Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a z biosu ile dokladnie bylo (i jakie timingi) ?

 

ps. co do pisania do msi - moze dolozyli by jeszcze jakes dodatkowe dzielniki pamieci - np cos z "dolnego" przedzialu - 1:1 - 1:1.25 :P hehe - to by bylo cos

Z Biosu to pewnie startowałem z 600mhz 5-5-5-15-5-35-6-12-12-4-8-4-5-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd w biosie wzięliście tyle ustawień alpha? U mnie jest chyba tylko 5.

 

Pytanie do posiadaczy Raid0. Czy wydajność w windzie i codziennych pracach również wzrosła czy tylko teoretycznie w HDTach? Niestety na nf4 raid0 w codziennym użytku nic nie dawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi ktore pamiatki brac do tej plytki...

 

od najtanszych do najdrozszych:

2048MB A-DATA PC2-800 Vitesta Extreme CL4 KIT

2048MB OCZ PC2-6400 CL4 KIT XTC Gold Rev2

2048MB Patriot PC2-6400 CL4 KIT Blue HS

2048MB G.SKILL PC2-800 CL4 KIT F2-6400CL4D-2GBPK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki jest to sprawa chipsetu, MSI umożliwia ustawienie WSZYSTKICH dzielników jakie umożliwia P35. Natomiast IMO BIOSowi brakuje:

- obniżania VCore (jak dla mnie powinno się dać obniżać do conajwyżej 1.1V)

- napięć VDimm co 0.05v (2.25, 2.35, 2.45, 2.55v)

- możliwości ustawienia strapa z BIOSu

- dual boot akurat mnie wcale nie przeszkadza

 

Czy ktoś kto bardzo dobrze zna angielski mógłby wysłać mail do MSI Europe z prośbą o funkcje do nowych BIOSów. Moglibyśmy sporządzić listę wszystkich zachcianek forumowiczów i wystarczy żeby ktoś to przetłumaczył na angielski

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki jest to sprawa chipsetu, MSI umożliwia ustawienie WSZYSTKICH dzielników jakie umożliwia P35. Natomiast IMO BIOSowi brakuje:

- obniżania VCore (jak dla mnie powinno się dać obniżać do conajwyżej 1.1V)

Co do tych wszystkich dzielników... DFI ma więcej ;)

 

Co do vcore, na P35 nie da rady ustawić def poniżej VID (na żadnej mobo na P35) - przypadłość chipsetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mozliwosc stratowania komputera dowolnym przyciskiem klawiatury!

- konkretna regulacja wentylami tak jak to mialo miejsce u DFI LamaParty

- wspomniane wyzej napiecia, zarowno dla proca od 0,800V jak i dla ramow z krokiem co 0,05V

- mruganie diodek diagnostycznych w rytm muzyki - JOKE :D

- dzielniki dla ramow sa oki, nie moze byc za łatwo w OC (;

- alfy z poziomu biosu, tu nalezy ich dodac zdecydowanie tyle co memsecie

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

mam pytanie odnosnie OC (co, gdzie i dlaczego?)

 

Wczoraj probowalem troche pobawic sie w OC, sprzet jak z podpisu i tak

 

ustawilem 8x400 Mhz vcore ustawilem 1.4 V (bios 1.4)

pamieci puscilem na 1000 Mhz (5-5-5-15-38-10-10-10-10 na 2.2V)

 

komp sie uruchomil i odplilem orthosa po 5 min blad i restart

 

Z kolei jak dalem 8x390 vcore 1.3850 V

pamieci 975 Mhz (5-5-5-15-38-10-10-10-10 na 2.1V)

 

zapuscilem Orthosa i wszystko ok.

 

Czy ktos ma jakies pomysly co gdzie dorzucic (napiecie czy cus?) i co moze mnie ograniczac czy to pamieci nie wytrzymuja czy procek shitowy. Czy cos gdzies zle ustawilem moze

 

Nie pamietam jak tam w kolejnosci ida te napiecia na samych dole (w pracy jestem i nie moge tego sprawdzic) ale z tego co wiem

to jedno z tych nizszych napiec ustawilem na 1.2V a drugie na 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-119174-1196243006_thumb.jpgProblem ze zworkami

 

Procesor E4500 testowany w orthosie stabilnie pracuje jako 11x333 Mhz.

Przy ustawionej zworce na 266Mhz

 

Po obniżeniu dzielnika np. do 6x, lub pozostawieniu bez zmian i zmianie zworki w pozycje 333Mhz komputer nie wstaje,

nawet jeśli napięcie na CPU zwiększe aż do 1,5 V

 

Przy zworce ustawionej na 266 robi 11x333 przy 1,20V

 

Pamięci oparte na Micron D9 puszczone na auto

 

Co może być przyczyną nie możności przestawienia tej zworki??

Może pozwiększać napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gieldy jest test tej naszej plyty. Nie wiem wreszcie jak to interpretowac. OZstawic na 266 czy 333. Gdy nie przekraczamy 450fsb zworke powinnismy ustawic na 266, tak wychodzi z testu egieldy. Jak to jest tymi zworkami wreszcie?

 

 

Moja plyta wrocila z gwarancji wreszcie wiec zaczynam zabawe. Dostalem nowa. Na szczescie ta sie uruchamia. Bylo uwlaone gniazdo zasilania plyty 12V lub cos takiego. Czyli chyba nie pierwszy przypadek przy tych plytach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vcore, na P35 nie da rady ustawić def poniżej VID (na żadnej mobo na P35) - przypadłość chipsetu ?

Mhm... Wytłumacz mi co ma wspólnego NB do napięcia VCore... Bo za to odpowiedzialne są układy zasilające procesor

Asus P5K series ma obniżanie do 1.1V czy tam 1.2V

 

@disaster

Ustaw dzielnik 1:1, timingi 5-5-5-15, VDimm 2.0V i wtedy wykluczysz memki

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum MSI-Polska nikt nie odpowiedział, zatem kierujemy maila do MSI ale w strone angielską ;] Zwrócę sie do sysaka który dość dobrze włada angielskim i mógłby nam to przetłumaczyć :) Planuje grzecznie zwrócić sie do MSI i poprosić o następujące rzeczy:

- brak spadku wydajności powyżej FSB 513mhz

- start z klawiatury

- możliwość ustawienia napięcia poniżej def. procka

- lepsza regulacja wentyli

 

Nie chce wymagać za dużo, poproszę o raczej podstawowe i najważniejsze rzeczy :wink: Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum MSI-Polska nikt nie odpowiedział, zatem kierujemy maila do MSI ale w strone angielską ;] Zwrócę sie do sysaka który dość dobrze włada angielskim i mógłby nam to przetłumaczyć :) Planuje grzecznie zwrócić sie do MSI i poprosić o następujące rzeczy:

- brak spadku wydajności powyżej FSB 513mhz

- start z klawiatury

- możliwość ustawienia napięcia poniżej def. procka

- lepsza regulacja wentyli

 

Nie chce wymagać za dużo, poproszę o raczej podstawowe i najważniejsze rzeczy :wink: Co wy na to??

Nie wiem czy przejdzie sprawa tego napięcia - to chyba wynika ze specyfiki platformy P35 (nie chodzi o to, że nie ma fizycznie takiej możliwości, ale o to, że INTEL powiedział, że tak ma być i producenci płyt muszą się trzymać specyfikacji).

 

Być może bardziej poważnie potraktują sprawę, jak każdy z osobna również do nich napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale np. na Asusie P5K ponoć sie da....zatem musimy sie zebrać w kilka osób i napisać pare takich maili :wink:

Można też dodać sprawę tego double boota - Na Foxim nie ma takich problemów, na Abicie, z tego co piszą w wątku o nim, pojawił się BIOS rozwiązujący sprawę (a łumaczenie w stylu Pana Michała z polskiego forum MSI, że tak powinno być, tak jest lepiej i to nie żadna wada, nie wiem jak Was, ale mnie jakoś nie przekonuje).

 

Ja proponuje żeby ktoś sklecił na forum coś in inglisz, a każdy z nas sobie to przekopiuje, lekko ewentualnie zmodyfikuje i sruu do MSI. Oprócz tego w imieniu użytkowników tej mobo z PurePC też można wysłać list o takiej treści.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w takim razie ja ułożę treść maila w imieniu wszystkich użytkowników, potem@english, wyśle to do MSI, następnie kilku chętnych (licze tu na meeron-a, sector-a, devil-a, przem-a, chase i innych :)) wyśle maila do MSI o podobnej treści ;] Co wy na to?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear MSI support team/technical department,

 

We, MSI P35 neo2 FR/FIR motherboard users, after spending uncountable amount of hours overclocking, tweaking and mainly everyday using your product, have request to you to fix some troublecausing problems that we attempted and provide some new features in a new BIOS release:

1) fix performace loss when fsb is set above ~513Mhz

2) fix RAM timings changes after overclocking (neo2 sets them very high!)

3) provide more range of CPU and Memory Voltages (CPU should have possiblity to be set lower that default vcore and memory voltages should be every 0,05v)

4) provide more timings for RAM memory in "Advance DRAM Configuration" menu (it would be great to see as much timings as MemSet application has)

5) implement function to disable onboard LEDs (it looks like Christmas tree in the evening)

6) implement function to start up the system by pressing some buttons configuration on keyboard (its really useful and most users like it much!)

7) fix fans control system

8) implement more FSB/Memory ratios

 

We hope that you will take into consideration our request and soon release perfect BIOS for our motherboards!

 

Thank you in advance

 

Users of MSI P35 Neo2 FR/FIR motherboard from Polish forum of computers - forum.purepc.pl

Signed by (nicknames):

Tolokan_PL

feel free to criticize!

 

co sądzicie? fragment o dzielnikach i vcore ->to już do specjalistów. Ja bym chciał, a czy się da na P35 to już nie wiem.

 

EDIT1: człowiek tu sapie ze słownikiem, a inni już piszą. Porównajmy wersje i ślemy. Uwielbiam taki entuzjazm, podobny do tego jaki był gdy tworzyło się UToP

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feel free to criticize!

 

co sądzicie? fragment o dzielnikach i vcore ->to już do specjalistów. Ja bym chciał, a czy się da na P35 to już nie wiem.

 

EDIT1: człowiek tu sapie ze słownikiem, a inni już piszą. Porównajmy wersje i ślemy. Uwielbiam taki entuzjazm, podobny do tego jaki był gdy tworzyło się UToP

Slij, bardzo ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to to właśnie :D trzeba jeszcze coś ułożyć co każdy by wysłał ;] @Tolokan jakby nie poskutkował (tj. nie dali ci jakiejś odpowiedzi czy coś) to wyślij pare razy :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby tez dodac kontrole obrotow wiatraczka na cpu w zaleznosci od temp przy wentylu 3pin bez PWM. Warto dodac do tego maila wszystkie dobre pomysly i moze cos z tego bedzie bo narazie pojawiaja sie nowe wersje biosow wiec ciezko pracuja ;)

 

Ile osob zauwazylo piszczenie plyty przy ustawieniu ponizej 100% dla wentylka 3pin pod sysfan? Narazie wiem o mnie i o jeszcze jednej osobie... Denerwuje mnie to bo chce sobie wyciszyc kompa :mur:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...