Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Niee chyba jestem kompletnym tumanem bo za cholerę nie wiem gdzie się tam na stronie MSI zarejestrować (za długo już dzisiaj siedzę przy kompie)

na pierwszej stronie masz linki do biosów.Kliknij na beta 1.72,wyskoczy ci napis ze nie jestes zarejestrowany(po niemiecku) kliknij w lewe okienko i sie zrejestruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra noo to kumam ale z kąt mam zassać samego biosa np 1.7 bo z strony MSI za cholerę nie mogę pobrać

Tu masz bios:

 

MSI Biosy

 

Kliknij na plik zip następnie wybierz serwer. Czasem trochę trzeba poczekać albo spróbować inny serwer masz pięć do wyboru. Nie trzeba się tam rejestrować tylko jak chcesz beta z niemieckiej strony forum MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniks007 dzięki za linka mam kolejny problem mianowicie próbowałem ustawić szynę na 333Mh zmieniłem mnożnik na 7 i komp za nic w świecie na tych ustawieniach nie chce odpalać a muszę dodać że obojętnie jakie napięcie ustawie w biosie w windzie pod cpuz czy też coretemp zawsze pokazuje mi 1.325v

I jeszcze pytanie odnośnie biosu bo zassało mi się coś takiego: 7345v1x.txt, How to flash the BIOS.DOC, A7345IMS.170 i [gluteus maximus] nie ma pliku *.ROM domyślam się że temu ostatniemu trzeba zmienić rozszerzenie ??

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniks007 dzięki za linka mam kolejny problem mianowicie próbowałem ustawić szynę na 333Mh zmieniłem mnożnik na 7 i komp za nic w świecie na tych ustawieniach nie chce odpalać a muszę dodać że obojętnie jakie napięcie ustawie w biosie w windzie pod cpuz czy też coretemp zawsze pokazuje mi 1.325v

I jeszcze pytanie odnośnie biosu bo zassało mi się coś takiego: 7345v1x.txt, How to flash the BIOS.DOC, A7345IMS.170 i [gluteus maximus] nie ma pliku *.ROM domyślam się że temu ostatniemu trzeba zmienić rozszerzenie ??

U mnie też za nic nie chce normalnie działać z dzielnikiem 7, za to 6, 8, 9 bezproblemowo ale zdaje się, że to nie sprawa płyty tylko procesora.

 

Coretemp pokazuje vid a nie aktualne volty tak jak CPU-z v42 bo z kolei v43 też pokazuje tylko vid. Vid to defaultowe napięcie dla danego procesora. Są niższe i wyższe każdy procesor ma swoje.

 

A7345IMS.170 to bios, możesz zmienić końcówkę na rom albo jak otwierasz w Afuwin to prościej open i wybierz all files też będzie ok.

 

Ja ustawiam afuwin tak:

 

post-154682-1201146553_thumb.jpg

 

Po wszystkim (done) wyłącz całkiem komputer i po uruchomieniu f1 do biosu i ustawiasz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...

 

No to obalamy mity, że napięcie ustawione w biosie = napięciu jakie jest podawane CPU.

 

Dołączona grafika

 

Jak widać wraz ze wzrostem V, różnica między realnym napięciem, a tym ustawionym w biosie zwiększa się.

 

PS: Nie ma nic powyżej 1.5v, bo nie chciałem jakoś dawać tyle na 45nm CPU pod ORTHOS'a ;]

 

Fredek dodaj do FAQ, bo ten odczyt Sectora, który tam jest to teraz jest już nic nie warty [;

 

CPU-Z też pod orthosem sprawdzane !

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniks007 jeszcze raz dzięki bios zaktualizowany płyta spoko martwi mnie tylko te ustawienie szyny na 333Mhz tzn. zworkowe ustawienie bo jak ustawie zworki na 266 i podciągnę w biosie na 333 to działa ale dziwna sprawa że komp sie nie odpala przy różnych mnożnikach - może rzeczywiście wina leży po stronie procka.

 

edit: Pierwsze boje w kręceniu szyna zworkowo ustawiona na 266 w biosie podciągnięta do 333x9=3Ghz napięcie 1.365v orthos 15min stable temp w coretemp 0.96 max 74 stopnie i tu kolejne moje pytanie czy to aby nie za dużo ?? - cooler boxowy ale jakiś cieniutki tzn. połowa tego co kiedyś intel dawał do swoich procesorów.

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...

 

No to obalamy mity, że napięcie ustawione w biosie = napięciu jakie jest podawane CPU.

 

http://i29.tinypic.com/16abbe8.png

 

Jak widać wraz ze wzrostem V, różnica między realnym napięciem, a tym ustawionym w biosie zwiększa się.

 

PS: Nie ma nic powyżej 1.5v, bo nie chciałem jakoś dawać tyle na 45nm CPU pod ORTHOS'a ;]

 

Fredek dodaj do FAQ, bo ten odczyt Sectora, który tam jest to teraz jest już nic nie warty [;

Ahhh Lancu az zrobie test na biosie 1.3 :)...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc

good job

 

Koniecznie do FAQ :)

Widze że odczyt z cpuz jest bardzo zbliżony od tego z miernika.

CPUZ 1.42? Bo u mnie na 1.43 po kilku odpaleniach V stanęło na 1.325, dlateo wrócilem do 1.42.

U mnie też 1,43 pokazuje tylko vid jak coretemp.

 

Feniks007 jeszcze raz dzięki bios zaktualizowany płyta spoko martwi mnie tylko te ustawienie szyny na 333Mhz tzn. zworkowe ustawienie bo jak ustawie zworki na 266 i podciągnę w biosie na 333 to działa ale dziwna sprawa że komp sie nie odpala przy różnych mnożnikach - może rzeczywiście wina leży po stronie procka.

 

edit: Pierwsze boje w kręceniu szyna zworkowo ustawiona na 266 w biosie podciągnięta do 333x9=3Ghz napięcie 1.365v orthos 15min stable temp w coretemp 0.96 max 74 stopnie i tu kolejne moje pytanie czy to aby nie za dużo ?? - cooler boxowy ale jakiś cieniutki tzn. połowa tego co kiedyś intel dawał do swoich procesorów.

74 stopnie max w ct 96 przy 3000 to jest całkiem dobrze.

 

Z tą temperaturą to jest cały temat filozoficzno-teoretyczny, wpisz na dole temperatura w szukaniu tylko w tym temacie i sobie poczytasz. Coretemp 96 wskazuje o 15 stopni więcej niż coretemp 94, 95, które pokazują to samo co everest, speedfan, itat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej trzymamy sie zasady że...napięcie ustawione z biosu jest o około 0,05v niższe :wink: Sensor płyty a tym samym CPU-Z pokazuje bardzo zbliżone napięcia do reala ;] ładnie :D Zaraz tabelka leci do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...

 

No to obalamy mity, że napięcie ustawione w biosie = napięciu jakie jest podawane CPU.

 

Dołączona grafika

 

Jak widać wraz ze wzrostem V, różnica między realnym napięciem, a tym ustawionym w biosie zwiększa się.

 

PS: Nie ma nic powyżej 1.5v, bo nie chciałem jakoś dawać tyle na 45nm CPU pod ORTHOS'a ;]

 

Fredek dodaj do FAQ, bo ten odczyt Sectora, który tam jest to teraz jest już nic nie warty [;

Lanc czy CPU-Z też orthos czy idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie (niedługo mnie zlinczujecie) czy u was wszystkich też komp zawsze włącza się 2 razy ??? Bo u mnie niestety tak jest caly czas na starym biosie v1.4 nie zaobserwowalem tego

 

Aaaa i jeszcze jedno jak na tej płycie działa u was tryb uśpienia ???? bo u mnie FANTASTYCZNIE - nie działa - co lepsze komp sie uśpił ale za cholerę nie mogłem go włączyć pomogło dopiero odłączenie od zasilania.

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...

 

No to obalamy mity, że napięcie ustawione w biosie = napięciu jakie jest podawane CPU.

 

Jak widać wraz ze wzrostem V, różnica między realnym napięciem, a tym ustawionym w biosie zwiększa się.

 

PS: Nie ma nic powyżej 1.5v, bo nie chciałem jakoś dawać tyle na 45nm CPU pod ORTHOS'a ;]

 

Fredek dodaj do FAQ, bo ten odczyt Sectora, który tam jest to teraz jest już nic nie warty [;

Ja na starym biosie (nie pamietam ale przed 1.3 ;]) mam dokładnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Biosami. Otóż po wgraniu jakiegokolwiek BIOSU powyżej 1.5 (1.6 ,1.77 BETA) wyskakuje mi za każdym razem CMOS Checksum Bad. Wyjmowałem baterię na 15 minut i dalej to samo. Cokolwiek ustawię w Biosie to zapamiętuje tylko datę i to wszystko ,a po restarcie znów wyskakuje ten błąd i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przy 1.4v to taka średnia sztuka. Ale kręć dalej. Podbijaj NB i SB.

 

P.S Ktoś wreszcie napiszę mi co jest nie tak u mnie z wgrywaniem BIOSÓW ? Update robie AFUWIN...

U mnie jest dokładnie tak samo, ale po f1 i bios ustawiam wszystko (oprócz godziny) i później wszystko jest OK.

 

Dlaczego uważasz, że to jakaś wada?

 

Afuwin ustawiam tak:

 

post-154682-1201199587_thumb.jpg

 

Czyli czyszczę wszystko, to chyba normalne, że później muszę wszystko poustawiać od nowa. Moim zdaniem tak jest lepiej i pewniej.

 

Aha komp wyłączam całkiem bo tylko restart to zawiesza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przy 1.4v to taka średnia sztuka. Ale kręć dalej. Podbijaj NB i SB.

 

P.S Ktoś wreszcie napiszę mi co jest nie tak u mnie z wgrywaniem BIOSÓW ? Update robie AFUWIN...

Bardziej mi chodzilo o fsb i memki :)

 

juz godzinke leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś wkleje. VCore ustawione w biosie na 1.425V, zobaczcie jakie temp osiągnoł na Infinity+2 fandery.

Dołączona grafika

Jak je zobaczyłem to aż zdębiałem :blink: . Infinity przykręcony śrubami bo te kołki mnie dobijały.

Czym chłodzić te procki, chodzi mi o AC.

Co do płyty to jakaś du....ta sztuka mi się trafiła jeżeli chodzi o fsb. Powyżej 515 win nie wstaje bez względu na to jakie ustawie napięcia.

 

@Devil może spróbuj z pod dosu jak masz możliwość z odpowiednimi parametrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir nie ma sie co podniecać, pokaż 4.5-4,8ghz, wtedy sie możesz pochwalić, na tych prockach 4ghz to nic wielkiego, w sumie myślałem o zmianie też na co w 45nm, ale e6300 mi na razie starcza w zupełności i tak brak różnicy w grach między 3ghz a 3.5ghz także więcej mi nie trzeba, następny mój proc to jakiś quad będzie, w duo nie ma się już co pakować

 

odnośnie najnowszej bety 1.83, wydaje się że lepiej prowadzi procka bo potrzebuje mniej papu żeby być stabilnym, w stosunku do bety 1.77 wystarcza mu napięcie o 0.025v niższe, co daje mi 3-4c mniej na rdzeniach w stresie

 

 

centy mi sie wydaje że te temperatury z [gluteus maximus] wzięte, sprawdź czy radiator faktycznie taki gorący, juz gdzieś pisałem że u mnie na wodzie w stresie 68c a laminat, bloczek i wszystko wokół socketa zimne, w tem samym czasie grafa ma około 40c, czujniki spaprane i tyle, płyta jest raczej ok być moze procek ma fsb walla na tym poziomie i nic na to nie poradzisz

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obmacałem :wink: radiator i jest ciepły ale nie gorący.

Zapodam bete 1.83 (teraz ma 1.81) i zobacze co będzie siądziało.

Co do walla to już drugi proc by mi się trafił co staje na 515, raczej wątpie.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...