Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec po kolei. Jak reklamowales?

Najpierw tel i wyslanie zgloszenia przez Mail do MSI? (w mailu: skan faktury lub paragonu, s/n plyty, opis usterki?)

Wyslales na Bielany Wroclawskie? Bez posrednikow typu sklep gdzie kupiles plyte?

Jaka przesylke wybrales? Normalna paczka z potwierdzeniem odbioru? poczta czy kurire?

ile czekales?

Aaa. no i na ktory e-mail z nimi korespondowales bo jest Ogolny msi, wsparcie i reklamacje dla lapkow?

Edytowane przez Marciniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej

 

Dział reklamacji płyt głównych i kart graficznych (wyłącznie firmy):

  • tel: 71 710 52 41
  • e-mail: rma@msi-polska.pl

W celu zgłoszenia reklamacji należy wysłać na e-mail danego Działu reklamacji następujące dane:

• numer seryjny

• opis usterki

• adres domowy + telefon

• zeskanowany dowód zakupu (faktura lub gwarancja)

I teraz tak. Jeżeli o mnie chodzi to dzwoniłem pod numer 71 710 52 41. Tam Pan z MSI stwierdził bym posłał im maila.

 

O dziwo jeżeli chodzi o e-mail to mam na wydruku (zrobili wydruk maila którego wysłałem) nie ten co u góry tylko serwis@msi-polska.pl który w zasadzie jest od lapków (nie wiem dlaczego tak).

 

Ogólnie w moim przypadku był pewien problem. Mianowicie mobo było kupione w Znaku a ten upadł. Nie dołączałem zatem skanu dowodu zakupu płyty w firmie Znak. E-mail zawierał:

  • opis usterki
  • informację o tym gdzie ją zakupiłem i datę zakupu
  • numer seryjny płyty
  • moje dane czyli imię, nazwisko adres i telefon.

W odpowiedzi otrzymałem że mam słać do nich płytę z całą zawartością (dołączyłem również fakturkę ze Znaka jako dowód zakupu). Mobas poszedł poprzez Pocztę Polską priorytetem + paczka została ubezpieczona w razie czego.

 

Adres na który słałem to:

 

MSI Polska Sp. z o.o. ProLogis Park Wrocławul. Magazynowa 1Bielany Wrocławskie55-040 Kobierzyce

Aczkolwiek masz tam w linku dokładny adres do nich ;)

 

Płytę posłałem 29.04.09 a MSI odsyłało ją już 12.05.09 roku (tak mam na papierku od kuriera). Sam mobas był u nich trochę ponad tydzień.

 

Płytę naprawili i działa jak na razie (odpukać w niemalowane) do dziś. Cała sprawa była załatwiana z konkretną osobą i wszystko poszło OK. Także ja po tej akcji jestem bardzo zadowolony z serwisu MSI. Ale j.w. słałem bezpośrednio do MSI bez pośredników, a sprawą zajęła się konkretna osoba której jestem bardzo wdzięczny za tak zarąbistą obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z płytką - po zaktualizowaniu biosu nie trzyma ustawień (tak jakby bateria była rozładowana). Jest na to jakaś rada? W sumie i tak nie wyłączam kompa z sieci, więc nie jest to jakiś wielki problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z bateryjka jest chyba chybiony miałem to przez parę dni zrobiłem tak wyjąłem bateryjkę i od razu wsadziłem wyciągnąłem te dwie zworki czyli 400 i du.. płyta wcale nie zaskakiwała zmieniłem tak jak było zworki na 333 i od 3 dni już trzyma ustawienia .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

3.40Ghz = 1.35V w biosie, 1.32 w cpu-z, 1.28-29 w stressie.

= VTT 1.3, NB 1.30

 

3.20Ghz = 1.31V w biosie, 1,28 w cpu-z, 1,26-27 w stressie.

= VTT 1.2, NB 1.20

 

1. Mam thermaltake;a bigtyp120 + AS5. Proc grzeje mi sie w Linx'sie do 67st. C przy w/w (obu) ustawieniach. Dla prime95 bedzie mysle pare stopni nizej. Czy dla q9400S to troche nie za duzo? Wiem ze chlodzenie do nie mugen jdnak mnie to troche martwi. w idlu 42-44st. C.

 

2. Jak myslicie powyzsze parametry sa OK? Ciezko mi okreslic czy za malo papu na procu czy moze po prostu IP35 mnie ogranicza. Nie chce tez zylowac proca, myslalem zeby zrobic optimum dla 1.3V, no a juz na pewno nie bede wskakiwal wyzej z Vcore niz 1.35. Co wiecej, Vcore 1.365V, VTT 1.30, NB 1.40 i nie d rady go pchac dalej niz 425. Jakies sugestie?

 

3. Na forum MSI spytalem czy moze moje raczej marne OC moze miec zwiazek z BIOSem i zasugerowalem zaladowanie bety 326 przytoczonej we wczesniejszych postach. Otrzymalem odpowiedz ze to bios do IP45. Bede wdzieczny za wyjasnienie czy w ogole bios moze miec znaczny wplyw na OC quada na tej plycie i czy faktycznie zalecany dla mnie bedzie beta czy offi najnowszy (taki wlasnie posiadam)

 

4. Mam dzwiekowke zintegrowana. Czasem przy wlaczania gier i np. zatrzymywaniu intro i przejsciu do menu jest taki 'trzask'. Glownie tylko w tego typu sytuacjach zauwazam ten problem. Czy dobrze pamietam ze SB odpowiada za dzwiek z plyty, moze podciagnac napiecia SB, sa w biosie 2- i/o i jeszcze jakies/ Jak myslicie czy OC moze miec na jakos generowanego przez czipset dzwieku?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można na tej płycie udostępnić ram dla karty graficznej. Wiem , że dużo płyt tak ma, ale nigdzie nie widzę ustawień na tej płycie. Może jest jakieś podmenu, dzięki któremu można tak zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można na tej płycie udostępnić ram dla karty graficznej. Wiem , że dużo płyt tak ma, ale nigdzie nie widzę ustawień na tej płycie. Może jest jakieś podmenu, dzięki któremu można tak zrobić ?

 

Nie nie można , bo ta płyta nie ma zintegrowanej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh dawno mnie tu nie było :)

 

MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej

 

 

 

I teraz tak. Jeżeli o mnie chodzi to dzwoniłem pod numer 71 710 52 41. Tam Pan z MSI stwierdził bym posłał im maila.

 

O dziwo jeżeli chodzi o e-mail to mam na wydruku (zrobili wydruk maila którego wysłałem) nie ten co u góry tylko serwis@msi-polska.pl który w zasadzie jest od lapków (nie wiem dlaczego tak).

 

Ogólnie w moim przypadku był pewien problem. Mianowicie mobo było kupione w Znaku a ten upadł. Nie dołączałem zatem skanu dowodu zakupu płyty w firmie Znak. E-mail zawierał:

  • opis usterki
  • informację o tym gdzie ją zakupiłem i datę zakupu
  • numer seryjny płyty
  • moje dane czyli imię, nazwisko adres i telefon.

W odpowiedzi otrzymałem że mam słać do nich płytę z całą zawartością (dołączyłem również fakturkę ze Znaka jako dowód zakupu). Mobas poszedł poprzez Pocztę Polską priorytetem + paczka została ubezpieczona w razie czego.

 

Adres na który słałem to:

 

MSI Polska Sp. z o.o. ProLogis Park Wrocławul. Magazynowa 1Bielany Wrocławskie55-040 Kobierzyce

Aczkolwiek masz tam w linku dokładny adres do nich ;)

 

Płytę posłałem 29.04.09 a MSI odsyłało ją już 12.05.09 roku (tak mam na papierku od kuriera). Sam mobas był u nich trochę ponad tydzień.

 

Płytę naprawili i działa jak na razie (odpukać w niemalowane) do dziś. Cała sprawa była załatwiana z konkretną osobą i wszystko poszło OK. Także ja po tej akcji jestem bardzo zadowolony z serwisu MSI. Ale j.w. słałem bezpośrednio do MSI bez pośredników, a sprawą zajęła się konkretna osoba której jestem bardzo wdzięczny za tak zarąbistą obsługę.

 

Gdy mi sie zepsuła płyta, a nie miałem już gwarancji, napisałem do MSI czy by mi zrobili płatną naprawę. Jak pamiętam, sprzedawca mój dał mi na płyte 3 miechy gwarancji. Nie wiem bo sie nie znam jak to jest, że są objęte 3 letnią gwarancją i od kogo to zależy ile mam gwarancji na płyte, czy od producenta czy od sprzedawcy.

W każdym razie serwis bez gwarancji nie chciał mi przyjąć płyty i naprawić normalnie za kase. Mi napisali że może tak tylko gwarant, czyli sklep. Sprzedawca był na tyle miły że mi zgodził sie wysłac płyte na naprawe. Pamiętam że dałem 30zł za naprawe sekcji zasilania procka, + przesyłka oczywiście.

 

I tak myślałem własnie, czy tak naprawde on może miał jeszcze gwarancję w serwisie na tą płyte i mi ściemnił że naprawa tyle kosztowała a kase wziął do kieszeni... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no to widocznie miałem szczęście. U mnie się udało i przyjęli, mimo że Znaka już nie było.. W zasadzie to też była rozmowa za ile zostanie naprawiona, czy w ogóle naprawią. Płytę kazali wysłać, naprawili i kasy nie chcieli. Mówię widocznie zostałem jakoś wyjątkowo potraktowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ta płyta ma jakąkolwiek opcję, która może wyłączać rdzenie procka? Ręce mi już opadają.

 

Przesiadłem się z e6550 na q6600. Pod starym XP system wykrył prawidłowo procka, ale widział tylko 2 rdzenie. Wszelkie porady z google'a nie pomogły. Zainstalowałem więc windowsa 7 będąc przekonanym, że świeżutki system rozwiąże problem. A tu pupa - win7 widzi też tylko 2 rdzenie. W tym wbudowanym w system teście sprzętowym jest napisane:

q6600 2,40GHz

Liczba rdzeni:2

 

CPU-Z pokazuje:

Core:2

 

Próbowałem wszelkich mniej lub bardziej sensownych rzeczy związanych z systemem.

 

Zdzwoniłem się z kumplem co też lata na MSI Neo2-FR. Sprawił sobie ostatnio q8300, który u niego od razu był wykryty jako 4-rdzeniowy. Porównaliśmy ustawienia BIOS-u - wszystko to samo :/

 

Oczywiście BIOS resetowałem, ba - sprawdziłem nawet na jego 3 wersjach (najnowsza, 2 starsze). Nawet raz jeszcze proca montowałem, żeby wykluczyć zanieczyszczenia i inne głupoty.

 

Załamka - pozostają chyba 2 możliwości - albo proc jest padnięty, albo płyta. Niestety nie mam pod ręką innej płyty i proca z 4 jajami, żeby zweryfikować. No chyba, że jest jakieś ustawienie w biosie?

 

Sam bez problemu łazi na strapie 333 w 3GHz, więcej się nie bawiłem i tak straciłem już kilkanaście godzin.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić i pewnie tak jest, ale czy to nie jest wina tego, że procesor , który posiadasz ma 2 rdzenie które na łebka posiadają po 2 wątki, razem 4 wątki ? Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto posiada tą płytę i tego samego proca. Bo wydaje mi się , że proc twojego kolegi jest już w innym procesie technologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie ma takiej opcji jak wyłączanie rdzeni więc prawdopodobnie proc spitolony. Po prostu przejdź się do jakiegoś serwisu i niech zobaczą czy procek jest ok.

 

Edyta: No chyba że masz możliwość u kolegi sprawdzić ;)

Edytowane przez foh_23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dziwne odpały, podejrzewam płytę. Włączam komputer i ciągle wiatrak w grafie chodzi na maksa (tak jak przy normalnym uruchomieniu przez kilka sek), nic się nie dzieje. po kilku / kilkunastu resetach komp zaskakuje i pojawia się ekran z czerwonym napisałem, tym co mówi o zbyt podkręconym sprzęcie (oczywiście wszystko na default, ramy nawet na 600mhz, próbowałem po jednej kości ramu, od brata z kompa, na każdym jest to samo.

Diody mi nic nie mówią, mowa o problemach z RAMem, ale sprawdziłem an tylu kościach że on musi być sprawny.

Płyta wizualnie wygląda OK, nie mam pojęcia co może być nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały kłopot z biosem, a raczej z jego wgraniem.

 

Utworzyłem sobie pendrive'a bootowalnego za pomocą HP tool ( polecam, prost, dobrze i szybko ).

Sciągnąłem ze strony MSI bios 1C.

Dograłem flash'a i bios na pen'a.

Odpala się z pena i wpisuję:

afud4310 a7345ims/p/c/b/n

flash nowy_bios komendy

 

Wyskakuje mnie error, że nie może odczytać pliku z bios'u.

 

1. Można jakoś olać to i wpisać tylko komendę, aby wgrać bios nowy? - jakich komend wtedy użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy:

Dzięki!

Na początku pisałem prawie tak, jak napisałeś, z tym, że nie dawałem spacji pomiędzy samymi poleceniami i to było przyczyną.

 

Nie każdy ma akurat zainstalowanego windowsa z pod którego sobie 3 razy kliknie i zrobione.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy:

Dzięki!

Na początku pisałem prawie tak, jak napisałeś, z tym, że nie dawałem spacji pomiędzy samymi poleceniami i to było przyczyną.

 

Nie każdy ma akurat zainstalowanego windowsa z pod którego sobie 3 razy kliknie i zrobione.

 

Prawda. Nie wziąłem tego pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem nieciekawy problem. Mianowicie po wymianie na Quada i po overclockingu, nie można skorzystać z opcji EIST, bo automatycznie powoduje to zmiane VID procesora i wszystkie napięcia idą w górę. Kiedy doszedłem do stabilnych wartości postanowiłem włączyć EIST i ku mojemu zdziwieniu po załadowaniu windowsa, odpaleniu CPU-Z zobaczyłem napięcie na procku ponad 1,5V (zamiast wcześniejszego 1,3V) !!!!!!! Prawie osiwiałem :> Na szczęście nic się nie stało, od razu wyłączyłem kompa i EIST, ale szczerze mówiąc chętnie bym go włączył. Ktoś się orientuje, który BIOS nie ma takich niespodzianek, ewentualnie jakie ustawienia nie powodują takich cyrków ? Może zależne jest to od ustawionego strapa ?

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne na neo2. Ja taki numer miałem z e5200. Najpierw wyłączyłem opcję EIST do podkręcania i osiągnąłem bodajże 3.6GHz przy 1.22V. Potem opcja EIST on i nagle mam, mimo tego, że nie zmieniałem napięcia ponad 1.3V na cepa. Po prostu EIST wykrywa inaczej standardowe napięcie, procka a różnicę między napięciem min. a ustawionym odpowiednio koryguje po włączeniu EIST, czyli jak np. bez EIST min. ustawię 1.1375V tak z EIST jest już dla tego samego procka 1.25V. Jeżeli wcześniej miałem 1.22V ustawione (bez EIST) to różnica 0.08 zostanie dodana do 1.25V i będzie 1.33V.

 

Po prostu ustawienia daj na defa, włącz EIST i zobacz jakie daje ci napięcie min. (takie będzie w stresie). Możliwe że neo2 tak ci zawyży że nawet nie będziesz już musiał podbijać do OC jakie masz obecnie. Ewentualnie korekta do min. z EIST ;) Nowe BIOSy niestety tego nie naprawiają ;) Dlatego ja jadę bez EIST bo mój e5200 robi 3.5GHz przy ~1.18V z BIOS, a z EISTem przywaliłby mi nie potrzebnie 1.25V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne na neo2. Ja taki numer miałem z e5200. Najpierw wyłączyłem opcję EIST do podkręcania i osiągnąłem bodajże 3.6GHz przy 1.22V. Potem opcja EIST on i nagle mam, mimo tego, że nie zmieniałem napięcia ponad 1.3V na cepa. Po prostu EIST wykrywa inaczej standardowe napięcie, procka a różnicę między napięciem min. a ustawionym odpowiednio koryguje po włączeniu EIST, czyli jak np. bez EIST min. ustawię 1.1375V tak z EIST jest już dla tego samego procka 1.25V. Jeżeli wcześniej miałem 1.22V ustawione (bez EIST) to różnica 0.08 zostanie dodana do 1.25V i będzie 1.33V.

 

Po prostu ustawienia daj na defa, włącz EIST i zobacz jakie daje ci napięcie min. (takie będzie w stresie). Możliwe że neo2 tak ci zawyży że nawet nie będziesz już musiał podbijać do OC jakie masz obecnie. Ewentualnie korekta do min. z EIST ;) Nowe BIOSy niestety tego nie naprawiają ;) Dlatego ja jadę bez EIST bo mój e5200 robi 3.5GHz przy ~1.18V z BIOS, a z EISTem przywaliłby mi nie potrzebnie 1.25V.

 

Dzięki. Jutro to sprawdzę, dziś niestety trzeba popracować :) Zobaczymy jakie mam min. po wlaczeniu EIST. Ale dziwne jest to, że z poprzednim procesorem (E6700) było normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mobas ma trochę niedopracowany BIOS pod 45nm cepy.

 

Aha min możliwe do ustawienia w BIOSie po włączeniu EIST. Bo min w CPUZ będzie takie prawdopodobnie (przynajmniej tak u mnie jest) jakie min w BIOSie bez EIST.

 

Edit: Ja np. z 65nm e2200 też nie miałem takich kłopotów jak z 45nm e5200 ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...