Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie zrozumiałeś do końca foha, albo foh_23 sam nie rozumie lub nie wie tego, że włączyć i używać EIST można zupełnie normalnie na normalnych napięciach jeśli się podkręca i wymaga to zwiększenia napięcia. Właczenie EIST powoduje tylko, że nie można ustawić defaultowego Vcore, np. 1,1v bo zaczyna się skala od chyba 1,21v czy coś koło. Także obniż napięcie Vcore, włącz EIST i wtedy ustaw odpowiednio Vcore wedle własnego życzenia i taki jak ustawisz takie będziesz mieć ;)

Ludzie po prostu zauważyłem (udzielam się w tym temacie od ~setnej strony), że nie umieją się posługiwać EISTem na tej płycie. Właczą go, zobaczą "o lol jaki napięcie" i szybko go wyłaczają bo nie wiedzą o co chodzi. A wystarczy go włączyć (przed włączeniem pamiętać, że po restarcie będzie o ~0,1v wyższe Vcore) i potem sobie ustawić jak się chce. Oczywiście bez podkręcania nie ma semsu właczać EISTa bo nie ustawisz def napięcia.

 

2. Do fsb 450mhz wystarcza vNB ~1,35v a do fsb 500mhz 1,45v.

 

3. Przy wartościach Vcore powyżej 1,3v napięcie VTT FSB nie może być wyższe niż Vcore bo można uje..ć CPU.

 

4. Nie wiem, dlaczego się pytasz takie rzeczy skoro też miałeś P35 i większość tych zasad obowiązuje na tych obydwu płytach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zrozumiałeś do końca foha, albo foh_23 sam nie rozumie lub nie wie tego, że włączyć i używać EIST

 

Ależ ja doskonale wiem jak używać EIST na neo2. Sam kiedyś to tutaj tłumaczyłem. Ok powtórzę to jeszcze raz.

 

EIST opłaca się dopiero przy wyższym OC. Przykładowo ja nie mam po co ruszać u siebie tej opcji ponieważ mnie interesuje 3.17GHz, które cep robi przy 1.1375V z BIOS. Jeżeli włączę EIST wówczas mobo walnie mi 1.25V w stresie i cep będzie się nie potrzebnie grzał i dostawał po pupie. Natomiast magiczne 1.1375V zostanie wówczas zarezerwowane dla idle gdzie proc ma mnożnik 6.

 

Włączenie EIST opłacałoby się u mnie dopiero przy OC na poziomie 3.8GHz gdyż wówczas i tak musiałbym dać te 1.25V z BIOS. Wówczas w stresie będzie 1.25V, które jest potrzebne a w idle 1.1375 i gitara. W tej sytuacji nie przeszkadza mi to że nie dam niższego napięcia na cepa (to które będzie w stresie) niż 1.25V bo i tak je potrzebuje do taktowania 3.8GHz.

 

Kolejna sprawa to to że nie wolno najpierw podkręcać bez EIST a potem go włączać gdy już przywalimy jakieś tam napięcie na cepa. Przykładowo najpierw zacznę podkręcać bez EIST i ustawię 3.8GHz przy 1.25V. Potem włączę EIST i nagle będę miał w stresie kosmiczne napięcie, bo mobo się wówczas gubi. Mianowicie nagle ustala nowy VID (czyli u mnie zamienia 1.1375 na 1.25V) a to o ile zwiększyłem napięcie bez EIST dodaje do nowego VID.

 

Czyli jak z 1.1375 dałem na 1.25V to po włączeniu EIST nagle zobaczę w stresie 1.3625V.

 

Cały pic polega na tym że po pierwsze nie chciało mi się tego po raz drugi pisać, po drugie nie wiem jaki u kolegi jest VID bez EIST i z EIST i od jakiego momentu u niego opłaca się EIST włączyć.

 

Po prostu jeżeli chce mieć EIST to musi proca dać teraz na defa, dać min. napięcie z BIOS, dopiero potem włączyć EIST i albo zostawić, bo okaże się że min napięcie z EIST wystarczy do zegara jaki chce ustawić albo jeżeli będzie potrzebował trochę więcej papu to odpowiednio nowy VID skorygować ;)

 

Edit:

Mam nadzieję że to jakoś wyklaruje sytuację :P

 

Aha jeszcze jedno, to co wyżej to było w moim przypadku i nie dam ręki uciąć że tak jest zawsze ;) Ale jednak wszystkie znaki na ziemi i na niebie na to wskazują :P

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc spoko, wytłumaczyliśmy o co kaman i można cofac do tego momentu jak w późniejszym czasie ktoś będzie potrzebował jeszcze raz pomocy.

 

PS. Ja od siebie dodam, że mobo się nie "gubi", tylko daje napięcie takie jak w biosie po prostu jest ustawione, a że z EISTem sie ustawia wyższe to cóż, trzeba po właczeniu ustawić na nowo a nie prosto z mostu puszczać system ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem procesor Q9650 i zamontowałem na zestaw jak w podpisie. Niestety komp się podniósł i zatrzymał zaraz na początku na planszy z logiem mobo, nawet do biosu nie mogę wejść. Co może być przyczyną?

 

PS. BIOS przed zmianą resetowałem. Wersja BIOSu 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum.

Panowie, problem polega na tym, że po 2 latach bezproblemowego użytkowania komputer odmówił posłuszeństwa. Po dłuższym wyłączeniu (np. na noc) komputer nie włącza się (praktycznie zero reakcji), migną diody na płycie i dalej nic. Tak jakby nie było zasilania. Okazało się, że po włożeniu starej karty graficznej GF 8600GT jest wszystko ok. Po około 10min pracy na starej karcie wkładam z powrotem radeona i ku zdziwieniu komputer odpala się normalnie do momentu wyłączenia go ponownie na dłuższy czas. Powoli wachlowanie kartami aby odpalić kompa z radeonem staje się bardzo irytujące. Rozłożyłem cały sprzęt prawie na czynniki pierwsze :wink: zmieniłem paste na procku, na grafice, pod chłodzeniem płyty gł. Obejrzałem kondensatory na płycie, nie zauważyłem spuchniętych ani rozlanych. Zflashowałem bios do najnowszej wersji. Byłem przekonany, że karta pada - oddałem ją do serwisu na gwarancji. Powiedziano mi, że wszystko z kartą jest ok. Że odpaliła na jakimś badziewnym zasilaczu 350W i była testowana dość długo.

Powoli rozkładam ręce. Czy to wina płyty, zasilacza, czy może jednak karty graf.?

Pozdrawiam

Edytowane przez piwko28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie żagluj kartami masz przycisk do resetowania biosu sprawdź czy po takim zabiegu nie wstaje znów .

2 sprawdź kostki ram ja na tej płycie z kingstonami i god ram pro w połączeniu miałem takie jaja pobaw sie z nimi zejdź do 800 albo daj wieksze V lub wyjmij jedna i sprawdź jak masz inne to włóż inne

3 z karta graficzna na bank wszystko jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wstaje po resecie biosu, nie wstaje również jak włożę kartę do drugiego slotu PCI-E x4

2. Pamiątkami również się bawiłem, nie wstaje na 800 v2.1, nie wstaje również z jedną (obie sprawdzane)

 

Dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie zworka ustaw procka na standardowe takty zmień banki pamięci w 2 wsadź zejdź z napięciem np do 1.95 ustaw na 555 . i te 800 ja tez miałem jazdy z ta płyta :) bios to raczej nie ale tez warto wgrać 1.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz popróbować wszystkiego. Zasilacz przede wszystkim ;) Ja na tej płycie nie miałem problemów żadnych z Kingstonami, Corsairami, Patriotami, OCZ, ani A-Data, przeleciała wszystkie te pamięci :lol:

Już podejrzewałem slot pci-ex ale piszesz, że w drugim slocie tez nie odpala więc odpada.

Nie napisałeś, czy wyjmowałeś płytę z obudowy, więc spróbuj odpalić kompa poza obudową.

Jak napisałem, zasilacz pierwszy podejrzany. Potem niestety płyta, bo mrugnięcie diód na ułamek sekundy wskazuje na problem zasilania. Gdyby chodziło o grafikę, dysk lub procka czy ram to komp by odpalał się normalnie tyle, że z czarnym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam zasilacz. Jeśli karta była testowana i działa, to tylko zasilacz. Taki manewr też miałem - zasilacz o ile jest firmowy, ma zabezpieczenia pzreciwspięciowe itd. Widać przestał dawać sobie radę z kartą. Pożycz porządny zasilacz i sprawdź efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sprawdzić właśnie zasilacz . Ale ja bym sie nadal bawił wyjmij bateryjkę włóż jeszcze raz przedmuchaj kompa odłacz wszystko zalacz jeszcze raz zresetuj bios tym przyciskiem załącz standardowe ustawienia powinno sie uruchomić i wejść do biosu i po ponownym uruchomieniu powinno byc oki .Jak sie uruchomi sprawdz . Jak sie zalaczy wyłącz kompa na 15 min i załącz po 15 minutach czy ci wstanie .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sugestie.

DejwiT11 komp poza obudową również nie odpala.

 

-=YoGi=- Tacens to firmowy zasilacz, kupiłem go w zenfiście 2 lata temu. Bardzo możliwe, że nie daje odpowiedniego napięcia na rozruch. Ale jak wspominałem wcześniej po przełożeniu z powrotem z GF-a na Radeona komp jest stabilny jak skała. Pogrywam czasami w MW2 jak żona śpi :wink: Często katuje filmy HD, zero zwisów czy resetów.

 

max340 Uwierz mi, naprawdę próbowałem prawie wszystkiego (z bateryjką również) Pozostaje sprawdzenie innego zasilacza. O wynikach poinformuję :)

 

Raz jeszcze dzięki serdeczne za pomoc!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacens to firmowy zasilacz, kupiłem go w zenfiście 2 lata temu. Bardzo możliwe, że nie daje odpowiedniego napięcia na rozruch. Ale jak wspominałem wcześniej po przełożeniu z powrotem z GF-a na Radeona komp jest stabilny jak skała. Pogrywam czasami w MW2 jak żona śpi :wink: Często katuje filmy HD, zero zwisów czy resetów.

 

Firmowy ok, ale każdy sprzęt potrafi się psuć. Ile się naczytałem gdzie ludziom padł BeQuiet czy Tagan.

A co do tego stabilny jak skała to bym się wstrzymał. Filmy HD to żadne katowanie, w sumie MW2 również. Jak chcesz sprawdzić naprawdę napięcia i stabilność kompa to włącz OCCT test Power Supply ;) Zresztą jak i nawet ten test zda na piątkę, to właśnie może winny jest tylko przy rozruchu, może potrzebuje rozgrzania czy jak :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 OCCT wywalił się na testowaniu grafiki, ekran czarny, zapaliła się czerwona dioda na karcie - D1601 - Over temp protection enabled. Buda otwarta (chieftec - dragon big tower) dodatkowe 2 wentyle wdmuciach!ące i 1 wydmuciach!ący. Czyżby jednak winowajcą była karta? A panowie w serwisie wcisnęli mi ściemę z racji tego, że karty te nie są już produkowane oraz nie są dostępne w hurtowniach i byliby w plecy dając mi w zamian nowszy model?

Apropo rozgrzewania zasilacza myślę, że byłoby to lekkim zboczeniem :wink:

 

-=YoGi=- Z racji tego, że tacens supero ma odpinane dodatkowe kable sprawdzałem 2 inne PCI-ex, efekt ten sam, komp nie wstawał.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, już sam nie wiem. Masz Asusa z Glaciatorem? Powiem Ci całkiem szczerze, że chyba mamy taką samą kartę, i tak sie składa, że u mnie też na tym teście GPU OCCT wywalał czarny ekran, anawet na def mhz na rdzeniu :blink: Może te karty tak mają? W grach i nigdzie indziej nie doświadczyłem nigdy problemów z tą kartą...

 

Edit:

Sprawdziłem i mam dokładnie to samo, więc śmiem przypuszczać, że Twój problem z rozruchem nie jest od karty.

Wywaliło mi przy 83*C na GPU więc dziwne, lecz wersje Asusa z 512MB ramu nie mają radiatorów na sekcji zasilania a ta jest bardzo gorąca więc tu może tkwić problem w OCCT. Trudno :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam taką samą kartę jak Twoja. No nic, pozostaje pożyczenie zasilatora i testowanie. W każdym bądź razie dzięki serdeczne za zainteresowanie. Napiszę jak już będzie wiadomo ocb. Pozdrawiam!

Edytowane przez piwko28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo rozgrzewania zasilacza myślę, że byłoby to lekkim zboczeniem :wink:

 

nie do konca ;)

ale mialoby to miejsce raczej przy temperaturach rzedu 0 i nizej

czyli raczej nie kwalifikuje sie do opisywanego przypadku ;)

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jednak winowajcą była karta? A panowie w serwisie wcisnęli mi ściemę z racji tego, że karty te nie są już produkowane oraz nie są dostępne w hurtowniach i byliby w plecy dając mi w zamian nowszy model?

 

Sprawdź ten zasilacz mimo wszystko aczkolwiek to co panowie z serwisu mówią to podziel przez 3. Chłopak kuzynki chyba 4 razy dawał komputer do serwisu pewnej znanej firmy, która to zresztą mu go złożyła. Komputer jak stabilny nie był tak pozostało, a po 4rtym razie panowie stwierdzili, że wg nich wszystko ok i następna wizyta to już płatna będzie, bo klient ma widzimisię jakieś.

 

Dostałem ten komputer by zobaczyć co i jak. Przejście próbki 16M czy 32M w SPI było niemożliwe. To samo orthos blend od razu wywalał, no ale panowie z serwisu oddali przeca w pełni sprawny sprzęt ;)

 

Trzeba było pobawić się w BIOSie by ustabilizować memki i sprzęt teraz działa. Owszem uszkodzenia jako takiego nie było ale kurde ustawienie sprzętu by był stabilny to ich zakichany obowiązek zwłaszcza że sprzedali go jako zestaw i to oplombowany.

 

Także jeszcze raz nie twierdzę że tu panowie walą ściemę jednakże uczulam na to że to co panowie z serwisu mówią nie należy brać jako pewnik ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam proste ale bardzo wazne pytanie - poniewaz juz dziś ciezko ze zwrotem pamieci 1066.

 

Czy pamieci ddr2 2x 2g kingston Hyper X bedą działać z płytą msi p35 neo2-fr?

 

Zróbcie mi prezent na swieta i odpowiedzcie żebym w koncu mógł iść do sklepu i ze spokojnym sumieniem je kupił...

 

Jeszcze zapytam czy jesli bedą działać z moją płytą bedą rownież działć z 2x 1g 1066 corsair dominator?

 

bede baaaardzo wdzieczny za odpowiedz...

Edytowane przez bentley80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...