększyć --> dużo za wysokie. Poza tym OCCT jest do procka a nie pamięci więc jak Ci wywala OCCT to znaczy raczej że procek sie wywala. Chyba że pamięci skrajnie niestabilne to tez wywali.

 

A co do MemTesta to jakoś nie mam zaufania. Testowałem pół godziny aż zrobi 1 pass i przeszło bez problemu a w windowsie po jakimś czasie gry zwis i reset, a dodam że to ram bo mam taki niepewny ram na testy i po jego wyjeciu było wszystko ok :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi że przy ustawieniach podanych przez YoGiego są minimalnie niestabilne. Zmiana napięcia na NB lub memkach nic nie daje, więc pozostaje się timingami bawić, albo obniżyć FSB.

A, no i przy taktach 862Mhz i napięciu 2V błędów nie ma. OCCT nie wysypuje nawet przy dużym przepływie danych, a jako iż bawię się tylko dzielnikiem to wątpię że problem leży w napięciu procesora, ale w sumie mogę spróbować je podnieść...

 

A może spróbować dać pamięciom 2.4V? Tylko że one już i tak było BARDZO gorące przy testowaniu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanko. Znajomemu sprzedaje plyte, ale jego zasilacz ma tylko dodatkowy 4 pinowy wtyk P4, a plyta ma 8 pin. Czy moge wsadzic tam te 4pin ? Czy w sumie nic sie nie stanie jak nie wsadze nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo, zależy na ile mhz chodzi procek bo do default to bez sensu tyle dawać.

 

Jak dobrze pamiętam, to podłączasz 4pin pod dolną część gniazda :)

 

Po 1. w "górną" część gniazda a po 2. to inaczej nie wejdzie niż właściwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...