Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałeś coś pomylic na global msi jest:

 

 

CPU

• Supports Intel® Core 2 Quad/Core 2 Duo based processors in LGA775 package.

• Supports Intel® Yorkfield, Wolfdale.

• Supports FSB 1333/1066/800 MHz.

 

Chipset

 

• Intel® P35 Chipset

- Supports FSB 800/1066/1333MHz.

- Supports dual channel, DDR2 667/800/1066 (OC).

Edit.

Sorki znalazłem:

 

Yorkfield QX9770 (3.2GHz, rev.C0) sample FSB:1600

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grzeją sie bardzo i masz dobry przewiew w budzie to powinny to spokojnie znieść ;] A może daj np. 38-7-7-7-7 czy coś...kosztem mniejszego napięcia? ;] też będzie wydajnie a zawsze to mniejsze V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Intelu czy na AMD na Socket A ? Bo to są 2 różne procesory...

Odnosnie odpalania procka bez radiatora to chcialbym zauwazyc, ze Intel o wiele szybciej zaczol stosowac metode temperaturowa, a nie jak AMD czasowa, do kontroli przegrzania procesora.

 

Najnowsze intele tak jak i poprzednie sa zabezpieczone w 99 procentach przed przegrzaniem i mozna spokojnie sciagnac radiator, z reszta na Tom's Hardware jest filmik jak wyglada to na poszczególnych procka zarówno z AMD jak i Intela, dla niektorych to jednorazowa proba odwagi .

 

Dobrze wiedziec ze Intel zabezpiecza w 100% swoje procesory przed przegrzaniem, ja wlaczylem kiedys AMD na socket A i odrazu poszedł dym z procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grzeją sie bardzo i masz dobry przewiew w budzie to powinny to spokojnie znieść ;] A może daj np. 38-7-7-7-7 czy coś...kosztem mniejszego napięcia? ;] też będzie wydajnie a zawsze to mniejsze V.

przewiew jest :) nie tykalem ich palcem wiec nie wiem, ale zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie dzisiaj alpha timingami. ustawilem sobie 38-4-4-4-4 tyle, ze bylo malo stabilnie. podnioslem napiecie z 2.1 na 2.2, gdzie zalecane mam 2.1 no i tu pytanie: nie padna mi kostki?

Jeżeli buda jest wentylowana albo ma zdjeta cały czas jedna ściankę (jak u mnie) to te pamięci wytrzymuja 2,4V. Ja swoje GeIL 2x1024MB Dual DDR2 Ultra 800@~950MHz, 2,4V testowałem Orthosem ok. 2h. Radiatory były gorace (sprawdzając przez dotyk mogły mieć ok. 60C) ale wszystko chodziło ok. A normalnie chodziły na 2,3V. Te pamięci spokojnie moga pracować na 2,3V.

 

Jeżeli po przyłożeniu do radiatorów zewnętrznej części dłoni lub palców możesz je na nich utrzymać to temp. jest OK w przeciwnym wypadku za bardzo się grzeją i musisz odpuścić V.

Edytowane przez mpioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna ktoś dobrze angielski bo widzę że posiadacze Foxconna w końcu coś uzyskali przez ciągłe pisma tzn mają nowego biosa który podobno naprawia poprzednie problemy tej płytki, może z naszą MSI też dałoby się coś uzyskać i w końcu znikł by problem z duble bootem i obsługą S3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko a raczej problemik i postanowilem napisac w tym dziale gdzy jak mi sie wydaje chodzi o plyte MSI neo2 fir(rev 1.1).Zlozylem ostatnio kompa na w/w plycie i do tego q6600+scythe ninja rev.b pamieci 2x1gb ocz platinum rev.2 ati 2900xt.Wszystko zamkniete w obudowie chieftec zasilane przez enermaxa galaxy 850w. Problem polega na tym iz po wlaczeniu komputera pierwszy raz wszedlem do biosu wszysko ustawilem defaultowo, po czym uruchomilem winde i wszystko cacy smiga bez problemu.Problem pojawil sie po wylaczeniu komputera.Nie wstal. Tzn. wyglada to tak iz naciskajac przycisk power na "ulamek" sekundy dostaje napiecie i dalej cisza znowu klikam power i dostaje napiecie wszystko zaczyna "zyc" i odrazu cisza wylacza sie i tak wkolko.Nie qwiem co moze byc przyczyna.Dodam tylko ze po wyjeciu zasilania i bateri z plyty na kilka minut znow wstaje z defaultowymi ustawieniami i dziala do momentu wylaczenia kompa.Dodam ze dziala 100% stabilnie gdyz obciazalem go roznymi banchmarkami i nic.Jest tylko ten wlasnie problem.Nawet przy probie zapisania jakis innych ustawien w biosie wylacza sie odrazy przy ich zatwierdzeniu. Mam nadzieje ze ktos zrozumie co napisalem:D Czy ktos mial taki problem lub wie od czego sie to bierze? Czy wine ponosi wersja biosu ktora posiadam czy cos jest uszkodzone.Co sugerujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko a raczej problemik i postanowilem napisac w tym dziale gdzy jak mi sie wydaje chodzi o plyte MSI neo2 fir(rev 1.1).Zlozylem ostatnio kompa na w/w plycie i do tego q6600+scythe ninja rev.b pamieci 2x1gb ocz platinum rev.2 ati 2900xt.Wszystko zamkniete w obudowie chieftec zasilane przez enermaxa galaxy 850w. Problem polega na tym iz po wlaczeniu komputera pierwszy raz wszedlem do biosu wszysko ustawilem defaultowo, po czym uruchomilem winde i wszystko cacy smiga bez problemu.Problem pojawil sie po wylaczeniu komputera.Nie wstal. Tzn. wyglada to tak iz naciskajac przycisk power na "ulamek" sekundy dostaje napiecie i dalej cisza znowu klikam power i dostaje napiecie wszystko zaczyna "zyc" i odrazu cisza wylacza sie i tak wkolko.Nie qwiem co moze byc przyczyna.Dodam tylko ze po wyjeciu zasilania i bateri z plyty na kilka minut znow wstaje z defaultowymi ustawieniami i dziala do momentu wylaczenia kompa.Dodam ze dziala 100% stabilnie gdyz obciazalem go roznymi banchmarkami i nic.Jest tylko ten wlasnie problem.Nawet przy probie zapisania jakis innych ustawien w biosie wylacza sie odrazy przy ich zatwierdzeniu. Mam nadzieje ze ktos zrozumie co napisalem:D Czy ktos mial taki problem lub wie od czego sie to bierze? Czy wine ponosi wersja biosu ktora posiadam czy cos jest uszkodzone.Co sugerujecie?

Jeżeli sie wyłącza z sieci (z gniazdka) to po ponownym podłączeniu do pradu, też mam taki krótki błysk diody power i dopiero potem moge właczyc kompa, też na chwile wstaje i potem juz leci (tzw. double boot, ten pierwszy krótki boot to płyta ładuje swoje ustawienia i za drugim bootem juz leci - taka specyfika działania p35). To jest normalne przy odłączaniu kompa z pradu lub zmianie niektórych ustawień w biosie.

 

U ciebie wygląda na to, że masz ciągły "multi boot" płyta nie może się załadować i albo coś zrąbane z biosem, ale jak masz default to może coś ze sprzętem, może płyta (może bios nie trzyma ustawień) lub może coś innego, pamięci, grafika , procesor itd. Najlepsza metoda to podmianki elementów sprzetu np. z kumplem i sprawdzenie każdego elementu u niego i na odwrót.

 

Na pewno tak nie powinno sie dziać, nigdy z czymś takim na swojej płycie nie miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko a raczej problemik i postanowilem napisac w tym dziale gdzy jak mi sie wydaje chodzi o plyte MSI neo2 fir(rev 1.1).Zlozylem ostatnio kompa na w/w plycie i do tego q6600+scythe ninja rev.b pamieci 2x1gb ocz platinum rev.2 ati 2900xt.Wszystko zamkniete w obudowie chieftec zasilane przez enermaxa galaxy 850w. Problem polega na tym iz po wlaczeniu komputera pierwszy raz wszedlem do biosu wszysko ustawilem defaultowo, po czym uruchomilem winde i wszystko cacy smiga bez problemu.Problem pojawil sie po wylaczeniu komputera.Nie wstal. Tzn. wyglada to tak iz naciskajac przycisk power na "ulamek" sekundy dostaje napiecie i dalej cisza znowu klikam power i dostaje napiecie wszystko zaczyna "zyc" i odrazu cisza wylacza sie i tak wkolko.Nie qwiem co moze byc przyczyna.Dodam tylko ze po wyjeciu zasilania i bateri z plyty na kilka minut znow wstaje z defaultowymi ustawieniami i dziala do momentu wylaczenia kompa.Dodam ze dziala 100% stabilnie gdyz obciazalem go roznymi banchmarkami i nic.Jest tylko ten wlasnie problem.Nawet przy probie zapisania jakis innych ustawien w biosie wylacza sie odrazy przy ich zatwierdzeniu. Mam nadzieje ze ktos zrozumie co napisalem:D Czy ktos mial taki problem lub wie od czego sie to bierze? Czy wine ponosi wersja biosu ktora posiadam czy cos jest uszkodzone.Co sugerujecie?

sprawdzaj po kolei elementy wyciagajac je i odpalajac pojedynczo, jesli to zaden z nich, to albo bios, albo zasilka.

 

 

BTW. Po zmianie Alpha timingow, moj komp dostal niezlego kopa... ze standardowych 38-12-12-12-12 ustawilem na 38-4-4-4-4 i teraz komp uruchamia sie 2x krocej, nie wspominajac juz o programach, ktore praktycznie odpalaja sie od razu po kliknieciu... nie wiedzialem ze moje ramki moga takie cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie zasilacz, Gdyz sprawdzalem juz na innym Nowym Modecomie f3 400w. Zreszta ten ktory posiadam to Enermax Galaxy 850W i jest nowy na dodatek wiec jego i inne podzespoly tez wykluczam gdyz tak jak radziliscie byly sprawdzone na innej platformie i wszystko dzialalo.Pozostaje plyta i prawdopodobnie bios z ktorym sa takie problemy jak przypuszczam.najpierw sprobuje zupgradeowac bios i zobacze czy to cos pomoze, jesli nie to out na reklamacji gdyz nic innego nie moge chyba zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko a raczej problemik i postanowilem napisac w tym dziale gdzy jak mi sie wydaje chodzi o plyte MSI neo2 fir(rev 1.1).Zlozylem ostatnio kompa na w/w plycie i do tego q6600+scythe ninja rev.b pamieci 2x1gb ocz platinum rev.2 ati 2900xt.Wszystko zamkniete w obudowie chieftec zasilane przez enermaxa galaxy 850w. Problem polega na tym iz po wlaczeniu komputera pierwszy raz wszedlem do biosu wszysko ustawilem defaultowo, po czym uruchomilem winde i wszystko cacy smiga bez problemu.Problem pojawil sie po wylaczeniu komputera.Nie wstal. Tzn. wyglada to tak iz naciskajac przycisk power na "ulamek" sekundy dostaje napiecie i dalej cisza znowu klikam power i dostaje napiecie wszystko zaczyna "zyc" i odrazu cisza wylacza sie i tak wkolko.Nie qwiem co moze byc przyczyna.Dodam tylko ze po wyjeciu zasilania i bateri z plyty na kilka minut znow wstaje z defaultowymi ustawieniami i dziala do momentu wylaczenia kompa.Dodam ze dziala 100% stabilnie gdyz obciazalem go roznymi banchmarkami i nic.Jest tylko ten wlasnie problem.Nawet przy probie zapisania jakis innych ustawien w biosie wylacza sie odrazy przy ich zatwierdzeniu. Mam nadzieje ze ktos zrozumie co napisalem:D Czy ktos mial taki problem lub wie od czego sie to bierze? Czy wine ponosi wersja biosu ktora posiadam czy cos jest uszkodzone.Co sugerujecie?

A może masz nieprzestawioną zworkę na 266?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko a raczej problemik i postanowilem napisac w tym dziale gdzy jak mi sie wydaje chodzi o plyte MSI neo2 fir(rev 1.1).Zlozylem ostatnio kompa na w/w plycie i do tego q6600+scythe ninja rev.b pamieci 2x1gb ocz platinum rev.2 ati 2900xt.Wszystko zamkniete w obudowie chieftec zasilane przez enermaxa galaxy 850w. Problem polega na tym iz po wlaczeniu komputera pierwszy raz wszedlem do biosu wszysko ustawilem defaultowo, po czym uruchomilem winde i wszystko cacy smiga bez problemu.Problem pojawil sie po wylaczeniu komputera.Nie wstal. Tzn. wyglada to tak iz naciskajac przycisk power na "ulamek" sekundy dostaje napiecie i dalej cisza znowu klikam power i dostaje napiecie wszystko zaczyna "zyc" i odrazu cisza wylacza sie i tak wkolko.Nie qwiem co moze byc przyczyna.Dodam tylko ze po wyjeciu zasilania i bateri z plyty na kilka minut znow wstaje z defaultowymi ustawieniami i dziala do momentu wylaczenia kompa.Dodam ze dziala 100% stabilnie gdyz obciazalem go roznymi banchmarkami i nic.Jest tylko ten wlasnie problem.Nawet przy probie zapisania jakis innych ustawien w biosie wylacza sie odrazy przy ich zatwierdzeniu. Mam nadzieje ze ktos zrozumie co napisalem:D Czy ktos mial taki problem lub wie od czego sie to bierze? Czy wine ponosi wersja biosu ktora posiadam czy cos jest uszkodzone.Co sugerujecie?

Miałem kiedyś podobny problem, gdy złożyłem kompa. Płyta była Gigabyta a zasilacz nie pamiętam, ale jakiś z górnej półki. Wszystko było OK, dopóki nie wyłączałem kompa. Po wyłączeniu trzeba było czekać z godzinę, zanim ponownie się włączył. Wstawiłem jakiś zasilacz Noname i było OK. Więc wymieniłem zasilacz na Tagana, na którym komp śmiga, bez problemów do dzisiaj. A tamten zasilacz był zupełnie sprawny, co mi udowodnili na innym kompie, w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeee ja juz chyba głupieje - teraz zczaiłem po miesiącu od poskładania nowego kompa że mam mój monitor ustawiony na 60Hz - przestawiłem na 75Hz tak jak miałem kiedyś i kupa obraz jest rozmazany tzn stracił ostrość co jest myślałem że w głowie mi sie miesza ale zatrudniłem moją żonę do testów organoleptycznych i stwierdziła to samo !!!! Kartę grafiki mam tą samą zmieniłem płyte i sterowniki do grafy mam nadzieję ze to wina tych drugich - miał ktoś coś podobnego ???? A jak przestawię na 60 Hz znów ostrość jest normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeee ja juz chyba głupieje - teraz zczaiłem po miesiącu od poskładania nowego kompa że mam mój monitor ustawiony na 60Hz - przestawiłem na 75Hz tak jak miałem kiedyś i kupa obraz jest rozmazany tzn stracił ostrość co jest myślałem że w głowie mi sie miesza ale zatrudniłem moją żonę do testów organoleptycznych i stwierdziła to samo !!!! Kartę grafiki mam tą samą zmieniłem płyte i sterowniki do grafy mam nadzieję ze to wina tych drugich - miał ktoś coś podobnego ???? A jak przestawię na 60 Hz znów ostrość jest normalna.

a monit moze pracowac w 75? moj np nie :D bardzo mozliwe ze stery, albo moze cos z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu piszesz o tym w topicu o mobo? to chyba nie przez mobo obraz jest twoim zdaniem "rozmazany", raczej coś z grafą(sterownikami) albo monitorem

heee właśnie nie wiem - ale wszyscy są podejrzani hehe zrobie reinstal systemu i wgram stare stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nastepujacy problem: Podczas wlaczania komputera gdy juz ma sie ladowac system to obraz staje sie jakby za mgielka i niebieski pasek nie leci i nic sie nie robi ale po restarcie albo wylaczeniu go z pradu i podlaczeniu spowrotem juz sie ladnie laduje. Dlaczago takie cos sie dzieje?To zdarza sie tylko gdy komputer jest przez pare h nie uzywany.

 

Prosze o jakas rade hellp:)

 

POZDRO

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...