Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz Fredek ja brałem osobno i znajomy brał osobno te Kingstony i wszystkie działają w Dualu. Po za tym pytałem się gościa w Proline i mówił ,że testowali te 667 i wszystkie chodziły w dualu. Ja bym najpierw sprawdził czy są na tych samych kościach. A potem sprawdź czy dobrze włożyłeś. Jedną kość wsadzasz do pierwszego zielonego banku ,a drugą również pierwszego, ale pomarańczowego. Powinno śmigać w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juhuu, moja Neo2-FIR wróciła z serwisu równo po 2 tygodniach. Co ciekawe.. wróciła ta sama :D Dla przypomnienia - poszła na gwarancji, bo komputer nie startował, diody mówiły że problem z prockiem (cztery czerwone, ale procek jednak śmigał) a z okolic mosfetów (? tzn tam gdzie dalsza część chłodzenia) wydobywał się dziwny brzęczący dźwięk.

 

Wróciła ta sama, widać jakaś drobna usterka którą można było naprawić. ;) Opis naprawy: "NAPRAWA W SERWISIE MSI" :D

Przy okazji zaktualizowano mi bios do wersji 1.3, więc nie będę się musiał sam z tym męczyć ;)

Tylko, że dranie nie przysłały mi tej przedłużki zasilania CPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juhuu, moja Neo2-FIR wróciła z serwisu równo po 2 tygodniach. Co ciekawe.. wróciła ta sama :D Dla przypomnienia - poszła na gwarancji, bo komputer nie startował, diody mówiły że problem z prockiem (cztery czerwone, ale procek jednak śmigał) a z okolic mosfetów (? tzn tam gdzie dalsza część chłodzenia) wydobywał się dziwny brzęczący dźwięk.

 

Wróciła ta sama, widać jakaś drobna usterka którą można było naprawić. ;) Opis naprawy: "NAPRAWA W SERWISIE MSI" :D

Przy okazji zaktualizowano mi bios do wersji 1.3, więc nie będę się musiał sam z tym męczyć ;)

Tylko, że dranie nie przysłały mi tej przedłużki zasilania CPU...

dziwne ze bios 1,3 wgrali :huh:

moja sie juz nie nadawala do naprawy chyba (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno włożyłeś w naprzemienne sloty?? Te kingstony są parowane do duala czy kupiłeś oddzielnie??

Parowane do duala i naprzemiennie włożone. Taki mój pech :/ Może spróbuję nie w pierwszego duala, tylko w drugiego, to zadziała (nie zaszkodzi spróbować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oczywiście usunę ten post w późniejszym czasie więc proszę nie traktować go jako zaśmiecanie tematu :) Chciałem tylko zaprezentować wstępną bete FAQ OC procesorów E21x0 na naszej płycie :wink: oczywiście proszę o słowa krytyki :D

 

Ostatnio pojawiało sie bardzo dużo tematów typu ,,jak podkręcić Pentiuma E2140,, itd. postanowiłem stworzyć mini FAQ jak zabrać sie za podkręcanie tego procesora, jako przykład posłuży mój Pentium E2140, tyle tytułem wstępu :wink: A teraz do rzeczy:

PŁYTY GŁÓWNE, CHIPSETY, ISTOTA MOCNEGO ZASILACZA ITD.

Nie od dawna wiadomo że aby swobodnie podkręcać procesor wymagana do tego jest odpowiednia płyta główna, mocny markowy zasilacz, a dla ułatwienia sprawy krętliwe pamięci, aczkolwiek współczesne topowe płyty główne pod C2D na chipsetach P965, P35 czy X38 posiadają sporą ilość dzielników przez co pamięci nie stanowią wąskiego gardła ;] W dodatku nawet te najtańsze pamięci Kingstona czy Goodrama w większości przypadków po odpowiednim dowoltowaniu osiągają po 1000mhz ;] Na początek zacznę od płyt głównych, niemal każda płyta oparta dzisiaj o chipset P965, P35 czy X38 zapewni nam wystarczające możliwości aby podkręcić każdego z Pentiumów Dual Core, nawet te najtańsze konstrukcje dadzą nam całkiem przyzwoite możliwości, oczywiście nie mówie tutaj o jakiś szrotach od ECS, Asrocka czy pierwszych płyt na P965 od Foxconna ;] Często jak na swoją cene dają szeroki zakres napięć, dzielników itd. :) to tyle jeśli chodzi o płyty, krótko chciałem jeszcze tylko wspomnieć że nie należy zabierać sie za OC mając na pokładzie słaby zasilacz, typu ModeCom Feel, Tracer czy jakieś wynalazki 550W za 70zł z allegro :wink: Ich kiepska konstrukcja i słaba charakterystyka prądowo-napięciowa może spowodować duże spadki napięć podczas podkręcania co często powoduje ich spalenie, byłoby dobrze gdyby sam wyzionął ducha, ale zdarza sie tak że zabiera razem ze sobą płyty główne, karty graficzne czy inne podzespoły komputera, dlatego jeśli myślimy o OC nie oszczędzajmy na dobrym markowym zasilaczu ;]

 

PODKRĘCANIE KROK PO KROKU

Na początek poszczególne funkcje biosu:

1: Cell Menu, czyli to co głównie będzie nas interesować ;]

 

Dołączona grafika

 

2: Pierwsze co widzimy to pole do zmiany FSB, mnożnika procesora, funkcję EIST oraz obecne taktowanie procesora

 

Dołączona grafika

 

3: Kolejna część biosu to zakładka do której wchodząc, mamy dostęp do zmiany timingów i alpha timingów, niżej mamy opcję dotyczącą dzielników pamięci RAM oraz ich obecną prędkość

 

Dołączona grafika

 

4: Tutaj możemy zmieniać prędkość kontrolera portu PCI-E x4, prędkość szyny PCI-E x16 oraz blokadę PCI/PCI-E (zalecane na Enlabled)

 

Dołączona grafika

 

5: Tutaj możemy regulować napięcie: procesora, pamięci RAM, szyny FSB, mostka północnego, mostka południowego

 

Dołączona grafika

 

Faza podkręcania:

Podkręcanie proponuje zacząć od przełożenia zworki na 333mhz czyli tak, musimy jednak pamiętać że w przypadku procesora E2140 będzie on miał 2,66ghz, w przypadku procesora E2160 będzie on miał 3ghz, a w przypadku procesora E2180 będzie on miał 3,33ghz, zatem przekładając zworke na takie położenie musimy mieć pewność że procesor jest w stanie pracować na takiej prędkości na napięciu takim jakie ustawiliśmy w biosie, jeśli jednak nie jesteśmy pewni, przed przełożeniem zworki zmieniamy w biosie napięcie CPU na powiedzmy 1,4v, i dopiero zmieniamy zworke na 333mhz ;] Dodam jako ciekawostkę że wątpie żeby który E2180 wystartował na zworce 333mhz czyli 3,33ghz bez uprzedniej zmiany napięcia w biosie na wyższe niż standardowe ;] Kiedy zworka jest już na właściwym miejscu, a procesor na takim ustawieniu nie stawia oporów możemy sprawdzić czy procesor jest stabilny, na początek włączamy program Orthos Beta stresując procesor testem Small fft's i tak zostawiamy minimum godzinke, kiedy program nie wykaże żadnych błędów, uruchamiamy program 3d mark 03, następny w kolejności 05 a na koniec 06 :) (wszystkie 3d marki włącznie z CPU Testami) jeśli procesor w każdym z tych testów wykaże się stabilnością, można zostawić takie ustawienia bądź podkręcać dalej ;] A teraz co zrobić kiedy procesor będzie nie stabilny: najpierw sprawdzamy czy przypadkiem pamięci nie stanowią wąskiego gardła zatem ustawiamy je na dzielnik 1:1, następnie podnosimy o ,,oczko,, wyżej napięcie dla procesora, oraz napięcie na NB (mostku północnym), następnie napięcie na SB do 1,7v zapisujemy ustawienia i powtarzamy procedure testowania, może sie również okazać że możemy zmniejszyć nieco napięcie na CPU więc zmniejszamy je o ,,oczko,, niżej i testujemy stabilność aż do uzyskania pełnej stabilności na możliwie najniższym napięciu :) Jeśli nadal nam mało możemy kontynuować podkręcanie, podnosimy FSB o 5-10mhz w góre, cały czas pilnując taktowania pamięci (ich timingów oraz napięcia), zapisujemy ustawienia i testujemy stabilność, jeśli któryś z w.w programów wykaże błędy podnosimy napięcie na procesorze bądź pamięciach jeśli ustawiliśmy wyższy dzielnik i mają więcej mhz, generalnie procedura jest taka że jedziemy z FSB do góry i w miare niestabilności podnosimy napięcie oczywiście w granicach rozsądku, na BOX-ie nie przekraczajmy 1,45v ;] Jeśli rozgryźliśmy już procesor, możemy zająć się pamięciami, płyta udostępnia wiele dzielników więc każdy wybierze coś dla siebie, ustawiając dany dzielnik również testujemy ich stabilność programem Orthos beta ale testem Blend, a potem 3d marki :) jeśli okażą sie niestabilne zmieniamy timingi na wyższe, (odrazu zmieniamy alphatimingi na niższe czyli od góry: (38-5-5-5-5) bądź napięcie +0,1v wyższe, jeśli Orthos przy teście Blend będzie zgłaszał błędy a sam procesor jst stabilny, należy jeszcze podnieść napięcie na NB i/lub SB;] do FSB 450mhz niema potrzeby zmiany napięcia VTT FSB :wink: Mam nadzieje że tych kilka zdań ułatwi wam nieco to jakże przyjemne podkręcanie a tym samym pozwoli wam podwyższyć wydajność swojego procesora :) Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawil sie ktos z was w zjechanie z alfami do najnizszych mozliwych ?

sprawdzaliscie wydajnosc ??

wlasnie ustawilem sobie 4x1gb

900 1:1 2.1v 4 4 4 9 28 2 3 4 4 iiii

wyniki mnie rozczarowaly

sa niemal identyczne (wg everesta) jak na ustawieniach

900 1:1 2.1v 4 4 4 12 35 10 10 10 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawil sie ktos z was w zjechanie z alfami do najnizszych mozliwych ?

sprawdzaliscie wydajnosc ??

wlasnie ustawilem sobie 4x1gb

900 1:1 2.1v 4 4 4 9 28 2 3 4 4 iiii

wyniki mnie rozczarowaly

sa niemal identyczne (wg everesta) jak na ustawieniach

900 1:1 2.1v 4 4 4 12 35 10 10 10 10

to chyba masz dziwnego everesta bo ja robilem taki test od wartosci 333MHz FSB do 420MHz FSB z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie że bios 1.6 w stosunku do 1.4 poprawił w moim przypadku OC CPU i jego współpracę z RAMem. Tzn. jak pisałem w starym topicu E6750 nie dał się podkręcić wyżej niż 3400MHz (1,36V) mimo podnoszenia napięcia do 1,48V (bios) test Large w Orthosie wywalał się po 3-8 minutach. Natomiast RAM na biosie 1.4 przy taktach 3400 mógł pracować max na 1020MHz (a idzie na 1140MHz) bo inaczej był zwis. Teraz procesor idzie na 3500 przy 1,43V a RAM na 1095MHz. Kilkukrotny kilkugodzinny test Orthosem (priorytet 9) potwierdził stabilność... w 3D też go potestowałem :)

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a taką miałem nadzieję, że uda mi sie uniknąć durnych pytań)

 

szanowni koledzy nie mogę zainstalować wingrozy. wywala blue skrina zaraz po tym jak się pojawi niebieski ekran instalki windowsa. Wyłączyłem już speedspectrum, tego motywu z AHCI jakoś nie kumam. Pomóżcie bo tak bardzo chce wam dupcie złoić:D (marzyciel)

 

sprzęt: e2140,mobo FR, 2xkingstone,tagan,86+

EDIT: dysk IDE 4,3gb (pożyczony tylko do testów)

 

dzięki

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a taką miałem nadzieję, że uda mi sie uniknąć durnych pytań)

 

szanowni koledzy nie mogę zainstalować wingrozy. wywala blue skrina zaraz po tym jak się pojawi niebieski ekran instalki windowsa. Wyłączyłem już speedspectrum, tego motywu z AHCI jakoś nie kumam. Pomóżcie bo tak bardzo chce wam dupcie złoić:D (marzyciel)

 

sprzęt: e2140,mobo FR, 2xkingstone,tagan,86+

 

dzięki

Gdy to uważnie przeczytasz, to nie da się nie skumać :P Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.zapewne jestem mało bystry.ale nie wiem jak to zrobić.integrated perip->on-chip ATA->i tutaj dałem już chyba wszystkie możliwe konfiguracje i nic. po minucie wgrywania sterowników lipka

EDIT1: zwiecha jest przy "instalacja sterowników systemowych"

EDIT2: tak czytałem o tym, ale to było w dużo późniejszym etapie instalacji windy, dlatego myślałem, że to nie to. winde mam bardzo starą bez żadnych SP

EDIT3: okazało sie, że nawet ja mam płytkę WIN XP SP2. Także instalacja idzie sobie ładnie. Myślę, że warto dodać tę informację do FAQ.

 

dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.20.1170

jutro sprawdze jeszcze raz , ale..

 

a na jakim biosie testowales ?

ja na 1,4- niby dobry, ale moze jednak nie dokonca ?!

 

a moze to kwestia 4 kostek pamieci ?

U mnie na 4 kostkach w porownaniu do 2 pogorszyly sie wyniki pamieci...

W Everescie 200MB/s i opoznienie gorsze o 2ns a timingi te same na sztywno w biosie, performance level ten sam...

Zreszta powinni rozbudowac w biosie timingi, dodac perf level itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego konkretnie służy ta funkcja Intel EIST? Bo jak moja Neo2-FIR była w serwisie to dostałem na zastępstwo jakiegos Gigabyte'a, który miał tę funkcję włączoną i ona obniżała mi mnożnik do 6 (z 10 - bo to E4400) jak komputer nie był obciążony.

A na Neo2-FIR pracowałem też cały czas na niej włączonej, ale nie uwiadczyłem obniżania mnożnika.

Jak to wyłączałem tego EISTA [przed padem płyty] i ustawiałem ręcznie mnożnik na 10, to komputer mi figle płatał (albo się nie włączał, albo restartował po załadowaniu systemu - nie pamiętam dokładnie, bo to dawno było :P) ale bądź co bądź postanowiłem tego nie zmieniać (tzn pozostawić włączone), bo wtedy działał stabilnie i dalej jadę na EIST.. a podkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wstępnych problemach poradziłem sobie z nowym nabytkiem.

 

Rezultat 2,96Ghz (8x370) =>4M pi + 1h orthos + 2k3

 

Stwierdziłem, że dam większą fsb kosztem mnożnika. I tak zacząłem od 420. Boot stop na ekranie czarnym windows z paskiem niebieskim(pasek mruga, wingroza stoi). Schodziłem fsb pomału, aż do 350 i nic. Ciągle to samo. Dodam, że przy ustawieniu (chyba) 375x8 wszędł do windy w trybie awaryjnym. Potem clear mos i na domyślnych ustawieniach też winda nie wchodzi. Także zostawiłem sprzęt w spokoju i będę się bawił jutro. Proszę mnie uświadomić:

czy wydajność 8x370=2,96ghz jest mniejsza od (na przykład porównywalna wartość) 7x 420 ? Póki co to tyle z placu boju. Wielkie dzięki dla Fredka za oba FAQi oraz dla surekat, który tak odważnie walczył z egiełdą:). Śledziłem pilnie tamten wątek. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wstępnych problemach poradziłem sobie z nowym nabytkiem.

Rezultat 2,96Ghz (8x370) =>4M pi + 1h orthos + 2k3

Stwierdziłem, że dam większą fsb kosztem mnożnika. I tak zacząłem od 420. Boot stop na ekranie czarnym windows z paskiem niebieskim(pasek mruga, wingroza stoi). Schodziłem fsb pomału, aż do 350 i nic. Ciągle to samo. Dodam, że przy ustawieniu (chyba) 375x8 wszędł do windy w trybie awaryjnym. Potem clear mos i na domyślnych ustawieniach też winda nie wchodzi. Także zostawiłem sprzęt w spokoju i będę się bawił jutro. Proszę mnie uświadomić:

czy wydajność 8x370=2,96ghz jest mniejsza od (na przykład porównywalna wartość) 7x 420 ? Póki co to tyle z placu boju. Wielkie dzięki dla Fredka za oba FAQi oraz dla surekat, który tak odważnie walczył z egiełdą:). Śledziłem pilnie tamten wątek. pozdrawiam

Przy zalozeniu, ze ramy w obu przypadkach maja identyczne takty (pewnie tak nie jest) to wieksza wydajnosc bedzie tam gdzie procek ma wiecej MHz

Pomijam tu kwestie strapa, ktorego to nie przetestowalem na tych wartosciach fsb

Moja propozycja, to ustawinie powyzszych taktow i puszczenie probki superpi 4M, oraz sprawdzenie odczytow pamieci np everestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalozeniu, ze ramy w obu przypadkach maja identyczne takty (pewnie tak nie jest) to wieksza wydajnosc bedzie tam gdzie procek ma wiecej MHz

Pomijam tu kwestie strapa, ktorego to nie przetestowalem na tych wartosciach fsb

Moja propozycja, to ustawinie powyzszych taktow i puszczenie probki superpi 4M, oraz sprawdzenie odczytow pamieci np everestem.

Hmm. Dzięki. Będę nad tym myślał. Kwestii strapa ciągle nie rozumiem, mimo że na dzikie.net czytałem artykuł 5 razy.

Płyta zgodnie z oczekiwaniami po 3h odpoczynku się przeprosiła i łyka 375x8. Czyli oczekiwane (i upragnione) 3Ghz są. Zastanawiam się jak bardzo opóźnia wynik w spi marny dysk(w czasie próby mieli go tak okropnie, ze zagłusza nawet to tornado co się obraca na palicie). Próbka 16M ma ponad 12 minut.Użytkownik nethaker blisko 5 minut szybciej. Kolejne moje pytanie dotyczy pomiarów miernikiem. Wyniki z PSU to: 12,33 oraz 5,23. Z płyty dla vdimm 2,02. Czy trochę nie za dużo daje ten Tagan, czy to nie odbiega zanadto od normy?(szczególnie +5V). Vcore boję się spradzić bo ten boxowy kuler tak przysłania dojście do punktu styku, że jak próbowałem się tam dostać to dotknąłem czegoś innego i niepokojące iskrzenia było słychać :blink: Teraz chyba czas poginić memki, bo nie po to latałem po całym krakowie żeby elpidy się marnowały. Odnośnie samej płyty to początkowo dość mnie wystraszało, że po zmianach w biosie od razu wszystko kaputt i potem dopiero rozruch. Pomijając, że ja mam za każdym razem podwójny start biosu(v1.1).

Póki co tylko tyle:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dzięki. Będę nad tym myślał. Kwestii strapa ciągle nie rozumiem, mimo że na dzikie.net czytałem artykuł 5 razy.

Płyta zgodnie z oczekiwaniami po 3h odpoczynku się przeprosiła i łyka 375x8. Czyli oczekiwane (i upragnione) 3Ghz są. Zastanawiam się jak bardzo opóźnia wynik w spi marny dysk(w czasie próby mieli go tak okropnie, ze zagłusza nawet to tornado co się obraca na palicie). Próbka 16M ma ponad 12 minut.Użytkownik nethaker blisko 5 minut szybciej. Kolejne moje pytanie dotyczy pomiarów miernikiem. Wyniki z PSU to: 12,33 oraz 5,23. Z płyty dla vdimm 2,02. Czy trochę nie za dużo daje ten Tagan, czy to nie odbiega zanadto od normy?(szczególnie +5V). Vcore boję się spradzić bo ten boxowy kuler tak przysłania dojście do punktu styku, że jak próbowałem się tam dostać to dotknąłem czegoś innego i niepokojące iskrzenia było słychać :blink: Teraz chyba czas poginić memki, bo nie po to latałem po całym krakowie żeby elpidy się marnowały. Odnośnie samej płyty to początkowo dość mnie wystraszało, że po zmianach w biosie od razu wszystko kaputt i potem dopiero rozruch. Pomijając, że ja mam za każdym razem podwójny start biosu(v1.1).

Póki co tylko tyle:

http://img105.imageshack.us/my.php?image=3ggb1.jpg

co do szesnastki superpi, cały trik polega na optymalizacji systemu, na czystym systmie przy 3GHz i ramach na ~800MHz przy 4-4-4-12 powinienes uzyskac wynik kolo ~9m

MSi dysponuje dosc dobra wydajnoscia jak na płyty P35

 

To ponizej to po optymalizacji:

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szesnastki superpi, cały trik polega na optymalizacji systemu, na czystym systmie przy 3GHz i ramach na ~800MHz przy 4-4-4-12 powinienes uzyskac wynik kolo ~9m

Chyba coś ci się pomyliło :blink:

Na taktowaniu 3GHz i ram @ 800 MHz 4-4-4-12 stawiam, że będzie 7m 30-40s ;]

 

@Tolokan_PL

Twój wynik w PI 32M jest niecałe 2 razy krótszy niż mój wynik na Athlonie XP @ 2GHz :damage_wall:

Pewnie robiłeś Pi podczas działania Orthosa :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i2.tinypic.com/6x7qt02.png

Kijowe timingi, kijowy dzielnik, kijowa mobo na P965

Chcesz to ci dzisiaj moge zrobic 7m 20s na lepszym sysie/lepszej mobo/lepiej ustawionych memkach ;]

Dawaj 500x6, 1200 CL4 i zrobisz 7m albo mniej z palcem w nosie ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taktowaniu 3GHz i ram @ 800 MHz 4-4-4-12 stawiam, że będzie 7m 30-40s ;]

 

Chcesz to ci dzisiaj moge zrobic 7m 20s na lepszym sysie/lepszej mobo/lepiej ustawionych memkach ;]

Dawaj 500x6, 1200 CL4 i zrobisz 7m albo mniej z palcem w nosie ;]

tylko my tu mowimy o tym co podkreslone... a przy takich ustawieniach to czas bez optymalizacji powinien wynosic cos kolo 7:30-8 minut (w zaleznosci ile cache[nie wliczajac celfoana])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meerom

znam Twoje wynik, śledzę wątek o e21xx:) Gratz

@damikor

no właśnie wyniki spi fatalne, aż żal patrzeć;(. 32M było robione po orthosie:). zawstydziłem się -> korzystając z optymalizacji jakie znalazłem w necie 9:42 (16M)póki co. (parametry podzespołów nic nie zmieniane)

 

wrócę jeszcze do sprawy pomiaru napięć u siebie. Może to wina miernika za 15zł z liroja merlina?

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam pewien problem z tą płytą... Jakiś czas temu miałem podobny wypadek jak kolega eXtremeX... kupiłem komputer taki jak w sigu i tydzień później po prostu się wyłaczył a brzeczenie i td bylo identyczne... zreszta pisalem juz tutaj o tym... płyta wróciła do mnie po ponad 3 tygodniach... wszystko ładnie pięknie ale po hmm ciut dłużej niż tygodniu znów doświadczyłem identycznego wygaśnięcia komputera... na moje szczęście nie zapaliły się czerwone diody a komputer wstał po restarcie... zrobił to samo wczoraj i przedwczoraj... dodam że zaktualizowałem sobie bios do 1.5 ale nic nie było zmieniane ustawiane itd... kompletnie się na tym nie znam a nie chce czegoś zwalić... nie wiem co może być powodem takich nieprzyjemnych wygaśnięć komputera... aa i nie wiem czemu pokazuje mi że mam pamięć w trybie single a nie dual ;/ może tak ma być ?? Ma ktoś jakiś pomysł ? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc... Pozdrawiam i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz wtóry,

@day 3 zabawy. o/c 100%

3,2ghz , 5:6, ram 960, vcore(bios) 1,325, vdimm 2,2

Dołączona grafika

 

Mam zapytanie do Fredka. Czy Ty też masz elpidy na tych kingston?Czy dawałeś im niższe timingi niż 5-5-5-15?I jak to znosiły?

Sama płyta jest jak kobieta - kapryśna, ale piękna:)

 

@TwiSssteR

próbowałeś przekładać pamięci w różne bank. Dual dokładnie jest rozpisany w książeczce od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz wtóry,

@day 3 zabawy. o/c 100%

3,2ghz , 5:6, ram 960, vcore(bios) 1,325, vdimm 2,2

ładny rezultat ale 10min orthosa to troche malo,min 3Godz.Skoro 1.325 z biosu to czemu cpu-z wskazuje na wiecej(1.352V).I teraz niech mi ktos to wyjasni,daje procowi 1.425 z biosu a cpu-z wskazuje w stresie ok 1.370V,bios podobie-gdzie lezy prawda?(wiem ze to nie temat o 4300 ale tam nikogo juz nie ma :sad: ) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...