Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj RightMark CPU Clock Utility

 

na pewno nie bedzie tak, ze zainstlaujesz i zapominasz, trzeba troche metoda "prob i bledow" sie pobawic

Prawda. Próbowałem tego pragramiku na AMD. Ale teraz mi nie działa <_< wyskakuje że nie można załadować jakiegoś tam sterownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Próbowałem tego pragramiku na AMD. Ale teraz mi nie działa <_< wyskakuje że nie można załadować jakiegoś tam sterownika...

Czesc, mam do Ciebie prosbe, moglbys napisac jakie masz ustawione napiecia w biosie ? (wszystkie mozliwe). Szczegolnie przy tym 8x500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc chciałem sobie drugi dysk podpiąć robię tak jak jest w manualu i mam dysk ale nie ma DVD i zeby było DVD do muszę odpinać dysk ;/ co z tym zrobić w biosie coś przestawić ??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli nie zadziała polecam przewertowanie wątku. W wielu miejscach padają pytania dotyczące problemu z ATA i trzeba sie pogodzić że płyta ma po prostu z tym po częsci problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam do Ciebie prosbe, moglbys napisac jakie masz ustawione napiecia w biosie ? (wszystkie mozliwe). Szczegolnie przy tym 8x500

OO witam po dłuższej przerwie, byłem zbanowany na tydzień :D

wiesz, na 8x500 czyli na 4GHz miałem raz tylko i krótko, do superpi, ale z tego co pamiętam:

na procku miałem 1,4v (1,38v real)

na VTT FSB 1,2v

na pamięciach 2,2v

na NB 1,5v

na SB 1,6v

chyba wszystko :wink:

 

PS. Mam pytanko: Czy ktoś ma takie zjawisko że w spoczynku procek nigdy nie schodzi poniżej jakiejś wartości bez zwględu na V i takty? Bo zauważyłem że na obydwu rdzeniach temperatura nie schodzi mi nigdy poniżej 37 stopni :blink: Jak miałem stare chłodzenie i podkręcony procek było 37 i teraz jak zmieniłem chłodzenie na lepsze to nawet bez OC mam 37 na obydwu. To bardzo dziwne i napewno jest mniej. Ogólnie dobrze pokazuje, tylko jak by miało blokadę dolną do 37 stopni. To od płyty czy procka? walnięte czujki? :huh:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie Panowie majacy e8400 lub e8500 oraz plytke MSI oczywiscie napisac ile musicie dac V na SB i NB przy magistrali 500 MHz ?? Bylbym wielce wdzieczny :)

Ja nie mam e8xxx ale to chyba nie istotne jaki procek przy magistrali 500MHz. Napisałem Ci, że dałem na NB 1,5v a 1,6v na SB (i tak mostek południowy nie ma nic wspólnego z podkręcaniem). Niektórzy dają 1,55v na NB ale to już trzeba mieć nawiew, zresztą przy 1,5 też by sie przydał. Do 500MHz 1,5v i jest git :wink:

 

PS. Nie dodałem w moim poprzednim poście, gdzie pisałem że 8x500 miałem krótko - nie sugeruj się że miałem krótko to nie wiem co mówie - na 7x500 testowałem długo dlatego wiem jak na magistrali 500 płyta sie zachowuje :wink: Mówię - 1,5v styka.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam e8xxx ale to chyba nie istotne jaki procek przy magistrali 500MHz. Napisałem Ci, że dałem na NB 1,5v a 1,6v na SB (i tak mostek południowy nie ma nic wspólnego z podkręcaniem). Niektórzy dają 1,55v na NB ale to już trzeba mieć nawiew, zresztą przy 1,5 też by sie przydał. Do 500MHz 1,5v i jest git :wink:

 

PS. Nie dodałem w moim poprzednim poście, gdzie pisałem że 8x500 miałem krótko - nie sugeruj się że miałem krótko to nie wiem co mówie - na 7x500 testowałem długo dlatego wiem jak na magistrali 500 płyta sie zachowuje :wink: Mówię - 1,5v styka.

Absolutnie sie tak nie sugerowalem :). Chcialem zobaczyc jak inni maja ustawione by miec jakas skale porownania jak to jest przy roznych prockach. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja napisze coś od siebie, przy strapie 400, do czestotliwosci 500mhz wystarcza standardowe napięcie na nb jaki sb, działa w pełni stabilnie

Do samego FSB może tak ale jak pamięi mam wykręcone sporo to już trzeba trochę zwiększyć to napiecie na NB.

I nie wiecie od czego to może być że na strapie 400 jak dam 500MHz i niezależnie jaki mnożnik i MHz procka, to mam nawet triple boota? :D Wkurzające to jest a chciałbym mieć 500 fsb. Tylko takie ponowne uruchomienie kompa trwa strasznie długo i ćwiczy nie wiadomo co z tym dual bootem... A Ty ptys mówiłes ze nie masz dual boota na 500 fsb więc u mnie od czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego FSB może tak ale jak pamięi mam wykręcone sporo to już trzeba trochę zwiększyć to napiecie na NB.

I nie wiecie od czego to może być że na strapie 400 jak dam 500MHz i niezależnie jaki mnożnik i MHz procka, to mam nawet triple boota? :D Wkurzające to jest a chciałbym mieć 500 fsb. Tylko takie ponowne uruchomienie kompa trwa strasznie długo i ćwiczy nie wiadomo co z tym dual bootem... A Ty ptys mówiłes ze nie masz dual boota na 500 fsb więc u mnie od czego?

 

nie wiem na ile masz wykrecone pamieci ale moje chodza na 1000Mhz na napięciu 1.85v w pełni stabilnie bez podnoszenia napiecia chipsetu, sprawdź ramki goldmemory jak nie wykaze błedów to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile masz wykrecone pamieci ale moje chodza na 1000Mhz na napięciu 1.85v w pełni stabilnie bez podnoszenia napiecia chipsetu, sprawdź ramki goldmemory jak nie wykaze błedów to jest ok

No ja też mam synchro czyli na 1000MHz. Chodzą stabilnie w goldmemory ale test leciał do 50%. Dłużej nie chce mi sie czekać bo z upływam czasu procenty lecą coraz wolniej :wink: No niby ok mówisz ale na strapie 333 nie miałem nawet tak przy 500 fsb. Komp stabilny a mnie tu wali "triple" boota kiedy u Ciebie na tych samych ustawieniach nie ma dual boota... Oo. A jaki masz bios? Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czesto sie wysypuje goldmemory przy 66% i dalej zostaw kompa na 2 godziny ( jak nie możesz bez niego wytrzymać przez ten czas to raczej lekarz potrzebny ;)) i masz pewność że jest ok, ja mam bios najnowszy oficjalny (no bo żadnej bety nie ma nowej :)), no dual boty zniknęły w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no moge 2 godziny wytrzymac spoko :D Najnowszy oficjalny to jest chyba 1.9. Od 1.9 są lepsze dwie bety. Ja mam 1.A1 bo na 1.9 miałem problemy z mnożnikiem. Czyżby 1.A1 miał problem z dual bootem przy wyższych wartościach fsb? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze przy kazdym biosie byl triple boot przy fsb 500. i na stapie 400 i 333. bez roznicy:( a do tego jak sie resetowalo pc to dostalalem zamkniecie pc i ponowne wlaczenie wiec puki co darowalem sobie fsb 500:S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym zamknieciem i ponownym włączeniem bym mógł spokojnie żyć bo mi to nie przeszkadza, tak miałem przy jakiejś konfiguracji, ale tu o to chodzi że przy 500MHz mi sie po paru sekundach wyłącza, ponownie włącza z maksymalnymi obrotami na grafie, i po 5 sekundach znowu wyłącza i włacza juz dobrze gotowy do pracy. A to już za dużo. Więc też odpuszczam fsb 500 sobie :mad: Albo w chwili w której bede wkurzony, zaktualizuje bios bo jest ponoć jakaś nowa beta. Może ona cuś da... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowsza bete bo na stronie widze że ostatni to 1.9 ja mam 10.1a czy jakos tak

Ptys daj jakieś info albo linka do tego biosu. Chętnie wgram :D Bo ja mam nawet dual boota na 400MHz fsb przy strapie 400 :blink: Albo wkurzyłem sie jak chciałem właczyc EIST a tu patrze defaultowe napięcie dla proca 1.21 czy coś koło tego i niżej nie można :angry: to normalne? Nie wydaje mi sie bo nie wyobrażam sobie żeby E7200 miał chodzić na defaulcie 2.53 przy 1.21v... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie bios 1.10 (msi update mówi mi, że 1.A0 jest najnowszy xD ale to te same biosy) i dual boot mam tylko jak wyłącze kompa listwą na noc, jak listwy nie wyłączam to odpala się na raz :) tylko, że nie na fsb 500 i strapie 333/400 :] ale będe musiał się wreszcie pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bios 1.9.

Dziś mi się zachciało aktualizacji do nowszego widocznego na stronie MSI.

LU go nie rozpoznał i powiedział,ze mam najnowszy bios już wgrany.

Wgrałem go sobie inaczej.

Wgrywałem różne biosy i różnie mi sie płyta po tej operacji zachowuje.Czasami mam ustawienia bez zmian a czasami zresetuje mi wszystko i muszę to ustawiać od nowa.

Czasami też widzę,że sama sobie ustawi kolejność bootowania napędów.

Pomimo tego,ze mam ustawiony jako pierwszy dysk z systemem reszta na disablet to po jakimś czasie ta cholera poustawia sobie wszystko po swojemu.Tam gdzie mam disabled mam inny dysk i nagrywarkę i stację dyskietek.

Robie sobie co chce i to bez mojej wiedzy :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A1 to nie najnowszy (beta) bios?

1.A1 nie jest najnowszy, jak i 1.A2 oraz 1.A3, ktore po nim powstaly

 

najnowszy jest 1.A (lub 1.10 w zaleznosci jak podaja, bo A = 10)

 

chyba ze jest jakas nowa beta, ale bedzie sie ona nazywac 1.Bx (gdzie x to jakas cyferka)

 

 

 

tak przy okazji - napisalem do supportu msi maila w sprawie tych BUGow o ktorych pisalem wczesniej, odpisali mi, ale musialem jeszcze podac jakis kod z plyty, teraz czekam na odp i zobaczymy jakie wnioski..

Edytowane przez fernandez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zaktualizowałem bios do najnowszego (wg oprogramowania MSI 1.A1). I mam takie pytanie. Napięcie (CPU-Z) procesora bardzo skacze. W biosie ustawiłem 1.385 a w CPU-Z pokazuje 1,376 do nawet 1,352 (przy obciążeniu). W FAQ jest napisane, że napięcie ustawiane w biosie jest niższe od realnego ale nie spodziewałem się, że aż tyle. Oraz te skoki napięcia mnie dziwią. Niby nie jest to aż tak dużo bo około 24mV ale nie przypominam sobie aby na poprzednim biosie 1.9 tak było. Lecz z drugiej strony to te 24mV to dużo w porównaniu do tego co mogę zmieniać w biosie. Nie wiem co mam o tym myśleć. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości lub pogrąży mnie w smutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że przed chwilą tez wgrałem tego biosa :D Ja na każdym biosie tak miałem o czym piszesz, a miałem 1.9, 1.A1 i teraz ten nowy. Teraz testuje EISTa i niestety też mam najniższy voltarz aż 1.21 do wyboru a powinno być od 1.15 :/ Od 1.15 jest tylko jak wyłacze EIST. Więc ustawiłem 1.22v żeby nie mieć auto no i w stresie mam od 1.176 do 1.192 wg cpu-z więc jeszcze gorzej jak Ty :razz:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...