Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

killer805 Tak jak meeron napisał, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, lepiej nie baw się ustawieniami... Tu łatwo coś spalić, dać za duże napięcie czy za ciasne timingi...

taaaa,za ciasne timingi nic nie spala, wysokie napiecie(powiedzmy do 1.7-1.8 proc przezyje,dopiero wyzsze moze zabic proca

 

rev 5.1 zdaje sie były padaki, ale ta nowa 7.x jest lepsza ponoć ;]

teraz sa wlasnie padaki 5.2 powerchip ,7.2 - elpida,7.1 -promos(praktycznie nie do zdobycia) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle testował te Kingstony co mam przy CL4 na tym mobasie? Puściłem na początku 450 4-4-4-12 ,ale raz mi komp się zrestartował,ale o dziwo GoldMemory nie wykrywa błędów. Zostawiłem, więc tak jak jest i odpaliłem sobie Orthosa i zero błędów po 3 h :| No to puściłem Crysisa i po 30 minutach reset. To samo w COD4 i jeszcze w TDU. Za każdym razem po ok 30 minutach reset. Na nieco łagodniejszych 5-5-5-15 chodzą jak złoto. 6 h grania w Crysisa i z kilka w COD4, żadnych resetów. Zastanawiałem się co może być nie tak. Vmem dałem 2.1v i to chyba max dla tych pamięci. Obecnie idą na 2.0 v. Jaka jest bezpieczna granica dla tych pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle testował te Kingstony co mam przy CL4 na tym mobasie? Puściłem na początku 450 4-4-4-12 ,ale raz mi komp się zrestartował,ale o dziwo GoldMemory nie wykrywa błędów. Zostawiłem, więc tak jak jest i odpaliłem sobie Orthosa i zero błędów po 3 h :| No to puściłem Crysisa i po 30 minutach reset. To samo w COD4 i jeszcze w TDU. Za każdym razem po ok 30 minutach reset. Na nieco łagodniejszych 5-5-5-15 chodzą jak złoto. 6 h grania w Crysisa i z kilka w COD4, żadnych resetów. Zastanawiałem się co może być nie tak. Vmem dałem 2.1v i to chyba max dla tych pamięci. Obecnie idą na 2.0 v. Jaka jest bezpieczna granica dla tych pamięci ?

900Mhz 4-4-4-12 to moze byc poprostu za duzo dla tych pamieci,spróbuj podbic napiecie do 2.2V-2.3V,albo poprostu zostaw CL5 i tak roznicy nie zobaczysz chyba ze w superpi :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900Mhz 4-4-4-12 to moze byc poprostu za duzo dla tych pamieci,spróbuj podbic napiecie do 2.2V-2.3V,albo poprostu zostaw CL5 i tak roznicy nie zobaczysz chyba ze w superpi :lol:

 

Tak tak tak!! chodziło mi o superPI. Muszę mieć 16s (1m)!! ;)

 

Zmiana na 2.3 v to wg. mnie troszkę dużo ,więc wole już zostać przy tych 5-5-5-15 skoro różnica jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem napiecie 1.1500 i myslelem ze to jest 1.5 ale potem sie skapnalem ze 15. to 1.5000. dobrze rozumuje???

zeby dac procowi 1.4 musze dc 14000???

 

prosze odpiszcie szybko :wink:

jak dalem 1.1500 i 3.060 to orthos mial bledy ale jak 3.025 to juz dobrze bylo.

mam dac 1.4000???

1.4000=1.4V ,mozesz leciec spokojnie do 1.5750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to podniesie temp???

 

 

 

bo mam teraz 1.3450 i w grach mam max 60, w spoczynku 40 a jak wlacze orthosa to 70 icon_confused2.gif

 

co zrobic zeby bylo mniej???

 

mam chlodzenie hm100, paste as5, 0 wiatrakow ale buda odkrecona

oczywiste jest że wyższe napięcie podniesie Ci temperature ;] Dobrze założyłeś pentagrama? odpowiedni docisk jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

 

dalem napiecie na 1.2000 i 3ghz i temp w spoczynku to 33stopnie a w orthosie 51 wiec dobrze, ale pobawie sie do 3100mhz i 1.2500v na cpu i wlacze orthosa moze bedzie dobrze

 

 

a teraz nawet dualbota nie ma :lol:

Jaki bios masz że ustawiasz napięcie 1.2V?

Może przestawiasz CPU VTT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przestawiasz CPU VTT.

Vcore zaczyna się od 1.275v

Wrzuć sobie VTT na 1.2V bo to prawie nic nie daje - chyba że dojdziesz do fsb walla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak pewnie zauważyliście na forum pojawia sie cała masa topiców o tym ,,jak podkręcić E2140/E2160,, itd. :wink: Wraz z użytkownikiem Alpha lyr wyszliśmy z inicjatywy żeby stworzyć mały poradnik o tym jak podkręcić ten oto procesor na płycie MSI a następnie wrzucić je tutaj jakoś dodatkowe mini FAQ o OC Pentiuma E2140 ;] Co wy na to?? jeśli znajde czas...to powoli będe go pisał i informował was o postępach, plan mam taki żeby opisać krok po kroku co zrobić wraz z fotkami z biosu, samym etapie podkręcania a potem testowania jego stabilności :wink: Mógłbym na wstępnie opisać również dlaczego warto mieć dobrą mobo do podkręcania, dobry zasilacz oraz dlaczego nie zadawać pytań ,,ile wycisnie z mojego procka,, hmm? :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrecanie E21xx tak bardzo rozni sie od podkrecania E4xxx i E6xxx ze trzeba pisac specjalne poradniki dla nie kumatych? Litosci...

Wszystko jest juz na forum... To moj pierwszy komp na intelu od 5 lat? i z podkrecaniem nie bylo zadnych problemow. Do tego potrzebna jest glowa na karku i czytanie ze zrozumieniem...

 

No ale jak nie masz co robic to prosze bardzo...

 

 

Ale zeby nie robic totalne offtopa ;)

Czemu ta plyta piszczy na starcie gdy wentyle sa podpiete pod gniazda ktore umozliwiaja kontrole obrotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz podkręcanie procka to trochę odrębny temat. Tu masz temat o płycie i jej możliwościach. Wszelkie INFO na jej temat ,kompatybilności z pamięciami,etc. Nie widzę potrzeby dodawać FAQ na temat kręcenia akurat na tej płycie. Wszędzie jest praktycznie podobnie. Trochę inaczej wyglądający BIOS ,ale po przeczytaniu o kręceniu E4xxx ma się już jako takie pojęcie i poradzenie sobie z tą płyta nie powinno sprawiać problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z płytką MSI P35 NEO2 FR.

Jak włączam ORTHOS to po ok 20 minutach (+- 10 sec.) zaczynam słyszeć jakieś dziwne piski z kompa. Screen do temperatur:Dołączona grafika

Procesor to C2D E6550 (nie kręcony), chłodzenie boxowe (jeszcze) i teraz moje pytanie-co to może piszczeć? procesor czy płyta? Można coś z tym zrobić? Aha-to jedyny przypadek kiedy to "coś" piszczy-w zwykłym użytku słychać tylko ciszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tez mam z płytką kilka problemów.

 

Generalnie jest stabilna, fajna i w ogóle, ale.

 

Nieraz wlasnie jak testuję kompa othrosem to piszczy jak koledze wyzej.

 

Kiedy bawię się w zmiany fsb sama zmienia mi napięcie na NB si SB prawie na maksymalne, mimo ze fsb jest na poziomie powiedzmy 380 przy mnozniku x8...

 

Oczywiscie jak zmienię to manualnie to bez problemu smiga praktycznie na najnizszych napięciach przy 400fsb...

 

Często mam tez problem z podniesieniem płyty, kiedy przesadzę z fsb - swoją drogą dziwne, bo udało mi sie raz zrobic 425fsb, mnoznik x8 napięcia jeszcze w granicach normy - NB cos w okolicach 1.35v, procek 1.4 przy czym te warosci jak mowi faq są jeszcze zawyzone. potem daję fsb 430 płyta nie wstaje w ogóle - tzn resetuje sie komp 3x i za 3 juz sie nei resetuje, ale nie odpala nawet monitora. nie pomaga reset biosu - muszę odłączyc zasilanie, wyłączyc zasilacz, podłączyc i dopiero wówczas płyta wstaje. z tego co wiem powino sie pokazywac czerwonym druczkiem ze o/c sie nie powiódł i powinienem miec dostęp do biosa (przewaznie tak mam) czy to normalne, ze mam taki problem z resetem ustawien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zabieram się do złożenia kompa na tej płycie tj. MSI P35 Neo2-FIR, C2D E6750, GoodRam PC6400 CL5 Dual 2x1GB, Samsung HD501LJ SATA II, Asus 8800GTS.

Jestem w tym raczej zielony i nie wiem jak to wszystko dobrze podłączyć i zestroić (na razie bez podkręcania) instrukcja płyty nie wszystko mi wyjaśniła :?

 

1. jak ustawić te zworki pod mój procek, wyciągnąć czy ustawić 333MHz?

 

2. które złącze pod HDD, czy ma to jakieś znaczenie?

 

3. Bios pozostawić na ustawieniach domyślnych czy coś zmodyfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ustawiasz na 333 i będziesz miał rzeczywiste taktowanie twojego procka (8x333) czyli 2.66ghz

 

2. Port 5 i 6. Patrz instrukcja do płyty. Masz tam też pokazane jak ustawić zworki na 333

 

3. To już zależy od Ciebie. Ale najpierw dowiedz się co modyfikujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby kazdy zgodnie ze swoim sumieniem usunol swoje niepotrzebne i nic nie wnoszace posty a zostawil tylko te istotne i konstruktywne puki temat ma tylko 3 strony. Wiem ze sie powtarzam ale to jedyna mozliwosc aby utrzymac tu pozadek.

 

Moze stworzymy jakis lokalny regulamin kozystania z FAQ :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja :P

Może jednak jest ktoś w stanie odpowiedź na moje pytanie kilka postów wyżej, co i czemu tak piszczy (i co można z tym zrobić). I mam jeszcze jedno pytanie: mam Ram KINGSTON 667 MHz/ 2 x1 GB i nie wykrywa mi w trybie dual chanel, tylko ciągle jest single (na pewno są dobrze wsadzone na płycie) coś trzeba zmieniać w biosie, żeby dobrze wykrywało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z przekładaniem pamięci w bankach ;) Przykładowo u mnie na wcześniejszym AB9PRO na c2d DC działał w innych bankach niż na celku...

 

EDIT

Moja płyta też czasem piszczy, ale tylko podczas startu (po kilku sekundach przestaje)...z tym że zdarza się to naprawdę rzadko.

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja icon_razz.gif

Może jednak jest ktoś w stanie odpowiedź na moje pytanie kilka postów wyżej, co i czemu tak piszczy (i co można z tym zrobić). I mam jeszcze jedno pytanie: mam Ram KINGSTON 667 MHz/ 2 x1 GB i nie wykrywa mi w trybie dual chanel, tylko ciągle jest single (na pewno są dobrze wsadzone na płycie) coś trzeba zmieniać w biosie, żeby dobrze wykrywało?

Napewno włożyłeś w naprzemienne sloty?? Te kingstony są parowane do duala czy kupiłeś oddzielnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...