Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakim zegarze? 1066 nie mam na codzień. Przecież możesz obniżyć zegar ramu i krecić dalej procka... Dla 1066mhz miałem ustawione 5-5-5-15-52-10-10-10-10 i 2,2v

 

275x12 , ratio ramu 1:2 1100 Mhz 5-5-5-15-52-12-12-12-12, 2,2v. Jeżeli z twoimi ustawieniami będzie stabilnie chodzić to spróbuje ustawić tak by pamieci chodzily na 1100 lub nawet 1066, ale proca dać wyżej jak napisales. Troche mi to nie wychodzi, bo jak grzebałem przy tym ratio ramu by ustawic jakieś konkretne taktowanie to komp mi się restartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 sprawdziłem RAM tak jak napisałeś 1066 Mhz 5-5-5-15-52-10-10-10-10, 2,2v, FSB na 266 Mhz, Nadal jest z tym problem :blink: Już nie mam pomysłów. Jest taka możliwość by ustawić pamięci na 1066 Mhz, a proca na 3,4 Ghz ? Wyglądało by to mniej więcej tak : FSB 283x12 proc na 3396, ale przy możliwych ratio nie dałoby rady ustawić 1066 przy tym FSB :angry: bo na auto wyszłoby 1132 Mhz. Nie przeszkadza mi takie taktowanie pamięci, ale nie mam pojęcia jak ustawić timingi i resztę. niby nie powinno być problemu z pamięciami bo taktowanie zwiększa się tylko o 66 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre sztuki ramu 1066mhz nie są w stanie pracować nawet na fabrycznym zegarze 1066mhz bo są to podkręcone wersje 800mhz. Nie mówie tu o Corsair ale ogólnie. Więc stopień podkręcalności ramek 1066 jest o wiele mniejszy niż 800-ek.

 

Możliwość masz taką:

3400mhz = 324 x 10,5

FSB:DRAM = 1:1,66 = 1075mhz

 

Obniżając mnożnik zwiększasz FSB to tej samej częstotliwości procka. Zwiększając FSB masz możliwość zastosowania niższego dzielnika aby ustawić żądaną czestotliwość ramu ;) Troche matematyki i logicznego myślenia :P

Chcąc bardziej kręcić procka obniżasz mnożnik na 10, ratio ramu na 1:1,5 i tym samym proc idzie w górę a ram stoi:

 

3600mhz = 360 x 10

FSB:DRAM = 1:1,5 = 1080mhz

 

Jedyny minus to że wymuszając niższy mnożnik już nie można zastosować EISTa. Ot tyle, powodzenia w kombinacjach :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem proca maksymalnie na 3,4 Ghz, ale niestabilnie chodził. Obecnie mam ustawione na 3,2 Ghz, ale przy mnożniku x10, pod windowsem pokazuje mi, ze mam proca 3,84 Ghz :lol2: , tylko w CPU-Z pokazuje rzeczywisty zegar. Zostałem przy 3,2 Ghz ( 320x10, RAM 1066 Mhz, FSB:DRAM 1:1.66, 5-5-5-15-52-10-10-10-10, 2,2 v ) bo znudziło mi sie ciągłe testowanie , jednak potrzeba na to więcej czasu. odpaliłem 3dMark'a 06 + SuperPI (32 M) + Mem test + Orthos jednocześnie. Najpierw zakończył prace 3DMark póżniej Super PI, a reszta chodziła przez ponad 16 godzin. Można by rzec , że komputer jest stabilny. Dzięki DejwiT11 ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się może ktoś z takim zachowaniem tej płyty, że po wyłączeniu a następnie włączeniu zasilacza i uruchomieniu komputera, na płycie głównej palą się wszystkie diody diagnostyczne na czerwono, następnie pomaga tylko reset (po którego naciśnięciu należy odczekać 2-3 sekundy na charakterystyczne wyłączenie/włączenie się komputera a nie "zwykły reset")? Dalej wszystko działa normalnie. Problem ten występuje tylko po przerwie w dostawie prądu. BIOS mam w wersji 1.9, aczkolwiek wydaje mi się, że problem ten zaczął się pojawiać w momencie dołożenia drugiego identycznego dysku twardego Seagate z serii 7200.11. Przyczyną może być też dołożenie 4GB Ramu BlackDragon do 4GB już zamontowanych, ewentualnie ten BIOS. Czas tych 3 modyfikacji był podobny, ale stawiam na dysk (kontroler) jak już napisałem. Nie zamierzam narazie tego dokładnie analizować, ale może ktoś miał podobny problem i zna już rozwiązanie? Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się może ktoś z takim zachowaniem tej płyty, że po wyłączeniu a następnie włączeniu zasilacza i uruchomieniu komputera, na płycie głównej palą się wszystkie diody diagnostyczne na czerwono, następnie pomaga tylko reset (po którego naciśnięciu należy odczekać 2-3 sekundy na charakterystyczne wyłączenie/włączenie się komputera a nie "zwykły reset")? Dalej wszystko działa normalnie. Problem ten występuje tylko po przerwie w dostawie prądu. BIOS mam w wersji 1.9, aczkolwiek wydaje mi się, że problem ten zaczął się pojawiać w momencie dołożenia drugiego identycznego dysku twardego Seagate z serii 7200.11. Przyczyną może być też dołożenie 4GB Ramu BlackDragon do 4GB już zamontowanych, ewentualnie ten BIOS. Czas tych 3 modyfikacji był podobny, ale stawiam na dysk (kontroler) jak już napisałem. Nie zamierzam narazie tego dokładnie analizować, ale może ktoś miał podobny problem i zna już rozwiązanie? Z góry dziękuje.

Najprościej to sprawdzić w ten sposób : wyciągnij nowy RAM zobacz jak się komp zachowuje, jeżeli będzie chodził prawidłowo to wina ramu, jeżeli nie to włóż znowu RAM i wyciągnij dysk i też sprawdz komputer.( Raczej stawiam na ram'u ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IDG jest użytkownik co się bucu1984 zwie. Zapytaj jego. U niego zadziałało. Sam sprawdzić nie mogę gdyż mam e5200 więc na swoim neo2 nie da rady takiego numeru wywinąć ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już masz zmieniać bios to zmień na najnowszy ten B4 (A7345IMS1B4.zip) i na tym sprawdź co i jak

ps chyba on jest najnowszy ja mam jeszcze B3 bios

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jak Ty chcesz FSB rzędu 550 i do góry nie przesadzajmy jak coś

Przeciez mowilem to pol zartem pol serio. Mam jeszcze duzy zapas mocy na procu. Mysle, ze na ~1.35V 4240 to na pewno nie szczyt jego mozliwosci. Chyba zmienie plyte po prostu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna podstawka jaka akceptuje to 775. Do tego 9550@OC. Zadnych Nehalemow i innego "badziewia" nie kupie. :) Tymczasem chce FSB 550 na nowej plycie -- prawdopodobnie Asus X48/P45 i sprawdze na ile wykrece E8200, bo tutaj wiecej niz 4.2GHz nie zrobie, a szkoda, bo plyta bardzo, bardzo zacna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Biostar'a: http://allegro.pl/item748817289_biostar_tp...psecie_i45.html najlepsza płytka pod LGA775 jaką testowałem, dla niej FSB na poziomie 550 to żaden problem (nawet tańsza wersja TP45 robi 560Mhz). Na tej płycie padł rekord FSB który wynosi 735Mhz :)

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazy tylko? Cienko to widze z quadem. :/ No i nie wiem jak z rozstawem srubek, bo bloki wodne mile widziane. ;) Zastanowie sie. :) Chodzi mi po glowie Rampage Formula X48 i Maximus Formula P45. Szkoda sie rozstawac z dobrym MSI... moze pokombinuje jeszcze z roznymi BIOSami i wyciagnie cos ok. 540 FSB. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...