Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Devil przefleszuj jescze raz z włączonymi opcjami jak podał feniks.

Ściągnij sobie również najnowszego afuwina:

http://www.ami.com/support/bios.cfm

Ja robiłem wczoraj wersją 4.33 i wszystko gra. Zaznaczenie opcji restart after prog. działa poprawnie. Chociaż wczoraj zapomniałem zaznaczyć to uruchomilem kompa ponownie i nic się nie zawiesilo.

 

Jedynie czego się boje podczas updejtu to kochanej :angry: energetyki, zdarzy się średnio raz w miesiącu że wyłączą światło - a nóż wtedy gdy będzie updejtować :mur:

 

Centy wg mnie to coretemp, który jest u Cieibe na screenie zawyża temp. o 15st C.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir nie ma sie co podniecać, pokaż 4.5-4,8ghz, wtedy sie możesz pochwalić, na tych prockach 4ghz to nic wielkiego, w sumie myślałem o zmianie też na co w 45nm, ale e6300 mi na razie starcza w zupełności i tak brak różnicy w grach między 3ghz a 3.5ghz także więcej mi nie trzeba, następny mój proc to jakiś quad będzie, w duo nie ma się już co pakować

 

odnośnie najnowszej bety 1.83, wydaje się że lepiej prowadzi procka bo potrzebuje mniej papu żeby być stabilnym, w stosunku do bety 1.77 wystarcza mu napięcie o 0.025v niższe, co daje mi 3-4c mniej na rdzeniach w stresie

centy mi sie wydaje że te temperatury z [gluteus maximus] wzięte, sprawdź czy radiator faktycznie taki gorący, juz gdzieś pisałem że u mnie na wodzie w stresie 68c a laminat, bloczek i wszystko wokół socketa zimne, w tem samym czasie grafa ma około 40c, czujniki spaprane i tyle, płyta jest raczej ok być moze procek ma fsb walla na tym poziomie i nic na to nie poradzisz

NAPISZE TO JESZCE RAZ DUZYMI LITERAMI

 

CHODZI O FSB I MEMKI

 

4 X 1GB 1000 4-4-4-15 2.2v

 

Ktos wczesniej marudzil, ze sa problemy z taka iloscia pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego się boje podczas updejtu to kochanej :angry: energetyki, zdarzy się średnio raz w miesiącu że wyłączą światło - a nóż wtedy gdy będzie updejtować :mur:

 

Centy wg mnie to coretemp, który jest u Cieibe na screenie zawyża temp. o 15st C.

Możliwe, ale everest też tak pokazuje. Może te wszystkie programy nie "umią" jeszcze zczytac poprawnie temp z serii 8xxx.

 

Co do energetyki, ostatnio naszykowałem sobie dyskietke do flashu biosa już miałem wyłączać kompa, a tu pyk i prundu brak :mur: . Aż mi się ciepło zrobiło. Odłożyłem update biosa na 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie. Ustawiłem tak jak trzeba i wszystko jest OK. Zabieram się za testowanie 4x1GB 800 Patriot LLK CL4. Może pójdą 900 4-4-4-12 ;)

 

Co do energetyki to ja prawie, że się modle przy flaszowaniu ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanko do kilerow MSI ile czekaliscie na nowa płytke? :unsure:

Czy jest ktos kto zabił intela (i jak długo czekał na procka) B-)

 

 

ps. obudowa wiecznie żywa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanko do kilerow MSI ile czekaliscie na nowa płytke? :unsure:

Czy jest ktos kto zabił intela (i jak długo czekał na procka) B-)

ps. obudowa wiecznie żywa :lol2:

Co prawda nie zabilem intela, ale kupilem na allegro zabitego e6600, na wymiane czekalem 14 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bety 1.81 na 1.83 zaowocowała mniejszym V dla procka, wcześniej 1.425 teraz starcza 1.4125 (ustawienia z biosu) niewiele ale dobre i to. Popędziłem też troche fanderki, przynajmniej już nie widze 100st.

 

edit:

Po godzinie orthos się wywalił :sad: , wracam do 1.425V

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy u was wszystkich też komp zawsze włącza się 2 razy ??? Bo u mnie niestety tak jest cały czas na starym biosie v1.4 nie zaobserwowałem tego - ale komp nie był przetaktowany.

Jak na tej płycie działa u was tryb uśpienia ???? S3 - suspend to ram bo u mnie FANTASTYCZNIE - nie działa - co lepsze komp sie uśpił ale za cholerę nie mogłem go włączyć pomogło dopiero odłączenie od zasilania - wiem że sie powtarzam ale za cholerę nie mogę sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy u was wszystkich też komp zawsze włącza się 2 razy ??? Bo u mnie niestety tak jest cały czas na starym biosie v1.4 nie zaobserwowałem tego - ale komp nie był przetaktowany.

Jak na tej płycie działa u was tryb uśpienia ???? S3 - suspend to ram bo u mnie FANTASTYCZNIE - nie działa - co lepsze komp sie uśpił ale za cholerę nie mogłem go włączyć pomogło dopiero odłączenie od zasilania - wiem że sie powtarzam ale za cholerę nie mogę sobie poradzić.

1. To jest wina P35 i teoretycznie u wszystkich na wszystkich biosach się powinien włączać 2 razy. Chociaż niektórzy tak nie mają oO

2. Nie działa niestety :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowanych zakupem nowej neo2-fir zapraszam tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=256103 w końcu dotarła do mnie do domu, całkowita nówka z kompletem akcesorii w środku

co oznacza w nowym biosie opcja LAN ROM ??? , mam na disable i lan działa?

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nie czasem coś się wspólnego z bootowaniem z sieci ? Oczywiście mogę się mylić ;) Ja też mam wyłączone.

 

A czy Opcja PCI IDE BusMaster powinna być na Disable ? Raid Mode mam ustawione na AHCI.

Jak to wyłączyłem to się OS nie załadował. A nie mam nic IDE.Raid mode mam na Raid Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie podsumowanie (moim zdaniem) może się przyda komuś kto jeszcze nie kupił tego mobo:

- na prockach serii E4xxx nie można ustawić zworkowo szyny 333Mhz - wielki minus

- brak możliwości S3 tzn. suspend to ram - dla mnie porażka bo często z tej opcji korzystałem

-dual boot czasami i triple boot - upierdliwe

- włączenie kontrolera AHCI (co wiązało się u mnie z reinstalem systemu) wydłużyło czas włączania windy

więcej grzechów nie pamiętam tzn. na razie nic nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- na prockach serii E4xxx nie można ustawić zworkowo szyny 333Mhz - wielki minus

 

Nie prawda. E4300 bez problemu łyka 333mhz. Problemy są przy E4400 i wyżej ;]

 

-dual boot czasami i triple boot - upierdliwe

 

Objawia się tylko po przekroczeniu określonego FSB :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyłączyłem to się OS nie załadował. A nie mam nic IDE.Raid mode mam na Raid

jak ktoś nieczyta FAQ to tak ma... Devil chyba sobie zainstalował poprawnie tryb AHCI d;atego mu chodzi. mi też winda się nie ładowała dopóki nie zainstalowałem trybu ahci wg. przepisu z FAQ teraz chodzi bez problemu :-P

 

Szybkie podsumowanie (moim zdaniem) może się przyda komuś kto jeszcze nie kupił tego mobo:

- na prockach serii E4xxx nie można ustawić zworkowo szyny 333Mhz - wielki minus

- brak możliwości S3 tzn. suspend to ram - dla mnie porażka bo często z tej opcji korzystałem

-dual boot czasami i triple boot - upierdliwe

- włączenie kontrolera AHCI (co wiązało się u mnie z reinstalem systemu) wydłużyło czas włączania windy

więcej grzechów nie pamiętam tzn. na razie nic nie zauważyłem

wiekawie rzeczy opowiadasz :lol2:

- jak kupiłem płytę to nawet nie sprawdziłem czy chodzi tylko odrazu wymieniłem pastę pod chłodzeniem i...

przestawiłem zworki na 333 i e4300 odpalił bez zająkniecia.

-ale chodzi Ci o to że niema w biosie czy niedziała bo ja S3 widziałem ale nie korzystam wiec nie dotykałem

-jak kompa wyłączasz z listwy tak że czerwona dioda się nie świeci to tak jest, u mnie jest duble boot tylko gdy zmienie dzielniki w biosie, a triple gdy przesadzę z OC :unsure:

-przeczytaj moja odpowiedź dla kszyh13

 

 

edit: Fredek był szybszy

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nieczyta FAQ to tak ma... Devil chyba sobie zainstalował poprawnie tryb AHCI d;atego mu chodzi. mi też winda się nie ładowała dopóki nie zainstalowałem trybu ahci wg. przepisu z FAQ teraz chodzi bez problemu :-P

wiekawie rzeczy opowiadasz :lol2:

- jak kupiłem płytę to nawet nie sprawdziłem czy chodzi tylko odrazu wymieniłem pastę pod chłodzeniem i...

przestawiłem zworki na 333 i e4300 odpalił bez zająkniecia.

-ale chodzi Ci o to że niema w biosie czy niedziała bo ja S3 widziałem ale nie korzystam wiec nie dotykałem

-jak kompa wyłączasz z listwy tak że czerwona dioda się nie świeci to tak jest, u mnie jest duble boot tylko gdy zmienie dzielniki w biosie, a triple gdy przesadzę z OC :unsure:

-przeczytaj moja odpowiedź dla kszyh13

edit: Fredek był szybszy

Mnie Windows ładuje się szybko. Nie chcę mi się sprawdzać ze stoperem, ale trwa to dużo krócej niż ekran POST. Chodziło mi tylko o to, że nie należy wyłączać PCI IDE BusMaster. A stery wgrałem za pomocą nlite. Jakbym się miał tak mordować, jak w FAQ, tobym sobie z tym raidem dał spokój. Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekawie rzeczy opowiadasz laugh.gif

- jak kupiłem płytę to nawet nie sprawdziłem czy chodzi tylko odrazu wymieniłem pastę pod chłodzeniem i...

przestawiłem zworki na 333 i e4300 odpalił bez zająkniecia.

-ale chodzi Ci o to że niema w biosie czy niedziała bo ja S3 widziałem ale nie korzystam wiec nie dotykałem

-jak kompa wyłączasz z listwy tak że czerwona dioda się nie świeci to tak jest, u mnie jest duble boot tylko gdy zmienie dzielniki w biosie, a triple gdy przesadzę z OC unsure.gif

-Zapewniam na E4500 za chiny ludowe nie chodzi na szynie 333Mhz

-W biosie opcja S3 jest - co z tego jak nie dział po uśpieniu komp się nie budzi pomaga dopiero całkowite odłączenia od prądu

- duble czasami triple boot występuje u mnie na takich ustawieniach: 333x9 pamiątki lecą nominalnie na 800 napięcie podniesione do 1.35v ustawienia zworek na 266Mhz reszta podciągnięta w biosie - wydaje mi sie że to nie jest jakieś takie mega przetaktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym PCI IDE BusMaster mi się z lekka po.....ło. :oops: Mam na disabled. Pomyliło mi się z Extra IDE controler, który zresztą również można wyłączyć, jak się nie korzysta z kontrolera Marvella.

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że bios 1.81 jest lepszy niż 1.83 bo napięcie proca muszę podnieść o jedno oczko żeby był stabilniejszy, pozatym chyba znikneło kilka opcji w biosie :blink:

Bo pewnie napięcie podawane realnie na biosie 1.83 jest jeszcze mniejsze niż na 1.8 (zobacz sobie tabelkę stronę wcześniej - zapewniam, że na innym biosie te wartości są całkowicie odmienne :lol: ) Pewnie na biosie 1.9 ustawienie 1.45v w biosie będzie się równało 1.35v real :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

ja nie mówiłem o tym co ustawiłem w biosie tylko o realnych napięciach(o ile te co pokazuje cpu-z można nazwać realnymi :wink: ), poprostu procek potrzebuje więcej papu :-| więc wracam chyba do 1.81

bawisz się e8xxx czy napięcia na nb i fsb masz takie same jak byś miał c2d z takim samym fsb i mnożnikeim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

jak ktos jest zainteresowany nowka msi p35 diamond to mam tanio do sprzedania:)

Edytowane przez Game_Plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...