Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

BTW jaki najnowszy bios jest bo slyszalem ze 1.84 ale w FAQ go nie widze, i kto ma linka do tego opisu jak zmienic paste na msi neo2-fr? taka nazwa jakos byla bo chcialem cos tam sprawdzic.

opis jest w FAQ? przynajmniej tam byl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meeron a miałeś wtedy procka jakoś mocno podkręconego? Możliwe że to od OC? Kurde, bym wiedział to nawet bym tego quada nie ruszał :P a 2s mniej w SPi bym jakoś zniósł :)

juz nie pamietam dokladnie ale chyba padła z 1,700V dla cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy tej płytki ;)

 

Da się jeszcze jakoś wyśrubować ten wynik w SuperPI ;) ??

 

Następnie...

Procek robi 450FSB na tej płycie z napięciem Vcore 1,475V, i myśle, że potrafi więcej, ale jak dam nawet 1,5V na 450FSB to juz proc nie bootuje i nie wiem co robić, moze to być wina biosa ?? obecnie mam 1,83 beta.

 

I następnie...

Patrząc po wynikach na hwbot, jakiś gość przy FSB420 czyli 3716MHZ, mial 16,4s w SuperPI 1M, a ja mając 400Mhz więcej na procu mam od niego gorszy wynik :( Ustawiałem te same timingi i alphatimingi... i Lipa ciągle gorszy o tą sekunde lub póltorej, przy tych samych ustawieniach co on...

 

Macie jakieś pomysły ??

Tak sobie pomyślałem, czy przestawiłeś zworki na 333? jeśli nie, to pewnie z tego powodu kiepska wydajność

 

edit

U mnie na FSB powyżej 513 spada drastycznie o jakieś 30% wydajność pamięci na zworkach 333

Edytowane przez Roberto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, czy przestawiłeś zworki na 333? jeśli nie, to pewnie z tego powodu kiepska wydajność

 

edit

U mnie na FSB powyżej 513 spada drastycznie o jakieś 30% wydajność pamięci na zworkach 333

Tak jak u każdego... Wtedy się strap przełącza :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to ta plyta sie wogule ze zworka na 333 niechce odpalic wszystkie diody czerwone i prubuje cos botowac ale niemoze wstac :/

wstanie. najpierw sie pare razy zresetuje, pozniej powie ci ze nie poszlo OC, wejdz do biosu i podbij zasilanie na procku i bedzie smigac. Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 2 wymiany MSI i obie wymiany przebegly BARDZO szybko.

dostales 2 razy nowa tak ?

problem zaczyna wtedy, kiedy "serwis" MSI usiłuje płyte naprawić, co w moim przypadku okazlo sie tylko proba naprawy

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstanie. najpierw sie pare razy zresetuje, pozniej powie ci ze nie poszlo OC, wejdz do biosu i podbij zasilanie na procku i bedzie smigac.

Albo i nie jak ma wybitnie padacznego proca [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z temp pamieci i mostkow.

Radiatory na mobo sa gorace tak samo radiatory na OCZ.

Noctua letnia.

Diodia na 8800gts 68*C

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstanie. najpierw sie pare razy zresetuje, pozniej powie ci ze nie poszlo OC, wejdz do biosu i podbij zasilanie na procku i bedzie smigac.

Oj obawiam sie że nie wstanie - tak jest w moim przypadku(ja szybciej na rzęsach stanę) ale wiadomo że płytka nie lubi sie z moim E4500 - więc niestety jadę na 266Mhz. I tak coraz częściej myślę o wymianie tylko w zaprzyjaźnionym sklepie nie mają DFI a nic innego nie przychodzi mi do głowy - może jakiś Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z temp pamieci i mostkow.

Radiatory na mobo sa gorace tak samo radiatory na OCZ.

Noctua letnia.

Diodia na 8800gts 68*C

MSI nie ma czujek na PWM / NB / SB także nikt ci nie pomoże.

 

Organoleptycznie mogę jedynie powiedzieć, że są gorące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik,otóz proc e2140 mam podkręcony do 3,00ghz-fsb 375x8,napiecie 1,35V.,ramy 900mhz cl4.zamierzałem podkręcic jeszcze do 3,2ghz,jednak komp na tych ustaieniach nie wstawał.Mówie sobie hmm..no ok..zwiekszyłem napiecie na nb-1,35V,lecz teraz komp również nie wstawał.Pomyślalem,ze pewnie ma wall-a,zwiekszyłem jeszcze napiecie do 1.47V ,ale bez skutku.

Juz chciałem sobie darować,jedank chciałem sie jeszcze upewnić czy na pewno wina procka,dałem dzielnik x7 i fsb 400(2,8ghz),nb 1,35V i dziwne ale komp nie wstał :blink:.Wie ktos dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze letnie/ciepłe, może słabsze odprowadzanie ciepła było przyczyną padnięcia płyty. Włożyłem quada i ciach.

Myślę też że dostałem po serwisową sztukę od MSI. Jak wyjąłem ją z pudełka to widziałem sporo odcisków na radiatorach i metalowych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja też była chyba po serwisie bo miała odciski palców na radiatorkach i na płycie też, pozatym miałem dwa kable floopy dry.gif tyle że jeden niefirmowy

Nooo to dziwne jakieś ja miałem w komplecie tylko jeden kabelek z flopa - zafoliowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstanie. najpierw sie pare razy zresetuje, pozniej powie ci ze nie poszlo OC, wejdz do biosu i podbij zasilanie na procku i bedzie smigac.

niewstanie podnosilem napiecia itd procek wstawal z fsb 333 ustawionym z poziomu biosu i ze zworka na 266 (choc niebyl stabilny ale wstawal).... po przestawieniu zworki na 333 lipa nic niechce ruszyc

 

pozatym strasznie wkuzajace jest to zeby zmienic ta zworke trzeba wyjac grafe ;/

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewstanie podnosilem napiecia itd procek wstawal z fsb 333 ustawionym z poziomu biosu i ze zworka na 266 (choc niebyl stabilny ale wstawal).... po przestawieniu zworki na 333 lipa nic niechce ruszyc

Ja mam dokładnie tak samo tylko że w moim przypadku słyszałem o kiepskiej współpracy z serią E4500, ale w twoim przypadku to dziwne jest - jaki masz rev płyty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac niesprawdzalem w tej chwili niemoge sprawdzic ale jak wroce jutro do akademika to zagladne ... a czy to ma wogule jakies znaczenie jaka jest rewizja ?

biosa zmienilem na 1.6 jak ja kupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac niesprawdzalem w tej chwili niemoge sprawdzic ale jak wroce jutro do akademika to zagladne ... a czy to ma wogule jakies znaczenie jaka jest rewizja ?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale obawiam sie że w wersji v1.2(bo taką posiadam) oprócz tego że dodali przejściówkę pod zasilanie, to również zablokowali możliwość zworkowej zmiany szyny na 333Mhz - mam nadzieję że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...