Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko zrobiłem test w evereście tak to u mnie wygląda

 

nie zacytuję obrazka bo mi jeden gościu zara da bana ;) lol

 

 

Jaki strip u siebie dobrałeś ?? bo ja nie miałem okazji się tym jeszcze bawić i dałem 32kb

ja też mam 32kb.. po przeczytaniu tony artykułów doszedłem do wniosku że od razu bez testowania dam 32 kb ;) ładny wyniczek BTW ;)

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyniku to akurat nie jestem zadowolony powinno być lepiej

zobaczę co się będzie działo po dodaniu 4tego dysku (na szczęście

da się to zrobić bez bawienia się w przenoszenie danych na inny dysk)

jak wtedy nie będzie znacznej poprawy to będę musiał się pozbyć tego

2 talerzowego dysku bo najwyraźniej się trochę gryzą :]

 

Ale na razie czekam aż ceny znowu będa na poziomie 140zł za 320GB.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się kolejna msi padła bez powodu, objawy takie same jak przy poprzednim egzemplarzu zacięcia problem z zamykaniem w końcu brak startu płyty czyli kolejna zwara w zasilaniu, całe szczęści kupiłem sobie po okazyjnej cenie msi winda i mam z czego pisać, pewnie znowu serwis msi będzie sie z płyta 1.5 miesiąca pierniczył zanim dadzą nową, mam nadzieję że dadzą coś na p45 bo msi p35 neo2-fir mam już dość, kurcze a taki sentyment mam do tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptys masz okrutny niefart... ja składąłem juz na tym mobo ze 40 kompów klientom i zadna nie padła ..sam kręce jak szalony i wszystko gra.. ja mogłbym rzec ze jest to płyta niemal idealna. nie miałem z nią najmniejszego problemu nigdy. tez mam sentyment do MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest bios do modelu twojej płyty 7360, tylko do 7345.

fakt, ale miałem cichą nadzieję że bios ten sprawi że będę mógł uruchamiać kompa z klawiatury bo na mojej płycie (neo-f) to ustawienie S3 wogóle nie działa.

pierwszy raz spotkałem się z plytą na której nie da się odpalać kompa z klawiatury i bardzo mi to przeszkadza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptys masz okrutny niefart... ja składąłem juz na tym mobo ze 40 kompów klientom i zadna nie padła ..sam kręce jak szalony i wszystko gra.. ja mogłbym rzec ze jest to płyta niemal idealna. nie miałem z nią najmniejszego problemu nigdy. tez mam sentyment do MSI ;)

nie wiem co jest grane czy stałe fsb 500 czy co ją zabija, zasiłka stabilna jak skała, dobra wentylacja w obudowie (powietrze z zewnątrz dmucha na chipset i mosfety) na grafie i procku woda, zimno w budzie a tu takie szopki odstawia płytka, tez generalnie polecam ta płytke ludziom którym składam kompy, bo względnie tania i dobrze wyposażona, amam nadzieję że z windem nie będę miał tyle problemów

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy od konfiguarcji, tzn. procka, ale z reguły robią coraz to lepsze i poprawione biosy a nie gorsze więc raczej najnowszy 1.B1 lub ewentualnie 1.A1 :wink: bo na tych oficjalnych miałem problemy z półówkowym mnożnikiem, ale to ja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest grane czy stałe fsb 500 czy co ją zabija, zasiłka stabilna jak skała, dobra wentylacja w obudowie (powietrze z zewnątrz dmucha na chipset i mosfety) na grafie i procku woda, zimno w budzie a tu takie szopki odstawia płytka, tez generalnie polecam ta płytke ludziom którym składam kompy, bo względnie tania i dobrze wyposażona, amam nadzieję że z windem nie będę miał tyle problemów

ptys troche mnie zmartwiłeś / przestraszyłes, bo korci mnie wysokie fsb ale troche mnie ostudziłes. Nie mam zamiaru pozbyć sie płytki bo mam tylko 3 miesiące gwary która chyba zaraz sie skończy :wink: Naprawde to może być coś wspólnego z fsb 500? :unsure: Lubie takie czestotliwości choć fakt - szkoda płyte katować :D

PS. a jaki miałes strap? przy strapie 400 na fsb 500 to tez można zaliczyć jako katowanie?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strap 400 miałem, ale to raczej nie fsb zabiło płytę tylko sekcja zasilania znowu padła, bo objawy takie same jak ostatnio, kurcze ale te małe lapki są fajne i cichutkie, po chałupie sobie łażę i piszę do was, szkoda że mocą stacjonarnemu kompowi tak dużo ustępują

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ile mogę podbić VTT FSB na E7200 żeby nie narażać proca na degradacje i katowanie? Boje sie dać wyżej niż 1,2v ale z drugiej strony niewiem czy jest sens podbijać bo na FSB 1,175v chodzi mi dobrze na 3,8ghz ale jak włącze EIST to jest niestabilne cos i myślałem żeby zwiększyc, ale niewiem czy coś to da i do ile można... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem wynika jakoby dodanie czwartego dysku juz nie dawało wielkiego kopa w porównaniu do przesiadki z 2 na trzy

 

Wywaliłwm 2talerzowca i wrzuciłem 2x WD 320 AAKS z tej seri blue

 

Wynik przed podmianą, 3 dyski.

 

Dołączona grafika

 

A tutaj po juz z 4 dyskami.

 

Dołączona grafika

 

Jak dojdą kable e-sata to sprawdzę czy da się na tej płycie podłączyć dysk do RAID przez E-sata i jak to na wydajność wpływa.

 

A tu jeszcze fotka jak to wygląda.

 

Dołączona grafika

 

Sporo się trzeba nagimnastykować żeby to jakoś wyglądało i nie było plątaniny kabli.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja nawiew 12cm nie widać go na zdjęciu

 

odnosnie wyników powyżej to kolego ŁAŁAŁIŁŁAA ;) elegantare gratuluję... serio niezła prędkosc tylko mnie zastanawia czemu teraz burst masz nizszy sporo niż przedtem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem i zauważyłem że burst skacze raz wyżej raz niżej, ale jako że nie wpływa on na wydajność to nie szukam przyczyny ;)

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ODOO no big szacun :blink: :wink: Nawiew nawiewem ale mnie jeszcze zastanawia jak z wibracjami które sie przenoszą na obudowe bo mnie wkurza jeden tam wsadzony i musiałem powiesić na gumkach a co dopiero 5 dysków... :blink: Chyba że masz nerwy ze stali... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o wibracje chodzi to ich nie uświadczam (nic nie wpada w rezonans) za to delikatnie słychać świst talerzy, przy czym podkreślam że co dla mnie jest "delikatnie" dla kogoś może być głośnym, poza tym wentylator 12cm na grafice chodzi dość głośno i zagłusza dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widocznie są ciche te dyski, do RAIDa jeszcze takiego to tylko ciche, mój wyjątkowo wibruje a mam cichego kompa, praktycznie wszystkie wiatraki chodzą na 5v lub 7v więc dysk koniecznie musiał powędrować na gumki. Ale widząc takie wyniki coraz bardziej mnie RAID kusi :razz: tylko fundusze uzbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam dyski 320 na alledrogo i naszła mnie myśl, mam teraz samsunga T166 czy lepiej kupić kolejne T166 czy F1 czy wogóle zamieszać producentami i dołożyć np. WD

Chodzi mi tutaj o kompatybilnośc i późniejszą bez problemowość raidu

 

No i jeszcze jedno... jeśli będe teraz chciał dołozyć dysk do raid to z tego co mam musze wszystko wykasować? czy dysk poprostu się dokłada i wszystko działa dalej?

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj wydajność tego T166 w HDtach i HDtune i dodaj do niej jakieś 90% i tak samo zrób z F1 i wtedy zastanów się która opcja cię zadowoli :)

Producentami lepiej nie mieszać, i dodawać takie same dyski z taką sama ilością talerzy. I pamiętaj że w wypadku zmieszania dysków wolniejszych

i szybszych to wydajność raidu jest wielokrotnością najwolniejszego dysku.

Jak teraz będziesz dokładał to tak trzeba będzie wszystko skasować z tego dysku natomiast jakbyś dokładał 3ci to da się to zrobić bez kasowania

danych w intel matrix console.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

mógłby mi ktoś dać linka do jakiegoś zdjęcia tej płyty głownej za 3 dni ma mi przyjść i powoli obudowe chciałbym przygotować pod nią ( wyciecie otworu pod gniazdem procesora zeby latwiej zalozyc potem blok wodny :)

bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

mógłby mi ktoś dać linka do jakiegoś zdjęcia tej płyty głownej za 3 dni ma mi przyjść i powoli obudowe chciałbym przygotować pod nią ( wyciecie otworu pod gniazdem procesora zeby latwiej zalozyc potem blok wodny :)

bede bardzo wdzieczny

http://images.google.pl/images?q=msi%20p35...sa=N&tab=wi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...