Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam problem ze swoja płytą P35 Neo2-FIR. Jak jadęz FSB do gory to pamieci też, jednak w momencie przekroczenia fsb z 349 na 350 pamieci ustawiaja sie na 750Mhz ! :/

 

Procek: E6750 ( na innych płytach szedł spokojnie na 3.45 bez zmiany napiecia)

Pamieci: 2x2GB Geil 4-4-4-12 2.0V ( na innych pamieciach to samo)

 

Czy ktos mial podobny problem ?

masz dzielnik dla mem postawiony na auto

ustaw takty procesora, pozniej dzielnikem wpasuj sie w takty na ramach jakie uznasz za odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm http://www.msi-polska.pl/index.php?func=pr...mp;cat2_no=170#

 

Coś chyba trzeba z tym zrobić bo to niepotrzebne wprowadzanie ludzi w błąd... MSI Polska dało dupci :P

Zdjęcie produktu może różnić się od faktycznego wyglądu i zamieszczono je tylko w celach poglądowych. :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, zaczynam miec problemy... od kiedy zmienilem sprzecik na obecny:

 

- nie moge zainstalowac Nero 8 (zaczyna wszystko ladnie, i w momencie gdy powinien kopiowac pliki, stoi... proces zuzywa non-stop 50% procka i nic nie robi)

- nie moge odpalic 3d smarka '06 (zainstaluje, odpalam i stoi... 50% procka ciagnie, i do tego wiesze explorera)

- nie moge wypalic plytki DVD+R/DL (wczesniej normalnie wypalalem, a teraz tylko pisze, ze wykonanie nagrywania w trybie DAO nie jest mozliwe. obojetnie czym bym nie robil, czy to nero, czy to alcohol...)

 

wszystkie gry chodza normalnie... inne programy tez...

 

ma ktos jakis pomysl? system dopiero co zainstalowany. sprawdzalem przy obecnym OC i bez OC. ta sama reakcja... bios oryginalny 1.4

 

HELP!!!

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, zaczynam miec problemy... od kiedy zmienilem sprzecik na obecny:

 

- nie moge zainstalowac Nero 8 (zaczyna wszystko ladnie, i w momencie gdy powinien kopiowac pliki, stoi... proces zuzywa non-stop 50% procka i nic nie robi)

- nie moge odpalic 3d smarka '06 (zainstaluje, odpalam i stoi... 50% procka ciagnie, i do tego wiesze explorera)

- nie moge wypalic plytki DVD+R/DL (wczesniej normalnie wypalalem, a teraz tylko pisze, ze wykonanie nagrywania w trybie DAO nie jest mozliwe. obojetnie czym bym nie robil, czy to nero, czy to alcohol...)

 

wszystkie gry chodza normalnie... inne programy tez...

 

ma ktos jakis pomysl? system dopiero co zainstalowany. sprawdzalem przy obecnym OC i bez OC. ta sama reakcja... bios oryginalny 1.4

 

HELP!!!

Do 3DMarków musisz zainstalować patch aby chodziły na 3870. Szukaj na np. Guru3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge zainstalowac Nero 8 (zaczyna wszystko ladnie, i w momencie gdy powinien kopiowac pliki, stoi... proces zuzywa non-stop 50% procka i nic nie robi)

u mnie była podobna sytuacja ale z nero 7 stał z dobre 30min (obciążenie proca 60%) i potem ruszył - czy wypala nie wiem bo jeszcze nic nie wypalałem, napęd mam pod IDE może tu tkwi problem ??? albo w jakichś ustawieniach biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była podobna sytuacja ale z nero 7 stał z dobre 30min (obciążenie proca 60%) i potem ruszył - czy wypala nie wiem bo jeszcze nic nie wypalałem, napęd mam pod IDE może tu tkwi problem ??? albo w jakichś ustawieniach biosu.

nero 6 i 7 normalnie leca... 8 stala z 15min i sie wqrzylem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wgraj Ashampoo czy coś,jeśli to nie stanowi dla Ciebie problemu.

skoro 6 i 7 dzialaja, to po co mi ashampoo... i tak nie bede mogl wypalic DL, bo zadnym progriem nie moge.

 

 

Nero 8 instaluje sie w kilkanascie sekund i wypala plyty bezproblemowo. Mam naped na ide.

tez mam ide i nie chce isc... ani NEr0 8 ani plytki DL, pomimo, ze przed zmiana sprzetu nagrywalem normalnie.

 

 

 

czy wersja biosu moze miec tutaj znaczenie?

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no głupie :-P tego nikt Ci nie powie, bo nie jest wróżką, zobacz sobie na jakich napięciach chodzą te procki w topicu o nich. ale powinien raczej tyle zrobić bez zmiany napięcia.

 

 

edit: Outlander był szybszy

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale głupota nie boli ;) Mniejsza z tym, postanowiłem się wziąć za oc i? coś mi nie idzie. Ustawiłem vcore na 1,2 FSB Memory Ratio na 1:1, zmienilem FSB na 430 i komp nie wstał, zworki na płycie nie przestawiłem więc czy to jest przyczyną?

 

Sorki ale jestem laikiem w sprawach OC.

 

EDIT: Napięcie pamięci - 2,0 timingi podstawowe 4-5-5-12 Czyżby pamięci nie puszczały?

Edytowane przez Bazyl-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw timingi 5 5 5 15 i daj 2.2V na ram, jak nie odpali to zwiększaj Vcore. Jaki masz bios?

 

edit:

Zworki możesz zostawić na auto, ja po 6400 zostawiłem na 333, zapomniałem o nich.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość usunięcia dual bootów na tej płycie przy FSB powyżej 370 ? Troche mnie to dręczy :/

Chyba tylko u ciebie cos takiego sie robi

 

U Mnie Bios 1,3 nie ma czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejszylem FSB do 400 napięcie na proca 1,2 na pamięci 2,1 - timingi 5-5-5-15 i znów nie wstał... był ciągły sygnał ze speakera.

Sprawdzałeś jak się świecą diody, jakie kolory i w jakiej kolejności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...