Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

@yogi

 

probowalbym jednak wjechac z 2 oczka z vcore dla pewnosci, a tak z doswiadczenia sprobuj zmniejszyc vtt do np 1.2, 1.225, 1.250 o dziwo u mnie tak udalo mi sie otrzymac full stable w okolicach 3ghz (jednak i tak wsio od biosa zalezy :/)

sprawdzalem nawet 1.450v i zero reakcji... moze NB?

 

@yogi ja też polecam bios 1.7 u mnie jak najbardziej się sprawdzi

jutro przetestuje... sory, wlasciwie to dzisiaj :D ale za pare godzin. wolalbym zostawic 1.8 bo wspolgra dobrze z moimi kostkami, ale jutro poprobujemy. ciekawe kiedy trafie na ten wlasciwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

Czy OC z EIST ON diametralnie sie zmienia/spada? Postawilem na stabilne 333x9 z EIST ON, jednak nie mam czasu poki co konfrontowac tych i wyzszych ustawien z opcja EIST OFF.

 

tak zmienia się w dół i spada... gdyż EIST ma za zadanie obnizać mnożnik oraz napiecie CPU podczas braku aktywenosci procesora w celu minimalizacji zuzycia prądu... tym samym jezeli podnosisz VCpu by zapewnić komputerowi stabilnosć... przy EIST może (i zachodzi często zjawisko) ze po przełączeniu cpu ma zbyt niskie napiecie by mógł działać stabilnie przy podniesionym FSB nawet gdy tylk spada nam sam mnożnik do poziomu 8.... poza tym... często procesor któy ma nominlany mnoznik załózmy na to 11... podkręcamy obnizając mnoznik w biosie np do 8 ale windując magistralę (gdyż jest to wydajniejsze niż niskie FSB i wysoki mnoznik) wtedy EIST kompletnie staje juz nam kołkiem...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie eist nie stwarza zadnego problemu. Zakladajac, ze ktos ma 'dobry' procesor ktory robi 3.0 na defie lub z minimalnie zwiekszonym napieciem, wtedy oc rzedu fsb333 nie stanowi problemu z wlaczonym eistem. Przy prockach z wyzszym mnoznikiem i nieciekawymi napieciami do podkrecania moze juz byc problem, tak jak napisal kruper11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh..poczytalem forum i sie boje troche tej plyty bo duzo osob dostalo ja zepsuta mieli jakeis zongi z diodami...serwis jest do [gluteus maximus] z tego co czytalem bo odsylali zepsute plyty po 2tygodniach...nie wiem czy nie brac Abit AB9 Quad-GT...chyba ze ktos moze mnie upewnic co do tego Msi P35 Neo2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly ten topic, od pierwszego posta do ostaniego i mimo problemow i tego, ze jednak trzeba pogrzebac w ustawieniach, coprawda mniej niz w dfi ale przesiadajac sie z durona 1.8 wzialem to plyte mimo wszystko, i teraz nie zaluje. A start byl ciekawy bo nic nie dzialalo, byl problem z biosem, memki nie dzialaly i ogolnie bylo ciekawie ale gdy sie wie jak cos zrobic to plyta jest naprawde bezobslugowa. Co do awaryjnosci, zaleznie od szczescie, ja ciagle trafiam na wadliwe produkty naprawde przeroznych marek i musze bawic sie w wysylki-odsylki. Zalezy jakie fatum nad Toba ciazy ;)

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

ja uzywam i nie miałem ani jednego problemu z niczym a robiłem juz z nią wszystko... wymieniałem biosy zmieniałem banki pamieci podkręcałem... AHCI instalowalem wszystko co mozna łacznie z wymianą gluta pod chłodzeniem heat pipe... działa idealnie... zero problemów polecam tą płytę jest wydajna stabilna, ładna, ma bardzo dobre chłodzenie i w tej cenie nie ma na rynku drugiej płyty z takim wyposazeniem i layoutem...kondenstorami tantalowymi i heatpipem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

no i własnie sobie wgrałem biosik nowy 1.94 beta... wszystko działa wysmienicie muszę potestować czy jakoś sie coś zminiło z OC i temperaturami na plus...

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach testow z 1.94b - nizsza temp (zarowno core temp jak i nowy everest) w stresie ok 3-4 stopni, OC w moim przypadku (patrz sig) bez zmian, wszystkie napiecia na dev oprocz ramu 2.0

Edytowane przez kubek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to kiedyś tak było, że ingerencja w płytę (zmiana pasty to jakby nie było ingerencja) powoduje utratę gwarancji - podejrzewam, że nic nie zmieniło się w tej kwesti, ale skoro ten glut nie jest taki zły, to nie będzie się czym martwić.

Nie ma problemów - info 1 z ręki

za MSI przemawia jak dla mnie - brak problemów z niedopracowanym biosem

Malo widać widziałeś ;) To MSI ma dziwne jazdy (przynajmniej do biosu 1,8b3, a później się jej pozbyłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów - info 1 z ręki

 

Malo widać widziałeś ;) To MSI ma dziwne jazdy (przynajmniej do biosu 1,8b3, a później się jej pozbyłem)

wyrabiam soebie opinie z tego co czytam na tym forum. w temacie o MSI najmniej jest skarg na bios - dużo więcej naczytałem się o tym w przypadku Foxconna czy Abita.

 

skoro wiesz z pierwszej ręki, że zmiana pasty nie wpływa na gwarę, to trzymam Cię za słowo :P

 

 

Mam przy okazji jeszcze pytanie - co się może stać jak przesadzę z alphami? przykładowo ustawię 38-4-4-4 a memki nie będą na nich ruszać? Clear bios starczy? Bo na egiełdzie od razu serwisem straszyli w takich przypadkach. Jeśli jest jakieś ryzyko to poniżej 5 nie będę schodził.

 

z tego co wyczytałem to odpalić memset'a i ustawić w biosie to co pokazuje?

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykładowo ustawię 38-4-4-4 a memki nie będą na nich ruszać? Clear bios starczy? Bo na egiełdzie od razu serwisem straszyli w takich przypadkach.

own3d :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak nie ruszą, to komp powróci do standardowych ustawień, na MSI wcale nie trzeba resetować BIOSu zworką.

A pozatym jak ruszy na 38-12-12-12 to na 38-4-4-4 też, te 3 ostatnie timingi to bardziej sprawa chipsetu niz memek :)

No moze max bedzie trzeba vdimm o 0.05v podbic

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to co ustawia sie w memsecie to nie przeklada sie na alphy w biosie - trzeba to sobie wybadac co i jak sie ustawia w biosie i jaki to ma skutek w memsecie

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

no nie bałdzo... naniosłem poprawki na poprzedni rysunek na czerwono zaznaczyłem to co w biosie mamy do wyboru z subtimingów.. i zawsze jest to samo w memsecie co w biosie... czyli tutaj 22 4 4 4 4 natomiast szkoda tylko ze pomimo iz p35 umozliwia zmianę na command rate 1T na tej płycie się nie da... najnoiwszy memset 3.5Beta ma tą mozliwość ale płyta ignoruje zmianę... szkoda

 

Dołączona grafika

 

dodam takze ze na biosie 1.94 w koncu udało mi isę na 2.3V puscić pamięci na 1066Mhz (poprzednio tylko 1042) juz na obrazku jest więcej potem podmienie na nowszuy obrazek bo dopiero zmieniłem i musze potestować stabilność narazie tylko 4 x 3dmark 06 pod rząd i przeszło dobrze...

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

vdrop myślę , że będzie niezależny od biosu bo to problem hardware`owy (o ile mozna nazwać to problemem) :lol: ja mam tak :

 

jak ustawię w biosie vCPU na 1.5v

to w windowsie mam 1.480 około (lekko się wacha) pod obciązeniem spada do poziomu w porywach 1.461v...

 

ale nie przeszkadza mi to narazie w niczym...

 

aczkolwiek zaczynam myslec by zrobić PENCIL tricka na vDDR ino serio w tygodniu nie mam czasu wyjąć całego mobo z budy bo niestety u mnie ciemno i niewygodnie sięgnać do tego chipa i nózek malutkich bez demontżu płyty..

 

PZDR

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

było by zacnie kolego Gregor1230... zaiste :lol:

 

najlepiej odpytuj to źródło o ile jest osobowe... i daj znać...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może by warto dodać to do FAQ? tłumaczenie z forum MSI. Flashowanie biosu z klucza USB

 

 

1. sformatuj pamięć usb za pomocą HP_USB_Boot_Utility, ściągnij bios oraz MSIHQ_Tool_1.16

 

2. odpal MSIHQ USB Bootable tool

 

3. wybierz pierwszą opcję gdy zapyta o plik bios i wskaż archiwum zip

 

4. wpisz literę jaką system przypisał kluczowi usb

 

5. niech program zrobi co ma zrobić - wybierz restart lub nie kiedy program o to spyta

 

6. wejdź w bios i przywróć domyślne ustawienia. lub zrob claer cmos na wyłączonym komputerze

 

7. zaznacz w biosie "USB KB/Storage(Legacy) Support" na Enable

 

8. wyjdź z biosu i zamontuj pamięć usb w gnieździe

 

9. wejdź do boot menu (f11) podczas posta i wybierz boot from usb

 

10. postępuj wg instrukcji na ekranie i powodzenia ;)

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...