Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej mojej nieobecnosci na forum ;)

Widze ze Biosów sie wysypało.

Jestem przed sesją wiec mam malo czasu, ale musialem zajrzeć ;)

 

Z tego co wyczytalem polecacie Biosik 1.77.

Jak maja sie ustawienia napiecia w Biosie do tych realnych? Pytam bo nie wiem ile max pociagnac mojego E6750 na tym biosie ;P zebym go nie uśpił ;)

 

Co do 1.7 to mam 7900GTXa i poki co nie widzialem zebym mial z nim jakis problem, ciekawe co zmiana biosu przyniesie. No i tutaj mam pytanie. 1.77 ma dalej cos poprawione z 7900? Wiem, ze to bios, ktory wyszedl pozniej, ale jak ktos mial problem z 7900 to czy rozwiazuje go tez 1.77.

Ano i jaki problem jest z tym 7900GTX u Was?

 

Takie drobne info. Płyte mam prawie od poczatku pojawienia sie jej na rynku. Komp chodzi 24h/7 i nie mialem z nia zadnego problemu.

Slyszalem natomiast od jednej osoby, ze nie dzialal jej dzwiek na poczatku. Miala ta osoba bios 1.4 od nowosci i wgrała 1.4 raz jeszcze i dopiero wtedy dzwiek sie pojawil ;) Niezly motyw. Dobrze ze głowna część biosu byla dobrze wgrana bo tak by 2 tygodnie minimum bylo czekania na nowa plyte ;P

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kean i Fredek

 

dałbym sobie coś uciąć, że gdzieś czytałem, że dany bios podniósłby fsbwall. Ale jeśli nie, to nie:). Nawet to lepiej bo nic nie ryzykuję. Cóż, nie można mieć od razu 3,8ghz. Dzienks. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie każdy jedzie na memkach 600mhz CL4 i do tego FSB500+ :wink: Płytka moim zdaniem i tak dobrze radzi sobie z kręceniem a co po niektórzy może poprostu za dużo od niej wymagają... ;] Trzeba było Kupić DFI LP P35 za 700zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no to na NB 1,45 i takie ustawienia to kto tu gadał że trzeba dużo w MCH ładować? :D ładnie Kean ładnie, widze biosik 1.7 :wink: na innych tez takie łyka?? Chodzi mi o bete 1.77 konkretnie ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nawet :P

w ciagu ostatnich 2 dni mialem 5 biosow

i dzisiaj przed momentem ten 1,7 wydawal sie byc ok, bo nawet napiecia proca ladnie rozpoznal ale kolejne wejscie do biosu juz go "wyleczylo" z tej przypadlosci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

537na FSB miałeś na biosie 1.76 z E8400?

A ja myślałem, że na tej płycie słabe OC icon_razz2.gif[

 

Z tego co wiem mobo kończy sie w okolicach 560 FSB, gdzieś na zagranicznym forum widziałem jak koleś zabootował na niej FSB 600mhz :D U mnie FSB 520mhz z palcem...przy tym zwiększałem tylko NB na 1,4250v a gdzie jeszcze do 1,6500v :D VTT FSB na standart ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem mobo kończy sie w okolicach 560 FSB, gdzieś na zagranicznym forum widziałem jak koleś zabootował na niej FSB 600mhz :D U mnie FSB 520mhz z palcem...przy tym zwiększałem tylko NB na 1,4250v a gdzie jeszcze do 1,6500v :D VTT FSB na standart ;]

Tylko, czy tyle dacie radę wyciągnąć na E8x00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 1,7

VMCH 1,65V i FSB VTT 1,55V

Boot:

540 - error o braku pliku podczas startu windy

535 - BSOD

530 - SPI1M przechodzi, wiecej nie sprawdzalem

 

w windowsie boot 530 @ 535 setfsb PL10 (tak jak wystartowal) czasem udaje sie puscic SPI1M, ale nie zawsze ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe biosy rozwiązały problem w MSI ze zbyt luznymi timingami pamieci w trybie domyslnym ?Bylem zdecydowany na ta płyte ale po przeczytaniu artukułu o spadku wydajniosci powyzej 400mhz sam nie wiem czy nie zrezygnowac z MSI I kupic Abita albo Foxconna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

537na FSB miałeś na biosie 1.76 z E8400?

A ja myślałem, że na tej płycie słabe OC :-P

537 FSB to jest nic jak dla P35...

 

Z tego co wiem mobo kończy sie w okolicach 560 FSB, gdzieś na zagranicznym forum widziałem jak koleś zabootował na niej FSB 600mhz :D U mnie FSB 520mhz z palcem...przy tym zwiększałem tylko NB na 1,4250v a gdzie jeszcze do 1,6500v :D VTT FSB na standart ;]

W okolicach FSB 560 to się kończy MSI od meeron'a. Każda płyta robi inne FSB (to tak w kwestii tych 600 na innym forum).

 

Tylko, czy tyle dacie radę wyciągnąć na E8x00?

Generalnie każdy E8x00 robi FSB ~550++

 

@Kean może procek ma walla, albo to kwestia jeszcze nie dorobionego biosu :wink: Bo Lanc tam tez miał jakieś problemy przy 530mhz więc to chyba kwestia biosu ;]

Bios / płyta tylko i wyłącznie. Jak by się ten poj*** strap nie przełączał przy 520 to by było lepiej >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś poczytał FAQ??

czytałem FAQ ze 2 razy,wyczytałem w necie ze uzytkownicy wysyłali maila do MSI z prosbą o poprawe timingów w trybie domyslnym,dlatego zadalem to pytanie aby sie upewnic czy cos zmieniło sie pod tym wzgledem.

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem FAQ ze 2 razy,wyczytałem w necie ze uzytkownicy wysyłali maila do MSI z prosbą o poprawe timingów w trybie domyslnym,dlatego zadalem to pytanie aby sie upewnic czy cos zmieniło sie pod tym wzgledem.

Czytałem już tematy o Abit i Foxconn i z każdą z tych płyt sa takie problemy, że dąłem sobie z nimi luzz, foxconn bardzo mi sie podobał gdyby nie to, że często zdarza mu się bardzo źle współpracować z radeonami 3850 :unsure: a Abit ma ciągłe podwójne starty i brak NCQ, jeszcze o DFI bym pomyślał ewentualnie, ale lepszy wydaje mi się ten MSI, kiedyś miałem już do AMD MSI 46Delta :) fajna płytka choć tamten chipset był żałosny i za wiele nie dawał. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie czytałes uważnie FAQ ,bo te timingi ...38-12-12-12 co podałes sa ustawione w trybie domyslnym :),a tak na serio to płyta bardzo mi sie podoba,faktycznie kazda plyta na P35 ma jakis wady i raczej napewno wybiorę Msi P35 Neo2-fir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może mi powiedzieć co to za temperatura "Temp1" w SpeedFanie? Jest o jakies 5C wyzsza od temperatury proca i rosnie proporcjonalnie do wzrostu temperatry na procku podczas kręcenia. Aktualnie udało mi sie poleciec 3,4Ghz jednak nie wiem czy mam sie bać tej temperturki Temp1 = 70C w stresie :) Please pomóżcie gdyż chce kręcić dalej !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja ni chu.. nie wiem jak mam zaktualizować bios-a - czytałem FAQ 10 razy (widocznie bez zrozumienia) na stronie MSI nie mogę zassać nic tylko cały czas chce się aktualizować przez internet dziwne to jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...