Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia co maja stery do tego, ale jak zainstalowalem wszedlem do windowsa wlozylem plytke przez chwile naped nie dzialal i potem zalapal normalnie :).Poprostu ja mialem xp-ka wtedy to jak za pierwszym razem go wlaczylem to nie czytalo napedu, potem zaczely wyskakiwac te gowna ze znaleziono nowy sprzet i jak wlozylem plytke to mi znaleziono naped i bylo git. Na biosie 1.1 (taki dostalem z plyta.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma podlaczony hdd do portu sata obslugiwanego przez kontroler marvella ? Niby obsluguje on SATA II, ale wczoraj po zakupie Samsunga HD103UJ i podlaczeniu go do tego portu, HD Tune wykazuje aktywny tryb dysku UDMA6 (obslugiwany jest oczywiscie UDMA7). Poza tym jak jest z wydajnoscia tego kontrolera ? Odbiega sporo od ICH9R ? Podlaczylbym oczywiscie dysk pod ktorys port sata obslugiwany przez mostek polnocny, ale 2 porty juz mam zajete, a kolejne 2 zasloniete przez monstrum jakim jest grafika od evga 8800gtx ;) Byc moze jak dopadne kabel sata z zakrzywiona w prawo wtyczka to uda mi sie jakos go wepchnac pod karte ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spory problem.

 

Otóż przedwczoraj wymieniłem pamięć RAM na 2x2gb (wcześniej miałem 2x1gb). Wszystko przebiegło sprawnie i komputer pracował bez problemu przez kilka godzin. Wtedy postanowiłem spróbować uruchomić "Windows XP USB Stick Edition" (robiłem to pierwszy raz, chciałem sprawdzić jakiś system bootowany z usb). Komputer po restarcie zaczął się bootować z pendrive'a, ale nic się nie wyświetliło poza migającą karetką. Po dłuższym czasie oczekiwania zresetowałem PC, który jednak już nie wstał. Tzn. wentylatory etc. się kręcą, ale komputer w pewnym momencie przestaje się bootować. Diody na płycie głównej zapalają się w kombinacji GGRR, czyli "Decompressing BIOS image to RAM for fast booting". Sprawdzałem różne pamięci w różnych slotach. Resetowałem BIOS, wyjmowałem baterię na noc (przed tym zabiegiem, w zależności od slotu pamięci, diody zapalały się też w kombinacji RGRR, czyli "Memoty Detection Test" - teraz jednak jest to zawsze GGRR). Odłączałem od płyty wszystko oprócz zasilacza, procesora, pamięci i nadal to samo. Brak mi już koncepcji.

 

Aha, zaznaczę, że jakieś 3 miesiące temu wgrywałem nowy BIOS i obecna wersja to 1.7.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez MMMas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kumplowi kompa:

MSI neo 2 fr,Palit 9600GT,2x1gb OCZ Platinum 4-5-4-15,e2180,Modecom MC 400w.

Bios 1.4

Zworka na 266 podkręcony na 2800mhz.Ram 840mhz

cpu voltage 1.350

memory voltage 2.10

vtt auto

nb voltage 1.300

sb i/o power 1.5

sb core power 1.05

Problem polega na tym,ze mniej więcej po 2h gry zanika obraz wentylatory się kręcą komp nie reaguje.Pomaga restart.

Karta raczej się nie przegrzewa.Max na procesorze po katowaniu orthosem to ok60*.

Na razie zdjąłem z procesora wentyl i przesmarowałem od nowa pastą.Pozamieniałem pamięci w slotach..

Gdzie szukać przyczyny,co jeszcze mogę zdziałać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma podlaczony hdd do portu sata obslugiwanego przez kontroler marvella ? Niby obsluguje on SATA II, ale wczoraj po zakupie Samsunga HD103UJ i podlaczeniu go do tego portu, HD Tune wykazuje aktywny tryb dysku UDMA6 (obslugiwany jest oczywiscie UDMA7). Poza tym jak jest z wydajnoscia tego kontrolera ? Odbiega sporo od ICH9R ? Podlaczylbym oczywiscie dysk pod ktorys port sata obslugiwany przez mostek polnocny, ale 2 porty juz mam zajete, a kolejne 2 zasloniete przez monstrum jakim jest grafika od evga 8800gtx ;) Byc moze jak dopadne kabel sata z zakrzywiona w prawo wtyczka to uda mi sie jakos go wepchnac pod karte ;/

Ja mam jeden dysk do Marvella, drugi do ostatniego portu SATA z ICH9R.

Na marvellu mam dysk z systemem, szybciej sie laduje niz jak mialem go na ICH.

 

Załączoną mam opcje RAID, bo dzieki temu system jeszcze szybciej sie ładuje. Dyski nie sa w RAIDzie.

 

Co do Twojego problemu to tak:

W Seagate-ach dawaja malutką zworke, ktora wymusza dzialanie dysku w SATA1. Może w Samsungach tez tak jest, sprawdz. Trzeba ja wyjac poprostu i bedzie git.

Jeśli nie to ktos kiedys gdzies napisal, ze HD Tune moze nie pokazywac tego dobrze.

U mnie na jednym dysku pokazuje wszystko ok, a na drugim wszystko zaznaczone i nie pokazuje istotnych informacji, czyli nie wykrywa ;) Sprawdź sobie w Everescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kumplowi kompa:

MSI neo 2 fr,Palit 9600GT,2x1gb OCZ Platinum 4-5-4-15,e2180,Modecom MC 400w.

Bios 1.4

Zworka na 266 podkręcony na 2800mhz.Ram 840mhz

cpu voltage 1.350

memory voltage 2.10

vtt auto

nb voltage 1.300

sb i/o power 1.5

sb core power 1.05

Problem polega na tym,ze mniej więcej po 2h gry zanika obraz wentylatory się kręcą komp nie reaguje.Pomaga restart.

Karta raczej się nie przegrzewa.Max na procesorze po katowaniu orthosem to ok60*.

Na razie zdjąłem z procesora wentyl i przesmarowałem od nowa pastą.Pozamieniałem pamięci w slotach..

Gdzie szukać przyczyny,co jeszcze mogę zdziałać??

mam bardzo podobny zestaw tylko grafike inna

u mnie roblemmem byla pamiec bo napiecie standardowe 1,8 nie wystarczalo teraz mam 2,1V ale czasami mam jeszcze zwisy po 2h gry b jak chodze po necie i ogladam filmy jest OK

 

mysle ze problem lezy po winie pamieci, myslalem ze OCZ to dobra firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

W piątek bede miał te oto płytke MSI p-35 NEO2-FR,jednak mam dysk i nagrywarke dvd na wejscia IDE ATA <_< <_< a wyzej wymieniona płyta ma tylko jedno takie wejscie :sad:

Czy gdy podłacze dysk i nagrywarke pod jedna tasme ata bedzie wszystko działac?????????? :unsure:

Jesli ktos tak miał podpiete i wszystko było ok prosze kliknąc??? :wink:

A i jeszcze jedno ,aby na tej płycie dzialal procesor 45nm ,ma byc bios wgrany 1.8 czy moze byc calkiem inny nowszy lub najnowszy??????? :unsure: za odp z gory dziekuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

W piątek bede miał te oto płytke MSI p-35 NEO2-FR,jednak mam dysk i nagrywarke dvd na wejscia IDE ATA <_< <_< a wyzej wymieniona płyta ma tylko jedno takie wejscie :sad:

Czy gdy podłacze dysk i nagrywarke pod jedna tasme ata bedzie wszystko działac?????????? :unsure:

Jesli ktos tak miał podpiete i wszystko było ok prosze kliknąc??? :wink:

A i jeszcze jedno ,aby na tej płycie dzialal procesor 45nm ,ma byc bios wgrany 1.8 czy moze byc calkiem inny nowszy lub najnowszy??????? :unsure: za odp z gory dziekuje :wink:

1. Powinno byc ok.

2. 1.8 w gore.

3. czytal watek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zapoznałem się z owym wątkiem chyba dość dobrze co mnie skłoniło do zakupu dodatkowych pamięci ram 2x1GB OCZ rev2 (jedne już takie miałem). I teraz mam problem, ponieważ system (konfig w podpisie) przy 4x1GB zawiesza się, a raczej winda zamarza i nic nie można wtedy już zrobić - tylko reset.

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie owego problemu, bądź ktoś tego doświadczył? Wersja Biosu 1.6, napięcie podnosiłem na mostkach, luzowałem timingi, ramy dostały papu 2.2. Podkreślam, że system działa bez zarzutu przy 2x1GB. Pozdrawiam. Paweł

Edytowane przez numer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zapoznałem się z owym wątkiem chyba dość dobrze co mnie skłoniło do zakupu dodatkowych pamięci ram 2x1GB OCZ rev2 (jedne już takie miałem). I teraz mam problem, ponieważ system (konfig w podpisie) przy 4x1GB zawiesza się, a raczej winda zamarza i nic nie można wtedy już zrobić - tylko reset.

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie owego problemu, bądź ktoś tego doświadczył? Wersja Biosu 1.6, napięcie podnosiłem na mostkach, luzowałem timingi, ramy dostały papu 2.2. Podkreślam, że system działa bez zarzutu przy 2x1GB. Pozdrawiam. Paweł

a sprawdzales jak dziala na tych nowych 2 kosciach? bios podnies przynajmniej do 1.7 a najlepiej 1.8 wtedy 4x1 lepiej dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales jak dziala na tych nowych 2 kosciach? bios podnies przynajmniej do 1.7 a najlepiej 1.8 wtedy 4x1 lepiej dziala.

Na dwóch nowych równie dobrze jak na starych, jeśli chodzi natomiast o bios to zwykle go aktualizowałem programikiem od MSI pod windą, lecz jakiś czas temu przesiadłem się na Vistę i owy programik już nie działa. Napędu fdd nie posiadam. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

to nie prawda numer1 mam viste i programik AFUWIN działa idealnie... aktualizowalem juz bios 3 razy pod vistą idealnie zero problemów...obecnie bios 1.94beta uzywam jest badzo udany...

pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam afuwin działa pod vista, żadnych problemów z flashem, ale mój ulubiony program do flasha z usb nie chce działać z 8gb ocz really2, program wykonuje normalna procedurę wgrania biosu na pendriva, ale jak chce flashować to "missing operating system" moze zna ktos rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już te nowe kości 2x1 GB OCZ Platinum Rev2 w takiej samej cenie w jakiej kupiłem wiec na szczęście nic na tym nie straciłem, a w drodze do mnie są już OCZ DDR2 4GB (2x2GB) 800Mhz Reaper HPC Edition. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :rolleyes: Biosu nie chciałem zmieniać, ponieważ właśnie na wersji 1.6 sprzęt działa super stabilnie i nieźle się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: siemanko :wink:

Mam juz te oto płyte MSI NEO2-FR jednak gdy wchodze do programu cpu to nie jest wlaczony dual chanel pamieci a mam dwie kosci do duala?????? <_<

Jeszcze jeden taki maly problemi gdy podpinam pandriva 1GB tez nie odczytuje go wogole?????? <_<

za odp z góry dzieks :wink:

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------

MSI P-35-Neo2-FR

intel dual core 2180 BoX

2x1GB 800mhz cl5 GoodRam

8600gt 256mb/128,600/800

samsung 320gb

zasilka350w

 

A i jeszcze jedno płyta jest naprawde swietna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: siemanko :wink:

Mam juz te oto płyte MSI NEO2-FR jednak gdy wchodze do programu cpu to nie jest wlaczony dual chanel pamieci a mam dwie kosci do duala?????? <_<

Jeszcze jeden taki maly problemi gdy podpinam pandriva 1GB tez nie odczytuje go wogole?????? <_<

za odp z góry dzieks :wink:

 

taa... temat ma zaledwie kilkadziesiat stron. ciezko bylo poczytac? wszystko bylo juz dawno poruszone. no coz, skroce twoje szukanie: Instrukcja obslugi.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: siemanko :wink:

Mam juz te oto płyte MSI NEO2-FR jednak gdy wchodze do programu cpu to nie jest wlaczony dual chanel pamieci a mam dwie kosci do duala?????? <_<

Jeszcze jeden taki maly problemi gdy podpinam pandriva 1GB tez nie odczytuje go wogole?????? <_<

za odp z góry dzieks :wink:

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------

MSI P-35-Neo2-FR

intel dual core 2180 BoX

2x1GB 800mhz cl5 GoodRam

8600gt 256mb/128,600/800

samsung 320gb

zasilka350w

 

A i jeszcze jedno płyta jest naprawde swietna :wink:

obstawiam ze we zle sloty osadziles pamieci, maja byc w roznych kolorach a nie obok siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już te nowe kości 2x1 GB OCZ Platinum Rev2 w takiej samej cenie w jakiej kupiłem wiec na szczęście nic na tym nie straciłem, a w drodze do mnie są już OCZ DDR2 4GB (2x2GB) 800Mhz Reaper HPC Edition. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :rolleyes: Biosu nie chciałem zmieniać, ponieważ właśnie na wersji 1.6 sprzęt działa super stabilnie i nieźle się kręci.

moje reapery w kosciach 1gb spoko latały 1050 55515 2.2, wyżej nie sprawdzałem, bo i tak proc mnie ograniczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu E7200 płyta dziwnie wstaje nawet po restarcie :(. Tak jak zawsze na e2140 np przy restarcie komp sie wyłączał potem jedno tykniecie i juz wstawał, teraz są dwa tyknięcia - nowy bios jakis namiar macie , bo by się przydał ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu E7200 płyta dziwnie wstaje nawet po restarcie :(. Tak jak zawsze na e2140 np przy restarcie komp sie wyłączał potem jedno tykniecie i juz wstawał, teraz są dwa tyknięcia - nowy bios jakis namiar macie , bo by się przydał ;).

wrzuc 1.9b4 powinien pociagnac juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kumplowi kompa:

MSI neo 2 fr,Palit 9600GT,2x1gb OCZ Platinum 4-5-4-15,e2180,Modecom MC 400w.

Bios 1.4

Zworka na 266 podkręcony na 2800mhz.Ram 840mhz

cpu voltage 1.350

memory voltage 2.10

vtt auto

nb voltage 1.300

sb i/o power 1.5

sb core power 1.05

Problem polega na tym,ze mniej więcej po 2h gry zanika obraz wentylatory się kręcą komp nie reaguje.Pomaga restart.

Karta raczej się nie przegrzewa.Max na procesorze po katowaniu orthosem to ok60*.

Na razie zdjąłem z procesora wentyl i przesmarowałem od nowa pastą.Pozamieniałem pamięci w slotach..

Gdzie szukać przyczyny,co jeszcze mogę zdziałać??

Panowie chyba mi się coś ewidentnie grzeje.

Pierwszy zwis i czarny ekran jest moze po ok2h grania.Drugi po godzinie,potem to różnie aż do 10min.

Po ostygnięciu jest ok przez 2h znowu można grać i tak w kółko..

Najgoręcej jest w okolicach środkowego radiatora na płycie gł.Jest gorący jak wsadzę tam łapę to czuć bardzo ciepło.

Radiator jest gorący a na mojej płycie ciepły.Chyba ma z[ciach!]e smarowanie tym niebieskim glutem.

Komp kumpla i mam dylemat moralny czy to ruszać czy oddać na gwarancję.

Przypomnijcie mi tylko czy po zgonie płyty i zmianie pasty uznają gwarancję?

Chyba,ze jest inna przyczyna tego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: hejka :razz:

pamieci juz smigaja w trybie dual chanel wina była w programiku cpu-z wersja 1.39 po sprawdzeniu programem cpu-z wersja 1.44 jest dual :razz: jednak z odczytem pandrive jest nadal problem i po włozeniu do wejscia usb plyty strasznie sie grzeje w wejsciu usb obudowy jest chlodny jednak wczesniej zalapalo mi w tym wejsciu, komp go wykryl i na tym sie zakonczyło :sad: jesli moze ktos cos na to poradzic za odp dzieks :wink: poza tym z płytki jestem bardzo zadowolony :lol2:

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...