Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a z E8400 będzie chodzić?

To pytanie było conajmniej nie na miejscu, wystarczyło poświęcić minute na szukajke i wcześniejsze strony albo chociaż na sygnaturki <_< Od biosu 1.9 oczywiście że bedzie chodzić bo to przecież jeden z najpopularniejszych procków... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wyłączanie E.I.S.T podczas podkręcania jest naprawdę konieczne? No i czy to w ogóle działa poprawnie jeżeli mamy zwiększone FSB i napięcie?

Z odczytu CPU-Z wynika że mnożnik się zmniejszył (z 8x do 6x) natomiast napięcie jest takie samo :/ Bo prawdę mówiąc zależy mi na oszczędności energi na tyle, na ile jest to możliwe :)

 

A no i czy mógłby mi ktoś polecić biosa pod kręcenie memek? Obecnie mam 1.6 oficjalnego, ale na memkach nie mogę granicy 450-460mhz przekroczyć, nawet na CL5... :/

U kolegi na Abicie IP35 (czy jakoś tak) robiły na CL5 550Mhz nawet... Czy może nawet zwykły, najnowszy (1.9 bodajże) wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie EIST nie jest konieczne sam za czasów E4400 miałem EIST (10x340) i procesor zwalniał do 6x340 oraz obniżał napięcie, jak tylko chodzi wszystko stabilnie z EIST to zostaw je włączone. U mnie najlepsze wyniki pamięci osiągały na oficjalnym 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie tak samo ustawione memki jak u kolegi? No i czy to są dokładnie te same (nie ten sam model, tylko egzemplarz)?

Te same ustawienia, te same memki. Wyjęte z mojego kompa i włożone do niego :)

 

No cóż, spróbujemy 1.9 zatem :)

 

Plik z biosem to jest ten o rozszerzeniu .190? (np. A7345IMS.190, aktualizuje przez winde, brak stacji dyskietek)

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy oficjalny to 1.10 a różnica może być bo 1.6 to jednak stary bios ;) ja jestem zawsze za betami najnowszymi... :)

 

Co do EIST to oczywiście, ja też mam włączone na E7200 przy niespełna 3,5GHz i działa wyśmienicie włącznie z obniżaniem napięcia. Gdy wyłacze EIST to na tym samym FSB i napięciu poleci raptem tylko 50MHz więcej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki centy, że trzymasz reke na pulsie ;)

Jestem pełen podziwu że co chwile wychodzą nowe biosy, no w sumie to bety ale troche znudziło mi sie wgrywanie coraz to nowszej bety... Zżera mnie ciekawość co oni nadal poprawiają w tej płycie... A może tylko aktualizacja obsługiwanego sprzętu...? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było cicho o nowych biosach to te 3 ostatnie beta szybko się pojawiły trzeba zmienić z B3 na B4 :) ale za jakiś czas bo zbytnio nie widać różnicy :P

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dniem wczorajszym zakończyłem przygodę z naszym mobaczem. Służyła wiernie nie mogę złego słowa powiedzieć. W i7 nie chciałem się pakować i wyszło to co wyszło.

Oczywiście jak pokażą się nowe biosy to będę dawał info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy Ty zdradziuchu Asusowy ;)

 

ps. piszę bo dawno nic nie pisałem ;)

zauważył ktoś jakiekolwiek róznice w działaniu naszego MSI po zaaplikowaniu w.w. biosu z numerem 4 ??

standardowo wgrałem go , ale kompletnie nie widzę nic in plus ani in minus w porównaniu do b2 ... czy jest może jakiś changelog który przeoczyłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to gra niewarta świeczki już z tym zmienianiem biosów. Dla nas one nic nie wnoszą i nic nie zmieniam bo jak by coś poszło nie tak przy flashowaniu to bym chyba sobie przyrodzenie odgryzł... :D Nie ma problemów z kompem = nic nie wgrywam. Chyba że oficjalny wyjdzie albo bede chciał kupić i3 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o MSI p45 masz niżej.

 

A tak w ogóle ja też się z MSI rozstałem, fajna płyta była ale w moim przypadku trochę kapryśna ale i tak ja miło wspominam.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje sterów bo te co ściągałem z różnych stron jakiś czas temu nie wgrywały się poprawnie, tylko do grafy były dobre. Jestem teraz na win Vista 64 bo mam 4 Gb ramu i mam zamiar jak najszybciej zmienic system , bo ta vista z 40 Gb na partycji wykorzystuje 35 Gb :blink: Jak miałem win 7 wystarczyła partycja 20 Gb z czego miałem wolnego 13 Gb. Najchętniej siedziałbym na XP 64, ale nie ma sterów do mojej Wifi. więc jestem zmuszony siedzieć na Viście albo na 7 jak da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Win7 x64 i wyglądało na to jakby stery chipsetów Intela były już zaaplikowane w system. Poszczególne etapy (okna) instalacji pokazywały sie normalnie a gdy miało przyjść do kopiowania plików to od razu wyskoczył komunikat, że zainstalowano poprawnie i czy zrobić reboot. Jeżeli Ci chodzi o ten sam 'problem' to raczej nie masz sie czym martwić bo stery są. Tylko nie wiem dlaczego tak sie dzieje jak chce sie zainstalować najnowsze. Jakaś tam wersja jest zaaplikowana w system i powinno dać sie je zaktualizować...

 

btw. tutaj jest super stronka z najnowszymi narzedziami i sterami (w tym intelowskie) i jest aktualizowana na bieżąco ;) KLIK

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciagle problem z GSA H54 (55)L. Naped jak jest podpiety do plyty tasma ATA to czyta niektore plyty (glownie UDF) w tepie kilka kB/s. Ogolnie mozna dostac nerwicy zwlaszcza jak sie chce jakas gre zainstalowac :( Ratowalo mnie podpiecie napedu przez adapter USB, ale akurat pozyczylem kumplowi i nerwica sie nasilila.

Probuje zainstalowac sterowniki ze strony intela lub MSI i za kazdym razem wyskakuje komunikat ze nie mam odpowiedniej konfiguracji zeby zainstalowac oprogramowanie. Soft jest niby pod viste x64 (taka mam) i nie pomaga.

Widzial ktos taki numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 kosci ramu DDR2 800Mhz i zamierzam dokupić nastepne 2 kostki ale zastanawiam sie czy nie sprzedac tych 800 i kupic zestaw 4gb ale już w 1066Mhz. Czy zauważalna jest róznica? czy nie bawić się w sprzedawanie i po prostu dokupić sobie 2 nastepne? Mam na oku aukcje na ebay 22 funty za 2x1gb 800mhz albo 60F za 2x2gb 1066Mhz.wtedy swoje sprzedalbym tez moze za okolo 20 do 30 f dolozyl drugie tyle i mial 1066Mhz.Co zrobić??

Edit.

Dobra nie ważne kupiłem 800 bo nie było zainteresowania nimi wiec ja też bym swoich nie sprzedał.

Edytowane przez superdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak to możliwe, że mój proc przestał chodzić stabilnie po przejściu z win seven 64bit na XP 32bit'y ? Dodam, że ta wersja xp jest w pełni sprawna. Jest to sp2 bez modyfikacji , od prawie zawsze z niej korzystam. nie wiem o co cho :sad: ustawienia w biosie są na 99% takie same jak wcześniej miałem na "7".

 

na focie jest test z win 7, nie było sensu pokazywać testu z xp bo po 15 minutach wywala.

post-164565-1249169049_thumb.jpg

Edytowane przez Ubser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciagle problem z GSA H54 (55)L. Naped jak jest podpiety do plyty tasma ATA to czyta niektore plyty (glownie UDF) w tepie kilka kB/s. Ogolnie mozna dostac nerwicy zwlaszcza jak sie chce jakas gre zainstalowac :( Ratowalo mnie podpiecie napedu przez adapter USB, ale akurat pozyczylem kumplowi i nerwica sie nasilila.

Probuje zainstalowac sterowniki ze strony intela lub MSI i za kazdym razem wyskakuje komunikat ze nie mam odpowiedniej konfiguracji zeby zainstalowac oprogramowanie. Soft jest niby pod viste x64 (taka mam) i nie pomaga.

Widzial ktos taki numer?

Nie widział nikt takiego numeru, ale może by sprawdzić na innej nagrywarce po prostu? Albo taśmie? A stery jakie spóbujesz instalować? do chipsetu? I nie chcą sie zainstalować?

 

Wie ktoś jak to możliwe, że mój proc przestał chodzić stabilnie po przejściu z win seven 64bit na XP 32bit'y ? Dodam, że ta wersja xp jest w pełni sprawna. Jest to sp2 bez modyfikacji , od prawie zawsze z niej korzystam. nie wiem o co cho :sad: ustawienia w biosie są na 99% takie same jak wcześniej miałem na "7".

 

na focie jest test z win 7, nie było sensu pokazywać testu z xp bo po 15 minutach wywala.

Orthos jest programem BETA z 2006 roku więc nie kumam absolutnie dlaczego jest jedynym i najważniejszym wyznacznikiem stablności dla niektórych... :unsure: Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie 2 lata mialem bios 1.1 i zero problemow z e6300.

Zmienilem procka na e7200 i wgralem najnowszy bios Beta4 i mam kilka pytan...

 

Moje obecne ustawienia to 410x9.5=3895 a w biosie podaje ze to 4100 i przy poscie tez podaje zly zegar...

Mam wlaczone EIST i do tej pory dzialalo to tak ze obnizal mi sie mnoznik i napiecie na e6300, teraz na e7200 obniza sie mnoznik a napiecie dalej 1.35V? O co chodzi?

Jako domyslne napiecie w biosie (na szaro) jest 1.75V <_< a zaczyna sie od 1.1V

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział nikt takiego numeru, ale może by sprawdzić na innej nagrywarce po prostu? Albo taśmie? A stery jakie spóbujesz instalować? do chipsetu? I nie chcą sie zainstalować?

Stery intela nie chca, ale moze to dlatego, ze w biosie mam tryb IDE ustawiony.

Po krotkiej inwestygacji okazalo sie, ze kontroler pata jest marvella - przez 10min nie moglem znalezc sterownikow do niego, a potem odpuscilem.

Kombinowalem jeszcze z najnowszym biosem oraz wylaczeniem busmaster w setupie ale nic nie pomoglo.

Wymiana tasmy mnie przeraza :) Ale widocznie trzeba spiac poslady i to zrobic...

 

Pinki:

 

To normalne po zmianie proca czy update biosu.

Na e8400 pokazuje default napiecie 1.8V. Ja wylaczalem eist i ustawialem normalne napiecie i defaultowe takty. po restarcie jeszcze raz sprawdzalem napiecie (takze to na monitoringu) i wlaczalem eist. Kolejny restart i sprawdzenie czy juz jest ok i mozna krecic :)

Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem B2 i to samo, nie zmniejsza napiecia tylko zegar, co robie zle? Poza tym czasem samo zmienia sie w biosie napiecie na procku o jeden stopien... I oczywiscie po clear cmos jako domyslne na szaro jest 1.65V i daje wtedy w HW Monitor 1.05V

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z rozruchem komputera na tej płycie. Jak zresetuję BIOS'a i wczytam zapisane ustawienia na których działał to działa. Zaczęło się tak dziać jak wsadziłem Radeon'a HD4670. Wczoraj wgrałem BIOS'a B4 i bez zmian.

Może ma ktoś jakieś pomysły ??

 

P.S.

Konfiguracja:

Pentium DC E2180

MSI P35Neo2 FIR

4x 512 micron D9 GMH

Be quiet Straight Power 450W

SAPPHIRE HD 4670 512MB GDDR4

Edytowane przez delekta87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...