Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa właśnie jak to ustawić bo w płytach bezzworkowych nie miałem problemu a tu sie domyślam że aby uzyskać 333x9 na E4500 to najpierw wchodzę do biosu (ustawienie zworki auto) zmieniam mnożnik na 9 zapis przestawiam zworkę na 333 i komp powinien odpalić - dobrze myślę ???

 

I jeszcze jedno te dodatkowe ustawienia pamięci brrrrr będę musiał poczytać cały topic od początku żeby się w tym połapać

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt. z EGiELDA, pomijajac juz ta recke dotyczaca tej plyty to mniej wiecej tlumaczy po co ta zworka:

 

 

"Zworka daje cztery możliwe kombinacje strapa: AUTO, 200 MHz, 266 MHz oraz 333 MHz. Dlaczego o tym wspominamy? Zwykle chcąc podkręcić nasz procesor np. E6300 (lub E6350) o taktowaniu 266 x7 = 1866 MHz, celujemy w magistralę co najmniej 500 MHz, co daje 3500 MHz. Zwiększenie jej częstotliwości z 266 MHz do 500 MHz przy strapie 266 MHz oznaczałoby konieczność przetaktowania mostka północnego o aż 87%. Cuda się zdarzają, ale przetaktowanie mostka północnego o prawie 90% możliwe tu nie będzie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat kumam że to takie małe oszustwo ze strony MSI ale w takim razie jak rozwiązane jest to u innych producentów płyt ???- tam mastek północny wytrzymuje 90% ??? wiem że są dzielniki ale płytka MSI też je ma.

Sorry za może głupie pytania ale ostatniego intela miałem w 94 roku wiec sami wiecie -z prockami AMD na nforce nie było takich cudactw - ale płyty zworkowe były jak najbardziej heheh (pamietam ABIT wymyślił swoje softmenu co to był za rarytas). Sorry za offtop tak jakoś na sentymenty mi się zebrało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych płytkach zmieniasz ustawienia strapu w biosie, a jak nie ma takiej opcji to się sam zmienia po przekroczeniu 266 i 333Mhz na fsb [;

Dzięki teraz już rozumiem - dziwne że inżynierowie z MSI zrobili to w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni grupowicze.

 

Posiada zestaw:

core2duo E6300

MSI P35 Neo2 FiR

Patriot 2x1 Gb PC800 CL5

Pali 8800 GT 512 MB

Chieftec 450W

 

Problem pojawia się u mnie sporadycznie ale pojawia :(

Poprostu system wstaje, zaczyna ładować winde, pokazuje się obraz startowy Windows XP, i w tym momencie znika obraz i monitor gaśnie. Pozostaje wyłączyć i włączyć ponownie z nadzieją że tym razem zagada. Miał ktoś podobny problem ??

Ustawienia nominalne sterowniki orginalne z płytek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni grupowicze.

 

Posiada zestaw:

core2duo E6300

MSI P35 Neo2 FiR

Patriot 2x1 Gb PC800 CL5

Pali 8800 GT 512 MB

Chieftec 450W

 

Problem pojawia się u mnie sporadycznie ale pojawia :(

Poprostu system wstaje, zaczyna ładować winde, pokazuje się obraz startowy Windows XP, i w tym momencie znika obraz i monitor gaśnie. Pozostaje wyłączyć i włączyć ponownie z nadzieją że tym razem zagada. Miał ktoś podobny problem ??

Ustawienia nominalne sterowniki orginalne z płytek.

 

Pozdrawiam

Mam taki sam problem. Wydaje mi się, że dzieje się to wtedy, gdy wyłączę komputer bez wyłączenia klawiszem monitora. Nie potrafię Ci nic więcej powiedzieć na ten temat. Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić, to byłbym również wdzięczny za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

 

E8400, bios 1.76.

 

Bios / Real stress

1.3000 / 1.266v

1.3500 / 1.296v

1.3875 / 1.337v

1.5000 / 1.491v

 

Jak by było potrzebne to moge zrobic takie coś dla wszystkich napięć skokowo co 0.5v ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

 

E8400, bios 1.76.

 

Bios / Real stress

1.3000 / 1.266v

1.3500 / 1.296v

1.3875 / 1.337v

1.5000 / 1.491v

 

Jak by było potrzebne to moge zrobic takie coś dla wszystkich napięć skokowo co 0.5v ;]

A jakże przyda się.

Sprawdzałeś bete 1.81 z 8400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko :huh: po podkręceniu nawet jak dam uruchom ponownie xp to płyta 2 razy się uruchamia czy tak ma być :blink:

Hmm, u mnie tak nie ma...

 

Ale ja jeszcze za dużo się nie nacieszyłem... Dopiero dziś dopiero poskładać zestawik E2160 + Neo2 FIR + OCZ Platinum rev2 1x1GB

 

Na razie chciałem tylko dopalić sprzęt żeby zobaczyć czy wszystko pasuje do siebie. Z ostatnimi czasu nie miałem do czynienia z uwagi na to że płyta na to nie pozwalała (gotowy komp Fujitsu-Siemens).

 

Na razie widzę dwie niepokojące rzeczy dioda od stacji dyskietek jak się zapaliła tak nie gaśnie :) oraz przy skalowaniu okien i przesuwaniu suwaków słychać dziwne odgłosy z wnętrza kompa...

 

Jeszcze jedno odnośnie tej dodatkowej wtyczki zasilającej kartę graficzną. Ktoś kiedyś powiedział, że można podpiąć i to nie zaszkodzi... u mnie zaszkodziło... mam GF6600 TurboForce (niestety) i przy pierwszym starcie nie wstał komp... trochę się poddenerwowałem ale intuicyjnie wyciągnąłem wtyczkę i poszło bez problemu.

 

Dziwna rzecz miała miejsce podczas update BIOSU. Robiłem to z poziomu windy i po wszystkim komp się wyłączył i już nie wstał. Zrobiłem reset. pokazało Checksum error (czy jakoś podobnie). wtedy F2 i wczytało domyślne ustawienia i poszło... Co ciekawe wcześniej był 1.4 a po sprawdzeniu jest 1.6 tak jak miało być... skąd tylko ta zwiecha... Bałem się cokolwiek przez chwilę ruszać bo myślałem, że może on coś sobie tam jeszcze wgrywa...

 

Na razie tyle... jak będzie coś więcej to napiszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

@Devil

Nie wiem co tu do marzenia, wiele płyt głównych na P35 takich jak MSI P35D3 (bardzo podobne PCB), Asus P5K, DFI LP P35 i inne których nie wymieniłem robi FSB podchodzące pod 700 więc nie wiem czemu nasza MSI miała by tyle nie zrobić. Trzeba mieć tylko proca z dobrym FSB wallem ;)

@Lanc

Mnie się jednak wydaje, że ogranicza cię FSB wall proca. meeron osiągnął 560 MHz na naszej mobo (boot @ 510 i setfsb @ 560, więc strap mniejszy niż z biosu >515) przy bodajże PL7, 1:1 i 1.65Vmch. Spróbuj czy wyciągnie więcej FSB przy single channel i 1:1

U mnie BIOS 1.3 jest mniej 'kapryśny' jeśli chodzi o O/C (przedewszystkim memek, sprawdzane na Cruc Ballistix 667 i Corsair 667 promos BP6L) niż bety 1.7x tylko właśnie nie wiem czy 1.3 obsłuży E8400 ;] Good Luck

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

 

E8400, bios 1.76.

 

Bios / Real stress

1.3000 / 1.266v

1.3500 / 1.296v

1.3875 / 1.337v

1.5000 / 1.491v

 

Jak by było potrzebne to moge zrobic takie coś dla wszystkich napięć skokowo co 0.5v ;]

E8400, bios 1.81

Bios / Real stress

1.3000 / 1.252v :mur: A w biosie 2.00 zrobią pewnie tak, że ustawiając 1.4, będzie 1.3 real :mur:

 

Jak Fredek sie pojawi no napewno doda.

 

@Lanc testuj 8400 i zdaj relacje bo zamówiłem u MILANSA takiego "orła" :wink:

Milansowe E8400 najlepsze ;)

 

@Lanc

Mnie się jednak wydaje, że ogranicza cię FSB wall proca. meeron osiągnął 560 MHz na naszej mobo (boot @ 510 i setfsb @ 560, więc strap mniejszy niż z biosu >515) przy bodajże PL7, 1:1 i 1.65Vmch. Spróbuj czy wyciągnie więcej FSB przy single channel i 1:1

U mnie BIOS 1.3 jest mniej 'kapryśny' jeśli chodzi o O/C (przedewszystkim memek, sprawdzane na Cruc Ballistix 667 i Corsair 667 promos BP6L) niż bety 1.7x tylko właśnie nie wiem czy 1.3 obsłuży E8400 ;] Good Luck

To mi wytłumacz czemu boot z 500 i próba przejścia setfsb na 515 kończy się freezem, a po zabootowaniu z 520 śmiga bez problemu i można dobić do 537 (po ustawieniu PL14 :mur:). No fajny fsbwall...

 

EDIT:

Bios 1.81 jest świetny... :mur:

 

Ustawiam w biosie 1.35v, zapisuje ustawienia, odpalam winde, odpalam orthosa. Patrze, a tu jakieś kosmiczne temp, odpalam Everesta, a tam 1.44v na cpu. No to restart PC, a w biosie ustawione 1.4875v !! :damage_wall:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales postawic system jeszcze raz?

mi sie nie wydaje ze to wina mobo, predzej grafika

co ile odpalen tak sie zachowuje ?

 

Lanc, a powiedz minie ty czy na biosach od 1.6 do 1.8(bety) "wall" jest w tym samym miejscu czy sa jakies roznice ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś po co w złączach do panelu przedniego są 2 miejsca podłączenia diody POWER ?? Ja podłączyłem pod JFP1 i nie wiem czemu nie świeci... Zaraz podłączę pod JFP2 i sprawdzę... Z poprzednią płytą dioda świeciła...

Ciekawi mnie też ta ciągle świecąca dioda od stacji dyskietek... ma ktoś jakiś pomysł??

 

[edit]

aha jeszcze jedno...

wiatrak od procka (freezer 7 pro) przez cały czas chodzi na 100% mocy... Nie wiem czemu. na poprzedniej płycie sam zmieniał szybkość w zależności od obciążenia i temp. Speed Fan pokazuje takie temperatury:

temp1: 33C

temp2: 35C

temp3: -128C WHAT??????? o co tu chodzi ??

hd0: 37C

hd1: 37C

core0: 29C

core1: 24C

 

jak zmieniam w speed fanie na 60% speed1 to wtedy obroty spadają i co najważniejsze jest o niebo ciszej... Ale on powinien to robić sam.. .przecież nie będę co chwila siedział i zmieniał... zakładam więc że mam jakąś opcję nie zaznaczoną...

Edytowane przez FireBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, a powiedz minie ty czy na biosach od 1.6 do 1.8(bety) "wall" jest w tym samym miejscu czy sa jakies roznice ?

Różnica między 1.76, a 1.81 to:

1. Mniejsze realne napięcia ...

2. Lepiej prowadzi memki, można odpalić 600CL4 (przy FSB 500) do spi1m (na 1.76 było to nieosiągalne)

3. Wall jest niżej. Max na PL7 to 520FSB, na PL14 531FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problemik ... pierwszy raz podlaczalem wszystko sam i jedno chyba cos skopalem ... mianowicie cos jest nie tak z mysza, bo po kazdym reboocie obojetnie w jakim usb mysz sie nie odpala, trzeba wyjac z usb i wlozyc spowrotem - mysz to Razer db Plasma, sterowniki od niej zainstalowalem, dzieje sie to w każdym usb, nie wiem co jest, na starej maszynie wszystko smigalo :P a ogolnie chyba wszystko niezle podlaczylem,nic nie piszczalo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...