Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ale takze zmieniales bios? Ja tez planuje go zostawic w spokoju do jutra i tak wyjezdzam moze cos sie zmieni ....W ogole to dziwna plyta...Jaka miales wersje biosu?

Ja mam wersje 1.4 biosu. Mialem rozne i na wiekszosci wersji powyzej 1.2 mialem takie zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro już o wydajnościach HD to u mnie:

 

Dysk podpięty pod Sata 5

 

Odczyt: 65.2 MB/s

 

Dołączona grafika

 

 

Ilość pasków ładowania 3 IMO dużo. I ogólnie słaby wynik.

 

Po za tym PI (16M) liczy mi grubo ponad 9 minut (prawie 10). Będę musiał popracować nad optymalizacja systemu. Po za tym planuje jednak wymianę pamięci.

 

O jakiej zworce piszecie i gdzie ona się znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej zworce piszecie i gdzie ona się znajduje ?

zworka dysku, z tego co pamietam to kolo gniazda sata, co niby ogranicza operacje do 1,5GB/s,

szczerze to nie wiem czy ona cokolwiek daje - byla to nie ruszalem (za to inne zworki na mobo to i owszem B) )

 

Teraz SATA6 :

- odczyt 63.3 MB/s

- 1 i 9/10 ladowania paska systemu

post-114698-1195918016_thumb.jpg

 

Porownanie SATA7 do SATA6

post-114698-1195918793_thumb.jpg

Przebieg krzywej jest identyczny

Edytowane przez KamilX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie dwóch macierzy 2x 80gb barracuda 7200.10 kontra 2x 160gb hitachi 7k250.

Kontroler bardzo dobrze sobie radzi nawet z dwoma macierzami w systemie, przegrywanie danych między nimi odbywa się bardzo szybko. Jak widać dyski mają podobny średni odczyt, z tym, że hitachi mają dwa razy większą pojemność, do tego sporo niższe czasy dostępu i to wyraźnie można odczuć podczas pracy. Mało tego dyski hitachi są praktycznie niesłyszalne. Ogólnie myślałem, że będą problemy, żeby odpalić taką konfigurację a tu taka miła niespodzianka, dyski można dowolnie przepinać, macierz nie jest gubiona przy takich kombinacjach. Do tego ta zajeb.... wydajność :)

 

Dołączona grafika

 

Mały edit.

Wymieniony firmware w dyskach, włączony dodatkowy cache na macierzy ... jest nieźle ... kopiowanie 6,5gb obrazu vmware w minutę :). Kontroler na tej płycie jest niezły.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Anti2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem (jeśli już o tym było to przepraszam) a mianowicie nie mam dźwięku , instalowałem już sterowniki z płyty ,ze strony etc, zrobiłem update biosu ale dalej to samo tak jakby nie było układu dźwiękowego na płycie : (

sprzęt to:

neo2-fr

e2160

2gb kingmax 800

8600gt sonic+

chieftec 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa beta 1.74 -klik-

Zmiany względem 1.73:

-Fix some DDR2 1066MHz compatible instability issue.

-Support PECI function, do not enable yet.

-Follow hardware trap to Set Fan speed(60% or 100%) at boot.

**Avoid sometimes fan make loud noise after systme reboot.**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś podobny problem ? Chodzi o to że gdy w winampie sobie leci muzyka to nastepuje samoistne sciszanie i podgłaśnianie muzyki :| WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa beta 1.74 -klik-

Zmiany względem 1.73:

-Fix some DDR2 1066MHz compatible instability issue.

-Support PECI function, do not enable yet.

-Follow hardware trap to Set Fan speed(60% or 100%) at boot.

**Avoid sometimes fan make loud noise after systme reboot.**

Ciekawe czy w tym miejscu przyznali sie do bledu z piszczeniem plyty przy kontroli obrotow...

 

Ptys OC Kingmaxow nie wzroslo na tym biosie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x1GB dwustronnych Kingstonów 667MHz na elpidach oraz 2x512MB jednostronnych Kingmaxów 1066MhZ i na mojej obecnej mobo (EVGA 650i ultra) chodzi wszystko ładnie w dualu 900MHz Cl4-4-4-12.

 

Moje pytanie: czy istnieje duże ryzyko, że P35 (lub samo MSI Neio2-fr) nie poradzi sobie z taką konfiguracją moich pamięci?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x1GB dwustronnych Kingstonów 667MHz na elpidach oraz 2x512MB jednostronnych Kingmaxów 1066MhZ i na mojej obecnej mobo (EVGA 650i ultra) chodzi wszystko ładnie w dualu 900MHz Cl4-4-4-12.

 

Moje pytanie: czy istnieje duże ryzyko, że P35 (lub samo MSI Neio2-fr) nie poradzi sobie z taką konfiguracją moich pamięci?

z wrocławia jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro FSB podciągane FSB Set-em powoduje wzrost wydajności....to ,,problem,, z wydajnością FSB powyżej 513mhz ustawiana w biosie napewno może być załatwiona poprawnym biosem, tylko MSI musi coś z tym zrobić ;] Może by tak napisać maila do MSI-Polska w tej sprawie?? :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by napisać do nich maila.Na forum MSI jest topic o tej płycie i bywa tam czasami Pan Michał,który chyba jest pracownikiem MSI.Można by naskrobać meila z prośbą o jakiś ekstra,wypas full bios :?

http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=1949.195

Chyba ludzie w topicu od Foxconna coś w tej sprawie wskurali (pisali meile do producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego my też moglibyśmy coś wskórać :wink: Gdyby ta ,,wada,, została zlikwidowana to płytka niemal idealna :)

testy przeprowadzilem na biosie 1.4 o czym zapomnialem oczywiscie napisac (:

w weekend zrobie takie same testy na najnowszym biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie...

 

645MHz 5-5-5-15-5-35-7-10-10-1-8-2-5-2 @ Crucial Ballistix 667 @ 2,6v

 

Dokladnie tak :)

 

a z biosu ile dokladnie bylo (i jakie timingi) ?

 

ps. co do pisania do msi - moze dolozyli by jeszcze jakes dodatkowe dzielniki pamieci - np cos z "dolnego" przedzialu - 1:1 - 1:1.25 :P hehe - to by bylo cos

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze można poprosić choćby o podjęcie próby wyeliminowania podwójnego startu (skoro niektóre płyty na P35 tego nie mają, więc to nie zależy tylko od chipsetu). W Abitach coś już tam zmajstrowali na tą przypadłość...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak napisać maila do MSI-Polska w tej sprawie??

radze pisac po ang. bezposrednio na taiwan do skosnych, gdzie pisza biosy, a nie do msi-polska (ew. na tech support na europe, jak maja cos takiego - wtedy ci przekaza sprawe na taiwan lub nawet moze sami sie tym zajma)

 

pisze na podstawie moich dosw. z takimi mejlami do dfi i foxa

 

 

ew. do msi-polska I jednoczesnie na taiwan po ang. (+ do tech support na europe, jesli maja - tez po ang.) NIE zaszkodzi - obawiam sie, ze jak napiszecie tylko do msi-polska, to sprawa utknie lokalnie :-/.

 

tylko jak piszecie do skosnych po ang. to nie rozpisujcie sie - krotko, zwiezle i konkretnie to podstawa.

 

 

ps musze wam powiedziec, ze mialem brac te plytke, ale natknalem sie na recke egieldy i wlasnie te problemy z wydajnoscia ramu etc mnie zniechecily jakos i wzialem w koncu foxa (a musialem brac cos szybko, wiec nie mialem czasu na dlugie siedzenie na forach itp.)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...