Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz. Tak myślałem o tym bo w sumie guzikiem nie resetowałem, tylko wgrywałem innego biosa a przy wgrywaniu sie ustawienia resetują, ale mimo wszystko godzine pamiętał. Więc spróbuję zaraz, może coś mu sie skaszaniło i trzeba mu odciąć zasilanie zupełnie... :unsure:

 

Edit: Wyjęcie baterii na 15 minut ch@ja dało. Mówię, że dziwne jest to że po włączeniu kompa wiatrak odrazu wchodzi na 25%. Zawsze sie rozpędzał a zwalniał dopiero po odczytaniu z biosu że ma zejść niżej :blink: Jak włoże lekko że nie dotyka pina od kontroli obrotów to chodzi na max, a gdy włoże normalnie to zwałnia bez względu na ustawienia biosu. W biosie juz wyłączyłem kontrolę i powinno chodzić na max. Niech wypowie sie jakiś weteran tej płyty co o tym sądzi bo nie rozumiem już jej.. :wacko:

 

Edit2: Płyta sama niewie co jej jest i wariuje. Coś grzebałem z podkręcaniem procka i wiatrak zaczął sie rozkręcać przy bootowaniu ale po ok 3 sekundach znowu ma 25% obrotów. Nadal nie chodzi powyżej 800 obrotów byle co w biosie, tyle że dał oznaki funkcjonowania przy uruchamianiu kompa. Głupieje ona i mam nadzieje że pewnego dnia sie naprawi. Jak bede chciał dać większe OC procka to bede zmuszony podłączyć cooler do sysfan1 z regulacją sztywną w biosie :/

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem. Wymieniłem ostatnio procka z E2160 na E8400 i wszystkie programy zaczęły mi pokazywać dziwne napięcia rdzenia. Procek ma Vid=1,0 V wtedy CPUZ pokazuje 0,976-0,992V, Everest 0,98-0,99. Jak podniosę w biosie Vcore na 1,125 to CPUZ pokazuje 0,984-1,0V, everest 0,99-1,0V. Jak ustawię Vcore na 1,250 to w CPUZ jest 1,0-1,008, everest 1,0-1,01V. Jednym słowem wszystkie programy strasznie zaniżają napięcie w stosunku do ustawień w biosie. O co w tym wszystkim chodzi? Przez te napięcia boję się podkręcać procka, żeby go nie uwalić. Mam najnowszy bios 1.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że twój proc ma vid=1.0v to juz mi sie dziwne wydaje bo z tego co wiem to wszystkie 45nm mają 1.15v +/- 0.05v chyba więc skąd wiesz że ma 1.0v?. A programy niewiem, może kłamią bo to faktycznie dziwne, ponoć najlepiej miernikiem mierzyć ale nie wiem gdzie trzeba sie podczepić aby voltarz procka zmierzyć. Po prostu pokazują na default. A w biosie jak pokazuje napięcie?? w biosie powinno pokazywać najprawdziwszą wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem. Wymieniłem ostatnio procka z E2160 na E8400 i wszystkie programy zaczęły mi pokazywać dziwne napięcia rdzenia. Procek ma Vid=1,0 V wtedy CPUZ pokazuje 0,976-0,992V, Everest 0,98-0,99. Jak podniosę w biosie Vcore na 1,125 to CPUZ pokazuje 0,984-1,0V, everest 0,99-1,0V. Jak ustawię Vcore na 1,250 to w CPUZ jest 1,0-1,008, everest 1,0-1,01V. Jednym słowem wszystkie programy strasznie zaniżają napięcie w stosunku do ustawień w biosie. O co w tym wszystkim chodzi? Przez te napięcia boję się podkręcać procka, żeby go nie uwalić. Mam najnowszy bios 1.10

Nie ma się czym martwić to jak najbardziej normalne. W czasie męczenia orthosem sobie sprawdzi wtedy to się zdziwisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, można podłączyć dwa wentylatory do jednego gniazda? Bo chcę ustawić na dwóch wentylatorach 75% obrotów a jest tylko jedno gniazdo z regulacją obrotów w biosie a nie mam regulatora...

Jak zastosujesz odpowiedni rozgałęźnik lub sam coś zrobisz to myślę że się da tylko uważaj żeby razem nie brały za dużo prądu bo może być że elektronika od tego gniazda nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

Czy moge myslec o zakupie Q8200 do tej plyty wpartej Korsarzem 450W? Zadowalaloby mnie OC na poziomie 3.0 max 3.2Ghz, ale wtedy przy mnozniku x7 FSB siega ok 450Mhz. Zmiana plyty raczej nie wchodzi w gre, takze chce wiedziec czy jest sens myslec cos dalej na ten temat.

 

Dziekuje

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wgraniu biosu chyba beta 1.10 nie mam niebieskich ekranów.

Nie wiem co tam poprawili ale komp na takich samych ustawieniach jest stabilny jak skała.

Na poprzednich co jakiś czas miałem BSOD i nie wiedziałem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

Czy moge myslec o zakupie Q8200 do tej plyty wpartej Korsarzem 450W? Zadowalaloby mnie OC na poziomie 3.0 max 3.2Ghz, ale wtedy przy mnozniku x7 FSB siega ok 450Mhz. Zmiana plyty raczej nie wchodzi w gre, takze chce wiedziec czy jest sens myslec cos dalej na ten temat.

 

Dziekuje

zasilacz da rade z palcem w uchu. Jeśli procek nie będzie miał niżej fsb-walla (nie znam tych procków nie wiem jak sie kręcą itp) to płyta spokojnie da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, próbował ktoś podkręcać np. takiego E7200 / E7300 do 3800MHz przy włączonym EIST? Ostatnio poszedłem po rozum do głowy i zależy mi na EIST. Na 3,6GHz nie miałem problemu ale zachciało mi sie więcej bo wiem że proc jeszcze może, i na 3,8GHz sobie poustawiałem wyśmienicie napięcia (1,365v w biosie, ~1,32v realnie w stresie wg. cpu-z) i test "Small FFTs - stress CPU" z priorytetem 10 chodził pół godziny i sam przerwałem, ale test "Large, in-place FFTs - stress some RAM" potrafi error wywalić po 5 sekundach testu albo po 5 minutach, nawet kombinowałem w biosie różne napięcia zmieniać ale nic nie daje. Z wyłączonym EIST chodzi bez problemu ten test. Idzie coś ustawić, nadrobić czymś w ustawieniach żeby śmigało z EIST? Vcore niebardzo juz mi sie uśmiecha zwiększać. Niewiem jak VTT FSB ale jak zwiększyłem na 1,2v to juz tez było niestabilnie. Nie wiem o co chodzi, przecież EIST daje takie samo napięcie na procka w stresie jak bez EIST. Niewiem skąd niestabilność.

Połączył ktoś EIST z wysokim OC? A może olać błędy w orthosie skoro wszystko chodzi dobrze?? Jak mówiłem, raz orthos wywali error po 10 sekundach a puszcze drugi raz to idzie pół godziny :wacko:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do was pytanie. Czy wtyczka molex podlaczana do plyty na nad pcie jest konieczna. Bo az sam sie usmialem ze od okolo roku jade bez niej :) Jesli chopdzi o komp to taka srednia polka. E4500 od samego poczatku @3000 - 1,4V. 2*2giga, 2 dyski, 88gt@720-1712-2000 (tak cos kolo tego) zasilator to 520 corsarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do was pytanie. Czy wtyczka molex podlaczana do plyty na nad pcie jest konieczna. Bo az sam sie usmialem ze od okolo roku jade bez niej :) Jesli chopdzi o komp to taka srednia polka. E4500 od samego poczatku @3000 - 1,4V. 2*2giga, 2 dyski, 88gt@720-1712-2000 (tak cos kolo tego) zasilator to 520 corsarz.

To jest chyba wymagane tylko do CF lub jeśli masz karte bez dodatkowego zasilania i płyta nie wyrabia z zasilaniem to tam podłączasz. Tak mi się wydaje; tak było w DFI na AM2 (7300GT po v-modzie za dużym nie wstawała bez podłączonej wtyczki tam.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba wymagane tylko do CF lub jeśli masz karte bez dodatkowego zasilania i płyta nie wyrabia z zasilaniem to tam podłączasz. Tak mi się wydaje; tak było w DFI na AM2 (7300GT po v-modzie za dużym nie wstawała bez podłączonej wtyczki tam.)

Dzieki tak mi sie wydawalo ze ten molex to pewnie zasila Gpu jak sie ma karte bez zewnetrznego zasilania. Tyle tylko ze to juz nie te czasy ;) Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie dzis włóżyłem neo2-fr do kompa i mam problemik z dual channelem.

mianowicie komp nie wstaje jak kosci dam w dualu ( 1 bank zielony 2gi pomarancz) natomiast w trybie sinlge dziala bez problemow :|

 

czy spotak sie ktos z taka akcja?

 

kosci jeszcze 30 minut temu smigaly w dualu na gigabyte 965p ds3

pamieci to Xtreem Dark TXDD1024M800HC-D

bios 1.9

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie dzis włóżyłem neo2-fr do kompa i mam problemik z dual channelem.

mianowicie komp nie wstaje jak kosci dam w dualu ( 1 bank zielony 2gi pomarancz) natomiast w trybie sinlge dziala bez problemow :|

 

czy spotak sie ktos z taka akcja?

 

kosci jeszcze 30 minut temu smigaly w dualu na gigabyte 965p ds3

pamieci to Xtreem Dark TXDD1024M800HC-D

bios 1.9

 

pozdrawiam

Jak je wlaczysz, to ustaw ich czestotliwosc na 800MHz (lub mniej) i daj wieksze napiecie - powinno odpalic bez problemow. Poza tym chyba dual chyba jest na tym samym kolorze gniazd. Ewentualnie uzyj drugiej pary gniazd. Mnie sie nawet reapery 1066 nie chcialy odpalic jak wlozylem pare i dopiero wlozenie jednej, ustawienie wszystkiego na serie i podniesienie napiecie pozwolilo odpalic pare - po tym juz dzialaja na kazdym ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci chodza na 2.2V i w sumie co ma ich taktowanie a tryp pracy?

 

na defaulcie nie wstaja w dualu a na sinlgu dzialaja pieknie.

 

ale zrobilem to co pisales, tzn ustawilem kosci odpowiednio i tez nie chca wstac.

 

prosze o odp kogos kto ogarnia plyte, bo akurat dual channel to banki zielony + pomaranczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli twój ram działał przedtem na innym konfigu a tutaj nie działa to wypadało by sprawdzić to MSI z innymi kośćmi jezeli problem nie ustapi ja stawiam na to ze coś jest na płycie uszkodzone....

tak tak tutaj dual jest naprzemiennie masz dobrze wsadzone... ja na mojej testowałem już przerózne memki i zawsze było super i zero problemów... może po prostu twoje pamieci się gryzą z tą płytą (marka dosyć mało popularna)

 

napisał byś jeszcze jak masz w singlu to jakie ustawiłeś parametry pamieci... tzn dzielnik FSB:DRAM i timingi oraz napięcie

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w singlu ida tak obecnie:

 

FSB:DRAM 1:1

 

840MHz 4-4-4-12-35-5-5-5-5 (swoja droga zastanawiam sie nad tym 35 :) czy nie dac mniej )

2,2V

 

szczerze to podejrzewam kontroler na plycie od DC..

 

postaram sie zalatwic inne memki do testow.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840MHz 4-4-4-12-35-5-5-5-5 (swoja droga zastanawiam sie nad tym 35 :) czy nie dac mniej )

Daj właśnie więcej niż 35. Np. 45. Moje nie chcą wstać jak mam niżej niż 38. Poluźnij także alphatimingi (czyli to co masz na 5 daj np. 10) i cl4 daj na 5. Warto dać nawet wyższe niż nominalne w celu sprawdzenia czy wogóle wstaną. Jak wstaną to znaczy że z którymś przesadziłes ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skołowac inne kosci 800MHz. Kumpel miał podobny problem z Foxconnem P35A-S. Moja kość chodziła jedna. Jak dołożył drugą to nie wstawał. Jego OCZ 800MHz wogóle nie chciały sie uruchomić, nawet jedna (sprawne). Potem nawet moje nie działały. Jak załatwił badziewne jakieś elixiry 667MHz to działały dwie bez problemu. nie chciały działać żadne 800MHz. Oddał płyte na gware.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plyta w ogole nie dzialala na Mushkinach SP2+ 2x 1GB. Ani na defaulcie, ani na wyzszym i nizszym napieciu na defaulcie, ani po podkreceniu, poprostu nic. Zmiana na G.Skill rozwiazala problem w stu procentach a i daly sie troche podkrecic. Mushkiny wg XtremeAddict'a w pelni sprawne i bez bledow po testach. G.Skille tez od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plyta w ogole nie dzialala na Mushkinach SP2+ 2x 1GB. Ani na defaulcie, ani na wyzszym i nizszym napieciu na defaulcie, ani po podkreceniu, poprostu nic. Zmiana na G.Skill rozwiazala problem w stu procentach a i daly sie troche podkrecic. Mushkiny wg XtremeAddict'a w pelni sprawne i bez bledow po testach. G.Skille tez od niego.

Dziwna sprawa z pamieciami, bo ja reapery 1066 ustawilem dzisiaj na 667MHz @2V, timingi auto i komputer nie wstaje :( Normalnie chodza na 1000@2,2V CL4.

 

Przy okazji mam jeszcze pytanka 2:

 

1. Czy bedzie duza roznica w wydajnosci jezeli dam pamieci 4x1GB - mam teraz 2x1? Ogolnie rzecz biorac nie wale gruchy jak widze wyniki benchmarkow wiec nie o to mi chodzi a o normalne uzytkowanie (np gry). Jak to bedzie gralo z lepszym procem (mam 2180 a chce zmienic na to co w pytaniu 2)?

 

2. Jaki procesor do tej plyty? Troche pograc, cos pokrecic. Ogolnie zastanawiam sie nad e7300, e8400 lub q6600/q8200 (jeszcze moge polowac na xeona jakiegos...). Musi na chwile starczyc i cos sie dac z niego wycisnac na tej plycie, bo zmieniac plyty mi sie nie chce przez najblizszy rok. Nie mam cisnienia na jakies mega osiagi, ale jak juz cos kupie, to zeby sie to dalo podciagnac bez problemu i bylo stabilne. Jakies propozycje?

 

 

 

PS. Co do kolorow gniazd, to niestety nie mam ani plyty, ani instrukcji na wierzchu zeby pamietac takie rzeczy :P Przepraszam za sianie dezinformacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wale gruchy jak widze wyniki benchmarkow

:lol2: dobre :D . W gierkach raczej nie bedzie różnicy. Może nie benchmarki ale nieraz coś większego zdarza sie pakować winrarem to ważna raczej jest relacja proc - chipset - ram. Ja nigdy nie byłem za 4 kośćmi i odrazu sprawiłem sobie 2x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Wlasnie zakupiłem nagrywarke DVD SATA i mam pytanie gdzie ją podłączyc? Czy do sata(intel) czy lepiej sata(marvel)? I czy musze zmieniac coś w biosie? tzn typ napedu bo moge wybrac tam rozne mozliwosci? Czy pozostawic na AUTO?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...