Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chyba mi się coś ewidentnie grzeje.

Pierwszy zwis i czarny ekran jest moze po ok2h grania.Drugi po godzinie,potem to różnie aż do 10min.

Po ostygnięciu jest ok przez 2h znowu można grać i tak w kółko..

Najgoręcej jest w okolicach środkowego radiatora na płycie gł.Jest gorący jak wsadzę tam łapę to czuć bardzo ciepło.

Radiator jest gorący a na mojej płycie ciepły.Chyba ma z[ciach!]e smarowanie tym niebieskim glutem.

Komp kumpla i mam dylemat moralny czy to ruszać czy oddać na gwarancję.

Przypomnijcie mi tylko czy po zgonie płyty i zmianie pasty uznają gwarancję?

Chyba,ze jest inna przyczyna tego stanu rzeczy?

jeśli radiator gorący to dobrze przylega. Sprawdź napięcie na mostku mi sie dziwnie przestawiało na max wartość po clear CMOS :blink:

 

:wink: hejka :razz:

pamieci juz smigaja w trybie dual chanel wina była w programiku cpu-z wersja 1.39 po sprawdzeniu programem cpu-z wersja 1.44 jest dual :razz: jednak z odczytem pandrive jest nadal problem i po włozeniu do wejscia usb plyty strasznie sie grzeje w wejsciu usb obudowy jest chlodny jednak wczesniej zalapalo mi w tym wejsciu, komp go wykryl i na tym sie zakonczyło :sad: jesli moze ktos cos na to poradzic za odp dzieks :wink: poza tym z płytki jestem bardzo zadowolony :lol2:

Miałem podobna sprawe tylko że z kablem USB-IDE - coś pochrzaniłem ze sterownikami ale po formacie wszystko bez problemów działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze nie umiem cytowac (prosze sie nie smiac, nie chcialo mi zaznaczyc), nawiaze do procesora E8200. Mam zamiar zakupic wlasnie ten model oraz ta plyte (Neo2-FR). Z tego co zdazylem wyczytac (walkujac dziesiatki stron z postami) plyta nie wstaje, jesli nie updatuje BIOSu do 1.8. Zatem moje pytanie wiaze sie z tym, jak zmienic ten BIOS (zalozmy, ze dostane 1.4) na ten prawidlowy, skoro nie wlacze komputera (nie mam dostepu do innych procesorow na 775)? Tak wyczytalem, prosze o rady, bo wyglada na to, ze bede uziemiony... :unsure:

 

[Edycja]

Znalazlem w sieci takie 2 linki:

e8200@bios 1.4

e8200@bios 1.3

 

Prosze o komentarze, bo to burzy teorie E8200 = 1.8.

Edytowane przez Ghandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka zakupiłem sobie właśnie dodatkowa pamięć - przyjdzie za 3 dni moge jeszcze sie rozmyslic - OCZ-G642GX OCZ 2GB Kit (2x1GB) 240Pin PC2-6400 800MHz Dual Channel GX XTC Gold którą już mam i nie sprawia mi żadnych problemów.

I teraz pytanie czy dodatkowe 2 GB pociągną mi na płytce czy mogą być problemy pytam osób które wcześniej miały doczynienia z pamięciami firmy OCZ dodam tylko ze bios ver 1.8

 

Dzięki i pozdro

 

----------------------------------------

 

MSI P35 Platinium bios 1.8

Intel Core 2 Duo E6420 Zalman CNPS9500-AT 775 FLOWER

BFG GeForce 8800 GTS 320 MB OC2

OCZ 2GB Kit (4x1GB) 240Pin PC2-6400 800MHz Dual Channel GX XTC Gold

Corsair HX 520W ATX2.2 Modular SLI Compliant PSU

Crative X-Fi Xtrame Gamer

WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB

Pioneer DVR-215DB

Samsung Lightscribe SAM-S182MR

Edytowane przez saper15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli radiator gorący to dobrze przylega. Sprawdź napięcie na mostku mi sie dziwnie przestawiało na max wartość po clear CMOS :blink:

 

 

 

Miałem podobna sprawe tylko że z kablem USB-IDE - coś pochrzaniłem ze sterownikami ale po formacie wszystko bez problemów działało.

 

 

Verter a mozliwe jest ze zle sie wgraly sterowniki z plyty od msi te do USB i dlatego sa problemy ??????

Bo na płytce tylko jedno usb działa a reszta nie oraz te zewnetrzne a po włozeniu pamieci usb 1gb nawet kontrolka nie swieci a w tych na płycie po wtyknieciu strasznie pandrive sie grzeje????

Mozliwe jest ze to moze byc wina sterownikow z płytki ze mogły sie zle wgrac???? bo w biosie w menadzerze wszystko ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie wiem czemu z przodu USB nie działa.. podejrzewałem uszkodzenie samych złącz ale jeszcze to sprawdzę. Za pierwszym razem zainstalowalem najnowsze sterowniki ze strony i w menadżerze urzadzeń miałem wszystkie USB jako nieznane i dopiero po przywróceniu systemu zainstalowalem te z płytki dołaczonej i niby śmiga.

Ja tą płytke mam zaledwie od miesiąca więc jeszcze dobrze nie rozgryzłem co i jak:) narazie brak czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Mam pytanko bo pojawila mi sie teraz wartosc rdzenia procesora 1.2 Ghz i mnoznik 6 a bylo 2.0 Ghz czy wlaczylo sie cos typu oszczedzanie energi jak ktos wie jak to przestawic zeby bylo tak jak wczesniej czyli nominalna wartosc procesora za odp dzieks :wink: płyte mam pare dni dopiero pojawilo mi sie to teraz dopiero <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Fredek wielkie dzieki :razz: a juz mialem miec wątpliwosci do mojego zasilacza 350w(podobno),

ale nadal mam tylko jedno dzialajace wejscie usb na plycie a zewnetrzne wejscia usb tez ani rusz ,tak jak kolega wyzej pisal moze to byc wina zle wgranych sterownikow lub podobnych ,jednak gdzies wyczytalem ze w biosie znalesc mozna ustawienie ON-CHIP USB ktore powinno miec postac [V1.1+V2.0] podobno takie ustawienie oznacza wydajnosc wlasciwa dla wersji USb2.0 (480mb/s)przy zachowaniu zgodnosci z USB 1.1 (do komputera mozna podlaczyc starsze urzadzenia) np moje pandriva ktorego nawet w tym jednym dzialajacym porcie USB na plycie nie widzi podejrzewam ze 2.0 dlatego jednak tego ustawienia ON-CHIP USB nie moge znalesc w biosie plyty a moze ta plyta akurat nie ma takiego ustawienia za odp z gory dziekuje jak ktos cos wyczail odnosnie tego prosze kliknac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem początek wątku, i zawiera on wskazówkę o zmianie taśmy na pastę pod radiatorami. Przesiadam się jutro - dziś z amd na intela e8200.... moje pytanie jest takie:

- czy jest sens wymieniać tą taśmę pod podrkęcanie (3,6-3,8 mhz), bo w ostatnich stronach forum nikt nie pisze ,że to robi.

 

Ciekawe jak mi pójdzie podkręcanko z patriotami 1066

Dzięki

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trueneo dobrze wnioskujesz modowalne stery działają tylko z kartami serii 7 poza tym przyrost wydajności raczej nikły ponieważ drugi slot jest tylko x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje reapery w kosciach 1gb spoko latały 1050 55515 2.2, wyżej nie sprawdzałem, bo i tak proc mnie ograniczał

Potwierdzam, reapery (2x2GB) u mnie latają na 1050Mhz - timingi lekko poluzowałem, szczegóły w sygnaturce. Edytowane przez numer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadnym gniezdzie nie dziala? bo jak sie nagrzewa, to znaczy ze jest zwarcie.

 

 

YoGi no własnie w zadnym nie działa i dotego w kazdym z nich sie nagrzewa <_<

Ale ostatnio jak gram w Splinter cel duble agent po paru minutach grania pojawia mi sie niebieski ekran pisze cos tam po polsku jednak nie zdaze przeczytac bo zaraz sie restartuje komp i kropka :angry:

Jednak w innych grach np nfs pro street,cod4 wszystko gra ,mysle ze to moze byc wina zasilacza bo jest on ze starego kompa jeszcze 350w (podobno)tyle ze nie mam pewno9sci w 100% bo dlaczego w tych innych grach tak sie nie robi skoro by byl zaslaby zasilacz a u kolegi ta gra splinter cel dziala bez restartu?????

 

 

 

-------------------------

intel dual core 2180 BoX

MSI P-35 NEO2-Fr

2x1GB GoodRam 800mhz CL5

nividia 8600GT 256/128 600/800

samsung 320Gb ,16 SATA

Windows XP pro SP2

zasilacz 350w (bezmarkowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoGi no własnie w zadnym nie działa i dotego w kazdym z nich sie nagrzewa <_<

Ale ostatnio jak gram w Splinter cel duble agent po paru minutach grania pojawia mi sie niebieski ekran pisze cos tam po polsku jednak nie zdaze przeczytac bo zaraz sie restartuje komp i kropka :angry:

Jednak w innych grach np nfs pro street,cod4 wszystko gra ,mysle ze to moze byc wina zasilacza bo jest on ze starego kompa jeszcze 350w (podobno)tyle ze nie mam pewno9sci w 100% bo dlaczego w tych innych grach tak sie nie robi skoro by byl zaslaby zasilacz a u kolegi ta gra splinter cel dziala bez restartu?????

zmien zasilacz, bo na noname daleko nie zajedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

dostałem dzisiaj oficjalny bios z tajwanu 1,94 do naszych płytek od kolegi z MSI - jescze nie wgrywałem bo zakupiłem ją wczoraj z biosem 1,8.

dla zainteresowanych http://rapidshare.com/files/113664272/7345v194.zip.html

 

Mam pytanie - czy wstanie mi komputer na patriotach 1066 i czego się wystrzegać przy kręceniu e8200??

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,ze płyta ma problem ,ze strapem i spadkiem wydajnóści powyzej 512 fsb.

Usłyszałem niedawno inną ciekawą rzecz,że przy quadach wartośc ta wynosi ok 450fsb niezależnie od ustawionych zworek :blink: To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na biosie 194 patrioty 1066 wstają bez najmniejszego problemu - tak dla informacji

 

 

Czy ma ktoś doświadczenie tej płyty z procesorem E8200 ??

Kurcze nie mogę go dobrze podkręcić

Dołączona grafika

 

Przy tym ustawieniu pomimo temperatur włącza mi się jakiś alrm w głośnikach w Dualcore

 

Dajcie jakieś wskazówki co poprawić, ewentualnie co zrobić.

Jest to mój pierwszy intel (nie wiem jakie są zasady mnożników- czy takie same jak w amd) - zakupiłem skuszony dobrymi osiągami e8200, a tu nie za bardzo.

 

ps; po małej zabawie proc 3600 ale pamieci tylko 940 5-5-5-18 1:1

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy sam nie będę miał problemu ze "wstaniem" mojego kompa...

Mam pamięci http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820231145

 

Czy jest jakaś szansa, żeby uruchomić komputer z nimi? Pomóżcie bo jak nie to muszę szukać innej mobo...

 

Chodzi o mobo Neo2 FIR i E2180...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erosito

 

Mam e8200 i 450x8 leci bez jeczenia na biosie 1,4 (na razie nie chce mi sie go zmieniac) - oczywiscie mam zamiar cisnac wiecej :)

Pamieci ustaw na 5-5-5-x i nie kiszkuj z 6-6-6-x ;p a jak nie beda chcialy dalej isc, to daj im wiecej voltowego papu + ew. nawiew.

 

Pozatym,

 

1)

Mam dziwny problem z bootujacym goldmemory z cd hirensboot - tzn. ustawilem dobra kolejnosc bootowania (1:dvd, 2:hdd, fdd wylaczony) i mi bootuje z cd, potem, po wyborze "start boot cd", na ekranie wywalaja "znaczki - krzaczki", zamiast menu z wyborem programikow. Warto dodac, ze ta sama plytka mi dziala na 2 kompie, a na tym jest lipa.

Wie ktos, co jest grane?

 

2)

Warto zmieniac gluta pod firmowym chlodzeniem plyty? Narazie pod max obciazeniem, radiatory sa lekko cieple, chociaz komp jest w 100% stabilny...tak powinno byc?

 

3)

Co daje opcja "spread spectrum"?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konieczności zmiany pasty pod radiatorami, to raczej sztuka dla sztuki.

Spread spectrum eliminuje zakłócenia elektromagnetyczne czy coś w tym rodzaju, zalecane jest wyłącznie tego przy oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erosito

 

Mam e8200 i 450x8 leci bez jeczenia na biosie 1,4 (na razie nie chce mi sie go zmieniac) - oczywiscie mam zamiar cisnac wiecej :)

Pamieci ustaw na 5-5-5-x i nie kiszkuj z 6-6-6-x ;p a jak nie beda chcialy dalej isc, to daj im wiecej voltowego papu + ew. nawiew.

 

Pozatym,

 

1)

Mam dziwny problem z bootujacym goldmemory z cd hirensboot - tzn. ustawilem dobra kolejnosc bootowania (1:dvd, 2:hdd, fdd wylaczony) i mi bootuje z cd, potem, po wyborze "start boot cd", na ekranie wywalaja "znaczki - krzaczki", zamiast menu z wyborem programikow. Warto dodac, ze ta sama plytka mi dziala na 2 kompie, a na tym jest lipa.

Wie ktos, co jest grane?

 

2)

Warto zmieniac gluta pod firmowym chlodzeniem plyty? Narazie pod max obciazeniem, radiatory sa lekko cieple, chociaz komp jest w 100% stabilny...tak powinno byc?

 

3)

Co daje opcja "spread spectrum"?

mi z hirensboot tez nie chciały programy bootować lub błędy wyskakiwały- pamięci mi sie gryzły (bo miałem 2 różne kości) później ppo zmienie na normalne pamięci działało wyszstko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, czy te temperatury i napięcia nie są zagrożeniem dla płyty i proca ?

cpu- 1,3125 - 1,325

vtt fsb - 1,35

nb - 1,45

sb I/O - 1,8

sb core - 1,15

 

Dołączona grafika

 

co ewentualnie jescze wyłączyć w biosie - szkoda ,ze pamięci 1066mhz nie chcą polecieć wyżej niż 1100 przy 2,3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie, chcę dziś zamówić podzespoły a nie mam pewności czy odpale komputer...

 

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...9930/2520.html#

...a czemu masz nie odpalic kompa?

 

@erosito

 

Spore te napiecia...

Plyta ma brzydki zwyczaj zwiekszania napiec na nb, sb vtt itd po zwiekszeniu fsb, wiec ustaw wszystkie napiecia na domyslne (szary kolor) i ew. zwieksz tylko napiecie cpu/mem - ja tak zrobilem i smiga.

Swoja droga, ciekawe jakie jest bepieczne napiecie proca na codzien...mysle, ze max to 1,3v (skoro na def ma 1,15v)?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...