Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

ładny rezultat ale 10min orthosa to troche malo,min 3Godz.Skoro 1.325 z biosu to czemu cpu-z wskazuje na wiecej(1.352V).I teraz niech mi ktos to wyjasni,daje procowi 1.425 z biosu a cpu-z wskazuje w stresie ok 1.370V,bios podobie-gdzie lezy prawda?(wiem ze to nie temat o 4300 ale tam nikogo juz nie ma :sad: )

Odpowiedz jest bardzo prosta... Bo ma BIOS 1.3 a on dobrze daje napiecia a taki biosik 1.4 w gore daje strasznie zanizone...

 

TYLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

nie mam sił na orthosa dłużej. Teraz już nie pamiętam w jakiej konfiguracji, ale napewno 3,2ghz 1h orthosa było. W chwili obecnej vcore idziemy w dół. Spi 16M przeszedł na 1,3000. Pozdrawiam.

@TwiSssteR

ja mam 1 kość w baku zielonym i jedną w pomarańczowym ->kości kingston (nie dual pack, a normalnie kupowane po 1GB).

@sektor19

skąd wiesz że mam taki bios? zdało mi się że mam 1.1

 

EDIT: spi16m udany na vcore (bios) 1,2750....cpu-z 1,304

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

nie mam sił na orthosa dłużej. Teraz już nie pamiętam w jakiej konfiguracji, ale napewno 3,2ghz 1h orthosa było. W chwili obecnej vcore idziemy w dół. Spi 16M przeszedł na 1,3000. Pozdrawiam.

@TwiSssteR

ja mam 1 kość w baku zielonym i jedną w pomarańczowym ->kości kingston (nie dual pack, a normalnie kupowane po 1GB).

@sektor19

skąd wiesz że mam taki bios? zdało mi się że mam 1.1

 

EDIT: spi16m udany na vcore (bios) 1,2750....cpu-z 1,304

nie jedz z vcore w dol testujac superpi :P bo to szalenstwo :)...

 

Pusc orthosa conajmniej do 30minuty bo najczesciej procesory wywalaja sie w przedziale 15-30 minuta a potem 1godzina - 1 godzina 15 minut, a potem to juz z gorki.

 

A Bios... no mozesz miec 1.1 BIOS... Tylko ze chodiz o to ze biosy 1,1; 1,2; 1,3 podaja inne napiecia niz biosy 1,4 wzwyz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sector19

 

madness(?) :)....a to czemu. Właśnie zrobił spi 16M na 1,2500(bios). I to mi się zaczyna podobać. Odn. biosu wersji to oczywiście skumałem o co biega:P.

 

orthos....hmm....mam nadzieję zrobić edit za 31min:)

EDIT 1: czy orthos wraz z kolejnym testem ma coraz trudniejsze testy i daje większe obciążenie na cpu?

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do Fredka. Czy Ty też masz elpidy na tych kingston?Czy dawałeś im niższe timingi niż 5-5-5-15?I jak to znosiły?

Sama płyta jest jak kobieta - kapryśna, ale piękna:)

tak są na elpidach ;] Cl4 nie testowałem więc nie wiem jak chodzą :wink:

 

madness(?) icon_smile3.gif....a to czemu. Właśnie zrobił spi 16M na 1,2500(bios). I to mi się zaczyna podobać. Odn. biosu wersji to oczywiście skumałem o co biega:P.

SPI to tam pikuś :wink: testuj orthosem i 3d markiem 05 CPU TEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest bardzo prosta... Bo ma BIOS 1.3 a on dobrze daje napiecia a taki biosik 1.4 w gore daje strasznie zanizone...

 

TYLE

ok ale chodzi mi tez o moja sytuacje,płyta AB9, i E4300(wiem ze to nie o AB9 temat).Gdy daje powiedzmy 1.425V z biosu ,odczyty z cpu-z jak i z biosu pokazuja nizsze napiecie rzedy 1.370V(pod obciazeniem).Ufac tym odczytom ? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (prawdopodobnie od kiedy jade na 375x8, wczesniej bylo 333x9) przy wcisnieciu przycisku power komputer wlacza sie na ulamek sekundy wylacza i dopiero idzie normalnie. Wiecie tak samo jak po oc w biosie wybierze sie save&exit tez sie na chwile wylacza i dopiero idzie. tez ktos tak ma? czy to jest normalne? Moze ta zmiana mnoznika z default tak na niego wplywa :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje Sector19. Co za mało to nie zdrowo. Orthos już nie łykał 1,2500(bios). Po kilku minutach wywalało jedno jajeczko. Ale za to 1,2650 wytrzymał ponad godz. Zatem wydaje mi się, że całkiem niezła sztuka.

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie jeszcze raz test na egiełdzie a konkretnie zestawienie na końcu.

Jest tam w sumie kilka płyt na P35 są wymienione wady i zalety przy każdej z nich.

Przy MSI jest :

* Nieoptymalna wydajność bez ustawiania zworki oraz alpha-timingów pamięci

* Problemy z uruchamianiem się płyty

* Podwójny start płyty przy ponownym uruchomieniu

Mam na myśli ostatni punkt wad-dlaczego podwójny start został przypisany tylko do MSI? a do innych płyt na P35 NIE? czy on tam nie występuje :wink2:

O pierwszym nie mówię bo to przecież bzdura.

Myślę,że nie mieli się do czego przyczepić to wymyślili ten podwójny start.

O środkowym podpunkcie się nie wypowiadam bo tego nie uświadczyłem :D

Ja tam nie wiem kto robił ten test ale chyba kompletny ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemn2

ten temat został już gruntownie przewałkowany i dzięki surekat i Fredkowi udowodnione zostało, że spadków wydajności nie ma! Test jest tendencyjny i autorzy jakby się uparli na MSI. Ostatnio zresztą dorwałem najnowszą gazetkę elektrogiełdy a tam wytłuszczonym drukiem przy porównaniu z abitem, że msi to kaszalot. Podwójny start występuje po zmianach w biosie. Nawet u mnie to się uspokoiło i już jest w porządku. Recenzja tak napisana, że przeciętny kowalski tak się wystraszy i zrazi do MSI, że dobre kilka lat nie kupi żadnego produktu tej firmy(za to mam żal do egiełdy). Ponadto kto osiąga fsb 500 i zaobserwuje spadek wydajności?!?(bez zmian alf of koz). A fakt iż MSI jest be, brzydka i słaba każdy zauważy w artykule. Ale to jest chyba rozdział zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na innym forum poleciłem kilku osobą tę płytkę.

I pewnie by się skusili ale dotarli do testów na egiełdzie i zaraz się zaczęło że MSI jest do d... bo należy przestawić zworkę i ustawić ręcznie timingi.Ręce opadają.To właśnie byli ci przeciętni Kowalscy :mur:

@Tolokan_PL śledziłem poprzedni topic od samego początku i właśnie dzięki Fredkowi,meeronowi i surekatowi kupiłem płytę i za Chiny Ludowe nie żałuję.

Czyli jak by poprawić egiełdę to płyta nie ma żadnych wad B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto kto osiąga fsb 500 i zaobserwuje spadek wydajności?!?(bez zmian alf of koz). A fakt iż MSI jest be, brzydka i słaba każdy zauważy w artykule. Ale to jest chyba rozdział zamknięty.

 

FSB 513mhz(bez spadku wydajności) z biosu to wystarczająca wartość na codzień, a reszte do benchów można dociągać z pod windowsa i problem rozwiązany :wink: FSB 550mhz to dla tej płyty nie problem :-P

Dokaldnie Macie CALKOWITA racje... Ja w sumie wychodze ponad fsb 513MHz tylko wtedy gdy krece na sub zero... a na codzien... nic ponad 500MHz nie potrzebuje, ale nieee sa wieksi fachowcy :) - ktorych i tak szybciej zlapie fsbwall :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań, jeśli się powtarzają to wybaczcia, ale cały dzień przeglądam tematy o mobasach i już mi się wszystko miesza...

 

1. Czy podłączenie molexa zasilającego port PCI-e jest konieczne/coś daje?

2. Czy osławiony podwójny start ma również miejsce po uruchomieniu kompa przyciskiem (power) czy tylko po wyjściu z BIOSA, czy wogóle nie ma na to żadnej reguły?

3. Czy serwis może się przyczepić do tego, że było ruszane chłodzenie (w sensie - oczyszczone z gluta i przesmarowane czymś normalnym)?

4. Te chłodzenie wygląda na dość ciężkie. Skoro "glut" robi za klej to może lepiej byłoby przykręcić to później na sztywno celem zapewnienia lepszego docisku? Jak to wygląda w praktyce?

5. Wie ktoś może, czy kontrola obrotów wentylatora na procku będzie działała w przypadku wiatraka o 3-pinowej wtyczce (bo taki wiatrak był dołączony do Scythe Andy Samuraia)?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań, jeśli się powtarzają to wybaczcia, ale cały dzień przeglądam tematy o mobasach i już mi się wszystko miesza...

 

1. Czy podłączenie molexa zasilającego port PCI-e jest konieczne/coś daje?

2. Czy osławiony podwójny start ma również miejsce po uruchomieniu kompa przyciskiem (power) czy tylko po wyjściu z BIOSA, czy wogóle nie ma na to żadnej reguły?

3. Czy serwis może się przyczepić do tego, że było ruszane chłodzenie (w sensie - oczyszczone z gluta i przesmarowane czymś normalnym)?

4. Te chłodzenie wygląda na dość ciężkie. Skoro "glut" robi za klej to może lepiej byłoby przykręcić to później na sztywno celem zapewnienia lepszego docisku? Jak to wygląda w praktyce?

5. Wie ktoś może, czy kontrola obrotów wentylatora na procku będzie działała w przypadku wiatraka o 3-pinowej wtyczce (bo taki wiatrak był dołączony do Scythe Andy Samuraia)?

1. Na mocniejszych grafach jest konieczne

2. Po uruchomieniu przyciskiem power także

4. Glut nie robi za klej. Na mosfetach akurat to jest coś zaschniętego (to jest twarde) co tylko się styka z mosfetami, wcale się ich nie trzyma ani nie klei się do nich. Ten glut co jest na NB i SB wcale nie robi za klej - poprostu musi być rozgrzany żeby go oderwać. Klej to jest to co masz na pamięciach VGA i RAM. Ja mam normalnie na NB i SB AS5 od kilku tygodni i nie ma problemów. Teraz radiator na 1.25V stress ORTHOS Blend jest cieplejszy niż poprzednio na 1.65V też przy Orthosie

 

Generalnie jak kręcisz tylko żeby mieć ustawienie na codzień (nie żadne Pi itd.) to 1.25V wystarczy = nie trzeba zmieniać pasty bo to praca na stock

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie Macie CALKOWITA racje... Ja w sumie wychodze ponad fsb 513MHz tylko wtedy gdy krece na sub zero... a na codzien... nic ponad 500MHz nie potrzebuje, ale nieee sa wieksi fachowcy :) - ktorych i tak szybciej zlapie fsbwall :)

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać:

 

 

spróbuj skomentować artykuł z egieldy

 

Dołączona grafika

 

 

zamieszczam to bo widzę jak ten artykuł zamieszał w głowach moich znajomych. Ok, nerw opadł. Z mojej strony EOT:)

 

PS. wiem, że to nie ten topic, ale jaka jest domyślna/stockowa/defaultowe napięcie na e2140. Ja jak zastartowałem 1szy raz z płytą to miałem w biosie 1,195, a niektórzy mówią "stand vcore i wskazują na 1,3xx.

dzięki

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. wiem, że to nie ten topic, ale jaka jest domyślna/stockowa/defaultowe napięcie na e2140. Ja jak zastartowałem 1szy raz z płytą to miałem w biosie 1,195, a niektórzy mówią "stand vcore i wskazują na 1,3xx.

dzięki

default napiecie bywa rozne dla tych procesorow

VID najlepiej sprawdzic najnowszym CoreTempem

dodatkowo czesto starsze wersje biosow maja problemy z prawidlowym dobraniu VID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytę i jestem mocno nie zadowolony, płyta sugeruje ze mam uszkodzony procesor, wogóle nie startuje monitor.

 

Procek jest na pewno sprawny, wszystkie inne czesci inne tez sa sprawne wiec nowa płyta jest pier..... :(, a moglem kupić Foxconna P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz ta plyte odok. miesiaca i zaczelo mnie wkurzac dlugie uruchamianie sie systemu tzn. dlugo sie sterowniki od dzwieku laduja, wszystko sie juz zaladuje a na sterowniki musze czekac ok 20s,

system xp 32bit sp2,

hdd pod port 7,

proc e2140 2400Mhz,

ramy 2x1Gb OCZ Platinum na 900mhz przy 4-5-5-15

Edytowane przez KamilX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamilX spróbuj przepiąć dysk pod port 5 lub 6.

W biosie ustaw tylko aby szukał systemu z dysku a napędy optyczne i fdd wyłącz.

Zoptymalizuj system poprzez defragmentację wyczyść rejestr zdefragmentuj go a następnie użyj programu Microsoft BootVis.Może pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Wie ktoś może, czy kontrola obrotów wentylatora na procku będzie działała w przypadku wiatraka o 3-pinowej wtyczce (bo taki wiatrak był dołączony do Scythe Andy Samuraia)?

Kontrola na cpufan w zaleznosci od temperatury nie bedzie dzialac. Mozna jedynie podpiac pod sysfan i tam recznie kontrolowac obroty ale moze sie zdarzyc ze wtedy bedzie cos piszczalo z obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie i oto wyniki:

 

Dysk podpiety pod SATA 7 :

- odczyt 58 MB/s

- 4 paski ladowania systemu

 

Dysk podpiety pod SATA 6

- odczyt 63,3 MB/s

- 5 paskow ladowania systemu

 

Dysk podpiety pod SATA 5

- odczyt 62,1 MB/s

- 4 paski ladowania systemu

 

Po optymalizacji systemu (defragmentacja, BootViz)

 

SATA 7

- 63,3 MB/s

- 2 paski ladowania systemu

post-114698-1195906097_thumb.jpg

 

Pozostale porty sprawdze kiedy indziej. Dosc ciekawe wyniki mi wyszly.

Zabawa na :

E2140@2400Mhz, 8x300Mhz, std. V

Mobo MSI P35 FR2

OCZ Platinum 800Mhz@900Mhz 4-5-5-15

Dysk Segate Barracuda 7200.10 160GB

Edytowane przez KamilX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

powiem Wam że mam już dość (płyty? pamięci? jeszcze nie wiem). Historia mi się powtarza. Ostatnio przy restarcie kompa BIOS zgłosił mi że moje ustawienia OC nie powiodły się (takie miałem od tygodni więc coś mu odbiło) więc podniosłem napięcia (mimo że mogłem o wiele większę FSB) i poszło .. a teraz? Budze się rano a BIOS zgłasza to samo (widać w nocy był zanik napięcia). Zwiększam napięcia i nic. Komp wiele razy restartuje się i za którymś razem zgłasza to samo. Wkurzyłem się i poluzowałem timingi i podniosłem jeszcze troszke napięcie i tym razem mam ten sam problem co kiedyś - diody: czerwona, czerwona, zielona, czerwona. Grrr. Czyżby możliwości OC tego sprzętu sę "skończyły" LOL (taki joke). Na prawdę dziwne. Teraz już nawet kompa nie mogę uruchomić a nie mam żadnych pamiątek, na których mógl bym spróbować (o ile to pamiątki). I już sam nie wiem co mam zrobić. Może macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola na cpufan w zaleznosci od temperatury nie bedzie dzialac. Mozna jedynie podpiac pod sysfan i tam recznie kontrolowac obroty ale moze sie zdarzyc ze wtedy bedzie cos piszczalo z obudowy ;)

Szkoda, bo większość 120mm ma wtyczki 3pin. Znalazłem taniego AC 120mm z PWM ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy. Na platformie AMD miałem w swoim DFI 3pin i smatfan ślicznie działał - a tu jakieś niepraktyczne udziwnienia robią. :mur:

 

A jeśli chodzi o sterowanie tych wiatraków z BIOSa (jak już się ma ten wiatrak z 4pin): płyta sama sobie dobiera obroty, czy można to jakoś manualnie ustawiać w Biosie (ustalać jakieś progi czy coś)...???

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebuje pomocy Najpierw moze przedstawie moja konfiguracje

MSI p35 neo2 ver1.1, 4gb corsair dominator 1066(4x1), foxconn 8800gtx, e6850

 

Mianowicie wszystko smigalo dobrze dopoki nie zaktualizowalem biosu do wersji 1.6 Pojawily sie jakies dziwne komunikaty ze probowalem cos podkrecac itd...System czasami zalapal i sie uruchomil ale po restarcie to juz nic i reset biosu wyjmowanie i wkladanie pamieci i dopiero ruszal ale do momentu restartu. Wiec zmienilem bios na 1,1 i teraz to w ogole sie nic nie wlacza diody maja rozne kombinacje juz nie wiem o co chodzi...Prosze o pomoc albo jakies sugestie

 

Przewaznie diody sa CCZC, CZZC, pare rezy sie uruchomil z karta video ale tak jakby sie zawiesil i pojawily sie krzaczki jakies....

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebuje pomocy Najpierw moze przedstawie moja konfiguracje

MSI p35 neo2 ver1.1, 4gb corsair dominator 1066(4x1), foxconn 8800gtx, e6850

 

Mianowicie wszystko smigalo dobrze dopoki nie zaktualizowalem biosu do wersji 1.6 Pojawily sie jakies dziwne komunikaty ze probowalem cos podkrecac itd...System czasami zalapal i sie uruchomil ale po restarcie to juz nic i reset biosu wyjmowanie i wkladanie pamieci i dopiero ruszal ale do momentu restartu. Wiec zmienilem bios na 1,1 i teraz to w ogole sie nic nie wlacza diody maja rozne kombinacje juz nie wiem o co chodzi...Prosze o pomoc albo jakies sugestie

 

Przewaznie diody sa CCZC, CZZC, pare rezy sie uruchomil z karta video ale tak jakby sie zawiesil i pojawily sie krzaczki jakies....

Pozdrawiam

Mam to samo :] i w tej kolejności dokładnie diody mi się zapalały. Czasem wystarczyło że wcisnąłem reset i zmieniały swoje kombinacje na te które podałeś. Nie wiem co to może być i pewnie gdybym wiedział to teraz nie męczył bym się na lapku ;)

 

Może to pamiątki nie do końca współpracują?

(koniecznie muszę jakieś inne załatwić)

A .. co mi pomogło poprzednim razem - kompa z sieci wyłączyłem na 1 dzień i wszystko zaczęło działac :P I gdzie tu logika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...