Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

ad.2 FAQ sie czytalo ? laugh.gif Podepnij pod kontroler nr.7

heee czytało się i co innego wywnioskowało

 

cytat: "Rozwiązaniem jest odpowiednie podpięcie HDD i napędów optycznych, przedstawia sie to następująco: dyski twarde podpinamy pod porty 5,6 a napędy optyczne pod port 7"

ja napęd optyczny mam pod IDE dysk podpięty pod kontroler nr. 6 wydaje mi się że właśnie w FAQ tak jest sugerowane !!!!

 

MarKov zostaw ta pier**** zworkę w spokoju, na 333 nie odpalisz i koniec-kręć na strapie:266MHz -przecież krzywda Ci sie nie stanie, chyba co??

Z komputerem też będzie dobrze-sam byłem posiadaczem E4500 i nie miałem żadnych problemów z OC, stabilnością itp.

@Pussey racja krzywda mi się nie stanie ale na strapie 266Mhz a kręceniu w biosie mam dual booty i opcja S3 nie działa - więc dla tego optymalny byłby strap 333Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pussey racja krzywda mi się nie stanie ale na strapie 266Mhz a kręceniu w biosie mam dual booty i opcja S3 nie działa - więc dla tego optymalny byłby strap 333Mhz

A skąd wiesz, że po ustawieniu 333MHz nie będziesz miał dual bootów i S3 będzie ci działać? Kto ci to gwarantuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko,zainstawowałem wszystko i..nadal nie mam dzwieku :/ Zainstalowałem najnowsze Realteki + HD Audio i nadal [gluteus maximus]..Nie wiem juz co mam robic.Na starej Viscie dzwiek był..

Ja miałem problem z zainstalowaniem HD Audio w XP i pomogło mi chyba to: http://geekswithblogs.net/lorint/archive/2...6/11/81540.aspx. Stery wgrałem, co prawda, na raty, ale wszystko działa. Bez tego patcha mordowałem się 3 dni i :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ale zdaje się, że w XP to dość częsty problem, a $soft ma to już chyba w .... Ja jeszcze przed wgraniem wszystkich sterowników zaktualizowałem go. Zawsze to robię na końcu, ale teraz instalowałem OS po raz trzeci (trzy różne CD) i wiedziałem, że będą sęki. Mam nadzieję, że zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki, chciałbym się spytać czy macie podobny mały problemik z biosem 1.83b jak ja. Otóż gdy ustawiam datę w biosie, mogę ustawić miesiąc i rok poprawnie, ale dzień już nie. Def. dzień jest ustawiony na 01, mogę ustawić 02, 03...12 i zatwierdzić enterem, wszystko się ładnie ustawi jak należy, ale gdy chce ustawić 13 i w górę(dziś jest 29) nie da się. Wpisuje, zatwierdzam enterem i...przeskakuje na 01:/

W sumie mi to nic nie robi, poczekam, aż będzie 01 02 2008 i wtedy się pozmienia, ale chce się zapytać czy macie podobne problemy. Na moim poprzednim biosie 1.4 wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie ;]

Jako iż dopiero zaczynam z O/C mam kilka pytań..

A wiec.Jaka temperatura moze zabic tego procka (E2160) ? Czy 50 C podczas Orthosa to duza temp ? Czy moge krecic na biosie 1.3 ? Czy lepiej zaktualizowac? Jak ustawic ramy ? 1:1 ? Problem dzwieku nie rozwiazany kszyhu13 prosze o faq ;] Czy opłaca mi się zostawic po zmianie biosu moje kingstony (nie na elpidzie) 667 ? Czy beda one ograniczac krecenie procka? Chciałbym miec jakies 3,0 GHz :P (wiem ze kazdy sprzet kreci sie inaczej itd..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki, chciałbym się spytać czy macie podobny mały problemik z biosem 1.83b jak ja. Otóż gdy ustawiam datę w biosie, mogę ustawić miesiąc i rok poprawnie, ale dzień już nie. Def. dzień jest ustawiony na 01, mogę ustawić 02, 03...12 i zatwierdzić enterem, wszystko się ładnie ustawi jak należy, ale gdy chce ustawić 13 i w górę(dziś jest 29) nie da się. Wpisuje, zatwierdzam enterem i...przeskakuje na 01:/

W sumie mi to nic nie robi, poczekam, aż będzie 01 02 2008 i wtedy się pozmienia, ale chce się zapytać czy macie podobne problemy. Na moim poprzednim biosie 1.4 wszystko było ok.

O ile się nie mylę to najpierw jest miesiąc, potem dzień i na końcu rok (01/29/2008).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie ;]

Jako iż dopiero zaczynam z O/C mam kilka pytań..

A wiec.Jaka temperatura moze zabic tego procka (E2160) ? Czy 50 C podczas Orthosa to duza temp ? Czy moge krecic na biosie 1.3 ? Czy lepiej zaktualizowac? Jak ustawic ramy ? 1:1 ? Problem dzwieku nie rozwiazany kszyhu13 prosze o faq ;] Czy opłaca mi się zostawic po zmianie biosu moje kingstony (nie na elpidzie) 667 ? Czy beda one ograniczac krecenie procka? Chciałbym miec jakies 3,0 GHz :P (wiem ze kazdy sprzet kreci sie inaczej itd..)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...amp;hl=HD+audio I to jest już wszystko, co jeszcze na ten temat znalazłem. Spróbuj też, jeśli tego nie zrobiłeś przeinstalować te stery (łącznie z wyczyszczeniem Driver Cleanerem) łącząc to z wgraniem tego patcha. Albo może to ta poprawka w ostatnim poście. Może też kombinując rozwalisz cały system jak ja ze dwa razy. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki, chciałbym się spytać czy macie podobny mały problemik z biosem 1.83b jak ja. Otóż gdy ustawiam datę w biosie, mogę ustawić miesiąc i rok poprawnie, ale dzień już nie. Def. dzień jest ustawiony na 01, mogę ustawić 02, 03...12 i zatwierdzić enterem, wszystko się ładnie ustawi jak należy, ale gdy chce ustawić 13 i w górę(dziś jest 29) nie da się. Wpisuje, zatwierdzam enterem i...przeskakuje na 01:/

W sumie mi to nic nie robi, poczekam, aż będzie 01 02 2008 i wtedy się pozmienia, ale chce się zapytać czy macie podobne problemy. Na moim poprzednim biosie 1.4 wszystko było ok.

A nie przyszlo Ci do glowy ze to sa miesiace? ;)

to jest amerykanski zapis, wiec dzien i miesiac sa przestawione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złozyłem wczoraj komputer i niestety nie da sie uruchomic komputera,zasilanie jest dobrze podłaczone/wtyczkla 20pin+dodatkowa 4pin+dodatkowa 4 pin /,zasilacz sprawny,przycisk power dobrze podlaczony,po nacisnieciu jego nie ma zadnej reakcji,wentylatory sie nie właczaja,nic nie piszczy,komputer jest martwy,prosze o pomoc,bo ja juz nie potrafie nic wymyslec.wydaje mi sie ze proc albo plyta jest walnieta.

konfiguracja:

MSI P35 NEO2-FIR

procesor E2160

palit 8800gt

OCZ ddr 2 800mhz special ops

zasilacz huntkey 400w

wracajac do mojego problemu,czy ktos miał jakies problemy z odpaleniem kompa na MSI+E2160 ??jezeli tak to czym sie objawiały,kompletnym brakiem botowania czy bledami przy uruchamianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojego problemu,czy ktos miał jakies problemy z odpaleniem kompa na MSI+E2160 ??jezeli tak to czym sie objawiały,kompletnym brakiem botowania czy bledami przy uruchamianiu.

plyta sie swieci?

 

nie mozesz przetestowac innego proca? albo tego na innej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1.7 nareszcie problem z moimi Patriotami rozwiązany :) Kingstonki mogą spadać :D Bałem sie tej aktualizacji jak diabeł święconej wody a okazało się że nie było to takie trudne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam pytanko,

własnie zamierzam sobie sprawić msi p35 neo2 fr i E2140, chce to podłączyć pod neoteca v4202 i tu mam watpliwości bo on ma wtyczki 20 pinowa i 4 pinowa a w msi sa 24 i 8.. jak powpinam tak żeby zostały tu i tu po 4 wolne styki to to ruszy? nie bedzie problemu z oc?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam pytanko,

własnie zamierzam sobie sprawić msi p35 neo2 fr i E2140, chce to podłączyć pod neoteca v4202 i tu mam watpliwości bo on ma wtyczki 20 pinowa i 4 pinowa a w msi sa 24 i 8.. jak powpinam tak żeby zostały tu i tu po 4 wolne styki to to ruszy? nie bedzie problemu z oc?

pzdr

robiłem takie coś na płycie gigabyte na platformie AM2 , działać działało , ale lepiej kup sobie przejściówkę 20pin na 24pin do zasilacza po 5.- jakiś czas temu zakupiłem.

 

P.S. Bios 1.83 jest bardzo dobry, elegancko prowadzi 4x1GB , do tej pory nie mogłem ustawić w porządnymi timingami 4 kostek, teraz lata jak szalone.

Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trybem dual channel. Kupiłem wraz z tą płytą procesor 2160 orz pamięci DDR2 2x1GB 667MHz Corsair CL4 TWIN2X2048-5400C4. Pomimo iż pamięci są włożone prawidłowo w banki oznaczone tym samym kolorem (sprawdzałem zarówno zielony jak i pomarańczowy) program cup-z 1.42 wskazuje na tryb pracy w single. Timingi są na auto ustawione. Co może być tego przyczyną płyta, pamięci czy może program błędnie diagnozuje tryb pracy. Może ktoś mi w tym pomoże problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trybem dual channel. Kupiłem wraz z tą płytą procesor 2160 orz pamięci DDR2 2x1GB 667MHz Corsair CL4 TWIN2X2048-5400C4. Pomimo iż pamięci są włożone prawidłowo w banki oznaczone tym samym kolorem (sprawdzałem zarówno zielony jak i pomarańczowy) program cup-z 1.42 wskazuje na tryb pracy w single. Timingi są na auto ustawione. Co może być tego przyczyną płyta, pamięci czy może program błędnie diagnozuje tryb pracy. Może ktoś mi w tym pomoże problemie ?

Mam dokłądnie te same pamiątki tylko że 4x1GB i dual channel działa bez problemu! W płycie muszą być włożone w slotach o dwóch róznych kolorach żeby dual channel działał, z tego co wiem! Może wina biosu spróbuj update zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałeś obie kostki w banki tego samego koloru (np. dwie do zielonego) czy jedną do zielonego ,a drugą do pomarańczowego ? Ma być jedna w zielonym ,a druga w pomarańczowym.

 

Zapodaj test z Everest (odczyt/zapis) pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany ,oczywiście moją wina że się zasugerowałem kolorami ale wcześniej miałem amd i zdawało mi się ze właśnie w te same kolory wkładałem do DCH , no ale juz nie ważne , dzięki za pomoc wszystko śmiga ślicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz nie wiem co jest z tym kompem. Nadal mam resy.

MSI P35 NEO2-FR (bios 1.2)

Intel Core Duo E2140 BOX

Kingston DDR2 2x1024MB 667

GeForce 8600 GT

Amacrox Warrior AX450-PNF

 

w biosie def ustawione. Nawet po zwiekszeniu lekko napiec czesciej wykrzacza sie komp.

 

Jakies sugestie? pamieci jezdzilem memtest86-3.4a i nie wywalaja bledu

 

Update biosu chyba zrobie. Ale boje sie ze cos sie jeb... i nie odratuje i zostane z reka w ....

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie niema się czego bać naprawdę trzeba mieć pecha aby coś poszło nietak :wink:

raz jak flashowałem podczas verify zielone kropieczki zatrzymały się w płowie i pokazała się klepsydra :blink: normalnie juz zchodziłem na zawał :wink: ale po chwili okienko się odświerzyło i było napisane "stage done" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...