Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

W kwesti biosu 1.83 Beta

 

O/C jest takie samo. Bios daje takie samo napięcie realne jak bios 1.7. Jednak temp CPU są na nim niższe O_o

 

S3 działa = stan wstrzymania śmiga bez problemu ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do tej płyty, czy raczej może powinienem zapytać kto podkręcał te pamięci OCZ na tej płycie? Chce zakupić 2x2gb OCZ Titanium Edition XTC EPP READY 800 CL4 Link lub Patrioty LLK ale one są droższe.

 

Z tego co wyczytałem są problemy z 4x1gb, dlatego chce wymienić po całości na 2x2gb, co chyba bedize lepszym wyjsciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam 4x1GB Patriot LLK ( obecnie 875 na 1.9V ), bios 1.4 , 1.6 , 1.7 żadnych kłopotów

A co z timingami? Cos tu wyczytałem kiedys ze pod XP sa problemy z 4 kostkami. Slabe osiagaja wyniki... przy 4 kosciach porownujac z 2, czy cos w tym rodzaju i tylko Vista niema z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z timingami? Cos tu wyczytałem kiedys ze pod XP sa problemy z 4 kostkami. Slabe osiagaja wyniki... przy 4 kosciach porownujac z 2, czy cos w tym rodzaju i tylko Vista niema z tym problemu.

 

Nie tyle co wyniki są słabe tylko XP 32 bitowy (nie wiem jak z 64) nie widzi 4 GB tylko chyba 3 GB czy jakoś podobnie. Na nowszych biosach jest lepsze prowadzenie pamięci w konfiguracji 4x1GB. Sam ostatnio testowałem te moje Kingstony na Biosie 1.81 i szły dość wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie a po co fsb 500mhz na codzień, firewire, raid, no i fajna [gluteus maximus] z tej msi (naprawdę jak na nią patrze to mi sie podoba, najładniejsza płyta jaka miałem ;))

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie a po co fsb 500mhz na codzień, firewire, raid, no i fajna [gluteus maximus] z tej msi (naprawdę jak na nią patrze to mi sie podoba, najładniejsza płyta jaka miałem icon_wink2.gif)

Nooo to racja [gluteus maximus] z niej fajna - tylko kapryśna jeśli chodzi o mojego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobiłeś źle kupując go :wink: Poco procek z mnożnikiem x11 do takiej płytki?? Przecież nie masz ASrocka tylko dobra płyte do OC i mogłeś kupić Pentium DC, E4300....dołorzyć do E6xxx jakiegoś itd itd ;] Ale to tylko moja subiektywna opinia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ferdek święte słowa nie potrzebnie przepłacałem - ale jednak nikt mi nie wmówi że niemożliwość ustawienia 333Mhz w przypadku tego procka to wina mnożnika - już tłumaczyłem jak ustawie mnożnik 6, 7, 8, 9 w biosie zrobię save i zmienię szynę na np 200, 266Mhz zworkowo to MNOŻNIK SIĘ NIE ZMIENIA więc akurat ktoś mi wmówi że na 333 ustawia się z powrotem na x11 nieee no proszę po prostu proc nie odpala na tej szynie i tyle było o tym dużo no zagranicznych forach - tylko że przed kupnem płyty nie raczyłem sobie tego przyswoić a fakt faktem płyta jest sexy - jeśli można tak o płycie powiedzieć hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ferdek próbowałem wszystkiego tzn takie napięcia jak proponujesz różne mnożniki napięcie Vcore 1,7 i za chiny ludowe proc nie odpali na szynie 333Mhz, oczywiście jak ustawie w biosie 333Mhz to jest ok tylko tak jak już wcześniej pisałem występują dual booty oraz nie działająca opcja suspend to ram. Już sam nie wiem co robić płyta ogólnie mi sie podoba i w sumie nie wiem czy ma sens zmieniać na coś innego bo nie mam gwarancji że mój piękny proc na innych płytach nie będzie robił jaj.

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Masz poprostu proca z baardzo niskim fsb wallem skoro nie wstaje na najmniejszym mnożniku i podbitym V na 333. Przestaw zworkę na 266 i będzie OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 dziwne rzeczy

1. nie mam opcji mikrofon boost przez co na skype muszę się drzeć żeby ktoś mnie usłyszał - nie ma nawet suwaków do zmiany natężenia głosu nagrywania 2. strasznie długo ładuje mi sie winda 7 pasków - w trynie AHCI w trybie IDE 9 pasków - dysk podpięty pod kontroler nr 5, lub 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrzuciłem biosa 1.83 i komp przy uruchamianiu wiesza się przy wejściu do windy,czasami komputer sie odpali i chodzi bez błędów kilkanaście godzin.Napięcie na proca takie jak w sygnaturze na biosie 1.81 i 1.7 nie było tego problemu,ustawienia w biosie zawsze takie same orthos chodzi powyżej 2 godzin na priorytecie 9.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 dziwne rzeczy

1. nie mam opcji mikrofon boost przez co na skype muszę się drzeć żeby ktoś mnie usłyszał - nie ma nawet suwaków do zmiany natężenia głosu nagrywania 2. strasznie długo ładuje mi sie winda 7 pasków - w trynie AHCI w trybie IDE 9 pasków - dysk podpięty pod kontroler nr 5, lub 6

ad.1 Boost jest do wlaczenia w programie Realteka (taki głosnik (różowy :?: ) w trayu) :P

ad.2 FAQ sie czytalo ? :lol2: Podepnij pod kontroler nr.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złozyłem wczoraj komputer i niestety nie da sie uruchomic komputera,zasilanie jest dobrze podłaczone/wtyczkla 20pin+dodatkowa 4pin+dodatkowa 4 pin /,zasilacz sprawny,przycisk power dobrze podlaczony,po nacisnieciu jego nie ma zadnej reakcji,wentylatory sie nie właczaja,nic nie piszczy,komputer jest martwy,prosze o pomoc,bo ja juz nie potrafie nic wymyslec.wydaje mi sie ze proc albo plyta jest walnieta.

konfiguracja:

MSI P35 NEO2-FIR

procesor E2160

palit 8800gt

OCZ ddr 2 800mhz special ops

zasilacz huntkey 400w

 

z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov zostaw ta pier**** zworkę w spokoju, na 333 nie odpalisz i koniec-kręć na strapie:266MHz -przecież krzywda Ci sie nie stanie, chyba co??

Z komputerem też będzie dobrze-sam byłem posiadaczem E4500 i nie miałem żadnych problemów z OC, stabilnością itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz na sucho jak odpalisz działa? Jeśli tak to raczej płytka. Ja miałem takie objawy na tym MSI po 1,5 miesiąca użytkowania. Płyta od 3 tygodni leży w serwisie producenta i dalej nic nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko,zainstawowałem wszystko i..nadal nie mam dzwieku :/ Zainstalowałem najnowsze Realteki + HD Audio i nadal [gluteus maximus]..Nie wiem juz co mam robic.Na starej Viscie dzwiek był..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...