Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecna chwilę najnowszy a link jest w temacie.

Tak jest w temacie ale link padł, wiec powinieneś sprawdzić najpierw ;)

Przerzuciłem go, ale pewnie niedługo i ten padnie a nie znam serwerów które nie usuwają plików po czasie...

>>> BIOS 1.B1 <<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie sprawdziłem, przepraszam.

Na megaupload też tak szybko padają?

 

edit:

Link do forum msi-de -->beta 1.B1<--

Ten napewno nie padnie tylko trzeba się zarejestrować żeby ściągnąć

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy wgrywałem w windowsie, jednak za drugim razem program mi przestał odpowiadać podczas wgrywania i moje serce zamarło :zonk: w ciągu sekundy wydzieliłem litr potu :D na szczęscie poszedł dalej i wszystko było w porządku, jednak od tamtego czasu tylko dos + pendrive :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest :) Ja u siebie uruchamiam ponownie kompa, czekam 5 min az sie wszystko uspokoi, wylaczam antyvira gdyz tylko on samoczynnie u mnie startuje i lece z koksem. Za kazdym razem u mnie przystaje w pewnym momencie i nie wolno wtedy klikac bo wyskoczy ze program "Nie odpowiada...", ale to i tak po 20 sekundach zniknie i wyskoczy od razu "Complete" takze sie nie martw :) Oczywiscie przed upgrade zapamietuje opcje w biosie i daje load default zeby jakis bluescreen od przekrecenia nie wyskoczyl :D..

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie wlasnie w 'lekkie' oc...

postawilem sobie na cel podbicie mojego osobistego rekordu (4ghz-podpis) ale cos mi tu smierdzi... Jak procesor chodzi na 4ghz to nie moge nic podkrecic ramu (a nawet dobic do standardowego taktowania) - tak jak w podpisie i ani mhz na pamieci wiecej, timingow tez juz lepszych nie moge;/

Tylko mi nie mowcie ze to koniec mozliwosci pamieci bo pisze tego posta z procem @ 3ghz i ram chodzi bez problemu na 1000@5-5-5-14 (dodam tylko ze daje rade nawet 1200) a jak tylko podkrece proca to wspomniany problem...

 

opcja1: Moze ze to wina zasilacza? Chieftec GPS 400w to raczej dobry sprzet ale z drugiej strony tak podkrecony procesor przy 1,6v troche mocy tez potrzebuje:/

opcja2: Mozliwe ze plyta/procesor/ram nie lubi zimna? Bo bawie sie w temperaturze otoczenia ponizej 0°C

opcja3: Chyba ze to moja plyta taka 'kiepska'... Jak ustawiam 1,65v na cpu to cpu-z pokazuje ponizej 1,6 - tak, wiem ze to tylko program wiec myslalem zeby to sprawdzic miernikiem i przy okazji reszte napiec czy wmiare stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby to było od płyty, chyba każdy egzemplarz jest taki sam.

 

Po drugie, mimo że OC respect ;) to ten wynik w SPi coś nie teges, np. ja na E7200 @ 3,8ghz, ram 1000mhz 5-5-5-15 w próbce 1M bez przygotowania na Viście z włączonym Aero mam 13,8 sek to różnica prawie 3 sekund przy tak krótkim teście jest ogromna a Ty masz 200MHz więcej :blink: Więc niewiem czy to zasługa keszu... :?

PS. A gdzie Ty trzymasz kompa że temp. otoczenia -2*C?? :lol2: Też bym sie tak pobawił ale nie mam jak

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ten wynik to mysle ze wina pamieci bo po jakiejkolwiek zmianie timingow wynik znaczaco sie zmienia... a 5-7-7-22 to jednak sporo

hymm... temperatura... kompa trzymam bez obudowy na parapecie to otwieram okno i jest B-) jak bym go dalej wystawil to pewnie jeszcze mniej by bylo ale termometr nad procesorem pokazywal ok -2° :lol2:

 

i jednak zostaje ten niesmak ze nie moge wycisnac wszystkiego co sie da xD

 

/ale 4ghz na boxie to juz cos - przesmarowany AS5 ale to nie zmienia faktu ze to tylko box :twisted:

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby to było od płyty, chyba każdy egzemplarz jest taki sam.

 

Po drugie, mimo że OC respect ;) to ten wynik w SPi coś nie teges, np. ja na E7200 @ 3,8ghz, ram 1000mhz 5-5-5-15 w próbce 1M bez przygotowania na Viście z włączonym Aero mam 13,8 sek to różnica prawie 3 sekund przy tak krótkim teście jest ogromna a Ty masz 200MHz więcej :blink: Więc niewiem czy to zasługa keszu... :?

PS. A gdzie Ty trzymasz kompa że temp. otoczenia -2*C?? :lol2: Też bym sie tak pobawił ale nie mam jak

 

masz rację kolego bo przy procku e4500 na 3.3Ghz miałem 16 sekund z małymi groszami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ domban214 na parapecie to troche ciulowo bo masz zimno w domu :) Ja myślałem o lodówce ale starsza by mnie z domu wygoniła :D No i myśle że wiesz, że np. dysk potrzebuje temperatury pokojowej to poprawnej pracy także uważaj na niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam zimno :lol: nie bawie sie tak caly dzien a chwile w zimnie wytrzymam :lol:

lodowka... orginalny pomysl xD

a dysk to mam gdzies... jak sie w to bawie to podpinam starego samsunga 40gb na ktorym mi nie zalezy bo wyje jak odrzutowiec wiec i tak go nie uzywam

 

kurcze... juz nie mam pomyslu dlaczego nie moge poprawic timingow przy tak podkreconym procu... teraz dzialam na 3ghz@1,27v i ram spokojnie dziala na 1000mhz 5-5-5-14 czy cos kolo tego a jak podkrece proca to pamiec nie pojdzie wiecej niz 960 przy 5-7-7-22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie te płyty mają takiego vdropa czy tylko moja? bios~1,335v ; cpuz idle~1,312v ; cpuz stres~1,280v :blink: ?

Da się coś z tym zrobić? I im większe OC tym większy drop - (bios/stres) przy 3GHz na defie 1,025v drop do 0,995v a przy 4,2GHz (350 x 12) na 1,335v aż do 1,280v :blink: proca mam e5200. Jak jest u was?

 

Edit.

Dodam jeszcze resztę ustawień:

VTT FSB - 1,200v (bez zmian)

NB - 1,500v

SB - 1,6v

SB Core - 1,05v (bez zmian)

 

PCIE Freq. - 100

Spread Spectrum - disabled

 

Może podnieść VTT? (a tak w ogóle co to?)

A może zmienić zasilacz (pentagram sf 460w) na taki który posiada 8pinową wtyczkę EPS?

Edytowane przez Kukaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam zimno :lol: nie bawie sie tak caly dzien a chwile w zimnie wytrzymam :lol:

lodowka... orginalny pomysl xD

a dysk to mam gdzies... jak sie w to bawie to podpinam starego samsunga 40gb na ktorym mi nie zalezy bo wyje jak odrzutowiec wiec i tak go nie uzywam

 

kurcze... juz nie mam pomyslu dlaczego nie moge poprawic timingow przy tak podkreconym procu... teraz dzialam na 3ghz@1,27v i ram spokojnie dziala na 1000mhz 5-5-5-14 czy cos kolo tego a jak podkrece proca to pamiec nie pojdzie wiecej niz 960 przy 5-7-7-22

A jak te pamięci podkręcasz?? Dzielnikiem? To może po prostu następnego "oczka" w dzielniku nie znoszą? Czy jak to jest? Wyjaśnij w jaki sposób jedziesz z tych 3ghz na 4ghz i co zmieniasz...

 

Czy wszystkie te płyty mają takiego vdropa czy tylko moja? bios~1,335v ; cpuz idle~1,312v ; cpuz stres~1,280v :blink: ?

Da się coś z tym zrobić? I im większe OC tym większy drop - (bios/stres) przy 3GHz na defie 1,025v drop do 0,995v a przy 4,2GHz (350 x 12) na 1,335v aż do 1,280v :blink: proca mam e5200. Jak jest u was?

 

Edit.

Dodam jeszcze resztę ustawień:

VTT FSB - 1,200v (bez zmian)

NB - 1,500v

SB - 1,6v

SB Core - 1,05v (bez zmian)

 

PCIE Freq. - 100

Spread Spectrum - disabled

 

Może podnieść VTT? (a tak w ogóle co to?)

A może zmienić zasilacz (pentagram sf 460w) na taki który posiada 8pinową wtyczkę EPS?

Moja płyta vdroopa tez ma ale tylko większego pomiędzy biosem a idle(cpuz). Między idle a stress juz jest mały. Teraz mam na 3800 w biosie 1,365v a cpuz pokazuje 1,336v (+/- 0,008) a jak załącze orthosa to 1,320 - 1,328v

 

Vtt fsb tez nie wiem jak ustawiać i ile jest wogóle default dla 45nm i wogóle ile bezpieczne. By mógł ktoś lepiej obeznany napisać bo sie pękam dawać wyżej niż 1,2v. Teraz ustawiłem sobie 1,25v na VTT FSB i widzę ze sam proc jakby zmniejszył zapotrzebowanie na volty, chodzi stabilniej na niższym o oczko napięciu, tylko czy nie bedzie szkodliwe te VTT FSB na dłuższą mete... :unsure:

A zasiłkę mam taką samą i ciągnie z zapasem mój sprzęt ;) A wtyczka 8pin ponoć nie jest wymagana, ale z tego co czytałem to powinni dawać przejściówke z 4 na 8 pin do tego zasilacza, więc kantują :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak te pamięci podkręcasz?? Dzielnikiem? To może po prostu następnego "oczka" w dzielniku nie znoszą? Czy jak to jest? Wyjaśnij w jaki sposób jedziesz z tych 3ghz na 4ghz i co zmieniasz...

Dzielniki zmieniam tak aby pamieci mialy caly czas mniejwiecej podobne taktowanie. Nastepne oczko napewno by zniosly bo te pamieci daja rade przy 1200mhz a 'nastepne oczko' po 960mhz przy fsb 400 jest gdzies nieco ponad 1000mhz o ile pamietam i nie wazne przy jakich timingach i jakim napieciu nie da rady... a przy mniejszym oc/bez oc smiga bez problemow jak bym nie ustawil.

Nawet nie na tym taktowaniu mi tak zalezy co na timingach zeby jakies 'ludzkie' sie dalo ustawic a nie 5-7-7-22 (jak juz pisalem wystarczy ze obnize ktorykolwiek to komp nie wstaje wcale albo reset przy ladowaniu windowsa)

 

czyli tak w skrocie: przy mniejszym taktowaniu proca (np 3ghz) pamieci moga chodzic przy ok 1000mhz cl5 a po podkreceniu proca (4ghz) i wrzuceniu innego dzielnika tak aby pamieci mialy dalej te 1000mhz i te same timingi/napiecie juz nie ruszy - nie wina proca bo po poluzowaniu timingow/zmniejszeniu taktowania pamieci juz jest stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to teraz jasna sprawa ;) jednak nie umiem Ci pomóc :sad: Tylko zauważyłem że mówisz albo o 3ghz albo o 4ghz, a nie próbowałes jakichś np. 3600 albo 3800mhz? Żeby sprawdzic czy np. jest próg stały czy sie oc pamieci zmniejsza proporcjonalnie ze zwiększaniem oc procka...

A poza tym tak na codzień jak masz ustawione? Żeby uzyskać max w warunkach 'domowych' :) Na przykład jak chcesz pograć sobie... Żeby uzyskać zadowalającą wydajność pamięci (timigni, mhz) dla używania na codzień... Chociaż i tak niedosyt zostałby - rozumiem Cie :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić by w braku obciążenia podkrecony procek zmieniał taktowanie, ale żeby też wszystko było stabilnie i bez zwiech?

Którymi opcjami w biosie sie pobawić?

musisz EIST dac na enabled (druga opcja w cell menu o ile dobrze pamietam)

czasami tez trzeba przestawic opcje w systemie (masz xp czy viste?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST i CIE

jak juz to C1E... jest w ogole mozliwosc to wlaczyc/wylaczyc? bo ja jakos nie widzialem takiej opcji... (chyba ze wlacza sie to razem z EIST)

 

/do jakich wartosci to zalezy od tego do ilu podkrecisz ;)

np u mnie bez oc zwalnia do 1200mhz, po oc do 2660 zwalnia do 1600mhz a przy 3,33ghz zwalnia do 2ghz

 

jak wlaczysz to w biosie to trzeba przestawic tez w systemie

Panel sterowania\System i konserwacja\Opcje zasilania i w zaznaczonym planie zasilania wybrac 'Zmien ustawienia planu' pozniej cos o zaawansowanych ustawieniach zasilania i w nowym okienku wpisujemy np 50% w zarzadzanie energia procesora>minimalny stan procesora (czyli przy 50% obciazenia wskoczy normalne taktowanie a ponizej zwolni)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczę sobie Vantage jeszcze raz i zaraz ide do biosu kombinowac z tymi opcjami...

 

C1E jest gdzies widzialem to sam - ale do czego służy nie wiem bedzie trzeba pogooglować

 

A co do tej Visty to jakie to ma znaczenie? Cos jeszcze musze zrobic?

 

 

EDIT:

 

Nie widze zadnej takiej opcji dot. procesora...

 

Dołączona grafika

 

Chyba ze to pokaze sie dopiero po wlaczeniu EISTA :)

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$kubi pojawi sie jak wlaczysz w biosie ;)

 

sly44 tego DOT to nie warto wlaczac - przynajmniej takie moje zdanie i taka opcje to ja w [gluteus maximus] mam ;) niby mozna tam ustawic ze jak jest potrzebna wieksza wydajnosc to sobie bios przetaktowuje proca o kilka % w kilku progach ale u mnie to nie za dobrze dziala bo raz sobie ustawia pierwszy prog, raz drugi, czasami nic sie nie zmienia - tak jak wystartuje procesor tak dziala az do restartu gdzie znowu wybierany jest ktorych prog (pewnie losowo...xD) wiec gdzie tu dynamiczne podkrecanie?

nie wiem - moze to tylko u mnie tak dziala, moze nie potrafie tego ustawic ale juz wole sobie sam normalnie fsb podniesc B-)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej więc ustawiłem EIST'a i ustawienia zasilania na 50% :)

 

C1E w naszym biosie nie ma - już wiem czego mi się tak wydawało - u kumpla tą opcję widziałem jak podkręcałem mu procka.

 

CPU-Z

NoStress & Orthos Stress

Dołączona grafika

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pograj w gry i obadaj jak się ładnie zawiesza komputer... przez to skaczące cały czas napiecie z włączonym EIST ;) a takze obadaj jak spadła wydajność podsystemu pamięci w sotsunku do nizszego mnoznika i wysokiego FSB...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IbanezRG moze i u Ciebie sie wiesza, moze tak mowisz bo tak inni pisza... nie wiem...;) Ale mam ta plyte i widzialem takich wiecej i na zadnej EIST po oc nie sprawialo problemow ;)

A co do tego podsystemu pamieci to nie rozumiem o co Ci chodzi:/ przeciez pamiec caly czas 'chodzi' tak samo a pozatym jak jest potrzebna wydajnosc to 'wskakuje' normalny mnoznik proca i napiecie...

Chyba ze do bicia rekordow - zanim procesor sie przelaczy to ten ulamek sekundy w superpi dla niektorych ma znacznie

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie dziala mi kontroler portu SATA7, bo nie wykrywa nagrywarki do niego podlaczonej.

Teraz przestawilem na nagr na SATA 1, dyski 5 i 6 i dziala wsio.

Pytanko 1 - jak wylaczyc ten kontroler (skoro i tak nie dziala) zeby szybciej wstawal komp?

Pyt 2 - czy nagr w sata 1 a nie 7 az tak bardzo wydluza ladowanie windowsa (bo ja nei zauwazylem roznicy)

Pyt 3 - czy ta plyta obsluguje uspienie kompa tak zeby zrzucil ram na hdd i wylaczyl sie (bo nie potrafie tego odpalic - zasypia u mnie tylko z podtrzymaniem ramu, co wiaze sie z podtrzymaniem zasilania na wszystkli i wiatraki w obudowie hulaja, a tego chcialbym uniknac)?

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...