Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, no niby teraz działa, zobaczymy co będzie dalej. Dzięki ;)

Co tak właściwie jest to tRFC?

 

coś co nic nie wnosi do wydajnosci, ale wnosi dużo do stabilności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem wlasnie tej plyty i musze sie przyznac, ze od poczatku sprawia mi ona niemaly klopot. Ale od poczatku.

Zaczelo sie wszystko od zakupu procka C2D E6550. Jako ze w plycie do ktorej mialem owy procesor wlozyc pogiely sie 2 nozki na zlaczu. Darowalem sobie instalacje i kupilem MSI P35 Neo2/FR. po instalacji na plycie procka i wlozeniu pamieci przyszedl czas na pierwsze uruchomienie. I to zaczyna sie problem. Wiatraki zaczynaja krecic, diody sie zapalaja i... pozostaja w ustawieniu c/z/c/c. Z tego co czytalem w manualu jest to zwiazane z pamiecia. Pamieci jakie posiadalem to 2 zestawy duali Patriot (6400 llk 4-4-4)kazda kosc po 512 MB. Zaczalem troche kombinowac ze slotami, roznym umiejscowienu, to pojedynczo, to grupowo. Nic. Na forum ktos podpowiedzial mi, abym aktualizowal bios, bo jesli mam 1.3 to moze on nie lubic patriotow. Jednak jak aktualizowac bios bez mozliwosci uruchomienia?? Postanowilem dla sprawdzenia od tak z ciekawosci wlozyc na plytke procesor Celeron 2.66. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy nagle plyta wstala, a problem z ramem znikl. Aktualizowalem bios na najnowszy dostepny ze strony MSI. Robilem to przez live upgrade. Wszystko cacy. No wiec zakladam spowrotem C2D i... znowu nieszczesny rzad swiatelek c/z/c/c. Na forach ludzi doradzali mi bym pokombinowal ze zworkami na plycie. Sprobowalem wszystkie dostepne kombinacje. Niestety fiasko. Kupilem nowe ramy. Geil 2x1GB PC2-8500. Tez nici. Na celeronie wszystko chodzilo. Na C2D kompletny zastoj. Nawet zasilacz mocniejszy kupilem, bo juz i takie glosy do mnie dochodzily, ze procek wymagajacy to i elektrownia potrzebna lepsza. Tez niepowodzenie. Zaczalem wiec sie bawic roznymi wersjami biosu. Bodajrze na wersji 1.2 bez wzgledu na ustawienia zworek na plycie w biosie na wstepie ustawialo mi celerona na 4GHz!!!! Paranoja jakas! Za nic w swiecie nie dalo sie tego obnizyc. C2D dalej nie odpowiadal.Po roznych restartach biosu, nawet na celeronie przestal dawac obraz. Teraz tylko wlacza sie. wiatraki kreca, a lampki ustawiaja sie w pozycji c/z/c/c/. Nie ma juz glowy co dalej z tym robic. Dodam, ze celeron jest sprawny (chodzi normalnie) c2d bede sprawdzal w srode. CZy uwalilem plyte na amen? Czy jest jakas mozliwosc jej reanimacji? A moze ktos w Was spotkal sie z podobnym problemem? Pomozcie Blagam, bo juz nie wiem co robic. Nie chcialbym byc zmuszony, aby moje MSI wyladowalo w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też natrafiłem przypadkiem na ten pliczek ;)

Ale wracając do podkręcania... znowu się sypie.

Co wy na to żeby napięcie na NB jeszcze podwyższyć? Niby jest te 1,5V ale może da radę więcej? (o ile jest bezpieczne)

Jakby co to na NB mam zamocowany mały wentylatorek (udało mi się drutami pozaczepiać, znaleziony na jakimś 12 letnim mobasie ;) ) więc podczas stresowania jest on raczej ciepły (ale nie parzy!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie da się 3.5 i koniec. W końcu to p35 + to że neo2 nie ma regulacji GTL a to ważne przy Quadach 45 nm. Programy testujące to jedno a normalne użytkowanie drugie. Ja bym ze 100MHz niżej potraktował cepa i spokój. Nie odczujesz tak małej różnicy a sprzęt może wreszcie będzie stable ;)

 

Edit:

Chyba że masz problem z grafiką?

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem od 3 dni z płyta .Po prostu gubi ustawienia w biosie jak komp nie jest właczony dłużej niz 30 minut wiec tylko przyciskiem tym czerwonym w płycie i od razu do biosu mogę wejść z rana a to jest wk.....

Pierw co namieszałem :)

1 zmieniłem grafe ale to nie to bo nie było tego zanim nie bawiłem się z innymi pamięciami

2 zmieniłem pamięci zabawa zrezygnowałem powróciłem do starych co miałem co było oki (myślałem ze to przez nie ale nie )

3 zmieniałem podłączenia do dysków nic nie daje ciągle startuje i sie wyłancza i tak na okrągło tylko naciśniecie przycisk w płycie pomaga i juz wszystko chodzi oki po ustawieniach w biosie.

4 zamontowałem inny wentyl na chłodzenie pamięci podpiełem pod inny fan tez :(

5 wcześniej miałem bios B mowie zmienię na najnowszy C to samo

6 wkur.... sie wczoraj wyciągnąłem pamięci , kartę , podpiąłem inaczej dyski i wentyl oki wstał za 1 razem( bo to mi nie zajęło tych zapewne 30 min) ale znów po nocy nie włączania dziś rano to samo .Po prostu startuje i wyłancza sie i tak na okrągło .

I znow do budy przycisk i ustawienia w biosie i działa wszystko oki Nawet jak wyłączony kompa i za 5 min załączę będzie oki ale jak wyłancza i za 1 h załączę to na 100% to samo przycisk ..... Miał ktoś to jakieś rady co może być przyczyna tego i jak to rozwiązać tak jak by ustawień nie zapamiętywało na dłużej :(

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myślałem właśnie(nawet ja tam tez dotykałem aby sprawdzić czy nie poluzowała sie czy cos , albo jakieś spięcie ale nie wiem gzie :((przedmuchałem budę poruszałem kablami nic) . Gdzie taka bateryjkę można kupić bo nawet się jej nie przyglądałem tak fachowo. Dziś wyłączyłem tez 3 razy kompa ale tez nie było dłuższych okresu niz 1h to normalnie sie załączy i chodzi ale na bank jak dam kompowi przerwę ponad 1 h to znów to będzie .Moze zasilacz ale tez co do tego mam kompa cały czas pod listwę podpięta i jej nie wyłączam wcześniej było oki nie wiem sam juz co jest grane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Widze ze co do mojego problemu odpowiedzi tu nie uzyskam. Wiec moze inaczej. Podobno te plyty obiete sa 36 miesieczna gwarancja? Jesli tak to moja jeszcze ma kilka miesiecy wiec moze warto by bylo sprobowac w ten sposob? Nie mam oryginalnego pudelka. Czy moze byc jakies zastepcze? Nigdy nie oddawalem jeszcze niczego na gwarancje. Na co powinienem zwrocic uwage jesli ktos juz wczesniej to robil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myślałem właśnie(nawet ja tam tez dotykałem aby sprawdzić czy nie poluzowała sie czy cos , albo jakieś spięcie ale nie wiem gzie :((przedmuchałem budę poruszałem kablami nic) . Gdzie taka bateryjkę można kupić bo nawet się jej nie przyglądałem tak fachowo. Dziś wyłączyłem tez 3 razy kompa ale tez nie było dłuższych okresu niz 1h to normalnie sie załączy i chodzi ale na bank jak dam kompowi przerwę ponad 1 h to znów to będzie .Moze zasilacz ale tez co do tego mam kompa cały czas pod listwę podpięta i jej nie wyłączam wcześniej było oki nie wiem sam juz co jest grane .

 

Taką baterię możesz kupić np u zegarmistrza, sklep z aparatami foto, inne tego typu, albo tam, gdzie mają bardziej konkretne bateryjki, nie tylko paluszki itd. To pewnie bateria CRxxxx ale modelu nie pamiętam.

 

Hmmm... Widze ze co do mojego problemu odpowiedzi tu nie uzyskam. Wiec moze inaczej. Podobno te plyty obiete sa 36 miesieczna gwarancja? Jesli tak to moja jeszcze ma kilka miesiecy wiec moze warto by bylo sprobowac w ten sposob? Nie mam oryginalnego pudelka. Czy moze byc jakies zastepcze? Nigdy nie oddawalem jeszcze niczego na gwarancje. Na co powinienem zwrocic uwage jesli ktos juz wczesniej to robil.

 

Tak, płyta ma 36m gwarancji. Ogólnie nie powinni Ci robić problemu przy oddawaniu na gwarancje. Jedyne co musisz zapewnić, to odpowiednie opakowanie, aby płyta się nie uszkodziła podczas transportu. Wszystkie kable itd zostaw, bo już nie odzyskasz. Ja nawet oryginalnego pudełka nie odzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysylac od razu do nich na adres ten ze strony MSI? W ogole zrobic tak jak tam napisalii tyle? Wyslac do nich zgloszenie z s/n, skanem faORT: ORT: ktury, ze w Polsce kupiona,opisem usterki i adresem? I czekac na przyznanie nr. czy bez niczego wysylac? Wysylac jak, z potwierdzeniem odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście znów to samo resety i tylko przez przycisk mogę włączyć kompa i znów ustawienia w biosie Zastanawiałem sie czy dostane u zegarmistrza ale czy to wina bateryjki hm? mogło się to tak zrypać przez zabawę z rożnymi kostkami ram( fakt trochę resetów było ) przecież zapamiętuje ustawienia i włącza się jak np jest komp 15 min wyłączony i jest oki ale nie omieszkam sprawdzić na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marciniak

Próbowałeś najpierw wgrać najnowszy bios? Bo nie wiem, ale możesz mieć uwalony ten C2D, a do tego MSI nie lubi się z Patriotami.

Wrzuć najnowszy bios, programem pod Windowsa i przetestuj z innymi ramami.

 

max340

Tak, to może być wina bateryjki, skoro nie trzyma Ci ustawień. Czy od zabawy z ramami? Mało prawdopodobne. Możesz też wrzucić najnowszy biosik na płytkę. Może coś się bios popierdzielił, choć to też mało możliwe, ale warto spróbować. Jak rozumiem, komp jest stabilny po ustawieniu wartości w biosie? Linx i te sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Bios jest najnowszy tak jak pisałem zmieniłem z b na c .

2 Zaczęło się jak chciałem zmienić ramy na inne i były testy .Troche wyłączeń włączeń itp wk..... sie ze coś takiego się dzieje zrezygnowałem powróciłem do tych co mam i to zostało .

3 Tak komp jest stabilny po ustawieniach w biosie takich jakie miałem .

4 Głownie rozchodzi sie ze start kompa po nocy np odbywa sie przyciskiem w płycie i ustawieniach w biosie :(

5 Np teraz wyłączę kompa i za 15 min włączę i sie włączy i będzie miał zapisane ustawienia w biosie itp będzie wszystko oki ale np jak za 1 -2 h dopiero bym włączył to [gluteus maximus] znów przycisk w płycie i ustawienia w biosie itp.

6 Czy możliwe ze bateryjka jak komp jest włączony trochę się podładuje ze przez jaki czas to trzyma ustawienia a jak by nie trzymała nie powinien sie uruchamiać na standardowych taktach(albo do pulpitu ze cos nie gra i zmiany ustawię bios F1) a nie tylko załączenie wyłączenie i tak na okrągło jak nie nacisnę przycisku tego czerwonego .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem robilem upgrady biosa. Wlasnie przez to plyta teraz nie zyje. Najpierw upgradowalem biosa na tego najnowszego 1.12 ze strony przez live upgrade (ten ich programik pod win). Nic to nie dalo, c2d nie trybil dalej, ale celeron smigal. Potem wyczytalem gdzies (co bylo glupota chyba jak widac), zeby downgradowac bios. Wiec tak zrobilem. Na v1.2 Po tej operacji c2d dalej nie startowal, a celerona bios przy pierwszym uruchomieniu ustawial na 4000 MHz. Zworki na plycie byly ustawiane na 200 i 266 tak jak wczesniej, ale bios dalej narzucal 4000 Mhz. Po paru razach i celeron przestal sie odpalac. Myslalem, ze sie sfajczyl, jednak w innym kompie smiga normalnie. Co do plyty na ta chwile po zalaczeniu napiecia zaczynaja sie krecic wiatraki i niezaleznie od tego czy ram siedzi czy nie diody pokazuja c/z/c/c. Zadnego pikania, zadnych innych reakcji. Bios nie wyjmowalny to nawet nie ma jak i gdzie zaprogramowac. Pozostaje tylko gwarancja puki jeszcze jest. Co do procka c2d. Bylem dzis z nim u kolegi. Procesor uruchamia sie, jest wykrywany w biosie, plyta gigabit ustawia go normalnie na na 2.33Ghz. Ale juz na poczatku dostaje on 85 stopni. Winda w polowie sie wiesza lub blue screena wyrzuca. Nie wiem czy bylo to spowodowane tym, ze kumpel sie zdenerwowal, bo mu maciez na raid sie wylaczayla i na niczym sie nie potrafil juz skupic, wiec zamiast poprawic chlodzenie wyciagnal mi go najszybciej jak mogl ztwierdzajac "zepsuty". procek jakby byl walniety, to by raczej w ogole nie wstal? Czy moze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płyta ma 36m gwarancji. Ogólnie nie powinni Ci robić problemu przy oddawaniu na gwarancje. Jedyne co musisz zapewnić, to odpowiednie opakowanie, aby płyta się nie uszkodziła podczas transportu. Wszystkie kable itd zostaw, bo już nie odzyskasz. Ja nawet oryginalnego pudełka nie odzyskałem.

 

No patrz a moją zwrócili z całą zawartością. Noc nie zginęło + nową folie antystatyczną dali :P

 

Wysylac od razu do nich na adres ten ze strony MSI? W ogole zrobic tak jak tam napisalii tyle? Wyslac do nich zgloszenie z s/n, skanem faORT: ORT: ktury, ze w Polsce kupiona,opisem usterki i adresem? I czekac na przyznanie nr. czy bez niczego wysylac? Wysylac jak, z potwierdzeniem odbioru?

 

Wal na Bielany. Zadzwoń do nich co i jak. Jak ja pamiętam swoją słałem to trza było maila do nich posłać z opisem usterki i z S/N mobo bodajże. Gościu odpisał by wsio zapakować i do nich posłać. Na miejscu dołączyli wydruk mojego maila do mobasa i naprawili. Całość poszła nad wyraz szybko. Także ja akurat mam bardzo pozytywne wspomnienia związane z serwisem MSI.

 

procek jakby byl walniety, to by raczej w ogole nie wstal? Czy moze sie myle?

 

Jeszcze kumpel z IDG jak próbował z allegro kupić cepa to chyba 2 sztuki walnięte kupił. Startowały na p35 neo3 ale sypały się niesamowicie. Na innych mobkach chyba w ogóle nie startowały. Więc to nie do końca tak że dziabnięty cep to ciemność i nie odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max340

Wrzuć bios jeszcze raz. Może coś pomóc. Ogólnie jak bateryjka jest do pupy, to właśnie tak będzie, że wyłączysz i pamięta, ale po czasie zapomni.

 

Marciniak

Jak na dzień dobry dostał 85* to coś jest nie tego... Albo chłodzenie było do pupy założone, albo proc jest sypnięty. Jeśli sypnął screenem, to raczej sypnięty, bo jakby za dużą temperaturę dostał, to płyta powinna się zresetować, a nie zawiesić raczej.

 

foh_23

No to jesteś pierwszą osobą, która napisała, że jej wszystko oddali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Bios jest najnowszy tak jak pisałem zmieniłem z b na c .

2 Zaczęło się jak chciałem zmienić ramy na inne i były testy .Troche wyłączeń włączeń itp wk..... sie ze coś takiego się dzieje zrezygnowałem powróciłem do tych co mam i to zostało .

3 Tak komp jest stabilny po ustawieniach w biosie takich jakie miałem .

4 Głownie rozchodzi sie ze start kompa po nocy np odbywa sie przyciskiem w płycie i ustawieniach w biosie :(

5 Np teraz wyłączę kompa i za 15 min włączę i sie włączy i będzie miał zapisane ustawienia w biosie itp będzie wszystko oki ale np jak za 1 -2 h dopiero bym włączył to [gluteus maximus] znów przycisk w płycie i ustawienia w biosie itp.

6 Czy możliwe ze bateryjka jak komp jest włączony trochę się podładuje ze przez jaki czas to trzyma ustawienia a jak by nie trzymała nie powinien sie uruchamiać na standardowych taktach(albo do pulpitu ze cos nie gra i zmiany ustawię bios F1) a nie tylko załączenie wyłączenie i tak na okrągło jak nie nacisnę przycisku tego czerwonego .

 

Kup już tą baterię to chyba najpewniejsze rozwiązanie a na pewno nie kosmicznie droga jest diagnoza. Ewentualnie właduj z innego kompa na chwilę tamtego zostaw podpiętego do prądu to nie zgubi ustawień.

Sprawdź jeszcze jak sie zachowuje jak wyłączysz go bez OC (bo takowe raczej jest skoro mówisz o ustawieniach w biosie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foh_23

No to jesteś pierwszą osobą, która napisała, że jej wszystko oddali.

 

A słałeś bezpośrednio do MSI czy realizowałeś gware poprzez sklep? Tak czy inaczej co by nie było mnie się udało :E I ja na serwis złego słowa powiedzieć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...