Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie tak samo (u mnie wcześniej na biosie 1,7 400x8 na 1,4v smigało ok a teraz nawet na 1,5v po kilkunastu sekundach orthos się sypie) - niech wypowie się ktoś kto dłużej smiga na tym biosie, bo widzę że drop jest ogromny.

Mówisz o 1.4 i 1.5v ustawionym w biosie czy o tym co pokazuje CPU-Z ?

 

Polecam looknąć do tabelki na 1 stronie. Tutaj nie ma dropa ogromnego, tylko jest duża różnica między tym co ustawisz w biosie, a tym ile płyta zapoda na CPU.

 

Drop to jest różnica między idle, a stress - a nie to o czym pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

orthos bardzo obciaza komputer gdy go uzywasz bedziesz miał freezy i przycinki kompa... gdyż uzywa 100 procent cpu i pamięci ram... na czas testów po prostu idz cos porób innego...i nasłuchuj czy nie ma alarmu...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orthos bardzo obciaza komputer gdy go uzywasz bedziesz miał freezy i przycinki kompa... gdyż uzywa 100 procent cpu i pamięci ram... na czas testów po prostu idz cos porób innego...i nasłuchuj czy nie ma alarmu...

 

pozdro

ok, rozumiem ze zjada calego proca, ale jak wytlumaczysz, ze na poprzednich ramkach smigal normalnie i pracowal ciagle, a nie sie freezowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ta plyta.MAm proca E8200 i chodzi na napieciu 5v na 4ghz wszystkie testy przechodzi po pare godzin bez bledu gry tez dzialaja ale jak wylacze kompa i wlacze to w grach odrazu zwiecha nawet jak podkrece o 100mhz.Bawilem sie tymi zworkami i zmienilem na 200mhz ale wtedy wykrywa mi proca na 1600mhz i wtedy moge krecic i wszystko dziala ale wydajnosc jest sporo gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ta plyta.MAm proca E8200 i chodzi na napieciu 5v na 4ghz wszystkie testy przechodzi po pare godzin bez bledu gry tez dzialaja ale jak wylacze kompa i wlacze to w grach odrazu zwiecha nawet jak podkrece o 100mhz.Bawilem sie tymi zworkami i zmienilem na 200mhz ale wtedy wykrywa mi proca na 1600mhz i wtedy moge krecic i wszystko dziala ale wydajnosc jest sporo gorsza

:lol2: te jaja sobie robisz 5v na procku, zworka na 200mhz zrób na 333, ja pierniczę co za gość, moze faq by tak przeczytał szanowny, post roku może będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset nie daje rady z 2x2gb (większe upakowanie) - zmniejsz taktowanie pamięci to ci nie będzie freezować.

strap 200 i 333, komp @stock albo OC bios 1.4,1.9b2 (ale bubel), 1.8, pojedyncza kosc, czy dual - wszedzie orthos zachowuje sie tak samo. zmiana taktowania jest tu raczej bez znaczenia, zreszta mam gwarantowane OC 1000. stock czy OC wsio tak samo. bios 1.8 wgralem, ale za dugo sie nim nie bawilem. zobaczymy, moze on cos poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :)

 

Własnie przebrnąłem przez cały wątek o DFI ( DK za droga, Blood Iron ma problemy), Abicie (brak oficjalnego wsparcia dla 8400 liczne problemy) i Foxconnie (co bios to gorzej) w poszukiwaniu najlepszej dla mnie płyty pod E8400 i wybaczcie, ale już nie mam sił czytać całego wątku o MSI, więc jeśli mnie za to zaraz nie opierniczycie to zadam kilka pytań ;)

 

nie myślałem wcześniej o MSI FIR gdyż potrzebne mi 3 sloty PCI a ta ma tylko 2. najwyżej na integrze zamiast Luve 5.1 będę jechał a później zainwestuję w coś na pci-e x1

 

1. procka nie chę mocno podkręcać. max 4 gb starczy - co o ile dobrze liczę daje 450 mhz fsb. czy będą wtedy spadki wydajności opisywane na egiełdzie? czy zaczynają się one w wyższych częstotliwościach?

 

2. timingi alpha - nie mam o nich pojęcia kompletnie - czy trzeba je ustawiać koniecznie na tej płycie by mieć dobrą wydajność, czy domyślne starczają? - to one chyba są winne złym wynikom na egiełdzie?

 

3. w faq jest napisane, że nie ma problemu z pamięciami 4x1 gb. czy próbował ktoś z Corsair dominator 1066 - nie ma problemów?

 

4. domyślam się, że Ninja rev. B bez problemów wchodzi?

 

5. na niektórych forach piszą, że MSI na P35 to padaki... ktoś to może jakoś weryfikował?

 

6. czy nie ma problemów z uruchamianiem jak u Foxconna i resetowaniu do domyślnych ustawień po przegięćiu z OC?

 

Z góry dzięki jakiejś dobrej duszy za odpowiedzi ;) Podejrzewam, że część odpowedzi jest już gdzieś po drodze, ale oczy mi już wyłażą na wierzch (ponad 300 stron tekstu przejrzałem). muszę szybko w miarę decyzję podjąć a myśl o przebijaniu się przez kolejny wątek przyprawia mnie o dreszcze :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. procka nie chę mocno podkręcać. max 4 gb starczy - co o ile dobrze liczę daje 450 mhz fsb. czy będą wtedy spadki wydajności opisywane na egiełdzie? czy zaczynają się one w wyższych częstotliwościach?

 

2. timingi alpha - nie mam o nich pojęcia kompletnie - czy trzeba je ustawiać koniecznie na tej płycie by mieć dobrą wydajność, czy domyślne starczają? - to one chyba są winne złym wynikom na egiełdzie?

 

3. w faq jest napisane, że nie ma problemu z pamięciami 4x1 gb. czy próbował ktoś z Corsair dominator 1066 - nie ma problemów?

 

4. domyślam się, że Ninja rev. B bez problemów wchodzi?

 

5. na niektórych forach piszą, że MSI na P35 to padaki... ktoś to może jakoś weryfikował?

 

6. czy nie ma problemów z uruchamianiem jak u Foxconna i resetowaniu do domyślnych ustawień po przegięćiu z OC?

1. gdzies tam moze wysoko, ale nie widzialem ani nie slyszalem,ze ktos mial problem z takim fsb.

2. wystarcza standardowe. zmiany alphy odczujesz tylko przy super pi. zreszta dobre ustawienie jest juz podane w tym temacie.

3. no skoro pisze ze nie ma, to nie ma. z corsairami nie powinno byc.

4. wchodzi

5. wolisz sie ich sluchac? zobacz ilu z nas ma ta plyte w podpisie. jakos nikt nie narzeka na nia. plytka jest w tej chwili jedna z lepszych jak dla mnie na p35.

6. nie ma, jak przegniesz, to dostaniesz komunikat, ze sie nie udalo, i musisz poprawki zrobic. ot cala filozofia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Yogi za konkretną odpowiedź. W atkim razie mam już swój typ do zakupu. Trochę niepokoi mnie ta guma pod chodzeniem i problemy z warą po zmianie, ale to i tak lepsze niż plomba u DFI. W taki razie biorę się za czytanie wątku, szukanie o alphach itp.

 

Muszę się przkopywać też przez stary wątek? Czy w tym znajdę wszystko co poterzeba ( bo to 2x mniej czytania ;) )

 

BTW - gratulacje kompendium o płytach. Przynajmniej każdy może sam się zdecydować czytając o wadach i zaletach opisywanych przez innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumą się tak nie martw bo skoro radiatory są gorące to znaczy że w miarę dobrze przewodzi ciepło. No i ja nie doczytałem się o problemach z gwarancja po zmianie gumy na pastę (choć jest to możliwe).

 

Co do timingów. Włączasz na auto, włączasz MemSeta, patrzysz jak ustawił i to ustawiasz w BIOSie. Najlepiej od razu sobie jedziesz w dół i na żywo testujesz ile wytrzymają.

 

Problem z wysokim FSB jest przy 512MHz wzwyż (na strapie 333MHz).

 

Co do padania MSI to jedna strona medalu jest taka że ludzie je katują. Ale zdarzyły się też sztuki walnięte fabrycznie i chyba 2 padły w trakcie (mówię o znanych mi przypadkach z tego i innych forów). Myślę że MSI jest lekko poniżej przeciętnej jeśli chodzi o awaryjność ale nie jest tragicznie. Jak wszystko inne przemawia za MSI to kupuj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumą się tak nie martw bo skoro radiatory są gorące to znaczy że w miarę dobrze przewodzi ciepło. No i ja nie doczytałem się o problemach z gwarancja po zmianie gumy na pastę (choć jest to możliwe).

 

Co do timingów. Włączasz na auto, włączasz MemSeta, patrzysz jak ustawił i to ustawiasz w BIOSie. Najlepiej od razu sobie jedziesz w dół i na żywo testujesz ile wytrzymają.

 

Problem z wysokim FSB jest przy 512MHz wzwyż (na strapie 333MHz).

 

Co do padania MSI to jedna strona medalu jest taka że ludzie je katują. Ale zdarzyły się też sztuki walnięte fabrycznie i chyba 2 padły w trakcie (mówię o znanych mi przypadkach z tego i innych forów). Myślę że MSI jest lekko poniżej przeciętnej jeśli chodzi o awaryjność ale nie jest tragicznie. Jak wszystko inne przemawia za MSI to kupuj śmiało.

 

co do gwarancji to kiedyś tak było, że ingerencja w płytę (zmiana pasty to jakby nie było ingerencja) powoduje utratę gwarancji - podejrzewam, że nic nie zmieniło się w tej kwesti, ale skoro ten glut nie jest taki zły, to nie będzie się czym martwić.

 

za MSI przemawia jak dla mnie - brak problemów z niedopracowanym biosem, uruchamianiem i innymi wpadkami Abita i Foxconna, do Gigabyte z kolei nie mam zaufania. Problem tylko jest w tym, że mam tuner TV, sieciówkę i dźwiękówkę na PCI, więc z czegoś będę musiał zrezygnować - czyli z dźwiękówki, bo tylko to mogę zastąpić tym co oferuje płyta.

 

Znalazłem tą płytę za 300 zł u siebie w mieście, więc chyba nie ma co się zastanawiać.

Do tego Corsairy Dominator na początek 2x1 GB lub idąc bardziej budżetowo od razu 4x1 gb Kingmaxa 1066 - widzę u Ciebie w sigu, że śmigają, więc może zrezygnuję z dopłacana do radiatorów w corsairach ;)

 

Szkoda tylko, że nie potestuję jej od razu, bo procek (E8400) i grafa (8800 GTS lub 9800GTX) dopiero za 1-2 miesiące. Troszkę mnie przypiliło z tą płytą, bo patrząć po stanach magazynowych sklepów jest już ich bardzo mało.

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Yogi za konkretną odpowiedź. W atkim razie mam już swój typ do zakupu. Trochę niepokoi mnie ta guma pod chodzeniem i problemy z warą po zmianie, ale to i tak lepsze niż plomba u DFI. W taki razie biorę się za czytanie wątku, szukanie o alphach itp.

 

Muszę się przkopywać też przez stary wątek? Czy w tym znajdę wszystko co poterzeba ( bo to 2x mniej czytania ;) )

 

BTW - gratulacje kompendium o płytach. Przynajmniej każdy może sam się zdecydować czytając o wadach i zaletach opisywanych przez innych :)

guma sie nie przejmuj. chyba ze masz zamiar katowac mostki naprawde wysokimi napieciami. ta guma daje sobie rade calkiem dobrze. alphy sa nawet w pierwszym poscie. ten watek ci styknie na bank. coz wiecej... milego uzywania plytki :)

 

Mówisz o 1.4 i 1.5v ustawionym w biosie czy o tym co pokazuje CPU-Z ?

 

Polecam looknąć do tabelki na 1 stronie. Tutaj nie ma dropa ogromnego, tylko jest duża różnica między tym co ustawisz w biosie, a tym ile płyta zapoda na CPU.

 

Drop to jest różnica między idle, a stress - a nie to o czym pisałem wyżej.

na biosie 1.9b2 drop jak dla mnie jest ogromny. w biosie 1.425, cpu-z 1.41 a w stresie 1.36 i nizej nie pokaze bo juz reset... slabo trzyma napiecia ten 1.9b2 no chyba ze to tylko ja i MarKov to zauwazylismy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazały się dwa biosy. Jeden na bazie bety1.84 (tak zrozumiałem)

-beta 1.85-

Old BIOS filename: A7345IMS.184

New BIOS filename: A7345ICG.185

BIOS changes:

-01.Show the C1E option in BIOS menu and Set the C1E enabled as default.

i beta 1.94

-beta 1.94-

A7345IMS.192 auf A7345IMS.193

-Fixed incorrect SATA6 device display in BIOS infomation

A7345IMS.193 auf A7345IMS.194

-Adjust CPU temperature(06FB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

oo ten beta 1.94 m poprawiony odczyt z sensorów CPU moze będzie dobry... testował już ktoś ten nowe wersjie??? bo nie wiem czy się skusić.. wszak zawsze się denerwuję przy flashowaniu hehehe....

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, u mnie 1.9b2 trzyma tak samo jak 1.8. A nie będę downgrade'ował BIOSa do 1.4 bo się jeszczę nabawię jakichś problemów :D

u mnie 1.9b2 slabo sie sprawdzal, wiec wrzucilem 1.8 dzisiaj moze sprawdze jak to bedzie sie trzymac, jesli nie, to juz jest nowa propozycja:

 

Pokazały się dwa biosy. Jeden na bazie bety1.84 (tak zrozumiałem)

-beta 1.85-

Old BIOS filename: A7345IMS.184

New BIOS filename: A7345ICG.185

BIOS changes:

-01.Show the C1E option in BIOS menu and Set the C1E enabled as default.

i beta 1.94

-beta 1.94-

A7345IMS.192 auf A7345IMS.193

-Fixed incorrect SATA6 device display in BIOS infomation

A7345IMS.193 auf A7345IMS.194

-Adjust CPU temperature(06FB).

1.85 brzmi fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

a ja doswiadczyłem tego babola z portem SATA 6 który mi się ukazywał jako 4... to c1e kurcze nie za baredzo raczej się przyda przy mocnym OC i podniesionym vCPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem temat i zdecydowałem sie kupic tą płyte i chciałbym się czegoś upewnic.

 

A więc nigdy nie bawiłem się w podkręcanie sprzętu ale teraz kupuje nowy komputer i zamierzam podkrecac:), przeczytalem na poczatku tematu jak ktoś mowil komus zeby sie nie bral za podkrecanie bo spali itd.. czytalem poradnik na egieldzie odnosnie podkrecania i mniej wiecej wiem ocb i chcialbym na tej plycie podkrecic moj nowy procek "Pentium dc e2160" do ~3GHz czy nie powinienem miec jakis wiekszych klopotow przy podkrecaniu na tej plycie?(wystarczy przestawic strapa na 333Mhz zmienic dzielnik pamieci na 1:1 poluzowac timingi zwiekszyc napiecie ramow takie jakie jest podane na opakowaniu i styknie?)

 

Pamieci jakie kupuje to "OCZ REAPER 2x2GB 6400 timingi5-5-5-15" czyli ustawiam je na 5-5-5-15 i alphatimingi na 38-5-5-5-5 i powinno wszystko elegancko chodzic? te pamieci chyba nie beda blokowac o/c procesora prawda?:P

 

Przeczytalem na forum MSI ze na płycie wystepuje podwojny start co dla niektorych jest zaleta a dla niektorych wada ale slyszalem ze za kazdym razem wyskakuje ekran ktory pyta czy ustawic domyslne ustawiena czy cos takiego, czy to prawda? jesli tak to musi to byc bardzo denerwujace bo nie da rady odpalic kompa bez wciskania klawy :P moze jakies nowsze biosy to naprawiaja?

 

Z gory dzieki

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

Zaraz wrzucam 1.9b4 :D Dzięki za info.

 

edit1: Wgrałem i na razie nic nie wybuchło.

no ale Davka zauwazyłeś jakąś róznice w tym odczycie temperatur CPU??? in minus in plus ??? napisz jak możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na forum MSI ze na płycie wystepuje podwojny start co dla niektorych jest zaleta a dla niektorych wada ale slyszalem ze za kazdym razem wyskakuje ekran ktory pyta czy ustawic domyslne ustawiena czy cos takiego, czy to prawda? jesli tak to musi to byc bardzo denerwujace bo nie da rady odpalic kompa bez wciskania klawy :P moze jakies nowsze biosy to naprawiaja?

 

Z gory dzieki

pzdr.

 

Ten ekran z pytaniem o domyslne ustawienia biosu wyskakuje TYLKO I WYLACZNIE gdy przesadzi sie z OC, czyli np w sytuacji kiedy dla swojego e2160 ustawisz z biosu fsb 650. Ja mam kompa ustawionego jak w podpisie i nic mi nie wyskakuje, i nawet nie mam dual boota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana biosa na 1.8 pomogla i orthos smiga... no ale pojewil sie problem z orthosem ten najbardziej banalny, wywala sie :D pewnie gdzies za malo papu, ale nie mam pojecia gdzie.

dla 3ghz na cpu wystarczalo 1.325v i wszystko smigalo ladnie. wrzucilem zworke 333 no i nie moge dobrac odpowiedniego papu, bo albo blad obliczen, albo sie resetuje komp. co byscie zmienili?

 

cpu - 1,425v

mem - 2,2v (dla 2,1v tak samo)

vtt fsb - 1,325v

NB - 1,425

SB i/o - 1,7v

SB Core - 1,05v

 

procka podnosilem od 1,375 (bo tak mialem na biosie 1.4 choc bylo troche niestabilnie) no i stanelem na taki, ale i tak sie wywala... nie bardzo chcem podnosic bardziej napiecia, ze wzgledu na chlodzenie. w stresie dla orthosa mam 60* na rdzeniach. jakis pomysl, jak to ustabilizowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale Davka zauwazyłeś jakąś róznice w tym odczycie temperatur CPU??? in minus in plus ??? napisz jak możesz...

Nie powiem Ci obiektywnie bo zawsze mierzyłem CoreTempem. Ale wydaje mi się że Everest wskazuje trochę niższe niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...