Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

A mi ten bios z FAQ ściągnięty z MSI nie chce się załadować przez program WINSFI nazwa pliku ściągniętego to A7345IMS.183 ale nie wiem czy nie powinno mieć on końcówki rom? Dawno już nie upgetowałem biosu wybaczcie może ktoś coś poradzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh aż taki lama to nie jestem w faq purepc jest 1.83 a chodzi o 1.83b3 jak co niektórzy piszą.

1.83 to jest właśnie 1.8b3, czegos takiego jak 1.83b3 nie ma

 

edit:

@Pasmion a próbowałeś AFUWINem

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy powariowali z tymi bootami :? jak się ma chyba wszystko stabilne i nie wyłączcie płyty z zasilania(gaśnie czerwona dioda) to niema db, a multi boot jest tylko wtedy gdy coś się przekręci i poźniej płyta ładuje się z ustawieniami def.

 

P.S. żeby uprzedzić pytania mam 1.83 ale na 1.81 było tak samo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy powariowali z tymi bootami :? jak się ma chyba wszystko stabilne i nie wyłączcie płyty z zasilania(gaśnie czerwona dioda) to niema db, a multi boot jest tylko wtedy gdy coś się przekręci i poźniej płyta ładuje się z ustawieniami def.

 

P.S. żeby uprzedzić pytania mam 1.83 ale na 1.81 było tak samo :wink:

Wiesz co w kompach nie ma nic pewnogo i to ze U Ciebie nie ma double bootow nie znaczy ze inna osoba ich nie ma. Ja mam wszystko stabilnie a podwojne starty mam. Nie mam tylko i wylacznie jesli szyna jest ustawiona na 200, 266, 333. Kolega ma te sama plyte i ma tak samo.

I na milosc boska to nie jest jakies wyimaginowane tylko tak jest. Tak trudno to zrozumiec?

 

edit: a tak nawiasem mowiac chcialbym zobaczyc u ciebie brak tego zjawiska po OC skoro specyfikacja Intela tego wymaga i tylko Abit wydal bios w ktorym oficjalnie wyeliminowal ten problem. Wychodzilo by na to ze moze jednak w 1.8x to usuneli :) sam mam 1.77

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz możliwości sprawdzenia na innych pamięciach to może sprawdź na innej mobo :huh:

 

Ludzie Goodramy z Kingstonami parowali i dual smigał. W których slotach masz ram włożony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: a tak nawiasem mowiac chcialbym zobaczyc u ciebie brak tego zjawiska po OC skoro specyfikacja Intela tego wymaga i tylko Abit wydal bios w ktorym oficjalnie wyeliminowal ten problem. Wychodzilo by na to ze moze jednak w 1.8x to usuneli :) sam mam 1.77

skoro specyfikacja intela tego wymaga to szemu marudzisz ze masz db? :-|

niewiem może bios 1.8x to eleminuje ale nie całkowicie bo jak bawisz sie dzielnikami memek to odrazu po wyjsciu z biosu masz db, a tak poważnie zrobiłem mały test, mój procek e4300 chodzi fsb333 na def(1,325V w biosie),

robię restet wchodzę do biosu przestawiam na fsb 370 i napięcie procka na 1,5(ruszy pewnie na niższym ale chciałem być pewnym :wink: ) wychodze zbiosu i rusza odrazu, wyłączam kompa bo może po wyłączeniu będzie db ale tez nie, rusza odrazu i potem po przestawienu wszystkiego tak jak było na początku też bez problemu...

niewiem jak wyglada sprawa po zmianie napięc na nb i fsb ale żeby zrobić 3,4 ghz ich nie zmieniam, moze po ich zmianie komp uruchamia się z V def a potem musi się zresetować aby zmienić te napiecia jakie sa ustawione w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zapytanko. Czy ktoś miał taką sytuację:

gdy dam głośność powyżej (około) 1/3 mocy głośników to pojawia się ciągły, wysoki dźwięk najbardziej przypominający coś takiego co pojawia się na koncertach jak mikrofon artysta za blisko trzyma jakiegoś tam urządzenia i taki dźwięk się pojawia(w kościele też bywa ten dźwięk). Odkryłem to niedawno, gdyż słucham naprawdę cicho muzyki, ale np jak oglądam dziadoski film na divix i cicho on idzie to podgłośniam i słychać tylko ten przerażający dźwięk. Czy ktoś się spotkał? Dodam, że stery od realteka mam najnowsze bo coś już z dźwiękiem miałem i zmieniłem na te najnowsze ze stycznia br.

 

btw...ale mieszacie z biosami:)podziwiam upór:). pozdrawiam

 

EDIT: też mi piszczy płyta....od czasu do czasu ale piszczy i nie ma to nic wspólnego z O/C

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie Panowie zesrakalem. Zrobilem update biosu z Windy przez ten programik. No i sobie leca te "kwadraciki" leca, az tu nagle, po kilku czerwonych (eraze) nastapil zwis. Nic sie nie dzieje, myszka nie dziala, nic nie dziala. I tak z 15s. Mysle sobie, "Ch..., ledwo wstawilem plyte i juz na gwarancje", ale nagle wszystko ruszylo, a raczej odrazu pojawilo sie compete :)

Co do zamontowania plyty, to spotkala mnie mila niespodzianka. Po wczesniejszej EVGA na 650i Ultra, Windows najnormalniej w swiecie sie wlaczyl, wgral sam stery do MSI i smiga jak zloto.

Co do piszczenia, to kurde tez jakies takie ciche, bo ciche, ale slysze, ze jest. Po pierwszych nasluchach stawiam na zasilacz, bo to z niego cos slychac, ale znowu na EVGA zasilka nic nie marudzila.

 

EDIT:

 

Przy okazji mam pytanko,

1) czy temperatura AUX w Everescie, to temperatura NB ?

2) Czemu proc nie zmniejsza w Windzie taktow, mimo ze jest wlaczone Intel EIST ?

3) Co to jest D.O.T costam w biosie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zadnego nie mam :) Pewnie tak poprostu trafilem :( Zobacze, potestuje. Jak mi sie nie spodoba, to wroce do EVGA. A przy okazji, jakie V dac na NB ? Bo dalem 1,4V ale sie radiatory dosyc mocno nagrzaly. Proc musi miec 1,525V, bo bidna sztuka. Teraz na NB sprobowalem 1,325V i narazie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w kompach nie ma nic pewnogo i to ze U Ciebie nie ma double bootow nie znaczy ze inna osoba ich nie ma. Ja mam wszystko stabilnie a podwojne starty mam. Nie mam tylko i wylacznie jesli szyna jest ustawiona na 200, 266, 333. Kolega ma te sama plyte i ma tak samo.

I na milosc boska to nie jest jakies wyimaginowane tylko tak jest. Tak trudno to zrozumiec?

 

edit: a tak nawiasem mowiac chcialbym zobaczyc u ciebie brak tego zjawiska po OC skoro specyfikacja Intela tego wymaga i tylko Abit wydal bios w ktorym oficjalnie wyeliminowal ten problem. Wychodzilo by na to ze moze jednak w 1.8x to usuneli icon_smile3.gif sam mam 1.77

@Eclipse zgadzam się z tobą w 100% mam dokładnie tak samo jak ty tylko że w moim przypadku nie mogę ustawić szyny zworkowo na 333 bo jeb..... proc nie wstaje wiec muszę kręcić w biosie i w związku z tym mam dual - triple booty - jest to strasznie wkur....... pisałem o tym multum razy ale jak na razie nie ma na to rady i co najważniejsze nie ma alternatywy na co wymienić - powiem szczerze na AMD takich problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zadnego nie mam icon_smile3.gif Pewnie tak poprostu trafilem icon_sad2.gif Zobacze, potestuje. Jak mi sie nie spodoba, to wroce do EVGA. A przy okazji, jakie V dac na NB ? Bo dalem 1,4V ale sie radiatory dosyc mocno nagrzaly. Proc musi miec 1,525V, bo bidna sztuka. Teraz na NB sprobowalem 1,325V i narazie chodzi.

 

 

Schodź z napięciem NB coraz niżej i zobaczysz jakim płyta sie zadowoli przy danych ustawieniach proca/ mem ;] Ale z tego co wiem to jak nie kręcisz ostro memek/proca to zadowala się nawet standardowym V na NB :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dwa pytania. Czy to co się pobiera po naciśnięciu linku do biosu 1.83 to jest ten bios właśnie? Trzeba mu jakieś rozszerzenie dać czy coś? Mam procka E8200 na biosie 1.4 i chyba działa. Drugie pytanie: Mam 2x1gb Mushkin Sp+ cl4 i nie działają w dual channel?? Co mam zrobić?? Pamięci są wsadzone w te pomarańczowe sloty. Liczę na waszą pomoc.

 

PS: Everest nie rozpoznaje modelu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozszerzenie pliku powinno być xxxx.183 przy flash-u zaznaczasz aby znajdował wszystkie pliki i wybierasz ten z 183, co do duala już to było pisane jedna kostka powina być w pomarańczowym druga w zielonym... jest to chyba w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto zmieniać tego biosa?? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy coś jeszcze trzeba ustawić w biosie aby zwiększyć wydajność ( nie chodzi mi o OC)

 

PS: Jak ustawić timingi bo mam cl5 a pamięci są cl4 ??

 

Przepraszam za posta pod postem ale pilnie potrzebuję pomoc! Zaktualizowałem biosa do 1.83 i teraz procesor dziala na 333x6 i vcore to cos kolo 1.125 co mam zrobić aby z powrotem bylo 2.66?? Porecesor mam E8200!!

Edytowane przez Bazyl-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto zmieniać tego biosa?? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy coś jeszcze trzeba ustawić w biosie aby zwiększyć wydajność ( nie chodzi mi o OC)

 

PS: Jak ustawić timingi bo mam cl5 a pamięci są cl4 ??

 

Przepraszam za posta pod postem ale pilnie potrzebuję pomoc! Zaktualizowałem biosa do 1.83 i teraz procesor dziala na 333x6 i vcore to cos kolo 1.125 co mam zrobić aby z powrotem bylo 2.66?? Porecesor mam E8200!!

to tzw oszczednos energii, moznik zjechal na x6, wlacz jakis orthos i znow bedzie x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zapytanko. Czy ktoś miał taką sytuację:

gdy dam głośność powyżej (około) 1/3 mocy głośników to pojawia się ciągły, wysoki dźwięk najbardziej przypominający coś takiego co pojawia się na koncertach jak mikrofon artysta za blisko trzyma jakiegoś tam urządzenia i taki dźwięk się pojawia(w kościele też bywa ten dźwięk). Odkryłem to niedawno, gdyż słucham naprawdę cicho muzyki, ale np jak oglądam dziadoski film na divix i cicho on idzie to podgłośniam i słychać tylko ten przerażający dźwięk. Czy ktoś się spotkał? Dodam, że stery od realteka mam najnowsze bo coś już z dźwiękiem miałem i zmieniłem na te najnowsze ze stycznia br.

 

btw...ale mieszacie z biosami:)podziwiam upór:). pozdrawiam

 

EDIT: też mi piszczy płyta....od czasu do czasu ale piszczy i nie ma to nic wspólnego z O/C

To sie nazywa sprzezenie, zwykle gdy mikrofon jest za blisko glosnikow i sciaga sam siebie, jakby to powiedziec, tworzy sie petla poniewaz mikrofon sciaga to co poleci na glosniki i tak w kolko :)

 

Witam! Mam dwa pytania. Czy to co się pobiera po naciśnięciu linku do biosu 1.83 to jest ten bios właśnie? Trzeba mu jakieś rozszerzenie dać czy coś? Mam procka E8200 na biosie 1.4 i chyba działa. Drugie pytanie: Mam 2x1gb Mushkin Sp+ cl4 i nie działają w dual channel?? Co mam zrobić?? Pamięci są wsadzone w te pomarańczowe sloty. Liczę na waszą pomoc.

 

PS: Everest nie rozpoznaje modelu płyty.

Wloz w jeden zielony i jeden pomaranczowy.

 

 

 

 

 

Ja update biosa robilem i pradu nie bylo przez ulamek sekundy, wszystko pogaslo oprocz komputera.. tagan mnie uratowal. Czesto znika prad na sekunde ale dzieki taganowi tego nie odczuwam bo potrafi mi na sekunde gdzies zatrzymac prad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejne pytanie z serii "dziwnych" jak na płytce macie ustawione CPU Smart Fan Target ??? i CPU min fan speed (%) ???

Zamontowałem fryzjera i strasznie wył skubany - okazało się że w biosie opcje CPU Smart Target miałem na disabled a teraz nie wiem jak optymalnie ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov

CPU smart fan target ustaw np na 60*c

Wtedy wentyl do tej temperatury będzie kręcił sie tak jak sobie go ustawisz.Po przekroczeniu tej temp. będzie się kręcił jak wariot :D

CPU Min Fan Speed tu sobie ustaw np.50% albo mniej wtedy wentyl będzie się kręcił z prędkością ok.1400obr im mniej % tym wolniej się kręci a jak przekroczy 60* to przyspieszy.

Mam nadzieję,ze nic nie pochrzaniłem bo pisałem z pamięci bez zaglądania do mojego biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov

CPU smart fan target ustaw np na 60*c

Wtedy wentyl do tej temperatury będzie kręcił sie tak jak sobie go ustawisz.Po przekroczeniu tej temp. będzie się kręcił jak wariot :D

CPU Min Fan Speed tu sobie ustaw np.50% albo mniej wtedy wentyl będzie się kręcił z prędkością ok.1400obr im mniej % tym wolniej się kręci a jak przekroczy 60* to przyspieszy.

Mam nadzieję,ze nic nie pochrzaniłem bo pisałem z pamięci bez zaglądania do mojego biosu :D

ja mam pytanie odnosnie tych opcji dotyczacych wentylow. Mam 2 fandery, ten podlaczony pod SysFan1 moge spokojnie ustawic w biosie na np. 50% ale ten podpiety pod CPU jest niemozliwy do regulowania z poziomu bios lub windows. Czy jest to wina fandera? Czy mam cos nie tak jak powinienem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...