Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupilem sobie wlasnie glosniki do kompa, logitech x-540, sa podlaczone do karty na plycie. I kurcze przy wyzszych tonach, slysze jakies "strzykanie" w mp3 znacznie mniej niz w na przyklad call of duty 4 no ale tez jest slyszalne. To sa takie "trzaski", nie wiem jak to dokladniej opisac. Nie mam fsb jakos wykreconego na maksa bo tylko 412mhz, czy ta karta zintegrowana po prostu tak gra?

Niektóre (większość?) zintegrowanych karty tak ma że trzeszczą. Jak jest dokładnie na tym mobo to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil test portow pci x16 i x4.

 

Tzn. czy wkladal karte raz w ten, a pozniej w ten?

 

I jak to sie ma do wydajnosci na jakiejs karcie pokroju x1950xt.

Może nie robiłem tego na tej płycie, ale w związku z jednym z "wyjazdów" mojej MSI do serwisu:P dostałem w zastępstwo jakiegoś starego gigabyte'a na i945 czy jakimśtam który to miał "pci x16" pracujące na magistrali x4 (czyli to co jest na tej MSI na drugim slocie).

Zamontowałem tam też moją GF 8800GTS 320 i... heh, szkoda w ogóle mówić o wydajności :P Jakichś bezpośrednich testów porównawczych typu 3dsmarki nie robiłem, ale za to grałem choćby w Call of Duty 4. O ile teraz w 1280x1024 na pełnych detalach framerate utrzymuje się na poziomie 80-90 klatek, to na x4 po zjechaniu do 800x600 i powywalaniu mnóstwa fajerwerków graficznych i zjechaniu tekstur na średnie klatek było około 40, a nawet występowały dropy na granicę płynności (~24)..

 

Więc.. x4 to jest bida i szit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cudow, procek byl wczesniej sprawdzany na ABIT IP35 i tam potrzebowal 1.4V do 4GHz, na MSI wyglada na to ze tak samo. Mialem nadzieje ze mniejszy vdroop pomoze. Jesli mozna wierzyc odczytom z CPU-Z (a pewnie nie) to napiecie skacze 1.344-1.360V. Bios 1.76

 

Jest to Milansowy 8400 OEM, leci od 15 minut Orthos na 4GHz 1.4V. Temp na Ninjy podchodza pod 80 wedlug CoreTemp ale procek dziala stabilnie...

Co ciekawe Ninja ledwo ciepla, heatpipe tez wiec pewnie zle odczyty... Ninja rev A, docisk odpowiedni, pasta AS5.

 

W sumie narazie potestuje dokladnie stabilnosc na 4GHz i jak bedzie ok to zobacze co jeszcze da sie zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coretemp zawyża temp, gdyby temp wynosiła faktycznie 80st, to ninja byłaby ciepła, zwłaszcza jej rurki. Wogóle 80st to już dużo jak na AC i pewnie cpu przy takiej temp może być niestabilny.

 

Ile dałeś za proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coretemp zawyża temp, gdyby temp wynosiła faktycznie 80st, to ninja byłaby ciepła, zwłaszcza jej rurki. Wogóle 80st to już dużo jak na AC i pewnie cpu przy takiej temp może być niestabilny.

 

Ile dałeś za proca?

zdaje sie 619zł miał w opisie jeszcze w zeszłym tygodniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy msi p35 Neo2-FIR z biosem 1.4 (badz nizszym) z penrynem na pokladzie, np. E8400, umozliwi update biosu do 1.6 i wyzej, czy najpierw tzeba zapodac jakiegos innego procka obslugiwanego przez starszy bios?

Teoretycznie odpali, tylko że będzie widoczny jako Unknown CPU i napięcia mogą być ustawione odrobine za wysokie jak na def (pewnie coś około 1.35v). Ale update jak najbardziej możliwy.

 

Bez cudow, procek byl wczesniej sprawdzany na ABIT IP35 i tam potrzebowal 1.4V do 4GHz, na MSI wyglada na to ze tak samo. Mialem nadzieje ze mniejszy vdroop pomoze. Jesli mozna wierzyc odczytom z CPU-Z (a pewnie nie) to napiecie skacze 1.344-1.360V. Bios 1.76

 

Jest to Milansowy 8400 OEM, leci od 15 minut Orthos na 4GHz 1.4V. Temp na Ninjy podchodza pod 80 wedlug CoreTemp ale procek dziala stabilnie...

Co ciekawe Ninja ledwo ciepla, heatpipe tez wiec pewnie zle odczyty... Ninja rev A, docisk odpowiedni, pasta AS5.

 

W sumie narazie potestuje dokladnie stabilnosc na 4GHz i jak bedzie ok to zobacze co jeszcze da sie zrobic...

1.4v na biosie 1.77 to około 1.35v real ;) Co nie zmienia faktu, że cep powinien być zimniejszy...

 

PS. Masz batch Q743A770 ?

Coretemp zawyża temp, gdyby temp wynosiła faktycznie 80st, to ninja byłaby ciepła, zwłaszcza jej rurki. Wogóle 80st to już dużo jak na AC i pewnie cpu przy takiej temp może być niestabilny.

Coś mi się wydaje, że właśnie jest tak jak piszesz... Bo żeby cep przy 80* sobie był stable bez problemu i miał 50* w idle na jednym z rdzeni to takie troche dziwne, jak na 45nm [;

 

Do posiadaczy E8200/E8400:

Działa wam EIST ? Bo u mnie działa w 50%. Proc obniża mnożnik na 6x, ale napięcie się nie zmienia, co za tym idzie temperatury są cały czas takie same :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam EIST ? Bo u mnie działa w 50%. Proc obniża mnożnik na 6x, ale napięcie się nie zmienia, co za tym idzie temperatury są cały czas takie same :mur:

u mnie wogóle ta funkcja nie działa ,a mam E4300,no i temp mi podskoczyly znacznie w porównaniu z poprzednim mobo,na nowe biosy juz nie licze. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie problem mobo tylko zle ustawionej windy...

to znaczy? ,mam viste co mam ustawic żeby było dobrze,teraz w opcjach zasilania mam właczone "Oszczędzanie energi"

 

PS EIST juz działa(w biosie miałem ustawiony na disabled :lol: )

 

Zobacz czy w Schematach zasilania masz ustawione-"Minimalne zarządzanie energią".

 

Podskoczyły temperatury czy ich odczyty?

mam ustawione "Oszczedznie energi".Co do temp są wyższe,byc moze czujniki przekłamuja ale watpie Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz źle założony cooler...

 

Na E6600 EIST śmigał bez problemu, podobnie na E2140 i E2160. Na E8400 coś nie umie napięcia obniżyć >.>

EIST juz u mnie działa(po prostu w biosie miałem wyłączoną tą funkcje :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięć na AUTO...

 

Taka sytuacja była tylko i wyłącznie w DFI na 939 ;] Tam jak miałeś napięcie manualnie zmienione to C'n'Q nie obniżało V w windowsie.

 

A na MSI się zawsze obniżało, nawet jak miałem ręcznie 1.5 (to spadało do około 1.3 w idle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawe zauwazylem teraz mam ustawione pamieci 1:1.5 czyli 1002MHz a dopiero teraz odkrylem dzielnik 1.6 :P (wczesniej widzialem tylko 1.66) przy 1:1.6 daje niby 1068MHz i tutaj juz mi sie nie odpala, a na poprzedniej platformie pamieci zrobily tyle stabilnie...

 

W kazdym razie co zauwazylem, nie odpalal sie, sam sie resetowal z 10x zanim sie odpalil, wchodze do biosu opcje poprzestawiane wedlug wlasnego widzi mi sie :blink: przy zworce 333MHz samo wyskoczylo 200MHz napiecia rozne sobie powybieral... wiec ustawilem 334x9 i napiecia jak wczesniej, mowie co jest znowu sie nie uruchamia, po czasie sie wlaczyl i pokazuje mi 466x9 jakby nie uwzglednilo tego ze zworka byla wczesniej juz na 333, dziwne zjawisko...

 

bios 1.6 mam moze na nowszym smignie na te 1068 jak trzeba... w sumie tyle osiagaly przy 2.3v puscilem nawet 2.5 ale nic to nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mnie wcale także nie działa dzielnik 5:8, tzn. działa ale właściwie tylko do fsb 280 (na zworce 200 i 266), na zworce 333 wcale, wyżej są bsody :/ Vmch 1.65v i Vsb 1.8v nie pomaga.

Pakowanie vdimm nawet do 2.7v też nie pomaga

Biosy 1.3 i 1.6

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Lanc, bo cos wycofali chyba ten bios. btw przeczytalem

 

"Cyt z pure

"Moge śmiało napisać że płyta na bios 1.2 pokazała na co ją stać. Jest niestety jedno ALE, procesory z szyną 800 przy o/c pracują tylko z dzielnikiem 1:1,5. Temu właśnie służył ten test.

Płyte śmiało można polecić do procesorów z magistralą 1066 i 1333. Co do magistrali 800 to trzeba mieć nadzieję że następna wersja biosu to poprawi."

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234741&st=120 post 146 "

 

mnie tam na 1:1:5 "nie mrozi" mozna inne ustawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Damikor proponuje oblookać bete 1.77/1.81 :wink:

u mnie na becie 1.77 są bsody.

Ta płyta poprostu nie nadaje się do extrim o/c, na 600 MHz przy dzielniku 1:2 na 5-5-5-15 pamięci nawet na 2.4v nie są stabilne i się wywalają po pół minuty orthosa podczas gdy na 550 MHz 5-5-5-15 działają na codzień przy 1.9v (Ballistix)

Do tego jeszcze dochodzi niskie FSB przy Penrynach, chyba czeka mnie zmiana na DFI BI bądź LP Dark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mobo już mam w domu od piątku reszta gratów przyjedzie do mnie dopiero jutro - trochę tak głupio przez weekend siedzieć i się gapić na mobo no ale cóż przeżyłem ale Panowie do rzeczy mam 2 pytania:

 

1. Zamówiłem takie pamiątki Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK i z tego co wyczytałem to jeśli będę miał pecha i na mobo będzie bios 1.3 to prawdopodobnie płyta nie wstanie - mam rację ???

2. Procek który zamówiłem to C2D E4500 (wiem wiem nieekonomicznie) z tego co wyczytałem to jak zjadę z mnożnikiem np. na 7 i ustawie zworkę na 333 to proc może i tak nie ruszyć ??? czy to prawda że ta seria procków nie działa na zworkowo ustawionej szynie 333 ???

Za odpowiedzi dziękuję Pozdrawiam

 

aaa płytę dlatego wcześniej kupiłem w sklepie żeby jakby co wymienić na coś innego - płyta jest w rev. 1.2 na razie różnicę jaką zauważyłem do przedłużka pod dodatkowe zasilanie na mobo.

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...