Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jak sprawa wygląda bez OC procka i pamięci, może któreś ustawienia się gryzą.

hm, proste rozwiazanie, ale pomoglo.

skoro orthosy, super pi i inne testy przechodzi to o co chodzi ?

tym bardziej ze podkrecony byl od ponad roku, dopiero teraz zaczal szalec.

 

no i jaki ma to zwiazek z dokladnie jednym resetem po kazdorazowym starcie kompa

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@000loki

 

Tak to czasem jest, programy potrafią pokazywać że wszystko OK a coś nie halo a nie raz się wysypują po kilku sekundach a wszystko chodzi jak powinno ;)

Może któryś z elementów się przegrzewa, ostatnio się zrobiło cieplej, może na czymś kurz zalega ? Może wyjmij pamięci, zamień je bankami i zresetuj biosa bo ta msi potrafi być marudna i śmieszne akcje z pamięciami wykręcać.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ta msi potrafi być marudna i śmieszne akcje z pamięciami wykręcać.

a wez mi nawet nie przypominaj :lol2:

Udalo mi sie zmusic pamieci do dzialania i teraz ich nawet nie dotykam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, i przedstawiam moj oto problem

 

sprzet :

Ram: 2x1GB Crucial BALLISTIX D9GMH MICRON @900 (4-4-4-12 2,1V)

Cpu : E6300 @ 2,94 PENTAGRAM FREEZONE HP-90 AlCu ALPAYA

Hard drive : Samsung 250GB

Mobo: MSI Neo2 p35 z chlodzeniem platinium

 

 

I na tej płytce nie mogę przekroczyć magicznej bariery 450fsb, strap ustawiony na 333 bios.rev 1,8

 

napięcia na ramy 2,1 na 2,3 dawałem , kombinacje z timingami obecnia sa na 4-4-4-12-48-12-12-12-12 co ciekawe raz udało mi się dobić do 450 ale wtedy ramki prawie padly, po kilku dniach zmagan komp wstal, ale daje sie go podkrecic stabilnie do 2,9 max 3,0

Napięcia vcore dawałem rożne od 1,375 do 1,45 i lipa....

 

 

Możliwe ze procek porostu się kończy przy 3,0 ? :damage_wall:

 

i na tym chłodzeniu ostatnio zauważyłem drastyczny wzrost temp ok 75 w stresie na 2,9 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, i przedstawiam moj oto problem

 

sprzet :

Ram: 2x1GB Crucial BALLISTIX D9GMH MICRON @900 (4-4-4-12 2,1V)

Cpu : E6300 @ 2,94 PENTAGRAM FREEZONE HP-90 AlCu ALPAYA

Hard drive : Samsung 250GB

Mobo: MSI Neo2 p35 z chlodzeniem platinium

 

 

I na tej płytce nie mogę przekroczyć magicznej bariery 450fsb, strap ustawiony na 333 bios.rev 1,8

 

napięcia na ramy 2,1 na 2,3 dawałem , kombinacje z timingami obecnia sa na 4-4-4-12-48-12-12-12-12 co ciekawe raz udało mi się dobić do 450 ale wtedy ramki prawie padly, po kilku dniach zmagan komp wstal, ale daje sie go podkrecic stabilnie do 2,9 max 3,0

Napięcia vcore dawałem rożne od 1,375 do 1,45 i lipa....

 

 

Możliwe ze procek porostu się kończy przy 3,0 ? :damage_wall:

 

i na tym chłodzeniu ostatnio zauważyłem drastyczny wzrost temp ok 75 w stresie na 2,9 :blink:

poluzuj timingi na pamięciach, podnieś trochę napięcie na NB i vtt. Może procek ma już fsb-walla na tych 450MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak mocna poluzować 5-5-5-18- ?-?-?-?-?

te pamiątki powinny śmigać spokojnie 1100 na cl5

 

napięcie na procka dam 1,45 podniosę tez jak mówisz nb tylko na ile najbezpieczniej i rozsądnie ?

ja mam 48-12-12-12-12 i jakoś jeszcze nigdy szczerze mówiąc nie bawiłem się pamięciami żeby max wydajności wydusić bo przy tych timingach to czy 667 czy 1066 nie widzę różnicy w praktyce. Na 65nm procka 1,45 to juz IMO raczej górna granica na AC 24/7. na vtt nie przekraczaj napięcia procka, jak masz te 1,45 na procu to ja bym dawał max do 1,35-1,4 a na mostek to niektórzy jada nawet i na 1,5V na codzień, tylko pewnie będziesz musiał dać jakiś nawiew bo nie wiem jak z tym małym karakorum, ale duży w ogóle nie owiewa radiatorów na płycie -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, i przedstawiam moj oto problem

 

sprzet :

Ram: 2x1GB Crucial BALLISTIX D9GMH MICRON @900 (4-4-4-12 2,1V)

Cpu : E6300 @ 2,94 PENTAGRAM FREEZONE HP-90 AlCu ALPAYA

Hard drive : Samsung 250GB

Mobo: MSI Neo2 p35 z chlodzeniem platinium

 

 

I na tej płytce nie mogę przekroczyć magicznej bariery 450fsb, strap ustawiony na 333 bios.rev 1,8

 

napięcia na ramy 2,1 na 2,3 dawałem , kombinacje z timingami obecnia sa na 4-4-4-12-48-12-12-12-12 co ciekawe raz udało mi się dobić do 450 ale wtedy ramki prawie padly, po kilku dniach zmagan komp wstal, ale daje sie go podkrecic stabilnie do 2,9 max 3,0

Napięcia vcore dawałem rożne od 1,375 do 1,45 i lipa....

 

 

Możliwe ze procek porostu się kończy przy 3,0 ? :damage_wall:

 

i na tym chłodzeniu ostatnio zauważyłem drastyczny wzrost temp ok 75 w stresie na 2,9 :blink:

Witam w klubie :lol: Poczytaj moje posty jak się namęczyłem z tą płytą. Mam nadzieję, że ty masz lżejszy problem bo ja się poddałem. A jak dojdziesz co i jak to daj znać. Choć 4x1GB chodziło na 450fsb 5-5-5-15-38-12-12-12-12.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się :D

Na początku postanowiłem sprawdzić czy pamięci same z siebie pójdą na 1100 cl5 dałem 5-5-5-18-54-12-12-12 , przy jakimś śmiesznym dzielniku wyszło 1090 i wstały bez problemu !

 

Wiec dałem dzielnik 1:1 i wróciłem z tymi że ustawieniami pamięci do ruszenia procka, odziwo komputer wstaje na fsb 485 bez problemów , orthos nie wywala, pamięci tym bardziej, niestety temperatura jest zabójcza 80 stress 50 iddle :angry:

Myślałem ze przy tym chłodzeniu będzie ok 65 w stresie max, chyba niestety NIE :sad:

 

Ale mam mała ciekawostkę, wiatraki mam tak połączone :

Ten od chłodzenia procka(90mm) połączony ze 120 mm i razem poprzez przejściówkę wpięte w jedno gniazdo 4pin, co ciekawe nie mogę zmienić obrotów tego wentylatora, aktualnie jest on nieslyszlany, zakladam ze chodzi z taka predkoscia jak 120 mam racje ?

 

Vcore 1,3750 w cpu-z 1,344

Nb 1,425

vtt 1,325

sb 1,7

sb 1,15

MV 2,2

 

Jeśli ustabilizuje temperature bedzie mozna podkrecic na te 3,4 i zaciesniac timingi ;]

Edytowane przez dudastyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem ostanio problem z moja 8800 gtx tzn zaczal mi sie wyswietlac komunikat że sterownik ekranu przestał dzialac ale odzyskal sprawnosc. Dowiedzialem sie ze to moja karta siada wiec ja wymienilem na gtx260 i teraz co jakis czas komputer sie restartuje i wyswietla niebieski ekran. Razem ze zmiana karty zmienilem viste 32 na 64 bit. I teraz nie wiem czy moze port pci express sie skopal na plycie czy raczej zasilacz nie daje rady? Co moge sprawdzic zanim pojade do sklepu? Jakis program zeby zbadac napiecie jakie daje do grafy?Pomozcie bo nie mam juz pomyslow. temp procka i gpu w normie.

wlasnie testowalem karte VideoCardStability i dostawałem restart z niebieskim ekranem bad_pool_caller

STOP;BCCode: c2

BCP1: 0000000000000007

BCP2: 000000000000110B

BCP3: 0000000004050005

BCP4: FFFFFA80070D9190

post-13448-1241115014_thumb.jpg

 

Chciałbym się zapytac na temat mojego problemu, otóż dziś po raz pirwszy mialem ten bsod ale pozniej wkoncu znalzlo mi rozwiazanie

This problem was caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS), which was created by Realtek Semiconductor Corp.. There is no solution for this problem at this time.

Czy to może oznaczać żę muj zasilacz juz nie daje rady i daje za malo pradu do poszczegolnych elementów? wpierw problemy z grafa teraz inny komponent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem bsody spowodowane sieciowka realteka... problemem okazaly sie sterowniki ze strony MSI. Po pobraniu najnowszych sterownikow ze strony realteka nie mialem jeszcze ani razu zadnego problemu

Jesli zasilacz jest sprawny to nie jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem bsody spowodowane sieciowka realteka... problemem okazaly sie sterowniki ze strony MSI. Po pobraniu najnowszych sterownikow ze strony realteka nie mialem jeszcze ani razu zadnego problemu

Jesli zasilacz jest sprawny to nie jego wina

Tak ale ja ten sprzet mam juz 2 lata i nigdy nie mialem problemow i nagle grafa mi padla a po zmianie cyrki sie dzieja. Wczesniej jak mialem te bsody to nie bylo wiadomo co je powoduje a wczoraj 1wszy raz pokazalo ze to sieciowka. Moze to po prostu plyta pada lub zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie... E7200 został wymieniony na nowy. Ale nie mam najmniejszych powodów do dobrego humoru. Wręcz przeciwnie. Ta pier#%$& je#^$ padaka przy 1,35v robi marne 3,5ghz jeszcze z błędem orthosa po 11 minutach!! Wychodze z siebie... Może dopracuje i dostroje ustawienia ale napewno nie wyjdzie na ludzi ten procek. Pomóżcie koledzy którzy bawili sie skewami! Co jak i o ile można zmienić aby poprawić stabilność procka?? Chchaiłbym chociaż te 3,6ghz osiągnąć na 1,35v tylko boli jak przypomne sobie śp. poprzedniego... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7.

Ściągam.

Czy są jakieś problemy ze sterownikami? I czy są? Na MSI widziałem tylko XP/Vista

instalowalem te z visty do dźwiękówki to nie hciały się zainstalować, ale dźwięk jest od samego początku. do mobo nie instalowałem bo wtedy miałem problemy z modemem usb, a skoro wszystko chodzi to narazie darowałem sobie zabawę z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem.

Strasznie wolno instaluje programy np Stalker Czyste Niebo.

Czasami się muli.

Chyba trzeba zainwestować dodatkowe 2Gb bo Stalker strasznie dogrywa z dysku. Może to wina DX 10.1

 

PS

Wyłączyłem tryn ahci i śmiga aż miło. (ATA podpięte przez przejściówki SATA)

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Jak widać w sygnaturze jestem posiadaczem MSI NEO2-FR podkręciłem proca C2D E4600 2,4 GHz do 3,2 Ghz ustawiłem tylko zworki na 266 i napięcie proca na 1,4v. wszystko mi śmiga, ale nie raz mam restarty. Wie ktoś o co cho ? Dodam, ze po reinstalce próbowałem podkręcić do 3,4 GHz z negatywnym skutkiem. Jeśli to nie kłopot bardzo bym prosił o jakąś podpowiedz jak wyciągnąć siódme poty z mojego proca. Chodzi mi o wszystkie ustawienia ramu. proca i plytki. Biorę pod uwagę , że każdy proc płyta i ram pracują inaczej. Każda pomoc mile widziana dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Jak widać w sygnaturze jestem posiadaczem MSI NEO2-FR podkręciłem proca C2D E4600 2,4 GHz do 3,2 Ghz ustawiłem tylko zworki na 266 i napięcie proca na 1,4v. wszystko mi śmiga, ale nie raz mam restarty. Wie ktoś o co cho ? Dodam, ze po reinstalce próbowałem podkręcić do 3,4 GHz z negatywnym skutkiem. Jeśli to nie kłopot bardzo bym prosił o jakąś podpowiedz jak wyciągnąć siódme poty z mojego proca. Chodzi mi o wszystkie ustawienia ramu. proca i plytki. Biorę pod uwagę , że każdy proc płyta i ram pracują inaczej. Każda pomoc mile widziana dzięki.

żeby sprawdzić czy to wina procka ustaw dzielnik RAMu 1:1 i timingi ręcznie. Wtedy sprawdzaj procka orthosem (Small FFTs prio 9)jeśli sie nie wywali po 2-3 h możesz podciągać po trochę RAMy.

Jeśli jednak procek się wywali to podnieś mu napiecie albo spróbuj dać oczko wyzej na NB i vtt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy sposób na wyłapanie niestabilności procka to OCCT + 3Dmark06 jednocześnie :) To działa! Sprawdźcie swoje dotychczasowe "stabilne" OC, może wziąć zdziwko :lol:

 

Na NB dać odrazu lepiej nie oczko a z 1,4v. Skoro ma ram 1066mhz to wątpie by problemem był ram, chyba że kręcił je ponad 1100. Timingi ustaw bezpieczne 5-5-5-18-52-12-12-12-12, zegarek coś koło 1000mhz lub niżej - powinny przecież chodzić skoro są fabrycznie 1066, i nie zapomnij o napięciu ramu! najlepiej dać 2,2v Jak sie wywali to bedzie pewnie to wina procka. Jeżeli ustabilizujesz procka to możesz jechać wyżej z ramem, dać np. te fabryczne 1066 - więcej chyba nie jest potrzebne, i ustawić napięcie ramu zalecane dla tych kości przy 1066.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko napisać że już jestem hehehe ;) troszkę mnie nie było w miescie gdyż budowałem ;)

właśnie przeglądam wątek, ale może mi ktoś napisze na szybko czy był jakiś nowy bios od kwietnia może ??

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie kombinowalem, ale mam pytanie:

czy nasz mobasek utrzyma Q9550 po OC?

potawierdzam utrzyma, bo sam mam na niej Q9550, tylko ze C1 i z OC jest srednio

 

na ostatnim Beta-biosie mam mocno stabilne 3,6 GHz, tyle ze napiecia nie pamietam bo dawno nie zagladalem, ale malutkie nie bylo (wg CPU-Z jest 1,3V pod obciazeniem, ale pamietam ze dawalem ~1,38)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie utrzyma :) q6600 @ 3,6GHz 1,5V chodziło to i tego quada pociągnie.

Dobrze wiedzieć ;)

 

Chciałem tylko napisać że już jestem hehehe ;) troszkę mnie nie było w miescie gdyż budowałem ;)

właśnie przeglądam wątek, ale może mi ktoś napisze na szybko czy był jakiś nowy bios od kwietnia może ??

 

POZDRO

A no siemka, zastanawiało mnie gdzies Ty jest :) O nowym biosie nic nie było.

BTW. Ten Twój rekord z sygnatury to Twój? Bo inne pseudo jest na screenie :razz:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :) a centy mogłbyś dac namiar na alternatywne zródło czyli forum MSI ?

 

a tak BTW to pochwale się,że osiągnąłem stabilne 3,2GHZ przy domyślnym napięciu 1.3500V ;) przy czym NB1,45V, VTT:Auto i SB1.7V...

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...