Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki Lanc, bo cos wycofali chyba ten bios. btw przeczytalem

 

"Cyt z pure

"Moge śmiało napisać że płyta na bios 1.2 pokazała na co ją stać. Jest niestety jedno ALE, procesory z szyną 800 przy o/c pracują tylko z dzielnikiem 1:1,5. Temu właśnie służył ten test.

Płyte śmiało można polecić do procesorów z magistralą 1066 i 1333. Co do magistrali 800 to trzeba mieć nadzieję że następna wersja biosu to poprawi."

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234741&st=120 post 146 "

 

mnie tam na 1:1:5 "nie mrozi" mozna inne ustawiac

ale ten opis dotyczy płyty neo1 (oznaczenie płyty 7360), a nie neo2 fr/fir (7345) a wierz mi, jest różnica pomiędzy nimi

Na hdd mam jeszcze bios 1.2 dla neo1, więc jeśli chodzi Ci o neo1 to Ci wyśle - pm jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Pytałem już kiedyś o problem z podniesieniem się systemu przy starcie, który zdarza się sporadycznie ale jest.Zestaw odpala i w momencie kiedy ma przejść w rozdzielczość 1280x1024 następuje "no signal "i tyle. Później wyłączę kompa i uruchamiam sprzęt chodzi bez zarzutu. Ma ktoś takie problemem? wiecie jak rozwiązać ??

Drugie pytanie.

Czy zestaw z procem E6300 mogę podkręcić bez podnoszenia napięcia ?? (napięcie to jest to czego się boję dlatego pytam czy pójdzie coś na ustawieniach nominalnych). Jak ustawić Timingi i napięcie na pamięciach.

Patriot PC800 2 x 1 GB CL5 - w opisach na stronach pisze że napięcie 1,8 - 2,4V.

Ja mam ustawione domyślnie 1,8 V i timingi 6,6,6,18,48,12,12,12,12 to jest dobre ustawienie ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zamówiłem takie pamiątki Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK i z tego co wyczytałem to jeśli będę miał pecha i na mobo będzie bios 1.3 to prawdopodobnie płyta nie wstanie - mam rację ???

2. Procek który zamówiłem to C2D E4500 (wiem wiem nieekonomicznie) z tego co wyczytałem to jak zjadę z mnożnikiem np. na 7 i ustawie zworkę na 333 to proc może i tak nie ruszyć ??? czy to prawda że ta seria procków nie działa na zworkowo ustawionej szynie 333 ???

co do memek, puki ich nie wstawisz to się nie dowiesz :wink:

czemu proc miał by Ci nie ruszyć jak obniżysz monożnik, to przed zmiana zworek podnieś napięcie sobie do np. 1,45V potem jak odpali to sobie obniżysz, ja zrobiłem taka muke że najpierw odpaliłem z fsb 333 z biosu i sprawdziłem czy chodzi... odpalił się to wyłączyłem kompa i zmieniłem zworkę na 333 odpalam a on nie rusza <_< po 3 próbie odpalenia wchodzę do biosy a tam fsb 667(333 z biosu +333 zworki) :oops: więc niedziwne że niechciał odpalić na mnożniku 9 i def napięciu :-P

 

P.S. te problemy z e4500 to pewnie z tego że każdy odrazu przekłada zworki na 333. jak proc ma mnoznik 11 to nie dziwne raczej że na def V proc się nie odpala z taktowaniem 3663MHz...

 

P.S.2 który bios najmniej zaniża napięcia procka?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poz zmianie na bios 1.6 (poprzedni 1.4) mam ustawione 3100mhz na procesorze.

Pamieci 1:1.

Podbite mam napięcie na procesorze i NB o jedną wartość wyżej.

Maszyna stabilna jak skała.Jeszcze trochę go pokatuję i polecę wyżej z procem.

Na biosie 1.4 nie było to możliwe.Tzn było ale napięcia w porównaniu z tym co jest teraz były bardzo wysokie.

Na 1.4 aby mieć 3100mhz musiałem mieć dla ramu 2.2v teraz mam 2.1v :D

Coraz bardziej mi się to podoba B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... 1. Zamówiłem takie pamiątki Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK i z tego co wyczytałem to jeśli będę miał pecha i na mobo będzie bios 1.3 to prawdopodobnie płyta nie wstanie - mam rację ???.....

Na 1.3 wstaje, na 1.4 nie wstaje z tymi pamięciami, ale najnowszy bios oficjalny to 1,6 więc nie będziesz miał problemów bo na nim też się podnoszą. Oczywiście zmiana VDimm w biosie wymagana do stabilnej pracy ale generalnie ruszają.

 

Czy ktoś montował Mugena na FIR, chciałem wziąć 120 eXtreme ale obudowa ma w środku wzmocnienie i 132mm na szerokość to o 4-5mm za dużo. Więc muszę coś założyć ok 125 i właśnie tyle ma Mugen na szerokość, ale boję się o kondensatorki te przy sekcji zasilania czy ich radiatorem nie docisnę czasem ? Ninja + widzę też ma ten radiator w podstawie jak mugen, czy w tym przypadku nie ma jakichś problemów ? Na stronce Scythe P35 Neo2 FR/ FIR jeszcze nie są wyszczególnione dlatego tu pytam :)

Edytowane przez witek_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. This is AMI BIOS release.

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:

- Update CPU Micro code.

- Update LAN ROM firmware.

- Support NX7900GTX VGA card.

3. 2007/12/24

zdzich_44 prawdę mówi.LU Online też wykrył 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował Mugena na FIR,

Ja mam Infinity/Mugen wchodzi bez problemu, o nic nie zawadza.

 

I odrazu dwie bety:

Beta bios 1.82 -klik-

Fix E8400 cpu S3 fail issue.

Add "Password check" item in BIOS menu.

Beta bios 1.83 -klik-

Fix PCIE frequency undstable issue.

**Example: Cold Boot ->100.00MHz(Pass), S5/S3 resume ->100.16MHz(Fail)**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę zaśmiecać forum ale czy naprawdę nikt nie może bądź nie chce się wypowiedzieć odnośnie problemu który dotyczy mnie i jednego kolegi z forum. Żaden z was panowie nie miał problemu ze startem systemu i wyłączeniem monitora ??

Po miesiącu zastanawiania się i szukania, przy czym od początku chciałem gigabyte postanowiłem kupić MSI i już wygląda że to najgorsze mobo jakie miałem do tej pory i znikąd pomocy i porady :(

 

Znajdźcie chwilę i pomóżcie koledze poradą :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę zaśmiecać forum ale czy naprawdę nikt nie może bądź nie chce się wypowiedzieć odnośnie problemu który dotyczy mnie i jednego kolegi z forum. Żaden z was panowie nie miał problemu ze startem systemu i wyłączeniem monitora ??

Po miesiącu zastanawiania się i szukania, przy czym od początku chciałem gigabyte postanowiłem kupić MSI i już wygląda że to najgorsze mobo jakie miałem do tej pory i znikąd pomocy i porady :(

 

Znajdźcie chwilę i pomóżcie koledze poradą :(

 

Pozdrawiam

ja mam podobny problem,po uruchomieniu systemu mam przez chwile czrny ekran,pózniej jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,po uruchomieniu systemu mam przez chwile czrny ekran,pózniej jest ok

Ja mam natomiast tak, że czasem jak się wczyta win xp (jescze dogrywa różne rzeczy) to czasem monitor gaśnie na kilka sekund - wygląda to jakby tracił na chwile sygnal z karty graficznej.

Dziś na dodatek miałem coś takiego że win się wgrał, ale był czarny ekran z kursorem+klepsydra, ale po chwili monitor stracił sygnał i pozostał tylko reset. To stalo mi się 3eci raz.

Pamiętam że jak tak miałem za pierwszym razem to po resecie było to samo 2x pod rząd, więc odpaliłem win w trybie awaryjnym, zapodalem mu włączenie scandisku na C: (wiersz poleceń: chkdsk/f) i restart. Po przeskanowaniu (znalazł błędy) win odpalił się normalnie. Dziś też znalazł błędy (wczorajsze 2 restarty, bo próbowałem innych ustawień pamięci)- win się odpalil, ale tapeta mi się "zepsuła" :)

Dlatego za każdym razem odrazu odpalam tryb awaryjny, więc Wiktorku, jeśli masz podobnie to spróbuj zrobić to co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beta 1.83 działa, wyniki w aidzie gorsze od bety 1.77 o jakieś 150mb przy zapisie przy odczycie jest ciut mniej, na razie testuje stabilność, później sprawdzę czy można odpalić płytę z klawiatury (oczywiście po oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast tak, że czasem jak się wczyta win xp (jescze dogrywa różne rzeczy) to czasem monitor gaśnie na kilka sekund - wygląda to jakby tracił na chwile sygnal z karty graficznej.

Dziś na dodatek miałem coś takiego że win się wgrał, ale był czarny ekran z kursorem+klepsydra, ale po chwili monitor stracił sygnał i pozostał tylko reset. To stalo mi się 3eci raz.

Pamiętam że jak tak miałem za pierwszym razem to po resecie było to samo 2x pod rząd, więc odpaliłem win w trybie awaryjnym, zapodalem mu włączenie scandisku na C: (wiersz poleceń: chkdsk/f) i restart. Po przeskanowaniu (znalazł błędy) win odpalił się normalnie. Dziś też znalazł błędy (wczorajsze 2 restarty, bo próbowałem innych ustawień pamięci)- win się odpalil, ale tapeta mi się "zepsuła" :)

Dlatego za każdym razem odrazu odpalam tryb awaryjny, więc Wiktorku, jeśli masz podobnie to spróbuj zrobić to co napisałem.

Spróbuj oficjalny bios 1.7 piszą, że coś naprawia z 7900GTX może u ciebie tez będzie lepiej?

 

Bios 1.7

 

- Update CPU Micro code.

- Update LAN ROM firmware.

- Support NX7900GTX VGA card.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz źle założony cooler...

 

Na E6600 EIST śmigał bez problemu, podobnie na E2140 i E2160. Na E8400 coś nie umie napięcia obniżyć >.>

Ile możesz dać na FSB przy E8400?

Mnie wcale także nie działa dzielnik 5:8, tzn. działa ale właściwie tylko do fsb 280 (na zworce 200 i 266), na zworce 333 wcale, wyżej są bsody :/ Vmch 1.65v i Vsb 1.8v nie pomaga.

Pakowanie vdimm nawet do 2.7v też nie pomaga

Biosy 1.3 i 1.6

Czy komuś jeszcze tak słabo idzie, czy to wyjątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oficjalny bios 1.7 piszą, że coś naprawia z 7900GTX może u ciebie tez będzie lepiej?

 

Bios 1.7

 

- Update CPU Micro code.

- Update LAN ROM firmware.

- Support NX7900GTX VGA card.

Też się nad tym zastanawiam, po co nagle taki fix? Napewno sprawdze.

Dodam jeszcze że ten problem pojawia się tylko jak komp jest zimny - pierwsze odpalenie.

Może grafa dostanie kopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.83 nie zmienia nic w obsłudze E8400 - tzn dalej napięcia są źle rozpoznawane i jest kiepska regulacja vcore.

 

to jeszcze od razu przy okazji 1.7 official:

Regulacja vcore dalej jest do [gluteus maximus] - tutaj nic się w żadnym biosie nie zmieniło.

Ciekawy przypadek jest że jak jest włączony EIST to na mnożniku 6 CT pokazuje VID inny niż na 9x ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

widzę, że poważna dyskusja o biosach się wywiązała. Tak się zastanawiam czy ktoś po zmianie biosa poszedł z fsb wall'em trochę w górę. U mnie na 470 proc robi spi 1M, ale już ciut wyżej nie wstaje poza bios. Czy komuś bios inny niż miał pomógł szarpnąć wyższe fsb - oczywiście interesuja mnie zakresy 470 - 500? dzięki za ewentualne info. pozdrawiam

 

@MarKov

ustaw 1:1 by testować najpierw maxa cpu. ale najpierw polecam zapoznać się z FAQ!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...