Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po lekturze nt STRAPa. Nie chce sie wdawac w szczegoly, bo tylko sobie namieszam. Chce tylko wiedziec czy jest jakas roznica, gdy dojade do FSB 350 z poziomu zworki 200 a 266 czy 333. Glownie chodzi mi o roznice w wydajnosci

 

PS. Swoja droga moje przemyslenia nt strapa wygladaly tak ze wydajnosc sumaryczna rosnie wraz z wydajnoscia podsystemu (NB). Czestotliwosc pracy NB obliczamy ze wzoru

 

(Mnoznik def/Mnoznik) ustawiony x rzeczywiste FSB

 

Wtedy mozna doliczyc sie jak dziala aktualnie nasz NB. Im wiecej Mhz na nim tym teoretycznie powinna wzrosnac wydajnosc (jednak ze spadkiem potencjalu OC)

 

Problem w tym ze czestotliwosc pracy NB nie jest nieograniczona, dlatego np wyliczona wartosc Mhz na NB typu 9/6*500= 750 jest malo prawdopodobna. Wczesniej nastapi zmiana mnoznika (NB posiada swoj wlasny) na mniejszy, i naliczanie Mhz na NB zacznie sie od poczatku (jest to swoja droga specyficzny dolek, w ktory kiedy wpadniemy, zauwazamy spadek wydajnosci mimo sporego FSB.

 

Czy ja w ogole dobrze to rozumuje?

 

Jesli tak, to za cholere nie moge znalezc jakichkolwiek wskazowek, jak na MSI zmieniaja sie taktowania NB.

 

PS2. Czy to jakies dzielniki pamieci ustawimy z gamy dostepnych przy roznych ustawieniach zworki, ma znaczenia dla strapa? Tzn, chodzi mi o to czy wybierajac nagle inny dzielnik pamieci z 1:1 na 1:25 nagle wskoczymy na innego strapa i wydajnosc moze byc z kosmosu?

 

PS3. Nie mam jeszcze pamieci na ktorych moglbym testowac SAM. Stad moje pytanie: czy ktos moze obiektywnie powiedziec czy lepiej trzymac sie synchronicznych ustawien FSB:DRAM czy mozna zrobic samowolke i krecic tyle na ile pozwola nam pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie ustabilizować kompa;]

 

e8200@4GHz

ocz reaper 800@1000MHz cl5

 

cpu 1.4

mem 2.2

vtt 1,25

nb 1.5

sb 1.7

 

ortchos miałem tylko ~20 min prio9 i hulało ale czasem komp sie wywala (zwis, pink screen) w COD4. Ram sprawdziłem i przy tych ustawieniach lata 1050 więcej nie sprawdzałem więc to wina procka. vtt podniosłem z 1.2 na 1.25 tak dla zasady, nie wiem czy cokolwiek daje. Na procu już jest duże v i trochę peniam się je podnieść, choć tempy 33/51 idle/stress. Zauważyłem, że największy przekład na oc ma nb ale też nie jestem pewien czy to zdrowo ustawić >1,5. Poradźcie coś pls;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7V na bank zabije :P

 

Najpierw zapuść otrhosa, chociaż na te 90minut.

Jeżeli podniesione Vtt ustabilizuje system będzie wiadomo co było przyczyną, jeżeli nie będziesz szukał dalej...

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... choć chciałem mieć pełne 4GHz na procu i 500 na pamięciach to nie chce mi się już bawić :/

 

zszedłem na 3,9 i ram przy tym idzie 976 i wygląda na full stable. Napięcia ustawiłem

cpu 1.4

mem 2.2

vtt 1.2

nb 1.5

sb 1.7

może jeszcze zejdę troszkę na procu, ale nie chce mi sie już bawić. Chciałem te pełne 4GHz więc może za jakiś czas znowu się pobawie ;] jak np wyjdzie bios 2.0 który uskrzydli mojego proca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy 500 napięcie na FSB 1.5V i na NB również mam 1.5V i nie ma z takimi napięciami problemu,a komp hasa tak na co dzień(NEO 2 FIR).

SB 1.5V masz na myśli SB I/O Power czy SB Core Power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB 1.5V masz na myśli SB I/O Power czy SB Core Power?

Masz racje troszkę to nie dokładnie to opisałem:na NB mam 1,5V ,na vtt 1,5V ,na SB I/O Power 1,8V ,a na SB Core Power 1,05V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie, może ktoś ma jakiś pomysł :)

 

mam problem z płytą i... drukarką;) na starym Asrocku drukarka (Canon Pixma MP150) była po zainstalowaniu sterów poprawnie wykrywana, a na MSI nie chce - "Nieznane urządzenie" :( ma ktoś jakiś pomysł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z Canonem Pixma miałem problem podobny na P5B i działała tylko na windzie bez SP1, jakaś poprawka najprawdopodobniej była winna temu (najnowsze stery nie pomogły)

cholera :/ jak jechałem wcześniej na czystej Windzie to było wszystko ok, no ale teraz chciałem SP2. myślałem, że wtedy mój stary Asrock wariował przy SP2, a to drukarka daje du**... kurna robić teraz re-install ech... Edytowane przez bratekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios to 1.7 (pełny ze stronki msi). No to spróbuję podnieść te vtt, tylko trochę peniam bo w temacie o e8xx piszą, że to vtt zabija procki, chyba tylko im chodzi o napięcia rzędu ~1.7

Dla E8x00 VTT około 1.4v już może CPU zabić. A 1.6v zabija po parunastu minutach ;]

 

Co innego z 65nm, tylko że tutaj dawanie 1.5v VTT na codzień też nie jest dobrym pomysłem... IMO max 1.35v o ile coś wam to daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj ja swojego zabijam od 1.5 tyg 1.68v core i 1.42 vtt i mi gnida zdehcnąc nie chce do reszty :(

wgraj najstarszy bios dostepny do BI

moze bedzie mozliwsoc ustawinia wiekszego vtt

 

ps - Vcore ustaw na 1.0V a vtt max

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalenie procka - sposób prosty i bez śladów. Molex - 12V i Masa. Bierzemy kabelki i trzemy po procku (po spodzie). Sprawdzone na Pentiumie 4 524 :).

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmniejszyć napięcie na procu na tej płycie do 1V?

bios daje tylko w góre,a programy CrystalCPUID i RM CPU Clock Utility też nie pomagają.

najniższe napięcie może być ustawione po włączeniu EIST, czyli na moim procu który ma def 1.325V na okolice 1.17V ;/

ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawie, żadnej płycie na P35 nie da się obniżyć w biosie napięcia procesora poniżej jego VID... Jeśli proc ma VID 1.3, to minimum w biosie to 1.3v i tyle, nic nie poradzisz :mur:

Wyjątki to niektóre płyty Asus'a (seria BLITZ), płyty Gigabyta (minimum chyba 0.8v) i DFI z seri LP UT/LT (minimum 0.45v)

 

Co Ci da uwalenie procka?

Chcesz wymiany na nowego? A jesli Ci sie to nie uda i udowodnią Ci, że to przez Ciebie ?

Uwalenie procka da wymianę na nowego ;]

Oj uda się, nie bój nic. Niczego nie udowodnią.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wgrać najnowszy bios 1.91 do swojej mobo, ale mam mały problem. Nie posiadam stacji dyskietek :/

Wcześniej gdy robiłem update an 1.83 za pomocą E-Setup ze stronki MSI wsio działało. Teraz opcja "w trybie widnows" jest nieaktywna :/ Jakim programem mogę grać ten bios ? ewentualnie czym wgrać w Dos-ie i jaką komendę wpisać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pendriva to przez niego, jak masz płytę cd to tworzysz w nero boot disk a bios i program flasciach!acy masz na dysku twardym, i w ten sposób flasciach!esz jak z dyskietki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zainwestowac w olowek i zrobic vmoda do ustabilizowania napiec w stresie dla cpu czy nie ruszac jesli puszczamy e2160 max na 350fsb ? Sztuka proca raczej srednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pracuje ktos na Mushkinach na MSI?

 

Ja mecze sie juz 2 dzien z konfiguracja FIR + muchy EM2

 

Pamieci ponoc smigaja na CL4 przy ponad 1000Mhz

 

U mnie wsrod wszystkich problemow z niestabilnoscia, glownie zauwazylem ze przy napieciach powyzej 2.1Vdimm sypia bledami nawet przy parametrach kiedy to nie powinny nawet zajęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alcen ja miałem u siebie przez kilka dni do testów Mushkiny EM2 i nie było z nimi najmniejszych problemów.

Mi się udało osiągnąć 940Mhz na CL4, jak znajdę screena na dysku to wrzuce.

Jaki masz BIOS na MSI?

Ja na 1.8 nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...