Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie błagam was pomóżcie no bo jestem w kropce...

 

Czy moje pamięci odpalą na tej płycie? Czy będę miał problemy z uruchomieniem komputera?

 

Płyta MSI P35 Neo2 FIR

Pamięci G.SKILL 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1000 (PC2 8000) Dual Channel Kit Desktop Memory Model F2-8000CL5D-4GBPQ - Retail

# Cas Latency: 5

# Timing: 5-5-5-15

# Voltage: 2.0V - 2.1V

# Heat Spreader: Yes

# Model #: F2-8000CL5D-4GBPQ

 

 

Wyczytałem coś, że może być problem bo pamięci potrzebują 2,0V... a płyta daje 1,8 domyslnie tak?

 

Pomóżcie bo nie moge się zdecydować jaką płytę wybrać - a nie mam innego ramu, żeby dostać się do biosu więc jestem skazany na to co kupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% procent nie będzie problemów. Mam mushkiny redline a te g.skille ponoć bardzo podobne do nich są, gdzieś czytałem że te same kości. Zresztą na pamięciach 1000 i lepszych są tez w spd niższe profile JEDEC więc najwyżej wstaną na 800MHz a potem sobie przestawisz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie błagam was pomóżcie no bo jestem w kropce...

 

Czy moje pamięci odpalą na tej płycie? Czy będę miał problemy z uruchomieniem komputera?

 

Płyta MSI P35 Neo2 FIR

Pamięci G.SKILL 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1000 (PC2 8000) Dual Channel Kit Desktop Memory Model F2-8000CL5D-4GBPQ - Retail

# Cas Latency: 5

# Timing: 5-5-5-15

# Voltage: 2.0V - 2.1V

# Heat Spreader: Yes

# Model #: F2-8000CL5D-4GBPQ

 

 

Wyczytałem coś, że może być problem bo pamięci potrzebują 2,0V... a płyta daje 1,8 domyslnie tak?

 

Pomóżcie bo nie moge się zdecydować jaką płytę wybrać - a nie mam innego ramu, żeby dostać się do biosu więc jestem skazany na to co kupię...

a forum jest przynajmniej kilka osob ktore maja konfiguracje 2x2 + neo2-fr/fir i jakos wszystkim dzialaja, to czemu mialy by tobie nie dzialac. rozumiem, ciezko bylo poczytac temat. no coz... dobra rada PRZECZYTAJ watek, a jak juz dostaniesz plyte to wrzuc bios 1.7 w gore, a najlepiej 1.8 w gore, bo ja mialem problem przy nizszym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie błagam was pomóżcie no bo jestem w kropce...

 

Czy moje pamięci odpalą na tej płycie? Czy będę miał problemy z uruchomieniem komputera?

 

Płyta MSI P35 Neo2 FIR

Pamięci G.SKILL 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 1000 (PC2 8000) Dual Channel Kit Desktop Memory Model F2-8000CL5D-4GBPQ - Retail

# Cas Latency: 5

# Timing: 5-5-5-15

# Voltage: 2.0V - 2.1V

# Heat Spreader: Yes

# Model #: F2-8000CL5D-4GBPQ

 

 

Wyczytałem coś, że może być problem bo pamięci potrzebują 2,0V... a płyta daje 1,8 domyslnie tak?

 

Pomóżcie bo nie moge się zdecydować jaką płytę wybrać - a nie mam innego ramu, żeby dostać się do biosu więc jestem skazany na to co kupię...

Mam ocz (z sygnaturki) i nie bylo klopotow z odpaleniem komputera - plyta ustawi sobie napiecie na def. wg spd. Moj ram powinien byc na 2,1v a bios na def ustawil go na 1,8v i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Siemka :wink: Czy moglby mi ktos doradzic jakie chlodzonko wybrac do proca 2180 bo jest teraz na 2.67Ghz i juz mam 39-40C nieobciazonego,mysle nad takimi do mego cpu pentagram HP-120Al-Cu lub therlmaltake V1 jednak o tym ostatnim malo jest info i czy one beda sie miescic i pasowac do plyty MSI,ewentualnie mozecie cos polecicie od siebie co ladnie wam studzi proce pasuje do plyty i jest w granicach ceny pentagramu,a i jakie macie temp przy procku powyzej 3.2Ghz za odp z gory dzieki :wink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------

mobo-msi p-35 neo2-fr

cpu-2180 box @2.67

gpu-8600gt 256mb 600/1400

hdd-samsung 320 ,16mb

zasilka-350w <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Siemka :wink: Czy moglby mi ktos doradzic jakie chlodzonko wybrac do proca 2180 bo jest teraz na 2.67Ghz i juz mam 39-40C nieobciazonego,mysle nad takimi do mego cpu pentagram HP-120Al-Cu lub therlmaltake V1 jednak o tym ostatnim malo jest info i czy one beda sie miescic i pasowac do plyty MSI,ewentualnie mozecie cos polecicie od siebie co ladnie wam studzi proce pasuje do plyty i jest w granicach ceny pentagramu,a i jakie macie temp przy procku powyzej 3.2Ghz za odp z gory dzieki :wink:

Proponuje:

 

z tanioszek (ok 50-60zl):

freezer 7 pro

freezone hp100

 

z drozszych (ok 100-150zl):

freezone hp120 (kopia bigtyphoona)

scythe ninja lub infinity (mugen)

 

Odnosnie temperatury, to mam max 70*c na box (z firmowym glutem) cpu@3,6ghz 1,2125v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje:

 

z tanioszek (ok 50-60zl):

freezer 7 pro

freezone hp100

 

z drozszych (ok 100-150zl):

freezone hp120 (kopia bigtyphoona)

scythe ninja lub infinity (mugen)

 

Odnosnie temperatury, to mam max 70*c na box (z firmowym glutem) cpu@3,6ghz 1,2125v

 

No dzieki za odp ale z tych co ja podalem jaki bys wybral bo juz bym w przyszlym czasie go mial do e8xxx lub Q9xxx,a propos twojej temperatury nie jest za wysoka, i trafil Ci sie niezly proc skoro masz na napieciu 1.2125V zegar 3.6 :wink: a jaki masz dzielnik pamieci u mnie na 2.67Hhz jest 2:3 <_<

moglo by byc w programiku cpu tez pomiar tem proca co nie jak w gpu :rolleyes:

a i jeszcze jedno jakie swieca ci sie kolory diody obok bateri plyty bo ja mam 4 zielonew pionie niebieska po prawo nad nimi i czerwona no i obok grafy wiadomo blue :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odp ale z tych co ja podalem jaki bys wybral bo juz bym w przyszlym czasie go mial do e8xxx lub Q9xxx,a propos twojej temperatury nie jest za wysoka, i trafil Ci sie niezly proc skoro masz na napieciu 1.2125V zegar 3.6 :wink: a jaki masz dzielnik pamieci u mnie na 2.67Hhz jest 2:3 <_<

moglo by byc w programiku cpu tez pomiar tem proca co nie jak w gpu :rolleyes:

a i jeszcze jedno jakie swieca ci sie kolory diody obok bateri plyty bo ja mam 4 zielonew pionie niebieska po prawo nad nimi i czerwona no i obok grafy wiadomo blue :wink:

1)

Osobiscie, wzialbym freezera 7 pro (mam freezera 64 pro na am2 i jestem zadowolony - 3ghz 1,625v ciagnie :) , poza tym rozni sie tylko zapinka) lub mugena (przy wiekszej kasie na zbyciu)

Druga sprawa, do procesora za ok 200zl nie kupilbym chlodzenia za wiecej niz ok 60zl.

Trzecie, wg mnie box powinien Ci styknac do tego dual core + oczywiscie krecenie, tzn z 60*c max, to chyba nic strasznego na nim?

 

2)

Procesor - moze byc, pewnie ram mi skonczy zaraz, poniewaz minimalny dzielnik fsb/ram to 1/1, wiec na 3,6 mam 450/450. Na razie robie test ramu@500 i miejmy nadzieje, ze da rade...i 4ghz w zasiegu reki...rozmazylem sie.

 

3)

Diody tak samo mi swieca, ale zaraz je czyms zaslonie bo mi po oczach bije :) - komp jest na biurku przy monitorze :)

 

Pytanko

 

Czy da rade, w jakis sposob kontrolowac wentylator na procesorze - tzn mam na mysli np ustawienie w biosie x% obrotow lub napiecia? Cos sie doszukac nie moge, chyba ze jestem slepy...

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: raczej boksowego nie da sie kontrolowac obrotow ale na 100% nie wiem,interesuje tez mnie kto ma q9450 lub inny model qada jak ta plyta MSi p-35 NEO2-FR ze swym 4 fazowym zasilaniem radzi sobie z nimi bo pewnie q9650 bedzie juz ostatnim najwydajniejszym procem do tej plyty jak i podstawki ,skoro malymi krokami zbliza sie socket 1366 juz pod koniec tego roku,a i czy ma ktos e8400 podono sa problemy bo plyty ich nie odczytuja nawet po zmianie biosu a jak juz to z bledami a z innymi z seri e8xxx juz podbno wszystko jest ok czy to prawda jesli ktos ma takiego proca?????za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

 

Czy da rade, w jakis sposob kontrolowac wentylator na procesorze - tzn mam na mysli np ustawienie w biosie x% obrotow lub napiecia? Cos sie doszukac nie moge, chyba ze jestem slepy...

Boxa, jak najbardziej można kontrolować, w zakładce h/w monitor jest opcja minimalnych obrotów wiatraka procentowo i temperatury procka od jakiej płyta ma sama zwiększyć obroty. Działa to na wentylatorach z PWM (wtyczka 3 pinowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam <_< gdy wgram programik z plyty MSI Dual core center po wlaczeniu go wyskakuje mi blad(Aplikacja nie zostala wlasciwie zinicjowana)jednak instalowanie wgralo sie poprawnie <_< jesli mial ktos taki problem i go rozwiazal za odp z gory dzieki pozatym plyta zajefajna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam <_< gdy wgram programik z plyty MSI Dual core center po wlaczeniu go wyskakuje mi blad(Aplikacja nie zostala wlasciwie zinicjowana)jednak instalowanie wgralo sie poprawnie <_< jesli mial ktos taki problem i go rozwiazal za odp z gory dzieki pozatym plyta zajefajna :wink:

tez go instalowalem na poczatku, ale ze nie dzialal, to wywalilem. sprobuj pobrac nowsza wersje ze strony MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez go instalowalem na poczatku, ale ze nie dzialal, to wywalilem. sprobuj pobrac nowsza wersje ze strony MSI.

 

 

YoGi dzieki za odp :wink: A jak myslicie ten coolerek therlmaltake v1 o wymiarach 147x92x143 powinien spokojnie wejsc i zamontowac sie w plytce MSI P35-NEO2-FR?????

Jaki byscie polecili dobry programik pokazujacy jak najdokladniejsza temp proca bo co do biosu wskaznika to nie mam za bardzo pewnosci??? :rolleyes:

post-157238-1210769367_thumb.jpg

post-157238-1210769469_thumb.jpg

post-157238-1210769597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebna wasza pomoc :(

Płytę wyciągnąłem z pudelka i wlozylem, podpiolem kable od obudowy i koncowki od zasilacza... nie zmienialem zadnych zworek itd...

Właśnie skończyłem składanie zestawu ze stopki... Efekt?

Klikam POWER , zasilacz rusza, wszystkie wiatraki ktore powinny chodza, dysk cos przemieli, a ekran pozostaje w stanie czuwania... Za pierwszym razem miałem podwójne uruchomienie, zgasł i odpalił jeszcze raz... Co robić? Co może być źle podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w jakiej pozycji świecą się diody na płycie (te kontrolne - 4 koło siebie). Spróbuj odaplić z jedną kością ram, poprzekładaj pamięci do innych slotów.

Pewnie żeby te G.Skile potrzebują większe napięcie do poprawnego działania a płyta domyślnie ustawia 1.8V. Pozycz od kogoś jakąś kość, odpal BIOS i przestaw napięcie (pewnie ma być 2.0 lub 2.1V)

Jak to nie pomoże to będziemy kombinować dalej.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj... diody świecą wszystkie... to by znaczyło że procesor źle zamontowany? :/

 

Co do ramu zadawałem to pytanie wcześniej przed zakupem by nie mieć problemów i stwierdzono że będzie dobrze ;/ teraz nie mam od kogo pozyczyc innych ramow - i w najblizszym czasie tez nie...

 

Próbuje odpalić na 1 kości w 1 slocie i to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie pod 8800gt podpięte... a diody świecą na czerwono... te 4 obok siebie...

Podłączyłeś ta druga wtyczkę od zasilania dobrze ( tą miedzy heatpipe). Raz tak miałem coś nie stykało przez tą przejściówkę, i sie paliły właśnie 4 czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś ta druga wtyczkę od zasilania dobrze ( tą miedzy heatpipe). Raz tak miałem coś nie stykało przez tą przejściówkę, i sie paliły właśnie 4 czerwone.

 

W to miejsce miedzy heatpipe mam wpięte od zasilacza złącze: "ATX 12V 4+4PIN" i obok do płyty podpiętego molexa ( bez niego też próbowałem )

 

 

Pomóżcie ludzie bo matka bedzie jutro ze mnie szydzic ze zlozyc nie potrafie i glupoty zacznie opowiadac... nie idzie nic zrobic bez tych ramów innych? To 100% wina ramu , nie procesora? Mogłem go źle włożyć? :/

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodpinane jest wszystko, nawet dysk odpiąłem... zostało to co potrzebne by wejść do @#%%@^ biosu...

 

Ehh... co robić no co robic? Skąd ja wezme kość :/ Wszyscy w okolicy znajomi jeszcze na ddr1 kiszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystko i jeszcze raz na spokojnie podłącz. 4 czerwone to raczej nie wina ramu.

 

edit:

W istrukcji 4 czerwone to coś tam z prockiem. Może jeszcze raz go zamontuj.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...