Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi MSI P35 Neo2-FIR, dostałem zwykłą wersję P35 Neo. MSI Live update nie widzi żadnego nowszego biosu, mam v1.10, zaś na oficjalnej stronie jest wersja 2.1 (nowszy bios!), poniżej screen z CPU-Z.

Dołączona grafika

Minęło trochę czasu odkąd powstał temat, jak i czym bezboleśnie zrobić update i czy w ogóle mogę dla mojej rev płyty zrobić aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic update jest w faq na pierwszej stronie

zasada pewnie bedzie ta sama dla zwyklej neo

wersje plyty to sprawdz nie softem, tylko co masz fizycznie napisane na sprzecie

wowczas bedziesz mogl porownac z baza danych msi jakie dostepne biosy sa - choc prawde powiedziawszy strona przy wyszukiwaniu biosow nie

daje zadnego znaku ze dla roznych rewizji sa rozne opcje

 

 

Msi P35 Neo-f - Intel P35 Bearlake - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 9

to nie jest czasem watek o tej plycie?

 

a tak nawiasem mowiac to nawet na tej oficjalnej stronie jest napisane

This BIOS can only update via Live Update 5 function.

porownaj daty releasu

przeciez bios podczas bootowania pokazuje swoj release date

bo cos mi sie zdaje ze msi wczesniej znaczylo swoje biosy systemem szesnastkowym, a to tutaj sugeruje dziesietny

 

edit

wlasciwie to przeciez ta plyta wcale nie musi byc na p35

moze byc na chipsecie g33

rowniez to sprawdz

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówi, że ma P35 Neo to chyba powinna być na P35?

 

A ponadto jest też na stronce downloadu napisane:

"Users who download BIOS from here (not using Live Update) should use the flash utility included in the downloaded compressed file when doing the BIOS update."

 

Więc jest opcja ściągnięcia pliku i wgrania go w dosie flaszem, który jest w archiwum razem z biosem. Tylko problem w tym, że nigdzie nie widać guzika download by to zassać :blink:

 

Btw, ciekawy napis się pojawia po próbie przejścia do strony Live Update:

"Jesteś na krańcu Świata Dysku. Dalej czeka cię jedynie skłębiona mgiełka gwiazd i spotkanie z Wielkim A'Tuinem. Zawróć, jeśli masz na czym czapkę nosić." :lol:

 

EDIT:

Tu masz wątek z Twoim problemem, i jest też link bezpośredni do nowego biosu LINK ;) Tylko koleś coś pisze dalej, że zastał czarny ekran po flashu. Poczytaj, żebyś też nie wtopił... Ponoć biosy 2.x są dla innej rewizji płyty. Więc skoro Live Update mówi, że dla Twojej nie ma nowszego biosu to może ma rację?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko nie ma release biosu dla p35 z taka data jaka jest na screenshocie

jest natomiast dla g33

wersja w takim przypadku rowniez by sie zgadzala (v1.a, czyli 1.10)

 

i wlasnie biosy wersji 1.x nie sa dla p35 tylko dla g33

zreszta jest to rowniez napisane w tym watku na forum msi

 

jak nie ma pewnosci to proponuje s/n plyty w google i rozwiac watpliwosci

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem (sygnaturka). Po wieczorku gania w BF3 i normalnym wyłączeniu , rano nie chciał odpalić. Był multiboot i tak w kółko. Zrobiłem clearcmos guzikiem i odpaliłem ponownie. Komputer po odpaleniu wyłącza się, włącza ponownie (jakby dualboot) i tak wisi. Diody świecą od góry: czerwona, czerwona, zielona, czerwona. W manualu błąd opisany jako "ram uszkodzony lub źle zamontowany". Pożyczyłem inny ram od kolegi i nic się nie zmieniło. wkładałem kości razem i pojedynczo w różne sloty. Diody dalej świecą tak samo. Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy to możliwe, że proc się zjarał, mimo że płyta sygnalizuje problem z pamięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelekmal muszę przyznać , że mnie ubiegłeś z tym postem. Już wcześniej miałem takie wielobooty* bo do duali to się nie zalicza. Sprawdzałem czy RAM nie jest uszkodzony puszczałem po single na każdy slot i nic. Raz wychodziło, że pamięć zła, później , że dobra. Odłączyłem Ram i grafikę bez żadnego konkretnego rezultatu. Gdy już udało mi się odpalić kompa przykręciłem wentyl do coolera i znowu zaczęły się schody, a przecież tylko podłączyłem kabel od jego zasilania. Wydaje mi się , że dużą role odgrywa tu zasilanie, spadki napięć itp. lub wada płyty głównej. Dodam tylko , że czasami wystarczy przeczekać i wszystko samo wraca do normy. Jest to o tyle nie spotykanym zjawiskiem bo po jakimś czasie znowu się sypie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta chyba umarła :( Czy to może coś innego ? Siedziałęm sobie normalnie przy komputrze a tu nagle wszystko się zamroziło jak bym miał odłączoną myche i klawiature, dałęm reset i znowu, potem już się freezowało przy wpisywaniu hasła do trucrypta, a potem przy napisie, że grafika ma 512 mb ram(przed boot logo). Teraz na monitorze nie pokazuje się już nic, a płyta pokazuje błąd o nazwie.

"decompressing bios to ram for fast booting" - albo coś takiego juz nie pamietam. Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm.

 

Nie będe zakładał nowego tematu bo ten chyba jest odpowiedni jak dla mnie.

A wiec tak mam pewien problem z tą płytą albo to ja robie coś źle ;/.

Problem polega na tym ze przy podkreconym 8400 do 3600 wywala mnei z jakiej kolwiek gry. Czasami trwa to 15 min czasami 30.

Może problem leży z napięciami ? Dodam że w zmianę napięc nie bawiłem sie ani troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wielebooty innej metody jak powrot zworek do pozycji 200 nie znalazlem. U mnie tez sie tak czasem dzieje ze komp chodzi jak marzenie az tu pewnego dnia nie moze sie podniesc, probuje wstac i gasnie. Wtedy przemieniam zworki odpala normalnie, wracam do OC i smiga jak smigal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milem restart ustawien bios (sig. Mafia 2), przywrocilem wszystko (chyba wszystko, dawno nie grzebalem w biosie) do ustawien z sygnatury, wlaczone EIST i o dziwo nie zmienia mi mnoznika tym samym proc caly czas chodzi na 3,5GHz, a to zbedne poniewaz w wiekszosc czasu pracy kompa to idle. Co jest grane, co moglem nie wlaczyc lub wlaczylem za duzo, a zapomnialbym, po kilku latach zrobilem upgrade bios na najnowszy, czy moze to jego wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem modyfikację majacą umozliwić uruchomienie Xeona (LGA771) na naszej poczciwinie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do obsługi potrzebny jest bios w wersji 1DB2.
Mój mirror, z którego mozna również pobrać AFUWin w wersjach dla 32 i 64 bitowego Windowsa.

Modyfikacja obszernie opisana tutaj.

Q: Czemu to ma służyć?
A: Jeśli nadal korzystasz z platformy LGA775 i chciałbyś niewielkim kosztem usprawnić swój PC oto rozwiązanie.
Serwerowy (LGA771) odpowiednik to wydatek o około 80% niższy od zakupu C2Q tej samej wydajności.

Oferuję małą asystę ze swojej strony. Z racji iż chińscy sprzedawcy oferują sprzedaż adapterów w liczbie co najmniej 10, dysponuję niewielkim zapasem owych.
Jeśli ktoś poszukiwałby takiego adaptera, chętnie odsprzedam za symboliczną opłatą.

Edytowane przez -=Qroń=-
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli zakładam taki adapter i mogę włożyć procesor lga771? nic więcej? Pytam bo się właśnie zastanawiałem nad wymiana e6750 na quada z serii q9300/q9400Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę tak na ten adapter i tak się zastanawiam czy przypadkiem nie wystarczyło by nakleić na te dwa piny na procku np kawałka taśmy czy czegokolwiek innego żeby po prostu nie było do nich styku. Adapter po za izolowaniem chyba nic innego nie robi...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i na mnie pora. Włożyłem E5450 E0 i zabrałem się za kręcenie. 

Czy może ktoś podać ustawienia dla NB VTT FSB itd?

Ustawiłem procesor na 1.25v i 3.8GHz lata prime95 godzinę. Jednak 4GHz już nie mogę osiągnąć...

 

Jeżeli by ktoś potrzebował adaptery to zgłaszać się na priv. 

Będę też miał na sprzedaż E5440 i E5450 E0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

(odkopuję starocia, gdyż mam zamiar znów trochę się pobawić).

 

Mam dwa pytania:

- skąd po tylu latach można ściągnąć biosy inne niż oficjalne? - przekopałem już chyba pół Internetu nie same martwe linki są dostępne

- czy znane są jakieś problemy z kościami RAM Kingston kvr667d2n5/2g? (kupiłem takie do kompletu z moimi 2x1GB o niemal tych samych numerach i płyta w żadnej kombinacji powstać nie chce [bios 1.DB2]), jedyna różnica jaką widzę to, że moje stare pamięci mają kwadratowe kostki, a nowe są prostokątne

 

z góry dzięki za jakieś pomysły!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ktoś jeszcze wkładał xeon'a do swojej msi neo2?

 

Ja niedawno dokonałem zakupu e5430 i szukam informacji jak powalczyć o wyższe taktowania.

 

U mnie maks względnie stabilnie (tj. super pi 32m) chodzi na 3,6ghz, ale wyżej wstać już nie chce. Wiem, że moje ramki idą nawet na 510, a mobo na pewno na 465 fsb. Niestety niezależnie od vcore na cpu, mobo, vtt i innych wstać nie chce wyżej niż 3,68. Czy inne biosy niż 1DB2 wspierają xeon'y na naszej płycie? Czy to już może być maks tego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wsadziłem Xeona X5450 do mojego zabytku :). 3.9GHz wyciągam z wielkimi trudnościami ale 4.0 już problemy. Ma ktoś w archiwum jak zrobic pencil moda na vcore? Bo ten Vdroop jest kosmiczny i napięcia skaczą jak szalone :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...