Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Taki problemo mam. Padla płyta wybebeszyłem z kompa wsadziłem tylko ram i proca i za 10 razem ruszyła.

Dalem do servisu ( nie autoryzowany) stwierdził ze pasty gdzieś tam nie dałem i padło jakieś zasilanie.Jak kupiłem płytę 11 miesięcy temu to zmieniłem pastę i wsio działało, nawet podkręcony był przez parę miesięcy.

Zmniejszyłem taktowania (place sam rachunki za prąd :P). i po 6 miesiącach CIACH :P.

Chce wysłać to na gwarę do sklepu gdzie kupowałem tylko taki myk. Srebrna blaszka z logiem mi odpadla i zginęła, mogą się przyczepić na gwarancji ??.

 

Sorki za brak polskich czcionek ale lap ma 64 mega ramu a na nim xp ;p.

 

Pozdrawaim ED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy na tej płycie moge liczyć na bezproblemową prace z q8200 + oc? Chciałbym go wykrecic do ok 3.0Ghz (czy sekcja zasilania i takie tam podołają)?

 

2. Jakie ramy najlepiej kupic do tej plyty jesli chce miec 4GB? Narazie mam 2x1 mushkin em2 6400 tak mysle czy zmieniac na jakis komplet 2x2 4x1 pozwybajac sie tych w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się może ktoś z takim zachowaniem tej płyty, że po wyłączeniu a następnie włączeniu zasilacza i uruchomieniu komputera, na płycie głównej palą się wszystkie diody diagnostyczne na czerwono, następnie pomaga tylko reset (po którego naciśnięciu należy odczekać 2-3 sekundy na charakterystyczne wyłączenie/włączenie się komputera a nie "zwykły reset")? Dalej wszystko działa normalnie. Problem ten występuje tylko po przerwie w dostawie prądu. BIOS mam w wersji 1.9, aczkolwiek wydaje mi się, że problem ten zaczął się pojawiać w momencie dołożenia drugiego identycznego dysku twardego Seagate z serii 7200.11. Przyczyną może być też dołożenie 4GB Ramu BlackDragon do 4GB już zamontowanych, ewentualnie ten BIOS. Czas tych 3 modyfikacji był podobny, ale stawiam na dysk (kontroler) jak już napisałem. Nie zamierzam narazie tego dokładnie analizować, ale może ktoś miał podobny problem i zna już rozwiązanie? Z góry dziękuje.

Po zmianie trybu pracy kontrolera z IDE na AHCI, problem przestał występować. Może komuś się to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może napisać jak odpalić AHCI po zainstalowaniu systemu? ustawiłem w biosie AHCI, odpalam winde i zabieram się za instalowanie sterów ze strony MSI i zonk, winda ich nie łapie? ("setup przestał działać") może coś źle robię lub w złej kolejności?

 

płyta: Neo2 FR

hdd: samsung 500gb F3

OS: win7 x64 pl

dysk podpięty po port SATA4

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może napisać jak odpalić AHCI po zainstalowaniu systemu? ustawiłem w biosie AHCI, odpalam winde i zabieram się za instalowanie sterów se strony MSI i zonk, winda ich nie łapie? ("setup przestał działać") może coś źle robię lub w złej kolejności?

 

płyta: Neo2 FR

hdd: samsung 500gb F3

OS: win7 x64 pl

dysk podpięty po port SATA4

Chyba dziwne, że w ogóle ruszył.

Tutaj jest rozwiązanie (jeśli zainstalowaliśmy system w innym trybie niż ahci i po przejściu na ahci mamy bsod przy starcie): http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;EN-US;922976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to podłączenie dysku do dodatkowego kontrolera (niebieskie złącze sata) wejście do systemu i zainstalowanie sterowników. Oczywiście musisz ustawić w biosie tryb na ACHI lub RAID. Wyłączasz kompa przepinasz dysk i system odpala normalnie ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś na to? bo ozdewu nie było jak poprzednio napisałem....

Ja jeszcze nie miałem do czynienia z RAIDem, chciałem sie pobawić ale po przestawieniu w biosie z AHCI na RAID nie wiem co wcisnąć żeby wejść w menu RAIDa. W manualu jest napisane że <CTRL+I> tylko że mi nie działa... :unsure: wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Plik jest chwilowo niedostępny." Odsiebie zamkneli, ale są jeszcze jakieś darmowe serwery to wrzuć jeszcze na jakiś jak możesz.

 

Jest już oficjalny 1.B że już nad C pracują? :lol: Bo na MSI nie widać...

 

A z raidem nikt pomóc nie chce... :huh:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje,że oficjalne wsparcie zakonczyli... Z tego co sie dowiedziałem to te BIOSY -beta robi MSI Taiwan ... :)

 

a nazwa 1C1 to przykrywka... bo CPU-Z i BIOS wyświetla V1.12B1 ;)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma Raida to proszę uważać z tym biosem, u mnie było UNSUPPORTED HARDWARE. Program do obsługi jest nie do tego kontrolera.

 

EDIT

Czy może ktoś wrzucić biosy BETA B1, B2, B3 i B4 gdzieś na stronie lub przesłać mi na mejla a ja umieszczę na serwerze gdzie będą dostępne cały czas.

Edytowane przez kubek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up... zgadza się..u mnie też padł RAID po upgradzie tego biosu... szkoda że wcześniej tutaj nie zajrzałem... obecnie instalowałem w trybie sata na innym dysku poza raidem windowsa 7 i kombinuję z przyracaniem.... to samo sie dzieje na oficjalnym biosie 1B jakby co UWAŻAJCIE ZATEM RAIDOWCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zmieniłem 1B4 na A7345IMS.1C1 od razy jak wylazł tez różnicy nie widzę chyba tylko pod tym 1c1 sa problemy z rajdem ale da sie to zrobić na nim zainstalować aby działało hm? Na razie nie mam możliwości sprawdzenia bo posprzedawałem dyski i zostały mi te co widać .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem "przyjemność" oddać moją Neo 2FR do serwisu. Najpierw padł zupełnie PWM, a parę dni później sekcja zasilania. Oddałem płytę do sklepu (szczegółowo opisali usterki), po czym czekałem dokładnie 28 dni roboczych. Kiedy po prawie półtora miesiąca płyta w końcu wróciła z serwisu MSI okazało się (tu niespodzianka), że mobo działa ale PWM dalej nie. Jutro kolejna wizyta w sklepie i kolejne 1,5 miesiąca czekania na naprawę.

Co z tego, że płyta fajna (wiadomo, że każdy sprzęt może się zepsuć) jak serwis do d... Swoje żale wylałem ;), a do firmy się zraziłem. Kupiłem Gigabyte'a i raczej do MSI nie wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale w końcu dało radę icon_wink2.gif

 

BIOS 1B1

 

BIOS 1B2

 

BIOS 1B3

 

BIOS 1B4

 

Proszę o wrzucenie linków do FAQ. Ciężko się szuka w takiej ilości postów a jak sie znajdzie to i tak linki nie działają.

Biosy dodane do FAQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem "przyjemność" oddać moją Neo 2FR do serwisu. Najpierw padł zupełnie PWM, a parę dni później sekcja zasilania. Oddałem płytę do sklepu (szczegółowo opisali usterki), po czym czekałem dokładnie 28 dni roboczych. Kiedy po prawie półtora miesiąca płyta w końcu wróciła z serwisu MSI okazało się (tu niespodzianka), że mobo działa ale PWM dalej nie. Jutro kolejna wizyta w sklepie i kolejne 1,5 miesiąca czekania na naprawę.

Co z tego, że płyta fajna (wiadomo, że każdy sprzęt może się zepsuć) jak serwis do d... Swoje żale wylałem ;), a do firmy się zraziłem. Kupiłem Gigabyte'a i raczej do MSI nie wrócę.

Z tym PWM jest zagadka, spory czas mi to nie działa. Jak mi padła płyta :lol: , to mówiłem żeby przy okazji też PWM naprawili ale nic z tego. Dalej nie mam możliwości regulacji wiatraka procka, nie wiadomo dlaczego to tak nagminnie sie pier...li. Ale nie widze sensu czekania półtora miecha dla samego PWM jak jest więcej wyjść uciszenia wentylatora... ;)

 

A biosów juz nie sprawdzam. Mam B.... hm nie pamietam jaki :D ale zmienie na B4 jak piszecie że najlepszy i juz amen. Już mi sie znudziły zabawy OC itp. Ostatnio jakos zaniechałem kompa że jak spojrzałem do obudowy to zapomniałem prawie jak wygląda :D Jade na 3,17ghz z prockiem i nie widze różnicy miedzy tym a 3,5 a zużycie sztrumu niższe a i proc padaka więc niewarto... A te changelogi śmieszne, bede bios zmieniał żeby mi głośniczek zapiszczał jak zechce właczyc kompa bez grafiki, czy o co tam chodzi :lol: jaja

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...