Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, zależy w którą stronę masz obróconą płytę :D

 

Ja od wczoraj mam niezłą jazdę z kompem... Wcześniej mi się resetnął raz na jakiś czas, ale ostatecznie doszedłem do tego, że pamięci się grzały - buda otwarta na testy i zero nadmuchu a upały były. Podłączyłem wentyla, postawiłem na grafie, żeby dmuchał na ramy i problem zniknął. Wczoraj pojawił się znacznie większy... Komp podczas oglądania YouTuba mi się zresetował. Myślałem, że flash znowu się daje we znaki, ale po jakimś czasie znowu to samo. Przed resetem zobaczyłem tylko taki ekran:

Dołączona grafika

 

Pomyślałem sobie, że grafa pewnie od ciężaru wentylka (może i mały, ale...) coś się stykło albo coś i przez to. Komp się odpalał i nagle BSOD. Więc już miałem zonka...

Przy odpalaniu kompa, zależnie od upodobań diody wskazywały na wypakowywanie biosu, test ramu, problem z procesorem, wykrywanie grafiki...

Grafe rozłożyłem, ale nic nie było nie tak pod blokiem, zmontowałem i tyle. Wyjąłem procka i się okazało, że dziwnym sposobem, malutki glutek z pasty przykleił się do procka od strony pinów... Działał tak od złożenia LC, więc to raczej nie przez to, ale wyczyściłem wszystko, założyłem na nowo, poprawiłem ram i zalałem układ. 2h się bawiłem zanim wszystko starannie zrobiłem. Zresetowałem bios (jak za każdym razem, gdy poprawiałem części, gdy te diody się zapalały) i komp wstał na standardowych ustawieniach i było ok. Rano go odpaliłem i było kilka bsodów, ale później wstał i było ok. Do teraz...Pomyślałem, że wina systemu, bo i tak przymierzałem się do formata. Zrzuciłem pliki i stwierdziłem, że machne mu mem testa. No i się zwiesił mem test ;/ Po resecie takie same jaja jak wczoraj, czyli losowe wskazania płyty... Już nie mam pojęcia gdzie szukać problemu... Nie szukałem go tylko w płycie i zasilaczu. Zasilacz śmiga, wstaje wszystko, więc jest ok. Zostaje mobas...

Rozmontowałem chłodzenie na płycie. Co się okazało, zamiast ulubionego fioletowego gluta, była jakaś kupo pasta - nie biała, nie szara, a jakaś usyfiona. Nawet nie wiem czy to na pewno pasta. Na mofach nie było tej gąbeczki czy taśmy, tylko ten sam syf. Miałem kawałek tego zwykłego termopada to tam założyłem, a na mostki dałem pastę. Odnoszę dziwne wrażenie, że płyta przestaje dobrze funkcjonować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poleciało. Właśnie zmontowałem Hybryde do testów - Yasya na procku i blok na GPU. Pamięci testowane dzisiaj memtestem i przechodzą bez problemu... Jak pamięci są niestabilne, to powinny błędami sypać, a tutaj po prostu memtest zwisł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie:

Jak z obsługą Pentiumów 4 na naszej płycie?

chodzi mi o takiego co ma (jeśl się nie myle) 2,66GHz więc 133*20 a płytka z tego co wiem obsługuje fsb od 200. Nawet jakby miało prockowi ustawić fsb najnizsze płyty to 200*20= nie wstanie.

Więc jak jest z obsługą fsb 533?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce MSI nie ma podanego żadnego procka z szyną poniżej 800 więc zapewne tak jak piszesz. Sprawdziłbym sam ale nie urządziło by mnie to bo właśnie chce sprawdzić czy procek jest sprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu chipset sie kończy. Także niepotrzebnie tak dużo masz V na SB, można na def zostawić bo nie ma to wpływu na OC. 1,5v na NB też dużo, do 500 fsb wystarcza 1,45v a do 450mhz juz wogóle z 1,4v pewnie. Jak możesz to obniż troche napięcia bo są wysokie, szczególnie VTT FSB, a jak będzie niestabilny po obniżeniu to bym zrezygnował z tych ustawień, szczególnie do nie najwyższych lotów grafiki...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam następujący problem:

 

Komputer pracuje sobie normalnie przez tydzień (max po 13-14 godzin dziennie), przychodzi koniec pracy - wyłączam kompa. Włączam go i LEDy na płycie pokazują Red Red Green Red czyli Memory Detection Test, Memory Error.

 

Tutaj następuje prawdziwa magia, komp resetuje się po wyświetleniu LEDów i startuje od nowa (zrozumiała rekacja biosu). Wyłączam kompa, wyjmuję jedną pamięć - nie startuje, wkładam drugą - nie startuje, próbuję w innych slotach - nie startuje. Resetuję bios na płycie. Po jakimś czasie( różnie, czasami 5 minut, czasami 40) wkładam je w różnej kombinacji (Single - Dual, 1 pamięć czy też 2) i komp startuje. Na powitanie komunikat o Failed Overclocking blablabla i ustawianie biosa od nowa.

 

Teraz pytanie, czym to może być spowodowane? Pamięci testowane Memtestem i przeszły wszystkie testy. Procek to E4300@3,0 @1,35v. Pamiątki to A-Data Vitesta Extreme Edition 2x1GB Dual kit, bios 2,0V 4-4-4-12 (komp miał tą dolegliwość nawet na ustawieniach Auto by SPD i Auto V)

 

Msi P35 Neo2 FR, Bios najnowszy stabilny (1.C z 30.12.2009), Zasiłka to Delta 400W, Grafa 9600GT.

 

Czy to kres mojej płyty głównej? Ktoś miał podobny problem?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałes inne pamięci?

A ten Twój Ram ile wymaga V do tych ustawień. Może próbuj podnieść V.

A miałes inne biosy? Też to się działo?

 

Ja bym popożyczał jak najwięcej kostek od kumpli i sprawdził czy na większej liczbie rodzajów Ramu to się dzieje i w ostateczności wymienił na takie na których by wszystko grało bo fochy płyty nieraz trudno zrozumieć a jeszcze trudniej im podołać...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem i nie wiem na jakie klamoty go zwalić.

Po przejsciu w 3d przeważnie CoD 4 wyłączy mi się komputer na sekundę i ponownie uruchomi.Tak jakby został wyłączony prąd.

Podejrzewam kartę zasilacz i płytę.

3 dmark przechodzi na Crysis czasem się wywalił ale rzadko a na CoD 4 bardzo często

Czasem przechodzi testy w GPUTool a czasem nie i robi jak wyżej.

Co do płyty to dałem na NB 1.5V jak pisze w FAQ ale czy to nie za wiele?

Po podniesieniu napięcia z chyba 1.4 na 1.5 na NB na razie mam spokój-nie wiem jak długo to się okaże.

Procesor podkręcony na 3,2Ghz ram nie kręcony timingi i napięcia poustawiane jak powinny być.

Kilka biosów wgrywałem i to samo.

Albo zdycha płyta i potrzebuje więcej V na NB ale też zastanawiam się nad zdjęciem z niej chłodzenia może tam leżeć problem?

Płyta od nowości w kompie-3 lata.

I jeszcze jedno.

Po wyłączeniu kompa z prądu np na noc lub kilka godzin nie chce się uruchomić.Uruchamia się i wyłącza i tak non stop.

Po wciśnięciu przycisku od restartu biosu wchodzę do niego i jest OK.

Bateria zdycha?

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem i nie wiem na jakie klamoty go zwalić.

Po przejsciu w 3d przeważnie CoD 4 wyłączy mi się komputer na sekundę i ponownie uruchomi.Tak jakby został wyłączony prąd.

Podejrzewam kartę zasilacz i płytę.

3 dmark przechodzi na Crysis czasem się wywalił ale rzadko a na CoD 4 bardzo często

Czasem przechodzi testy w GPUTool a czasem nie i robi jak wyżej.

Co do płyty to dałem na NB 1.5V jak pisze w FAQ ale czy to nie za wiele?

Po podniesieniu napięcia z chyba 1.4 na 1.5 na NB na razie mam spokój-nie wiem jak długo to się okaże.

Procesor podkręcony na 3,2Ghz ram nie kręcony timingi i napięcia poustawiane jak powinny być.

Kilka biosów wgrywałem i to samo.

Albo zdycha płyta i potrzebuje więcej V na NB ale też zastanawiam się nad zdjęciem z niej chłodzenia może tam leżeć problem?

Płyta od nowości w kompie-3 lata.

I jeszcze jedno.

Po wyłączeniu kompa z prądu np na noc lub kilka godzin nie chce się uruchomić.Uruchamia się i wyłącza i tak non stop.

Po wciśnięciu przycisku od restartu biosu wchodzę do niego i jest OK.

Bateria zdycha?

 

Jakie temperatury w budzie podzespołów , procek itp no możesz przesmarować dobra pasta elementy chłodzenia płyty no i procka

Bateria na 100% nie zdycha miałem to samo kupiłem nowa baterie nic nie dało .

Moze warto wgrać najnowszy bios A7345IMS.1D2.rar nie wiem co on tam nowego wprowadza jeszcze tego nie wgrywałem ale na dniach wgram se ale wątpię aby cos pomogło ale zawsze można spróbować nic się nie traci mi zabawa z biosami wcześniejszymi z ta usterka nic nie dała .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp dobrze wentylowany pasty pod procem i grafą zmieniałem.

Dostałem od kumpla Fortron 400W i na razie jest ok.

Mam nadzieję,ze zdechł zasilacz.

Klamoty znowu podkręciłem i testuję mam nadzieję,ze się nie wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz bo mam taki sam zasilacz :P

 

Co do problemu to nawet pasuje do zasilacza. Jednak to z wyłaczaniem na kilka godzin kompa i problem z ponownym uruchomieniem to juz od czego innego chyba. Bez OC też tak masz? Może coś z Ramem?

 

PS. Wymiana pasty na mostkach daje jakiś znaczący spadek temperatury?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostkach jest taśma przewodząca. Pewnie jakaś 3m. Nakładanie tam pasty nie będzie dobrym pomysłem. Jak odebrałem płytę z serwisu, to dostałem jakąś używkę, ale skoro z pełną gwarancją, to stwierdziłem, że co mi to przeszkadza. Okazało się, że nałożyli jakaś kupo-pastę również na mofy. Przez to miałem dość niestabilny sprzęt, gdy było cieplej. Problemy z zasilaniem procka głównie. Jeśli chcesz tam coś zmieniać, to nie ma sensu. Jeśli bardzo ci zależy, to dobrego thermopada. Natomiast na mostkach jak najbardziej warto wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk jest tego typu.

Po podłączeniu zasilacza Pentagram komp nie wstaje.Są ciągłe restarty.Nie jest się w stanie uruchomić.

Po podłączeniu Fortrona nie ma tego efektu.

Pentagram zdechł i nie jest mi w stanie podnieść podkręconego kompa.Wstał po zresetowaniu biosu przyciskiem.

Restartował mi kompa w 3d w 2d było dobrze.

Wytrzymał 3 lata a gwarancja skończyła się 2 miesiące temu na niego.

Więc teoria z baterią odpada.Winny był zasilacz.Komp śmiga jak złoto.

Wyłączę kompa na noc i zobaczę rano czy bateria siada aby na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostkach jest taśma przewodząca. Pewnie jakaś 3m. Nakładanie tam pasty nie będzie dobrym pomysłem. Jak odebrałem płytę z serwisu, to dostałem jakąś używkę, ale skoro z pełną gwarancją, to stwierdziłem, że co mi to przeszkadza. Okazało się, że nałożyli jakaś kupo-pastę również na mofy. Przez to miałem dość niestabilny sprzęt, gdy było cieplej. Problemy z zasilaniem procka głównie. Jeśli chcesz tam coś zmieniać, to nie ma sensu. Jeśli bardzo ci zależy, to dobrego thermopada. Natomiast na mostkach jak najbardziej warto wymienić :)

 

Czyli gdzie warto wymieniać a gdzie nie? Bo sam sobie przeczysz :) Jednak i tak nic nie będe robić raczej bo tyle czasu mam tą płytę i jakoś nigdy nie widziałem problemów, chodziła na 500fsb jakiś czas z E7200, teraz na 435fsb na quadzie i jakoś sie nic nie grzeje (pomijając upały w to lato, ale wymiana pasty pewnie nic by nie dała bo chłodzenie i tak było gorące). Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 mój komp po odłączeniu od zasilania na noc na nowym zasilaczu wstał normalnie.

Może skombinuj inny zasilacz i sprawdz?

 

Ale Ty do mnie piszesz? Ja nie mam żadnych problemów z kompem, próbowałem Tobie pomóc pare postów wyżej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... po całym dniu w robocie... na początku miało być mofach :) o tym myślałem, dlatego teraz czytając Twojego posta trochę się zdziwiłem :D

Na mofach zostaw jak jest. Na mostkach warto zmienić, szczególnie jeśli ocujesz. A jeśli ocujesz trochę mocniej, niż tylko +0.1 do napięcia na procku, można pomyśleć nad thermopadem na mofy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich mostkach zmieniłem to różowe badziewie na AS i od 2 lat nie mam żadnych problemów, lato też było nie straszne a komp chodził jak malina, radzę kilka wentylatorów (dobrze rozmieszczonych) na minimum i nic na ma prawa się stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat mam ta plyte, gumy nie ruszalem pod mostkami, proc wykrecony troche ponad 3Ghz, pamieci to samo, sprzet latal dzien i noc przez 5 dni w tygodniu, rowniez w upaly i nic sie nie dzialo wiec te narzekanie na ta gume jest troche przesadzone. Ludzie zobaczyli fioletowe cos i sie przestraszyli a ja twierdze, ze pod radiatorem moglby byc nawet zdechly chomik - wazne, ze daje rade. Nie ma co sie spinac i ja usuwac, to ze wyglada slabo to nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu IbanezRG wyciskał rekordy w SPi, i fsb miał na 525mhz przy znacznym napięciu na NB :lol: To z tego co kojarzę nie wymieniał pasty tylko po prostu przyczepił wentylatorek.

 

A tak btw, moja płyta wisi na ścianie :D Jako moja najlepsza i najbardziej zaprzyjaźniona mobo. A wisi dlatego, że odeszła :( Proc sprzedany, ram też, składam AM3. Bawiłem się w dwie grafy, i albo zasilacz ją zamordował albo jak Maciem twierdzi, padła bo nie wpiąłem molexa w płytę, który jest zalecany do dwóch graf. Ktoś wkładał dwie grafy? I może sie pochwalić doświadczeniami czy wpinał molexa lub nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tam marnym "podkrecaniu" , jak 3GHz to nie potrzeba nawet tego zmieniac , ale gdy ktos podkreca do ok 4GHz to mostek juz osiaga znaczne temp. a sama zmiana na normalna paste daje sporo.

 

ja nic nie ruszałem i jest też ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że padł mi Foxconn P35 A-S, stałem się posiadaczem MSI P35 Neo 2 FR. Bios najnowszy oficjalny V1.12. Po wyjęciu zworek z ustawieniami FSB wykryło CPU na 6x400, dziwne bo powinno 10,5x266. Ustawiłem zworki na 266 i włączyłem EIST. Jakie jest bezpieczne napięcie na NB?

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od BIOS 1.9 bodajże wyjęcie zworek oznacza strapa 400. To po pierwsze. Po drugie jak masz cepa 45nm to na neo2 są jaja po włączeniu EIST. Zawyża wówczas VID.

 

Przykładowo ja na swoim e5200 bez EIST ustawię 1.1375V na cepa i to starczy mnie nawet do 3.2GHz. Włączę EIST i automatycznie 1.1375V przechodzi na tryb IDLE a w stresie daje mi już 1.25V.

 

Dlatego najpierw wyłącz w cholerę EIST. I dziwne że mówisz że masz skokowo napięcie. Zobacz jak się zachowuje bez EIST ;)

 

Edit:

Sprawdzałem i zmiana napięcia powinna być w skokach o +/- 0.0125V

 

Edit:

Ludzie dają na NB i 1.5V ale im niżej tym lepiej ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Wyłączyłem EIST i rzeczywiście mogę pobawić się napięciami :).

 

Teraz takie ustawienia, podobne do wcześniejszych na P35A-S:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Testuję te ustawienia na razie ;).

 

Napięcie, które pokazuje CPU-Z to 1,31-1,32V. V drop rzeczywiście wynosi coś koło 0,04V ;).

 

Jakie napięcie na VTT FSB?

 

Jeżeli komuś bardzo przeszkadza komunikat "Adapter 1 Disk Information

No hard disk detected!", można to wyłączyć, rozwiązanie tutaj: Adapter 1: No HDD detected! - MajorGeeks Support Forums

 

EDIT

 

Podbiłem trochę napięcie na CPU i jakoś to śmiga. Szkoda mi tego EIST'a, na Foxconn P35 działał znakomicie. Ostatecznie uzyskałem, to co chciałem uzyskać:

Dołączona grafika

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...