Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

To nie problem. Jak już BIOS przełknął EIST to możesz z tego 1.3V troszkę podbić ;) Byle byś jednocześnie nie żonglował opcją EIST włączając ją i wyłączając oraz napięciem bo wówczas mobas się gubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem e5300 i trochę zawiodłem się na msi, bo nie wydało żadnego nowszego biosu do p35 neo3, który obsłużyłby nowsze rewizje procesorów (dokładnie do slgtl). Ogólnie płytka dobra i trzymała quada na 3,7GHz bez problemu 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej miałem o to zapytać, ale zawsze zapominałem. Każdy slot PCI czy PCI-E ma zamontowaną obok siebie diodę wskazującą podłączenie. Przy karcie graficznej świeci na niebiesko, a w przypadku slotu PCI , w którym mam podłączoną kartę WIFI nic nie świeci. Co może być tego powodem ? Do tego jeśli ktoś wie co mam ustawić w opcji "MPS Table Wersion" w biosie i czy w ogóle jest to ważne. możliwości (1.1) i (1.4). Ostatnia rzecz, o co chodzi z opcją S3 lub S1 w jednej z zakładek biosu. Jakie to ma znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PCI ci nie odpowiem bo nie ma nic w PCI :P

 

Co do S1 -> S3 to tryby uśpienia kompa:

Advanced Configuration and Power Interface - Wikipedia, the free encyclopedia

 

MPS Table Version -> Multi Processor Support -> ustaw 1.4 i będzie ok. Dla niektórych OSów trza ponoć 1.1. Ale wsio powyżej win 2000 -> 1.4

 

Edyta:

http://www.pcworld.pl/artykuly/37098_2/BIOS.od.podszewki.html

 

MPS (Multi-Processor Specification) to standard tworzony z myślą o systemach wieloprocesorowych. Informuje system operacyjny o bieżącej konfiguracji komputera. Spośród popularnych obecnie systemów operacyjnych wieloprocesorowość oferują Windows 2000 i XP, a także Linux. Wszystkie obsługują standard MPS w jego rozszerzonej wersji 1.4. Korzystając z któregoś z nich, powinieneś zatem wybrać ustawienie 1.4.

 

MPS 1.4 jest obsługiwany również przez Windows NT 4. Jeżeli jednak twój system będzie działać niestabilnie po ustawieniu powyższej opcji w BIOS-ie, wybierz MPS 1.1. Pozostałe edycje Windows nie potrafią działać w trybie wieloprocesorowym, więc zmiany przedstawionej funkcji nie mają wpływu na działanie systemu.

 

Opisywana funkcja jest oferowana nawet przez płyty główne, które dysponują wprawdzie tylko jednym procesorem, lecz obsługują hiperwątkowość (patrz porada 5). Po włączeniu tej technologii procesor udaje przed systemem operacyjnym dwa procesory, a pole MPS Version Control for OS przybiera zwykle domyślną wartość MPS 1.4.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręceniem karty graficznej przez opcje D.O.T. Normalnie komp po OC chodzi stabilnie, a jak ustawiam w D.O.T step 1:3% 2:10% i 3:15% to wywala mi BSOD ;| i to jeszcze przed odpaleniem windowsa ;| Podkrecał ktoś grafe w ten sposób z pozytywnym skutkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba powinny działać bezproblemowo, osobiście przed podobnym wyborem (q6600 lub q8200) byłem półtora roku temu mając tą płytę i wybrałem q6600 a przekonała mnie większa pojemność cache L2 oraz wyższy mnożnik, niestety sekcja zasilania była za słaba do mojej sztuki i 3600MHz było nieosiągalne ;), ale z 3,4GHz(1,45V) jeszcze sobie radziła.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma dobre 4 fazy, nie wiem jak prądożerny Q6600 na nich fryka. Ja z Q8300 nie mam problemu, na 3GHz lata przy 1,08v wg cpu-z :D a do 3,3GHz potrzebuje 1,25v i przy tych upałach jest ok, dalej przy ok 3,4ghz mam fsb walla chyba, powyżej 450fsb, szkoda bo oc procka rokowało sie w miare dobrze.

 

Co do upałów, dziś widze niewiarygodne 50 stopni na chipsecie przy 1,3v!! :blink: Ramy parzą tak jak i zasilacz, trzeba skręcić sprzęt :P

 

Noszę się z wymianą obecnego procesora na q6600, bądź q8300. Z którym z tych procesorów ta płyta lepiej sobie poradzi?

 

Z którym lepiej poradzi to nie wiem, pewnie z obydwoma, jednak Q6600 imo odpada w to lato... ;) Dwa razy więcej cache chyba nie wynagrodzi energooszczędności i chłodu przy jakim pracuje Q8300 B-) na necie widziałem recki co Q8300 R0 pogonili na P35 do 3700. Zazdroszcze im braku walla...

 

Add:

Jakiej temperatury polecacie nie przekraczać na chipsecie (a właściwie czujnik opisany jako "płyta główna")?

Bo tego lata padają mi rekordy :blink:

Po wygnaniu zasilacza poza obudowę (chciałem zrobić mu dobrze :lol: ) podskoczyły tempy podzespołów a najbardziej mi się rzuciło w oczy po pół godziny OCCT 55*C na płycie płównej na def V, gdzie np. zimą trudne do przekroczenia było 35 stopni. Martwię sie, u Was też takie tempy osiąga chipset? Ile on może wytrzymać, w sumie na płytach typu Foxconn P35A-S jest gorsze chłodzenie a żyć płyta musi :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucę biosa, to dam znać. Chwilowo walczę z OC :)

 

Spotkał się ktoś z takim jajem, że normalnie VID procka płyta przy włączonym EIST ustawia 1.2v a po wyłączeniu EIST i resecie kompa mogę ustawić 1.1v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne zachowanie płyty z 45nm prockami. Więc EIST bez OC jest praktycznie bez sensu bo zamiast w myśl zasady EISTa zmniejszyć pobór prądu to jesteś zmuszony ustawić wyższe Vcore co sie przekłada na wyższe zużycie prądu przez procka w stresie :lol:

 

Btw. Widze że masz Q9550 na tej MSI, warto wrzucać taki procek na tą płytę? Jak wygląda OC? Bo myślałem za jakiś czas o zwiększeniu osiągów kompa i nie wiem czy warto ładowac tu Q9550, ile z niego wycisne...

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne zachowanie płyty z 45nm prockami. Więc EIST bez OC jest praktycznie bez sensu bo zamiast w myśl zasady EISTa zmniejszyć pobór prądu to jesteś zmuszony ustawić wyższe Vcore co sie przekłada na wyższe zużycie prądu przez procka w stresie :lol:

 

Btw. Widze że masz Q9550 na tej MSI, warto wrzucać taki procek na tą płytę? Jak wygląda OC? Bo myślałem za jakiś czas o zwiększeniu osiągów kompa i nie wiem czy warto ładowac tu Q9550, ile z niego wycisne...

 

ja mam qx9650 w rewizji c1 i sekcja zasilania jakoś daje radę :wink:

Edytowane przez 2ms2ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Widze że masz Q9550 na tej MSI, warto wrzucać taki procek na tą płytę? Jak wygląda OC? Bo myślałem za jakiś czas o zwiększeniu osiągów kompa i nie wiem czy warto ładowac tu Q9550, ile z niego wycisne...

 

Na razie spokojnie idzie 3.4 - podniosłem tylko napięcie CPU. Co będzie dalej, się okaże. Płyta powinna pozwolić w zależności od sztuki na 3.6-3.8, chociaż może i jakaś perełka wyżej poleci. Sekcja daje radę, ludzie trzymali na tej płycie Q6600, a to jest mały prądożerny potworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówisz. Ponadto Q9300 ma mnożnik 7,5x i przy odrobinie pecha można zbyt wcześnie trafić FSB Walla. Mimo wszystko ja bym sie zamienił szczególnie jak widzę, że ten Twój E8400 jakiś wybitny tez nie jest :) Oczywiście jeśli to pewne źródło i ktoś nie chce Ci wcisnąć padaki... ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrodlo jak zrodlo :D, w poniedzialek sprawdze CPU-z jaki to proc dokladnie, stepping, rev itp. Potestuje sobie pare dni i odmienic se moge zawsze, zwlaczsza, ze to komp w pracy :). A milej Pani nie jest potrzebny Q9300 do worda i poczty :)

 

Wzialem swojego proca z domu i dzis po 15 podmiana :D

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Zaktualizowałem tym biosem płytę i teraz LIPA !!!

Diody 2 u góry na czerwono dwie na dole na zielono co wedle instrukcji oznacza

"Decompressing BIOS image to Ram for fast booting"

Jak naprawić teraz płytę? jak wgrać inny działający bios?

Flashowałem z pod windowsa może tu tkwiła przyczyna choć wątpie? płyta p35 FR

Zgóry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanym flashu i skutkujacym czarnym ekranem, nagrywamy na dyskietke (nie bootowalna) ze zmieniona nazwa (np. A7345IMS.180 -> amiboot.rom).

Uruchamiamy kompa i trzymamy ctrl+home. Jesli od razu nie zaskoczy to probojemy az do skutku. Zacznie sie czytanie z dyskietki i update biosu.

Restart i mamy cmos checksum bad. Plyta jako 1st boot ma ustawione floppy wiec tylko tym sie poratujemy w takim wypadku. Robimy dwie dyskietki: jedna bootowalna, np win98 lub z xp, na druga nagrywamy plik biosu (np. A7345IMS.180) i program do flashowania (Afud408.exe -> jest na plycie ze sterownikami do mobo lub sciagamy go z netu).

Uruchamiamy boot disk, czekamy na wiersz polecenia i przemieniamy dyskietke na ta z biosem i flasciach!emy (klepiemy: Afud408 A7345IMS.180) bez zadnych parametrow.

Wszystko dziala.

m.in coś takiego znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoGi dzięki tak przypuszczałem ,że bez stacji dyskietek się nie obędzie jak znajdę na strychu to powalczę.

Dopiero teraz zauważyłem ze na płycie nie ma klasycznej wyciąganej kości biosu :/ a jak się nie uda niestety płyta pójdzie na sprzedaż jako uszkodzona i niestety sporo straci na wartości.

Wysłałbym ją do serwisu MSI ale zgubiłem paragon co był dowodem zakupu i zarazem gwarancją.

 

A wiecie może gdzie we Wrocku są serwisy co zajmują się naprawą takich uszkodzeń??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...