Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę ustawić Corsairów Dominator 1066 na nic powyżej 833.

 

procesor E8400 nie kręcony. ustawiam dzielnik 1.1.25 by na 1006 szły i nie daje rady. próbowałem z 5-5-5-15, 6-6-6-15 alphy 38-12-12-12, napięcie 2.1, 2.2 też próbowałem i nic. ani na 1000mhz ani na 1066mhz. najwyższe z którymi płyta wstała to 833 mhz.

 

Choć co ciekawe za 1 uruchomieniem wszystko było na auto i się uruchomiły na 1066 mhz, jak było by sdp

 

Kolejna sprawa to mam wszystko zainstalowane - stery od chipsetu i lan, a w menadźerze pokazuje PCI Device z wykrzykiniem, nie mam pojęcia co to jest. w pci mam tuner i SB live - oba zainstalowane

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze daj TRFC na 52, a pozostałe 4 ostatnie alphy ustaw na 12-12-12-12 po czym zapodaj 2,3v na memki, na NB daj 1,45v i próbuj odpalić na 1066mhz ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. memki wstały teraz ładnie.

 

pozostaje sprawa tegp nieznanego PCI Device

 

 

czy te temp są w normie? włączony EIST - proc pracuje na 2000 mhz obecnie. wentyl na boxie ustawiony w biosie na 50%, podnoszenie do 100% po przekroczeniu 55 stopni

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

po 10 minutach orthosa skaczą do 70 stopni

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć co ciekawe za 1 uruchomieniem wszystko było na auto i się uruchomiły na 1066 mhz, jak było by sdp

 

Kolejna sprawa to mam wszystko zainstalowane - stery od chipsetu i lan, a w menadźerze pokazuje PCI Device z wykrzykiniem, nie mam pojęcia co to jest. w pci mam tuner i SB live - oba zainstalowane

PCI DEVICE to sterownik do magistrali hd audio bus, wyłacz w biosie integre jak uzywasz sb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pomogło. wyłączałem integrę, ale musiała się włączyć po nieudanym odpaleniu kompa którymś jak ustawiałem memki.

 

a jak te temperaturki?

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rook

 

Moim zdaniem zdecydowanie masz za wysokie te tempy , szczególnie tylko przy 2Ghz i to na tym procku . Może coś źle chłodzenie nałożyłeś.

 

Ps. Widzę jednak , że proc na 3Ghz pracuje ale nawet jak masz boxa to wydaje mi się , że masz za wysokie temperatury.

Edytowane przez Norbercik27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rook

 

Moim zdaniem zdecydowanie masz za wysokie te tempy , szczególnie tylko przy 2Ghz i to na tym procku . Może coś źle chłodzenie nałożyłeś.

 

Ps. Widzę jednak , że proc na 3Ghz pracuje ale nawet jak masz boxa to wydaje mi się , że masz za wysokie temperatury.

na drugim screenie wskoczył na 3ghz bo orthosa odpaliłem.

 

Przesmarowałem jeszcze raz pastą cienuitko i założyłem BOX'a - jeden kolek nie chciał wejść, strasznie mocno go trzeba było wciskać :/ no ale temp bez zmian niestety. wentylatory w obudowie na max

 

IDLE

CORE1 45 stopni

CORE2 42 stopnie

 

STRESS

70 stopni

 

tylko Opera włączona :/ proc na 2ghz pracuje

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem już sam ale patrzę na Twoje napięcie dla tego procka i on nawet na boxie przy takim napięciu ma tyle stopni , więc albo coś czujnik źle odczytuje albo tak ma być po prostu. Może niech się ktoś wypowie z tym samym procem i chłodzeniem boxowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też w stressie piszczy coś na płycie? Nie jest to głośny dźwięk. Przy zamkniętej obudowie go nie słychać, co innego gdy przystawi się ucho do płyty głównej. Normalnie nic nie piszczy, ale gdy włącze np. Blend Test w Orthosie to coś zaczyna piszczeć. Jest się czym martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też w stressie piszczy coś na płycie? Nie jest to głośny dźwięk. Przy zamkniętej obudowie go nie słychać, co innego gdy przystawi się ucho do płyty głównej. Normalnie nic nie piszczy, ale gdy włącze np. Blend Test w Orthosie to coś zaczyna piszczeć. Jest się czym martwić?

Nie ma się czym martwić to cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dzisiaj dostalem msi p35 neo2-fir wszystko jest ok. ale kiedy chcem zainstalowac viste to jak proboje ja zainstalowac tak jak xp-ka ze ustawiam w biose zeby bootowalo z cd roma all idzie i kiedy powinna byc instalacja wyskakuje mi taki obraz i nic sie nie dzieje

Dołączona grafika

 

Jak zainstalowalem ze starego windowsa xp-ka ta viste to normalnie dalo rade teraz wlasnie jestem na niej, ale chcem zeby usunelo tamten stary system sformatowac all dyski i dopiero wtedy viste. Prosze o porady bo chcem juz chcem sprawdzic na ile moj procek pujdzie i wszysciutko :)).

ps. Jesli mam 4gb ramu , E2160 i 8800GTS to lepiej zainstalowac viste ultimate 64 bitowa bez service packa czy Viste Ultimate 32bitowa z service packiem? Odrazu mowie ze te visty sa orginalne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dzisiaj dostalem msi p35 neo2-fir wszystko jest ok. ale kiedy chcem zainstalowac viste to jak proboje ja zainstalowac tak jak xp-ka ze ustawiam w biose zeby bootowalo z cd roma all idzie i kiedy powinna byc instalacja wyskakuje mi taki obraz i nic sie nie dzieje

Ja wczoraj instalowałem winde na nowym kompie dla kolegi i było to samo nagrywarka pioonier 215 sata.Poczekaj trochę dłużej nawet powiem około kilku minut w końcu wskoczy obraz do wyboru języka,ale instalka poleci już normalnie nie wiem czym to jest spowodowane.Na moim kompie z podpisu nie ma takiego problemu ale nagrywarkę mam na ata.A co do visty 32bit to z service packiem widać 4gb ale czy korzysta z nich to nie wiem. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziarko: Vista x64 SP1? Jaki napęd?

 

Ja mam podobny problem na Viście x64 SP1 i nagrywarce NEC 3520.

Naped mam starrry on juz mi sluży w trzech komputerach :PP nagrywa i mi styka.

A problem już rozwiązałem, poprostu trzeba bylo poczekac troszeczke jak ten obraz sie pokazywal :PP.

Biore sie za podkrecanie mojego E2160, zobacze czy na jakas padake nie natrafilem.

 

Sluchajcie mam the problem :D, mam viste x64 bez servica i nie moge odpalic AFUWIN zeby biosa sobie nowego wgrac, czy ten program nie dziala na viscie?:/

Dołączona grafika

 

Hmmm. Sprobowal bym biosa wgrac z usb ale nie chce mi sie cos bawic, poczekam az mi powiecie co i jak z tym AFUFINEM :P.

Davka ty chyba masz viste x64 to jak biosa wgrywales?

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta obsługuje sli ;) tylko nv ładnie blokuje tę obsługę w sterach. Oczywiście oficjalnie wspiera tylko cross fire. A kolega specjalnie mówi o 7600 bo są modowane stery z odblokowanym sli pod te grafy :P .

ale z tego co pamietam do tego nie trzeba mostka... (poprawcie mnie jesli sie myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostka chyba nie trzeba miec :P.

Podkręciłem mojego E2160 do 3Ghz na v core "1,3625" bo inaczej nie byl stabilny, ale teraz juz orthosa 3h przeszedl temperaturka nie osiąga 60stopni na boxie z otwarta obudowa :P. chyba nie za dobry wynik :< bo wiekszosc robi tyle na def v core :(.

Co do plytki to jest naprawde super. NAJLEPSZA plytka jaka mialem (nie mam double boota :)))) tylko po zmianie ustawien w biosie.) po przeczytaniu recenzji na egielda mialem kupic foxconna ale kupilem msi i jestem bardzo zadowolony, podkresle ze jest to wersja 1.2 FIR.WSZYSTKIM JAK NAJBARDZIEJ POLECAM PLYTE.

 

Teraz mam takie pytanko bo nie mam pojęcia na jakiej zasacie dzialają te dzielniki pamięci. 1:1 to jest ze ramki pracuja z fsb procka (ale to jest za malo bo mam OCZ REAPER 4GB CL4-4-4-15 800MHz. Czy móglby mi ktos powiedziec jakie dzielniki ustawic zeby osiagnac cos okolo ~950Mhz na ramkach?.

 

Ps. Meeron jeszcze raz wielkie dzieki za polecenie mi tej plytki na pw. Pozdro.

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak zmieniasz dzielnik w biosie to automatycznie pokazuje Ci z jaka czestotliwoscia bedzie pracowal ram. Wybierz taki dzielnik aby memki pracowaly ~950, jezeli zaden dzielnik nie ciagnie pamieci w okolice 950 to musisz dodac troche lub odjac z fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem jak zamontowalem plyte i jechalem na xp-ku ktory dzialal na starej plycie glownej (zainstalowalem stery i bylo ok.) A jak zainstalowalem viste to juz bez sterow all widzialo.

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plyta nie widzi, nie chodzi tylko o system. Przy starcie kompa naciskam F11 i mam widoczne dyski i naped na sata. Wiec tu nie chodzi o system, plyta nie widzi napedu. Naped to ten z sig z drugiego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plyta nie widzi, nie chodzi tylko o system. Przy starcie kompa naciskam F11 i mam widoczne dyski i naped na sata. Wiec tu nie chodzi o system, plyta nie widzi napedu. Naped to ten z sig z drugiego kompa.

Ocean tez tak mialem, chcialem zbootowac to nie dzialalo sprawdzalem w biosie i sie okazalo ze wlasnie napedu nie czyta. Docisnij kabel w zoltej wtyczce na plycie glownej (ATA) i potem zainstaluj stery i powinno cZytac mi to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...