Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko się nie przestrasz jak ci się te g.skille nie będą kręciły ;]]]

 

MSI i jej zdolność do prowadzenia memek :lol:

No to ja to wime ze moze byc lipa :D

Oby stabiblnie chodzily na 1066 ;pp

Inaczej przeprosze dfi :P albo jakas inna plyte :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie przemyslenia z mojej strony co do plytki.

 

Plyte kupilem 3 dni temu, bios 1.4, procek DC2180, ramy jakies Hyundaie na Hynixach PC2-5300(667)

 

Po zmianie plyty z Asrock 4coredual-sata-2 system nie wstal:( Potrzebny reinstal.)

Reinstal probny wykonany na dysku PATA 17GB Seagate

Po reinstalu jest dzwiek, usb dzialaja, mic nie dziala, wyciszenie reszty uzadzen nie pomaga.

 

Szybkie OC. Procek wstaje na 333x9 bez podnoszenia napiecia na zworce 200, pamieci na 667(by SPD)W przyszlosci wymiana na OCZ Reaper.

Chlodzenie box, 45*C w idle

 

Brak testow obciazeniowych.

Koniec testowania plytki :)

 

Proc spowrotem powedrowal na asrocka a MSI do pudla czekajac na lepsze czasy(az odbiore 8800gs od brata i checi instalowania systemu i wgrywania reszty smieci)

 

Pozytywne dla mnie jest to, ze plyta bez problemu kreci proc na 3GHz bez zmiany napiecia. Obecny tu asrock daje max 266 na fsb i ani Hz wiecej bez wzgledu jakie V dam na procka.

 

Tyle z mojej strony, dziekuje za uwage.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest napisane że wskazane jest zmienienie pasty od radiatorami?

Moje pytanie: na ile jest wskazane? :wink:

Czy np przy fsb ~333mhz będzie to konieczne?

wskazane, ale nie przymusowe. jesli masz dobra wentylacje budy, to nie musisz. bardziej w granicach 370+ jest to juz jak najbardziej wskazane, wtedy tempy sie bardziej stabilizuja jak masz cos lepszego zamiast tej gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tej pasty nie zmialem a i na wyzszych FSB sie bujało swego czasu ;)

 

najlepiej sprawdzic czy radiator jest ciepły, jesli jest oznacza to brak koniecznosci zagladania pod niego

proste ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest napisane że wskazane jest zmienienie pasty od radiatorami?

Moje pytanie: na ile jest wskazane? :wink:

Czy np przy fsb ~333mhz będzie to konieczne?

Przy 333 nie ma to kompletnie sensu.

U mnie przy 500 było wszystko elegancko, choć w budzie nigdy tego mobasa nie miałem ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach od dźwiękówki zaznacz "wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego"

Totalna bzdura z tym przednim panelem... Po co robić możliwość podłączenia jak to później nie działa jak trzeba ??

Zaznaczyłem tak jak napisałeś i front panel działa... ale działają też przy okazji głośniki podłączone do panelu tylnego... Bez sensu.. po to chcę podłączyć z przodu słuchawki, żeby nie słuchać przez głośniki... niestety tak to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura z tym przednim panelem... Po co robić możliwość podłączenia jak to później nie działa jak trzeba ??

Zaznaczyłem tak jak napisałeś i front panel działa... ale działają też przy okazji głośniki podłączone do panelu tylnego... Bez sensu.. po to chcę podłączyć z przodu słuchawki, żeby nie słuchać przez głośniki... niestety tak to nie działa...

Ja tego nie wymyśliłem było dużo wcześniej o tym w temacie.Używam słuchawek ale podłączanych do pilota od creativa t6060 także nie wiem jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to, że napisałeś bzdurę :) tylko o to, że jeśli tak jest faktycznie (a tak jest bo to sprawdziłem, gdyż nie działał mi panel i myślałem, że coś źle podłączyłem) to jest to bez sensu. Może jakiś bios to naprawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z Padem manta Dragon, otoz nie rozpoznaje mi go w zaden sposob nawet gdy zainstaluje sterowniki po prostu nic nie dzialal <_< Jest jakis inny sposob aby zaczal dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Probowalem przeszukac temat po 'patriot llk' ale duzo mi nie pomoglo. Sprawa wyglada tak, mam 2x2GB Patriotow 800 4-4-4-12 LLK (zalecane 2.2V).

Wsadzam do MSI, na defautlowym zegarze i recznie ustawionych timingach odpala bez problemu nawet na 1.8V, lecz po jakims czasie Gold Memory sypie '1' bledzikiem. Mysle, nie jest zle, przy zalecanym napieciu powinien byc dosyc ladny zegar. Ustawiam 450MHz, kupa, nie wstaje. Jade z napieciem wyzej az do 2.3V, nadal nie wstaje. Luzuje timingki na 'piatki' i ustawiam 450... wstalo. Ustawiam wyzej... nie wstaje. Niezaleznie od ustawionego napiecia. Mysle.. crap sie trafil, trudno. Przez przypadek dalem timingi na 'by SPD' i odziwo wstalo na 450 i 500 bez problemu (GM 30min) ale timingi wysokie (5-7-7-16). Mysle, trudno - pewnie lubia bardzo luzne timingi, mialem juz dac im spokoj, ale z nudow odpaliem MemSeta i sprawdzalem ile sie jeszcze da z timingow wycisnac. Ku mojemu zdziwieniu, spokojnie moge ustawic 5-5-5-15 @500MHz@2V - przy tym SPI liczy bez porblemu 32M.

Wniosek = przy recznie ustawionych timingach, bios ustawia nisko jakas 'niezmienialna' w biosie wartosc ktorej patrioty nie trawia, a SPD ustawia ja prawidlowo.

Spotkal sie ktos z takim problemem i znalazl bios ktory by mial lepsze 'alphy' pod patrioty? nie usmiecha mi sie wgrywac po koleji - dlataego pierw pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu faq nie jest aktualizowane?

 

 

 

A tak wogole to mam pytanko odnosnie USB, sluchajcie kiedy instaluje sterowniki do chipsetu to za co on odpowiada? A za co odpowiada mostek ich9r? Czy do tego mostka sa jakies osobne sterowniki? Czy to te od Sata/Raid? Czy musze je instalowac kiedy windows sam wykrywa dysk? ( moga byc nowsze )..

 

Ciocia ma laptopa z vista.. jakis acer extensa 5220 stary za 1300zl.. kiedy wkladam tam moj pendrive i mam na nim 1000 plikow to usowa je w 30 sekund, nagrywa w 2 minuty.. natomiast w kompuetrze na msi neo2fir usowa 5minut a nagrywa 15 ;/ dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ nie aktualizowane, bo Fredek ma DFI i mu się pewnie nie chce :P

 

Co do USB, to masz IMO coś skopane ze sterownikami / systemem, albo w biosie ustawione USB speed na 1.0. Bo to niemożliwe, żeby były takie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI i jej zdolność do prowadzenia memek :lol:

nie czaje, gdzies kiedys pisaliscie, juz teraz nie pamietam kto, bo nie chce mi sie tego szukac, ze wlasnie MSI dobrze prowadzi memki a teraz jak macie dfi to juz MSI beeee :?

Nie wiem do konca o co chodzi z tym prowadzeniem MEMEK ale z pomoca Masell'a (jeszcze raz dzieki) moje Goodramy z siga chodza na 1200Mhz z tajmami 5-5-4-8 na 2.3V a PL - chyba jest ustawiony na 6 a moze 5 (nie pamietam teraz jest w pracy) i przypuszczam ze to nie jest ich koniec. jakims mega OC'erem nie jestem i sadze ze w dobrych lapach poszlby jeszcze wyzej, zdejmowalem radiatory sa na micronach D9GKX'ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej na MSI nie pójdą ;]

 

U mnie Ballistixy śmigają na MSI 1180Mhz na 5-5-5-15 2.1v (memtest stable), a takich 1250 to nie robią nawet na 2.5v. MAX boot memek to 1275Mhz, niezależnie od timingów etc. To mam na myśli mówiąc, że memki słabo prowadzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha Ok,

 

BTW jakbym bardziej czaił baze z tymi tajmami i podkrecaniem memek, to bym poprobowal je pocisnac i zobaczyc ile pojde ale niestety nie czaje wiec 1200 Mhz mi do grania raczej wystarczy, choc na codzien i tak chodza na default czyli 1066 Mhz na 1.8V . Po co maja sie meczyc :)

 

Z drugiej strony coraz czesciej zastanawiam sie nad sprzedaniem tych super pamiatek i kupieniem sobie jakiegos zestawu normalnego 2x2GB. OC'er ze mnie zaden, liczyc nie licze SPI, komp mi sluzy glownie do grania i przegladania www. A od 5 miesiecy to juz nawet tez nie gram (jak mi sie corka urodzila) bo nie ma czasu, wiec tak na dobra sprawe to i laptok by zdal sprawe, ale zal mnie sciska jakbym mial sie pozbyc stacjonarki bo mimo ze nie mam czasu i tylko na def. ustawieniach przegladam www. to lubie sobie wyciagnac bude z pod stolika, rozkrecic ja popatrzec sobie na czesci "fajne" w srodku i jakies kabelki poprzestawiac :)a troche tam czesci ostatnio na wkladalem :)

 

dobra troche sie rozmazylem.... :) koniec OFF top'a

 

Wracajac do rzeczywistosci, to w zasadzie zadnych problemow z ta plyta nie mialem i ma bardzo przejrzysty BIOS, mimo ze to moj 1-szy Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj ;]

 

W kwestii prowadzenia memek jeszcze jedno. Większość MSI ma problem z 1200Mhz CL4, na memkach które na innych płytach tyle robią, czyli ewidentnie mobo słabo memki prowadzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cholerka nie moge osiagnac na tej plytce nawet FSB400 :( Na poprzednim asusie na tych samych komponentach mialem FSB475. Napiecia mostkow na max procesor troszke podniesione. Co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobry dzielnik pamięci ustawiłeś?? Chodzi o to żeby nie był za wysoki i tym samym memki nie ograniczały cię w OC :wink:

Dzielnik mam 1:1 i przy np FSB450 mam na 900 wiec zaden strach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wziąłeś poprawke na to że...poprzednia płyta mogla ustawiać napięcia CPU inaczej niż MSI?? Jaki masz bios?? I jaką miałeś poprzednią płyte??

Cholera wymienilem bios na 1.91 i mi wyskakuje teraz stale CMOS Checksum Bad - zaraz sie pokroje !!

 

Co nalezy zaznaczyc w LIVE UPDATE aby zmienilo biosa prwidlowo ? BOOT BLOCK ?? MAIN BLOCK ?

 

Hmm zaznaczylem PROGRAM ALL BLOCKS i juz jest lepiej - poprzednio mialem plyte ASUS P5B DELUXE

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc pamiętaj że np. ustawienie CPU voltage na Asus P5B Deluxe NIE RÓWNA SIĘ ustawieniu CPU Voltage na MSI. Mam nadzieje że czytałeś również FAQ w którym uwzględnione jest że płyta od biosu 1.4 zaczyna ustawiać napięcie o około 0,04-0,05v niższe niż to ustawione w biosie, czyli jak ustawisz np 1,35v w biosie...to w stressie w realu to napięcie będzie wynosiło ~1,31v :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...